emigracia,imigracia

Diskusie na politické témy...
Son-Goku
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

emigracia,imigracia

Príspevok od používateľa Son-Goku »

uvazoval som odkial sa berie tolko aziatov,arabasov a podobnych v zapadnej europe,kanade,usa,australii,cim to je ze ich tam vlady pustaju takto hojne.ako to vlastne funguje jedneho dna sa vyberie na cierno pakistanska rodina do anglie,dostanu sa tam,byvaju nejaky ten cas v pivnici a potom poziadaju o azyl a urady im vyhoveju? alebo sa tam vyberu legalnou cestou a urady im predlzuju viza az kym poziadaju o obcianstvo? postupovali by takto urady aj keby slo o poliaka,rusa,spaniela,taliana,ukrajinca, ze ak by tam aj nacierno pobyval,robil na cierno a ci by ho poslali naspet domov.
alebo co ak by chcel europan ist pracovat do azie,napr cina a nedali by mu viza,a tak teda zostal by tam bez povolenia. Neviem ci cina dava napr podporu a rozne davky tak ako to robia severske krajiny najme pristahovalcom,cize tam sa nikto tak nehrnie ale pocul som pripady ked chodia ludia robit do ciny biznis,niekto tam ide napr ucit cudzie jazyky domacich a podobne. stretli ste sa s takym pripadom imigranta,emigranta? ja som poznal armenca parkrat prehodil rec,mal obchod doma ale opustil ho,a siel robit tu na svk,kde uz v meste bolo zopar armencov cize sa rychlo aklimatizoval.ale mna by skor zaujimalo co ak sa rozhodne europan utiect nie na zapad ale na vychod napr novy zeland,prekroci hranice a poziada o azyl ake su mozne uspechy dotycneho.(dost som sa rozpisal,par zbytocnosti,ale uz je vecer,myslienky len tak behaju hlavou sorry zato)
zaujima ma vas nazor,skusenosti,postrehy
zelovoc
Darca
Darca
Bydlisko: Nikto nikomu nie je taký zaviazaný, ako opice Darvinovi.
Kontaktovať používateľa:

Re: emigracia,imigracia

Príspevok od používateľa zelovoc »

ak by chcel europan, resp. obyvatel europskej unie sa vystahovat, v prvom rade by si mal vybavit pracovne povolenie a povolenie na pobyt, lebo len tak azyl sa nedava. co sa tyka krajin ako je UK alebo Francuzsko, tak tam je pristahovalectvo pravdepodobne dosledok ich kolonializmu a priznajme si to, plne si to tam zasluzia. "Pristahovalci" v zapadnych krajinach su uz ale asi 3. generaciou ozajstnych pristahovalcov.

Ak by europan isiel do Ciny pracovat bez povolenia (pravdupovediac, kde by ho vzali? do fabriky za 250$/mesiac asi nebude chciet ist), a by sa len zdrziaval dlhsie nez je povolenei, tak by isiel do CPZ a potom by dostal do pasu persona non grata a bol by posadeny na najblizsie lietadlo domov.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

ako pise Zelo: aky zmysle by malo bezat z kaluze do blata? Za ten plat, teda ak by tam bola praca, sa mozno miestnym prezit da, ale trvalo by dlho, kym si svoj zivotny standard upravil na ich.
noone
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa noone »

Turci prisli do nemecka po 2hej svetovej vojne, lebo nemecko nemalo dost muzov (tusim brali do armady 16-60 rokov). Francuzi to maju kvoli koloniam. Kolonie mali a maju nadstandardne vztahy s materskou krajinou. Arabi vacsinou prisli na azyl. Cinania sa vacsinou proste pristahovali (pikoska ich stvrte maju najmensiu umrtnost a najvyssi vek - ked niekto zomrie, jeho "papiere" preberie dalsi :) ). Cinania a Arabi si tvoria vlastne stvrte, kde si vystacia s vlastnym jazykom. Cinske su pomerne bezpecne, co sa o arabskych povedat neda. Taketo komunity sa rozrastaju pomerne rychlo. Deti, ktore sa narodia na uzemi statu su uz pravoplatnymi obcanmi. Ti sikovnejsi sa zapoja do spolocnosti a ovladaju jazyk, ti menej... Arabska rodina ma aj 8 deti, nieco ako u nas cigani. V niektorych krajinach kvoli tomu museli okresat socialny system (Belgicko, ...)
Son-Goku
Darca
Darca

tak som to nejako myslel, ze niektori len proste dosli,zili kym na nich neprisli a ked ano poziadali o azyl,ale neviem kolko % ich poslali naspet domov. vo filme imigranti http://www.csfd.cz/film/231467-imigranti/ dostavali na konci filmu pravoplatne obcianstvo,dovedy tam museli byt legalne mat povolenie si myslim.takisto kto videl film o mladom chalanovi a otcovi z mexika ako zili v usa,ako sa hordy mexikancov poberali do usa,tiez ich tam nejako moc neriesia,zato europana by tam uz otacali.toeto azijske krajiny teraz neriesia ze im obyvatelia utekaju ale ako by sa asi postavili keby zacala europska ekonomika upadat a hordy nezamestnanych europanov by si to namierilo do ciny,indie,malajzie...
Sagittarius
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Sagittarius »

