II. Ficova vlada (3/2012-3/2016)

Diskusie na politické témy...
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

II. Ficova vlada (3/2012-3/2016)

Príspevok od používateľa beardie »

este ani len nevychladli volebne urny a uz zaciname:
Budúca vláda musí nájsť minimálne 1,3 miliardy eur.
Ľudia so zárobkom nad 33-tisíc eur ročne, čo je v starej mene zhruba milión korún, by mali platiť štátu na daniach viac.
Strana pre nich navrhuje sadzbu dane vo výške 25 percent.
Firmy s daňovým základom nad 30 miliónov eur, čo platí aj pre niektoré banky, chce Smer zdaniť sadzbou 22 percent.
Ak sa k tomu priráta aj zavedenie päťpercentnej dane z dividend fyzických osôb, o čom strana uvažuje, štátny rozpočet by si mal podľa jej prepočtov prilepšiť o 150 miliónov eur.
To by na zníženie deficitu verejných financií pod tri percentá HDP zďaleka nestačilo. Budúca vláda musí nájsť minimálne 1,3 miliardy eur.
Dve tretiny, teda viac ako 800 miliónov eur, bude strana hľadať na príjmovej stránke rozpočtu.
Fico minulý týždeň pre SME povedal, že od bánk chcú získať 350 miliónov eur. Okrem vyššieho zdanenia ziskov bánk chce strana zvýšiť bankám odvod, ktorý je dnes vo výške 0,4 percenta.
Banky ho platia od januára najmä z peňazí, ktoré si u nich ukladajú firmy. Tento rok štátu odvedú 80 až 90 miliónov eur. Smer zvažoval, že bankovú daň zvýši na 0,7 percenta.
http://ekonomika.sme.sk/c/6295469/fico- ... u-dan.html

bude to zaujimave
Stoporko
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Re: II. Ficova vlada (3/2012-2016?)

Príspevok od používateľa Stoporko »

Skvelé, takže úvery pôjdu vyššie, bohatí začnú viac zdierať zamestnancov... len tak ďalej! :( Som zvedavý, kedy to skoro polovici ľudí, čo boli voliť (konkrétne cca 45%), dôjde, že Fico tie peniaze odniekiaľ vziať musí a pokiaľ ich sám štátu nedaruje, tak sa na ne poskladá zas a znova prioritne stredná vrstva.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Ja to hovorím stále, pýta si to sociálnu revolúciu. :D
PsychoS
Professional
Professional

Príspevok od používateľa PsychoS »

Povedal by som ze to co bolo za milnulej vlady a co nas caka je ako z kaluze do blata.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Maslo na hlave majú všetci. Ľudí už nebaví počúvať 20 rokov, že nech si "uťahujú opasky" a zlepšenie nikde.
Nech to beriete akokoľvek, podmienky zamestnancov sa za pravicových vlád vždy len zhoršovali a "zmeny v zákonníku práce" nepriniesli žiadne zlepšenia... To, že Fico má dnes cez milión hlasov je zásluha pravice a nikoho iného.
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Tu je vždy výber taký, že môže byť zle a ešte horšie ale lepšie asi nie. Pravicová vláda určite spravila zmeny, čo neboli v prospech ľudí, len sa mi zdá, že mnohé také zemeny ostali aj vtedy, keď vládol Fico, nejako nespravili žiadne zmeny aby tie zmeny odvrátili, u Fica je všetko len vyhlásené, pekné reči a potom skutky žiadne.

Konkrétny príklad sú tisíce ľudí, čo robia cez rôzne agentúry na zmluvy, dohody bez toho aby platili odvody, robia len vtedy, keď ich zavolajú a môžu hocikedy ich vyhodiť a toto sa začalo ešte za Dzurindu, potom prišiel Fico-Mečiar-Slota a nejako s tým nič nespravili, to sú ich istoty pre ľudí, sú to len prázdne slová. A v skutočnosti ide o trvalý pracovný pomer, len sa to obchádza cez prácu na zmluvy, aspoň zamestnávateľ ušetrí na odvodoch, resp. namiesto odvodov idú pekné peniaze na účty tých agentúr ale ľudia nedostanú ani len toľko keby robili v TPP a sú v absolútnej neistote. A sú to veľké výroby, kde sú tisíce ľudí ale takto na tom všetci zarobia len nie zamestnanci, lebo oni nemajú takto žiadne práva ani istoty ani nič okrem mizerného platu.

