Aké nové slúchadlá?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: Aké nové slúchadlá?

Príspevok od používateľa aacid »

nie je to nahodila stranka, ten clovek uz X rokov recenzuje primarne chi-fi sluchadla. neviem o ziadnej inej stranke kde by boli takto porovnania stoviek cinskych sluchadiel.
nie, rebricek nie je iba o zvuku, ale ani sluchadla nie su iba o zvuku.

tiez som tie sluchadla nevyberal len podla tejto stranky, precital som hromadu recenzii a diskusii. aj na head-fi ich celkom vychvalili za tu cenu.

nemam zaujem sa hadat, celkovo nemam zaujem s tebou diskutovat, tvoje nazory velmi dobre poznam a hlavne poznam tvoju tvrdohlavost, tu je jasny dokaz, pretoze sa tu ides hadat o sluchadlach ktore si ani nepocul, netusis ako hraju, ale samozrejme vies ze akekolvek KZ budu na 100% hrat lepsie.

tu "recenziu" som sem napisal pre ludi co rozmyslaju podobne ako ja, co chapu ze pri sluchadlach nejde len a len o zvuk.
dasti555
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa dasti555 »

aacid napísal: 12 júl 2022, 20:46 dnes mi prisli cambridge audio melomania 1+, kupoval som ich z oficialneho obchodu za 60 eur aj s postovnym. musim povedat ze som velmi spokojny s vyberom. zvuk je na moje pomery viac nez dostacujuci (v roznych recenziach ich dost vychvalovali, ja na to zial nemam usi aby som to ocenil/posudil), v uchu sedia dobre (v baleni bola hromada nastavcov aj penovych) a hlavne maju fyzicke tlacidla, to je za mna velke plus.
nedavno som si kupil samsung galaxy buds live, necakal som zvukovo nic super ale zaujal ma ich tvar a ze su (polo)otvorene. zial v uchu mi moc dobre nesedeli a vzdy ked som ich chcel poopravit ci dotlacit tak som vdaka dotykovemu ovladaniu vypol/prepol skladbu... tak som sa ich rychlo zbavil a objednal melomanie ked som videl tu cenu.

trochu som sa bal toho tvaru, ked som ich rozbalil tak som sa zlakol ze ake su obrovske, ale v uchu sedia a nejak extremne netrcia, nie tak ze by som sa citil blbo. jedine co by som bral ako minus je ze aby dobre mikrofon zachytaval hlas tak musi byt dierka nasmerovana dole no a kedze su valcovite a symetricke tak si na to treba davat pozor aby boli v uchu "spravne" (na to je tam ta priehlbinka na tlacitku). ale kedze ich mam na pocuvanie, nie na telefonovanie tak je to detail.

pokial niekto hlada tws stuple, odporucam, maju bluetooth 5.0, aptx, usb-c nabijanie... zvukovo su na tom tiez dobre (aspon podla recenzii). za 60 eur neviem ci sa da nieco lepsie zohnat, ak ano, napiste, rad vyskusam.
Tie sluchátka som mal myslím, že za 99€ som ich kupoval tiež z ofiko stránky (nejakú stranu dozadu som ich aj spomenul) a nehrali zle ale pre mňa brutálne veľa basov nechápem to. Rovnako ako aj Grado. Z nejakého dôvodu AirPody Pro s audiografom na moje ucho prípadne tie moje ospevované NuraTrue mi basovo sedia ďaleko viac. Na jednej strane ma to štve lebo by som fakt chcel "super duper sluchátka" ale na druhej strane všetky mi prídu prebasované :/ a síce na jednom zariadení to možno vyriešim nejaký EQ na ďalšom to už nevyriešim.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Aj ja som si kupil NuraTrue, ked uz boli v tej akcii (diky za avizo v tejto teme...) a som spokojny. Su to moje prve bezdrotaky, tak som musel trochu studovat, ako sa s tym naraba, ale je to dost intuitivne.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

aacid napísal: 13 júl 2022, 22:28 nie je to nahodila stranka, ten clovek uz X rokov recenzuje primarne chi-fi sluchadla. neviem o ziadnej inej stranke kde by boli takto porovnania stoviek cinskych sluchadiel.
nie, rebricek nie je iba o zvuku, ale ani sluchadla nie su iba o zvuku.

