Aké nové slúchadlá?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
dasti555
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Aké nové slúchadlá?

Príspevok od používateľa dasti555 »

Môj tip z roboty - nebudeš mať tie sluchátka len špinavé? Veľa ľudí chodí reklamovať, že jedno hrá horšie ako druhé a pritom sluchátka len chcelo vyčistiť.
Hegy
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa Hegy »

Nie je vylucene - po pravde. Ked budem mat nahradne tak to skusim vycistit - neviem ako neinvazivne cistit spunty, bojim sa, ze ich "utopim" v nejakom pripravku.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

tak pokial by si ich aj nechal luhovat v technickom liehu ci izopropyl alkohole tak by sa nemalo stat nic. asi by som ich potom pre istotu vyfenoval a nechal aspon den este preschnut pred pouzitim.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Toto ale nevysvetľuje že takto skončili aj veľke sluchadla.

Alkoholom ich neutopiš.
Hegy
Hardcore addict
Hardcore addict

Ja si neviem predstavit, kolko je realna zivotnost takych mid-endov.
V mojich ociach je 5 rokov denno denneho pouzivania OK, tak som sa nad tym nejak nezamyslal.
Zacal som sa nad tym zamyslat az teraz, ked mi odisli tie dvoje xiaomi, ale to aj tak len tak okrajovo, predsa len su to 5e sluchadla a tiez vydrzali par mesiacov neustaleho pouzivania.
Tak alebo tak tej zvukovky som sa chcel zbavit, pochopil som ze zvukovky v pcie nie su uplna vyhra, mozno nejake high end produkty ale nie 60 eurova.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Realna zivotnost zalezi kus od kusu. Aj od sposobu pouzivania.
Ba-Yo
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ba-Yo »

Ryan Giggs: Aké slúchadlá by si odporučil na office/gaming (uzavreté, na uši, s mikrofónom, káblové) do 100€?
Ryan Giggs
VIP
VIP

V kategorii s mikrofonom nieco zaujimave pribuda zriedkakedy. Od vyrobcov PC periferii headsety v 99% nestoja za nic, a profi sluchadlove firmy v tejto kategorii velmi neprodukuju.
Ale Audio-Technica ma teraz novy model ATH-GL3, vraj velmi dobry.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

dnes mi prisli cambridge audio melomania 1+, kupoval som ich z oficialneho obchodu za 60 eur aj s postovnym. musim povedat ze som velmi spokojny s vyberom. zvuk je na moje pomery viac nez dostacujuci (v roznych recenziach ich dost vychvalovali, ja na to zial nemam usi aby som to ocenil/posudil), v uchu sedia dobre (v baleni bola hromada nastavcov aj penovych) a hlavne maju fyzicke tlacidla, to je za mna velke plus.
nedavno som si kupil samsung galaxy buds live, necakal som zvukovo nic super ale zaujal ma ich tvar a ze su (polo)otvorene. zial v uchu mi moc dobre nesedeli a vzdy ked som ich chcel poopravit ci dotlacit tak som vdaka dotykovemu ovladaniu vypol/prepol skladbu... tak som sa ich rychlo zbavil a objednal melomanie ked som videl tu cenu.

trochu som sa bal toho tvaru, ked som ich rozbalil tak som sa zlakol ze ake su obrovske, ale v uchu sedia a nejak extremne netrcia, nie tak ze by som sa citil blbo. jedine co by som bral ako minus je ze aby dobre mikrofon zachytaval hlas tak musi byt dierka nasmerovana dole no a kedze su valcovite a symetricke tak si na to treba davat pozor aby boli v uchu "spravne" (na to je tam ta priehlbinka na tlacitku). ale kedze ich mam na pocuvanie, nie na telefonovanie tak je to detail.

pokial niekto hlada tws stuple, odporucam, maju bluetooth 5.0, aptx, usb-c nabijanie... zvukovo su na tom tiez dobre (aspon podla recenzii). za 60 eur neviem ci sa da nieco lepsie zohnat, ak ano, napiste, rad vyskusam.
Hegy
Hardcore addict
Hardcore addict

diky za recenziu aacid, poskulujeme po nich s kamosom :-)
Ryan Giggs
VIP
VIP

Neviem, ci lepsie, ale za 60€ skoro cokolvek od Edifier. Akurat je to tu tazsie dostupne.
A bezkonkurencny zvuk maju samozrejme cinania (KZ, CCA, TRN...).
Hegy
Hardcore addict
Hardcore addict

dasti555 napísal: 29 jún 2022, 7:42 Môj tip z roboty - nebudeš mať tie sluchátka len špinavé? Veľa ľudí chodí reklamovať, že jedno hrá horšie ako druhé a pritom sluchátka len chcelo vyčistiť.
Skusil som to, zobral som IPA v spreji, tenku ihlu, mikrovlakno a snazil som sa odstranit vsetku viditelnu necistotu z driveru a stupla a ked som ich dal spat do usi som myslel, ze ma porazi, zvukovy disbalans sa prehodil. Zjavne bol problem v necistote ale asi som jedno sluchatko fixol a to co bolo ok som posahal. Kazdopadne asi trefa :D

