Aké nové slúchadlá?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
cORP.
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké nové slúchadlá?

Príspevok od používateľa cORP. »

ano ono su tvrdenia prevazne uz take, ze je to blud a jedna sa prevazne o placebo, na druhu stranu su iste zvesti aj o tom, ze sa po odohrati par hodin pruznost membran zlepsi a doladia sa pri tom niektore casti ako stredy, no prevazne to nikto neodhalil ani pri testoch, dnes som si inak zo zaujimavosti zobral domov aj beyerdynamic dt770 pro 32ohm z ktorych tie mmx300 vychadzaju a hraju viacmenej totozne, len podanie basov je jemne ine, kazdopadne nechavam si ich a aktualne som spokojny, no musim nechat aj ten soundblaster xg 6, sluchatka, mmx3 aj dt770 pro som skusal na asi 3pc, 1x macu a vsade su tiche oboje, tym padom usudzujem, ze proste tieto sluchatka aj ked su 32ohm potrebuju inu zvukovku ako integrovane riesenia od realtek, v mojom pripade alc1220
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

podla mna kazde trochu lepsie sluchadla si zasluzia uz sluchadlovy ci iny zosilnovac, zvukovka nikdy nebude mat dostatocny vykon
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

aj tak mi to pride zvlastne, pretoze vsade na webe sa ohanaju impedanciou, tieto pritom maju nizku 32ohm, brat ma hyperx cloud 2 co je cenovka cca 60 eur aktualne s impedanciou 60ohm a tie si na integrovanej zvukovke hraju nahlas bez problemov, v audio technike mam este velke medezery no priznam sa, ze niekedy nad tym dumam a neviem sa uz z toho vysomarit popravde
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Charakteristická citlivosť, vyššia o 3(6)dB "spraví" rovnaký nárast hlasitosti, ako zosilňovač s 10-krát väčším výkonom. A zas - na dva krát väčšiu hlasitosť - subjektívne - treba desaťnásobný výkon.
Nižšia mpedancia slúcadiel nemusí spôsobiť vyššiu hlasitosť - kedysi som mal v prvom kompe integrovanú zvukovku, ktorá potiahla aj 4-ohmové repro a celkom nahlas. Aj slúchadlá. V tomto 32-ohmové súchadlá z integrovanej hrajú no nie moc nahlas, 8-ohmové repro prakticky nepočuť.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

cORP. napísal: 29 apr 2022, 19:41 aj tak mi to pride zvlastne, pretoze vsade na webe sa ohanaju impedanciou, tieto pritom maju nizku 32ohm, brat ma hyperx cloud 2 co je cenovka cca 60 eur aktualne s impedanciou 60ohm a tie si na integrovanej zvukovke hraju nahlas bez problemov, v audio technike mam este velke medezery no priznam sa, ze niekedy nad tym dumam a neviem sa uz z toho vysomarit popravde
Ono sa ohanaju v podstate nezmyslom, mytom. V skutocnosti ma na hlasitost podstatne vacsi vplyv citlivost a nie impedancia.

Inak ja mam okrem ineho aj 80 ohm DT770 a tie hraju aj z integrovanej (prastary Realtek ALC 888) tak hlasno ze na max to nedavam. Aj z mobilu na max je ta hlasitost na moj vkus uplne dostacujuca.
bastia
Novice
Novice

Príspevok od používateľa bastia »

Moze mi eshop odmietnut odstupenie od zmluvy do 14 dni pri rozbalenych a vyskusanych sluchadlach, ktore su na usi (nie stuplove do ucha) z hygienickych dovodov?

Ma vyznam to riesit cez SOI?
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

bastia - Myslim ze nie, ked tam nie je viditelne poskodenie, len odporucam kupovat v znamejsich eshopoch.

Ja som takto vracal velke uzavrete sluchadla a ziadny problem nebol.

Sluchadla mozu pri dlhsom pouzivani tlacit, alebo su nevhodne pre dane zariadenie a pod.
bastia
Novice
Novice

Príspevok od používateľa bastia »

Dreamer, vdaka. Vyskusam este inu ich predajnu a ked nie, tak poslem postou a uvidim.

Je to jeden z tych TOP 4 vacsich elektro obchodov aj s kamennou prevadzkou na Slovensku, takze v tom problem nie je.

Edit:
Ryan Giggs: Napisem, ale chcem mat v ruke este nejaky papier.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Preco nenapises rovno odkial to je?
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

ja som si prave takto zobral z alzy tu spomenute beyerdynamic dt770 pro 32ohm aby som porovnal a hrali totozne ako tie mmx300 s mensim rozdielom v basovej zlozke, na dalsi den som ich zabalil uplne bez akehokolvek dokazu, ze boli pouzite a vratil naspat do alzy, peniaze mi pridu do 3 dni naspat, toto by mala byt uplne bezna vec, cize by som sa na soi obratil, kazdopadne tu pozor, treba si pozriet aj podmienky u predajcu, napr. v alze sme vracali 2x zehlicku na vlasy pretoze mala zrejme vyrobnu chybu, ziaden problem, no pri tretej zehlicke ineho vyrobcu a s rovnakym sposobom pouzitia vratie nebolo mozne z "hygienickych" dovodov....
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Philips X2 za 96€
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B01N5VHLUG
toto je bohovská cena.
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Sú Grado GT220 stále topky alebo už sa objavilo dačo lepšie? Momentum 3 napríklad či?

Respektive nájde sa niečo ako KEF LS50 Wireless 2? Ako sú to jablka a hrušky ale fakt nejaké topky by som chcel, komfortné a možno aj tak aby v lietadle/vlaku/autobuse som nepočul tieto zvuky ale nie je to úplne podmienka.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Top boli a stale su čiňania. Ale ano, z toho čo dostať tu, patri Grado k tomu najlepšiemu.
dasti555
Professional
Professional

Okej, tak som zvedavý kedy ich techhouse bude mať.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Audigo ma skladom, za rovnaky peniaz.
dasti555
Professional
Professional

Tak prišlo, Kokos dosť basov na mna. Povedal by som že až prebasované. :/

Tie Sony keď som dal TrueBass na -3 tak úplne ideál alebo NuraTrue s tým ich meračom ucha tiež super škoda že tie sú nepohodlné.

Akože skúsim ich používať ale tipujem že to vrátiť nebudem vedieť nakoľko sú to sluchatka.

Edit; zjavne potrebujem viac času s nimi, prvé počutie bolo také prebasované ďalšie už je trochu lepšie … keď budem mat viac času sa do toho viac ponorím ale celkom čisto znejú
Ryan Giggs
VIP
VIP

Tam je treba aj najsť spravne nastavce. Prebasovane nie su určite.
dasti555
Professional
Professional

Neviem si pomôcť … niektoré akustické skladby su úplne perfektné ale pri niektorých to je fakt cez a hlavne nejaký rap, psytrance mi z nich duní hlava
Čo je fakt škoda lebo keď ta skladba nie je prehlučnená basami tak sa mi ten prejav dosť páči akože počul som detaily ktoré predtým nie ale tie basy Ach
skúsim tie iné stupliky ale nepredpokladám že spôsobia to že zrazu budú mat tak okolo 3db menej basov
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

stuple nebudu mat nikdy taky kvalitny zvuk ako circumauralne sluchadla, rovnako to plati o potlaceni hluku napr pri cestovani
Ryan Giggs
VIP
VIP

To su nezmysly.
Napísať odpoveď