Ved prave. A my sme sa bavili v tychto poslednych prispevkoch iba o zvuku.

Je to nahodila stranka. Dnes ma moznost vypocut si stovky sluchadiel kde kto. To este nic neznamena.

Kto sa tu hada? 🤭
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

uz dlho ma zaujima jedna vec - zoberme si napriklad Sony WH-1000XM5. Kolko stoja kablove sluchadla s porovnatelnou kvalitou zvuku? A naopak, o kolko lepsie kablove sluchadla mozem kupit za cenu Sony?

Viacmenej teda moja otazka znie: kolko zakaznik priplaca za BT, ANC, appku atd, a zaroven od akej cenovej hladiny je pre bezneho posluchaca (teda kazdodenne pouzitie von/dnu bez zosilovaca ci specialnej zvukovky) ten rozdiel v kvalite zvuku zanedbatelny?
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Ninx
sluchadla s ANC ci bez to je nieco uplne ine, takze tazko porovnat. Ak potrebujem ANC tak si take proste clovek kupi a ked ANC nepotrebuje, tak je mu to zbytocne. Ja osobne by som uz ale sluchadla bez toho nekupoval. staci ked teraz v lete mam otvorenu vetracku a ked mam ANC vypnute tak pocujem znatelne hluk z krizovatky dole. Ked Anc zapnem tak je to leopsie minimalne o 70percent.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Ryan Giggs napísal: 14 júl 2022, 8:11 Ved prave. A my sme sa bavili v tychto poslednych prispevkoch iba o zvuku.

Je to nahodila stranka. Dnes ma moznost vypocut si stovky sluchadiel kde kto. To este nic neznamena.

Kto sa tu hada? 🤭
sorry, vcera vecer som nemal najlepsiu naladu.

ja som prave celu tu recenziu zacal tym ze zvuk moc neriesim. samozrejme ocakavam nejaku uroven kvality ale nie je to moja jedina poziadavka na sluchadla. prave u tychto u mna vyhrali kvoli vydrzi baterie a fyzickemu tlacidlu. to nemaju ziadne KZ pokial viem.

este k tej stranke, vedel by si poradit nejaku menej "nahodilu"? podla coho ma clovek vyberat sluchadla? ci jedina idealna moznost je napisat sem tebe?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Tak orientovat a vyberat sluchadla mozes samozrejme podla coho len chces. To vsak neznamena ze to ma nejaku relevanciu. Problem je, ze dnes moze byt "recenzentom" ktokolvek, kazdy si moze zalozit web, kanal na youtube atd. V dnesnej dobe su toho mraky.

Relevantne su take, ktore maju dlhodobu historiu a su akceptovane a respektovane v komunite (napr. headfi). A o tej "tvojej" stranke sa velmi nehovori. To je nejaky zakladny indikator.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

tak ja som sa o tej stranke dozvedel prave z headfi :D
par ludi to tam spominal v teme o lacnych cinskych sluchadlach.

moj postup bol taky ze som najprv na scarbir vyberal, pretoze tam je pekny leaderboard, vies na kazde sluchadla kliknut a precitat si recenziu a nasledne som uz o konkretnych sluchadlach hladal info na headfi...
Ryan Giggs
VIP
VIP

Hej len to bolo spomenute tak v jednom vlakne. A aj to tam nie velmi suhlasili s tym co tam pise.
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

Ninx napísal: 14 júl 2022, 14:28 uz dlho ma zaujima jedna vec - zoberme si napriklad Sony WH-1000XM5. Kolko stoja kablove sluchadla s porovnatelnou kvalitou zvuku? A naopak, o kolko lepsie kablove sluchadla mozem kupit za cenu Sony?