Autoeditácia príspevku po 3 min 26 sek:
Ryan Giggs napísal: 13 júl 2022, 13:02 Neviem, ci lepsie, ale za 60€ skoro cokolvek od Edifier. Akurat je to tu tazsie dostupne.
A bezkonkurencny zvuk maju samozrejme cinania (KZ, CCA, TRN...).
Ak by som si kupil k tym KZ ZSN PRO "bluetooth kabel", vedelo by to byt aspon levelovo konkurentom k tym melomaniam?
Zase ak by tam nebol nejaky priepastny rozdiel, zbytocne budem mat 3 sady sluchatok ak mozem mat jedny :-)
Ak je to pouzitelne kombo, na co si davat pozor co sa parametrov tyka u tych "bt kabloch" ku KZ sluchadlam?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ak by si si kupil ZSN Pro a k tomu BT kabel, tak je to zvukovo o galaxiu inde ako akekoľvek TWS.

Pozor si treba davať na piny hlavne, aby si kupil ten spravny kabel. A aby to malo aspoň aptx.
Hegy
Hardcore addict
Hardcore addict

Okej dikes, popravde som nad tym uvazoval ale myslel som si ze to bude extremne degradovat kvalitu zvuku, moc tym cinskym vyrobkom neverim ale ked hovoris ze su aj schopne bt kable tak skusim nieco vykumat este
ZSN Pro tu co chvila budu aspon si ich prv oskusam na kabli a ked tak potom dokupim bt kabel.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Oni ti čiňania tam aj tak vo väčšine pripadov pchaju čipy od Qualcommu. Takže sa to v mnohych pripadoch neliši od nečinskych TWS, kde je tiež najčastejšie nejaky Qualcomm.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Hegy napísal: 13 júl 2022, 10:06 diky za recenziu aacid, poskulujeme po nich s kamosom :-)
inak keby ste zvazovali este nieco ine, rozhodoval som sa podla tejto stranky:
https://www.scarbir.com/truewireless

tie melomanie porovnavali so sennmi CX400 ze su vraj velmi podobne ale co som pozeral tak vsade stoja senny 2x tolko.
tiez som inak zvazoval nejaku cinu, mam zopar KZ sluchadiel a mam ich dost rad, ale skratka TWS je TWS, uz som si tak nejak zvykol na ten komfort malickej krabicky ktoru mozem mat stale vo vrecku.
Ryan Giggs
VIP
VIP

KZ robi TWS. Mohol si ostať u značky.
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

Hegy napísal: 13 júl 2022, 14:03 Ak by som si kupil k tym KZ ZSN PRO "bluetooth kabel", vedelo by to byt aspon levelovo konkurentom k tym melomaniam?
Zase ak by tam nebol nejaky priepastny rozdiel, zbytocne budem mat 3 sady sluchatok ak mozem mat jedny :-)
Ak je to pouzitelne kombo, na co si davat pozor co sa parametrov tyka u tych "bt kabloch" ku KZ sluchadlam?
Moja skúsenosť je taká, že na odporúčanie Ryana som pár rokov dozadu kúpil KZ ZS10 PRO (káblové) a hrali parádne. Neskôr som dokúpil BT kábel za cca 15€ a hrali o dosť horšie a tichšie, takže som to prehodil nazad a viac ten kábel nepoužil. Teraz keby mám kupovať tak isto rovno TWS od KZ.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Ryan Giggs napísal: 13 júl 2022, 16:51 KZ robi TWS. Mohol si ostať u značky.
nj, ale tak cinania su cinania. davnejsie som kupil prave KZ, myslim ze S1 a po mesiaci prestali nabijat. peniaze som sice dostal spat, ale tak boli to mesiace cakania. a teda na tej stranke co som sem daval neboli ziadne KZ v prvych dvoch kategoriach.
CA je britska znacka s dlhou tradiciou, posielane to bolo z EU, prislo to za 4 pracovne dni a co som cital tak ich support je bezproblemovy.
chcel som trochu zmenu od ciny.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Na tej stranke su len starsie modely, Cinan ale napreduje milovymi krokmi. A ten rebricek nie je o zvuku.
Navyse relevancia nejakej nahodilej stranky je vzdy otazna.
Napísať odpoveď