Je len otázka, či nie je byť lepšie nezamestnaný v Európe ako pracujúci (obyčajný robotník) v Číne alebo Indii. :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

K tym Mexikancom a juhu Usa>

Spojene staty oficialne hranicu s Mexikom strazia pred vstupom ilegalov, ale v skutocnosti ten prienik iba do urcitej miery reguluju. Je to z toho dovodu, ze juzne casti Usa su z hospodarskeho hladiska doslova zavisle od ciernej prace, nakolko takyto pracovnici sa uspokoja s nizsou mzdou ako riadny obcan. Je to taka ticha dohoda.

Pokial ide o staty Europy tak tam je to v kazdom individualne nastavene co sa tyka zakonov o pristahovalectve, ale castokrat staci ked povedia ze boli vo svojej domovine perzekuovany kvoli
nabozenskej alebo politickej orientacii a potom uz to ide. Alebo jednoducho budu argumentovat
ze v ten novej krajine uz maju pribuznych ktory su tam oficialne a pod.

Musime sa vyrovnat s tym, ze v Europe bude pristahovalcov cim dalej tym viacej. Uz teraz su v Parizi,
Londyne, Berline a dalsich velkych mestach cele stvrte ktore obyvaju pristahovalci resp. ich potomkovia.
Son-Goku
Darca
Darca

Sagittarius napísal:Je len otázka, či nie je byť lepšie nezamestnaný v Európe ako pracujúci (obyčajný robotník) v Číne alebo Indii. :)
skor som to myslel tak ako to robia oni.balkanci,turci,greci si tu otvaraju restiky,pizerie,co ak by sa vybral slovak do malajzie a otvoril by si tam restiku kde by podaval halusky.
druha vec je ta ze europa moze ist pekne do prdele,dlhova kriza,financna,a ked nebude prace tak sa hufne poberu europania pre obzivu do azie a co potom tie vlady spravia?zabrania tomu?to by ma zaujimalo tu sa im vyslo viacmenej v ich prospech.davnejsie mali azijske letecke spolocnosti problem s pilotmy ze im chybali kvalitni ludia,preto davali pracovne ponuky nemcom aby sli lietat pre nich.
Frikso
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Frikso »

Europania sa do Azie urcite nepohrnu za pracou, to je uplny nezmysel. Azijske krajiny su zavisle od spotreby EU a USA. Ak nebude co do huby tu, nebude ani tam.
V tomto ohlade je Rusko velmi zaujimava krajina. Ako najvacsia krajina sveta drziaca podstatnu cast svetovych zasob nerastnych surovin ma len 148 milionov obyvatelov, pricom najvyraznejsia je vrstva v preddochodkovom veku a porodnost je zufalo nizka. Toto bude tamojsia vlada riesit bud podporou porodnosti uz dnes alebo pristahovalectvom v horizonte do 20tich rokov.
Son-Goku
Darca
Darca

nemusia tam druha moznost moze byt aj taka ze sa ludia vratia na polia a zacnu na sebe robit tak ako kedysi pred priemyselnou revoluciou.chodil som svojho casu do azijske restiky jedavat a parkrat som tam videl uplne novych ludi.myslim ze sem prislo z domoviny a stat im teda udelil azyl.mna by zaujimalo ci by nebol problem zo strany thajska ak by som sa ja rozhodol ist do ich krajiny a otvoril si restiku, mozno keby sa niekto nasiel na fore kto pozna takyto pripad, ze ako dopadol.
Frikso
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Frikso »

Aj ked takeho nikoho nepoznam, osobne si myslim, ze so solidnym obnosom penazi, ktory je na zaciatok podnikania aj tak potrebny sa v tychto krajinach bude dat popohnat administrativa ohladne tychto veci..