http://ekonomika.sme.sk/c/6295469/fico- ... u-dan.html

Som zvedavý či len pre fyzické osoby alebo aj právnické chcú zaviesť progresívnu daň. Keby to bolo len pre ľudí, príliš ľavicové by to nebolo, skôr pravicové, že spoločnosti budú platiť nižšie dane ako zamestnanci a živnostníci. Zase keď bude progresívna daň pre spoločnosti, tí hneď začnú rátať, že koľko stratia a začnú uvažovať o presune výroby. Uvidíme ako to chce Fico realizovať.
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa javatar »

Cesar - pri takto vysokych odvodoch sa nikomu necudujem, ze sa mu oplaca investovat cas a vzdelavat sa ako na nich usetrit.
Cesar
Addict
Addict

Investovať do vzdelávania sa oplatí, hlavne keď to nie je len bezvýznamný papier čo dostaneš za nejakú platbu v nejakej súkromnej inštitúcii a vieš sa s tým uplatniť, dá ti to niečo užitočné, tu ale ešte z čias totality si mnohí myslia, že stačí papier ale treba aj niečo dokázať, podať výkon, riešiť situácie. Mnohí vyštudujú tak, že všetko sa naučia ako básničku, logické rozmýšľanie skôr minimálne a potom to je na nič, učia ako v základnej škole, majú vynikajúce známky ale v skutočnom živote zlyhajú a nevedia sa presadiť, takže ani diplom nie je zárukou na úspech.

Poznám x ľudí, čo majú len strednú školu ale majú skvelé nápady, sú dobrými obchodníkmi, vedia odhadnúť čo sa dá predať, vedia ľudí prehovárať, presvedčiť, sú priebojní a aj keby si niekto myslel, že nič nedosiahnu sú úspešní viacej ako druhý s diplomom.
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa javatar »

Vobec som nepochopil podstatu tvojho prispevku. Ja som narazal na to, ze pokial musis odvadzat za zamestnanca vysoke odvody tak sa ti viac oplaca mat viac papierovaciek, sledovat zakony a hladat v nich medzery (co ma tiez svoje naklady) a nasledne uzatvarat take zmluvy aby boli cim menej vyhodne pre stat ako ist na to poctivo a jednoducho a platit ako blazon. Vies kolko firiem zamestnava zamestnancov na papiery za minimalnu mzdu ale na ruku dostanu ovela viac? Vysoke odvody takisto nahravaju velmi ciernej praci...
seth82
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa seth82 »

Investovať do vzdelávania sa oplatí - za 6 rokov na škole som zaplatil približne 25 000 libier iba za poplatky, teraz prídem domov a Fico moje "investície do vzdelania" odmení tak, že ma zdaní, ak budem zarábať viac ako 33K Eur. Ha ha ha.
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

Seth pre tvoje dristy len dve rady - moc sa citis na taky zarobok a na co sa sem chces potom vracat?
Cesar
Addict
Addict

A tvojim cieľom je čo, zarábať minimálnu mzdu? Azda každý chce radšej zarobiť viac, nie menej.

A to, že tu sú také mzdy aké sú je náš problém, na západe aj umývač riadu zarobí 1000 eur, čo môže byť aj analfabet, netreba vedieť nič a kde už treba odbornosť, skúsenosti tak bežne zarábajú 2tisíc eur a to nehovorím o lekároch, vedúcich pracovníkoch, len o bežných zamestnancoch.

By si sa čudoval ale taký už ozaj vysoko postavený zamestnanec na západe zarobí aj 20 tisíc eur mesačne.