Viacmenej teda moja otazka znie: kolko zakaznik priplaca za BT, ANC, appku atd, a zaroven od akej cenovej hladiny je pre bezneho posluchaca (teda kazdodenne pouzitie von/dnu bez zosilovaca ci specialnej zvukovky) ten rozdiel v kvalite zvuku zanedbatelny?
Ryan, prosim ta vyjadris sa aj k tomuto?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Kablove sluchadla s rovnakou kvalitou stoja samozrejme podstatne, podstatne menej.

XM5 som este nepocul, ale starsie modely su zvukom urcite pod napr. MDR-7605 (cca 105€), ak ostaneme u Sony.
U "neznackovych" take Superluxy, Omnitronic... cca 30-50€. Ale to je reč o domacich sluchadlach.

Ono u bezdrotovych tu cenu nedviha len ta elektronika co maju naviac, netreba zabudat aj na licencie, ktore s tym ruka v ruke idu. Tie nie su lacne.

A kablove za cenu XM5 to je samozrejme neporovnatelny rozdiel. Len tam uz je v drvivej vacsine pripadov nutny nejaky kvalitnejsi zdroj. No ale aj keby sme tu cenu rozdelili, ze za polovicu ceny XM5 kupis sluchadla, a za zvysok nejaky zdroj, tak aj tak sme zvukom o galaxiu inde.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Ahojte, hľadám náhradu za AirPods PRO. Takže niečo podobné: TWS, do 250€ s ANC. Čo by ste odporučili? Dik
Ryan Giggs
VIP
VIP

Najlepšou voľbou budu asi Sennheiser Momentum. Zvukovo lepšou su Grado GT220 TWS, len tie nemaju ANC kurv****.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Ďakujem.

Máš na mysli konkrétne model: "Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2" ?
trebuk
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa trebuk »

DropDead napísal: 14 júl 2021, 16:56 Mal som DT1770 i DT1990. Za mňa z toho, medzi čím vyberaš ani jedno, za cenu Amiron Home si kúp Grado Hemp
https://www.audigo.sk/Sluchatka/Na-usi/Grado-The-Hemp
a veľké náušníky od GS1000
https://www.aliexpress.com/item/4000839667119.html
ušetríš ešte 15€ a to, čo dostaneš...poďakuješ mi potom.

Edit: Ííííh, sakriš, to je z mája. :lol: Toť daň, že tu mrknem len raz za uhorský rok.
Trochu neskoro ale predsa. Slúchadla Grado The Hemp sú ešte aktuálne alebo by si mi, už odporučil niečo iné, nakoľko za rok sa toho veľa mohlo zmeniť?
Ryan Giggs
VIP
VIP

fildinko napísal: 29 júl 2022, 9:46 Ďakujem.

Máš na mysli konkrétne model: "Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2" ?
Ano.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

trebuk napísal: 29 júl 2022, 10:57 Trochu neskoro ale predsa. Slúchadla Grado The Hemp sú ešte aktuálne alebo by si mi, už odporučil niečo iné, nakoľko za rok sa toho veľa mohlo zmeniť?
Určite, sú to zaujímavé slúchadlá. Ja už ale nie som objektívny, keďže svoje budem sám predávať (+ ja som aj upravil kábel, odstrihol ten tukabel ako od vysávača a hodil na to MiniXLR konektory + BTR HPX Mini kábel (vraj sú dobré, niekto hovoril)). Nie sú ale perfektné, napríklad ako to zvykne byť zvykom u prakticky všetkých Grado(ch) od desiatok eur až po tisíce eur, tak ak otáčaš mušľami, tak trošku kvičia ale aj vďaka náušníkom sú tak ľahké, že dokonca ani nie veľmi polstrovaný most nie je vôbec nekomfortný. No a s normálnym káblom mám pocit, že sú o polovicu ľahšie.
Prílohy
20220410_112849.jpg
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Ryan Giggs napísal: 29 júl 2022, 12:53Ano.
Trojky nie sú lepšie?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Tam su len kozmeticke rozdiely. Hlavne technologicke. Ale ano, ak chce niekto to najnovšie tak nech ide do 3.
Napísať odpoveď