Inak pokial ide o to stahovanie, tak osobne si nemyslim, ze sa europa zacne niekam demograficky presuvat. Ak krajiny ako Rusko otvoria hranice, tak predovsetkym Turkom, Indom, Irancom a podobnej havedi, ktora uz dnes zaplavuje imigracne centra na zapade.
davtex
Medium Expert
Medium Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa davtex »

Dostat sa do UK z mimo EU je dnes skoro nemozne. Snad jediny, ktori nemaju problem, su bohati Rusi a Cinania. BTW napr. studenti so stud. viza sa kazdy tyzden v skole musia podpisovat a tusim ak sa 2 tyzdne nepodpisu, tak skoncili. Moj ex-spolubyvajuci tu bol legalne, no mal zenu v Ugande a za 2 roky sa mu nepodarilo vybavit pre nu viza/obcianstvo. Sud to skratka zamietol.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Tieto azylové zákony máme extrémne tvrdé na SK.
Son-Goku
Darca
Darca

niekde som cital ze vraj najprisnejsie v europe.ale tak kto by uz sem isiel neviem ci to niekomu skodi,ale ako vravim vietnamcov tu pustaju bez problemov.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

No práve na to som narážal, však tých je tu x. Neviem ako to je brané, ale aplikuje sa to asi len na utečencov. Ti nedostanú občianstvo ani neviem po koľký.ch rokoch a splnených x vecí. Takmer nemožné, úplne minimum ľudí prešlo tou procedúrou.
TommyHot
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TommyHot »

Tazke je dostat sa aj do krajin, kde potrebujes certifikat z eng (australia, new zealand atd). Tie testy su tak tazke, ze znacna cast domaceho obyvatelstva by ich vyfailovala...
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Nerozumiem tomu názoru, že sa máme prispôsobiť a zvyknúť si, že prisťahovalcov je tu viacej... To je práve tá chyba!
Thanx God za naše prísne azylové zákony! Nevieme sa vysporiadať ani s vlastnou menšinou, nechcem si predstaviť tu nejakú čo i len 2% populáciu imigrovaných moslimov.
skuki
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa skuki »

Kvitujem. Stačí nám tu jedna problémová menšina. Už tak tu máme vysokú nezamestnanosť a práce je málo. A o tie náboženské a kultúrne konflikty fakt nestojím.
Retne
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Retne »

Slovensko ma svaty pokoj od arabov, Francuzsko ich tu ma tolko, ze az sa na nich neda zvyknut... mam voci nim vazny odpor, pricom pred prichodom do FR, som o araboch nevedel nic... ide o 2. ci 3. generaciu... celkovo maju obrovzsky problem sa integrovat... pride mi to skor ako nerealna zalezitost, pricom takeho veci ako bol teraz ten seriovy vrah u mna v Toulouse tomu nenapomahaju, kedze sa jednalo o araba alzirskeho povodu...

Neviem niekto tu spominal ze Rusko ma podstatnu cast nerastnych surovin, opravim ho ze neide o ziadne terno... je daleko ze uzemia Kanady, Australie, Brazilie a Afriky...

Rad by som tiez videl europana co pojde robit ako bezny pracovnik niekam na vychod, mozno najde dovody, ale kvoli peniazom to urcite nebude... :)

Ja planujem po skole odist bud do Australie, alebo Kanady... uz v piatok rocniku mame povinnu staz pocas 6 mesiacov a skoro vsetky sa odohravaju v tychto dvoch statoch (vybavovane skolou), no a v tomto pripade ak student je OK, tak firma sa postara o vsetky papiere aby mohol ostat... Inac teraz v FR je velka moda ist na rok (pauza pocas vysky) do Australie, dostanes v pohode pracovne/studijne viza na rok. Ostat tam je uz ale dalsia vec, pochybujem ze sa niekomu podari dostat povolenie na trvaly pobyt ak pracuje v restauracii... Ak pojde o nejakeho inziniera, doktora, ktory robi to co vie robit... to uz moze byt danemu statu uzitocne...

Co poznam vsetkych mimoeuropskych pristahovalcov, su vsetci studenti, nikto iny nedostane len tak pracovne viza... a aj ti co tu dostuduju, maju len urcitu dobu na to aby mohli ostat v FR, na to aby si nasli pracu... lenze Francuzsko im to teraz uplne zatrhlo, je zakazane zamestnavat mimoeuroskych vysokoskolskych absolventov...

Inac ja planujem poziadat o Francuzske obcianstvo, len neviem ci je este platny ten zakon, podla ktoreho pridem o slovenske v danom pripade, lebo nejako netuzim prist o slovenske kvoli francuzskemu...
TommyHot
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TommyHot »

Ono je dost rozdiel arab krestan a arab moslim. Tak teraz neviem ci ti vadia arabi alebo moslimovia? Arabov poznam dost (z Juznej Afriky), ale problemy som mal len s moslimami. To boli rasisti ja vysity.
Napísať odpoveď