Tu sa ale treba byť spokojný s 500-700 eurovými platmi, už tisíc eur keď niekto zarobí tak si myslí, že vyhral v lotérii.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Je tu absolútna hystéria, že príde Fico, ale keď človek dá všetko bokom, jeho víťazstvo neprišlo z ničoho nič.. Má veľmi jasné príčiny: pravica nemôže 15 rokovo hovoriť, že už-už-už zajtra sa budete mať lepšie, len ešte nie dnes.. to sa nedá. Od roku 1998 pravica mala 3x vládu? Čo z toho?
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

iste obdobie najvyssi rast HDP v EU, stredoeuropsky tiger, uroven ekonomiky nad Madarskom bliziaca sa k CR, vstup do EU a NATO, ...
Anem
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Anem »

begbeee napísal:Je tu absolútna hystéria, že príde Fico, ale keď človek dá všetko bokom, jeho víťazstvo neprišlo z ničoho nič.. Má veľmi jasné príčiny: pravica nemôže 15 rokovo hovoriť, že už-už-už zajtra sa budete mať lepšie, len ešte nie dnes.. to sa nedá. Od roku 1998 pravica mala 3x vládu? Čo z toho?
Begbee čo tu furt spomínaš pravicu? Tá je úplne v prdeli a nevie čo skôr. Teraz je pri moci Fico aj so svojími súputníkmi. Čo máme teraz držať huby (pri sledovaní na ľudí ako Kažimír alebo Baška) keďže to pravica dobabrala?
Cesar
Addict
Addict

Pravica doj**** všetko čo sa dalo aj preto vyzerajú ich výsledky vo voľbách tak ako, voliči im to spočítali, každej strane klesla podpora výrazne, niekomu aj o 50% aj viac. Ako volič pravice a bývalí volič SDKU si myslím, že si toto zaslúžili ba aj viac, škoda, že aspoň Druzindovci nevypadli z parlamentu, ešte to dobre dotiahli do parlamentu, škoda.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Cesar napísal:Pravica doj**** všetko čo sa dalo aj preto vyzerajú ich výsledky vo voľbách tak ako, voliči im to spočítali, každej strane klesla podpora výrazne, niekomu aj o 50% aj viac. Ako volič pravice a bývalí volič SDKU si myslím, že si toto zaslúžili ba aj viac, škoda, že aspoň Druzindovci nevypadli z parlamentu, ešte to dobre dotiahli do parlamentu, škoda.
Veľký podpis pod toto.
91pato310
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa 91pato310 »

Vieš prečo pravici klesla podpora? Pretože na ňu bol hon ako nikdy. Média robia veľa. Ľudia hľadajú niekoho kto za nich všetko zariadi a bude ich vodiť za ručičku. Toto využívajú mienkotvorné médiá. Väčšina ľudí na Slovenskú je sprostá. Keď sa im povie skáč tak bude skákať, keď im niekto povie bež bude bežať. Nemajú vlastný názor preto im ho podsúvajú skorumpované média. Ale čuduje sa niekto po tom čo zažili? Kým bdue na Slovensku mentalita aká je tak do politiky môže prísť aj neviem aký čestný človek a nepomôže to.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Radový zamestnanec sa mal vždy lepšie za ľavicovej vlády a tých je väčšina.
seth82
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa seth82 »

test: Aké drísty, máš snáď niečo v mojom príspevku, čo nie je pravdivé, alebo o čo ti vlastne ide? Vieš mi niečo z toho vyvrátiť? Áno, moc sa cítim na taký zárobok, pretože taký už mám - ale ešte vždy som Slovák a mám na Slovensku rodinu, pričom sedem rokov v tejto upršanej krajine ma už unavilo. Netuším vlastne, že prečo sa ti vôbec spovedám, pretože ty si si vo svojom príspevku iba kopol, nabudúce ak nemáš čo k téme povedať, ušetri ma hlúpych poznámok.

Pravica sa potopila sama, svojimi žabo-myšími vojnami medzi sebou a hlavne farizejstvom v prípade eurovalu - nepoznám zatiaľ človeka v mojom okolí (známi, rodina), ktorý by podporoval navýšenie eurovalu, pravičiari (ak ich tak môžem vôbec nazvať) sa spolčili dokonca s Ficom, aby ho schválili. Takže to, čo vidíme teraz, je iba vyvrcholenie nechuti ľudí, ktorí ich v minulosti volili.
Napísať odpoveď