Strana ĽSNS

Diskusie na politické témy...
Titanoboa
Amateur
Amateur
Príspevky: 23
Registrovaný: 26 máj 2012, 18:39

Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa Titanoboa »

Tí ktorý tu odsudzujú Kotlebovu stranu ĽSNS by si mali pozrieť ich stránku (http://www.naseslovensko.org/). Prezrieť ich program, ich činy, návrhy a pod.
V týchto voľbách som nebol voliť nikoho čiže nemám ani právo komentovať momentálnu situáciu v našom štáte, ale viem že som spravil veľkú chybu.

S ich programom súhlasím do jediného slova! A pri najbližších parlamentných voľbách ich istotne aj podporím. Už ma nebaví sledovať rozkrádanie nášho štátu obyčajnými parazitmi. Zadlžovanie a požičiavanie nášho majetku a peňazí Grékom teraz Španielom a po nich aj ostatným ktorý si žijú nad svoje pomery!

Ten kto si čítal alebo prečíta ich program(odporúčam pred tým ako si vytvorí vlastný názor) zistí že cesta ktorou sa chcú vybrať je dlhá a tŕnistá. Ale má cieľ! Teraz náš štát kam smeruje? Do zatratenia! Za pár rokou kedy naša ekonomika bola uznávaná inými štátmi sme sa dostali do situácie kedy sme závislí od iných a pracujeme na nich.

Túto diskusiu otváram práve preto lebo mi záleží na našom štáte a chcem podporiť myšlienku Kotlebovej strany ĽSNS. Ale taktiež si rád vypočujem názory ostatných.

Update marec 2020:
Chcem začať tím, že poviem veľké Prepáč. Mrzím ma to.
Som zakladateľom tejto témy. Už je tomu viac ako 8 rokov... A vidím, že táto diskusia má takmer 200 tisíc zhliadnutí, bola založená osem rokov dozadu, mojim naivným a hlúpym, 19 ročným ja.

Citujem úryvok z môjho prvého príspevku: " Túto diskusiu otváram práve, preto, lebo mi záleží na našom štáte a chcem podporiť myšlienku Kotlebovej strany ĽSNS. " Je mi z neho špatne a zaslúžil by som sa fakt cez držku.

Dlhšiu dobu nežijem na Slovensku, ale stále ma zaujíma situácia a práve teraz pred voľbami som si spomenul na tento web, a tak som sem pár krát prišiel a prečítal si názory a postrehy iných. Túto tému som viac menej ignoroval až do dnešného večera, keď som postrehol nick zakladateľa a bol mi povedomí. Stále som, ale neveril tomu, že by som to mohol byť fakt ja. Tak som si prečítal prvý príspevok, druhý a až potom mi to docvaklo. Zakladateľom a propagantom prvého príspevku v tejto téme som fakt ja.

V tomto momente by som chcel len pevne veriť, že tých mojich pár prostoduchých príspevkov nikoho neprespesvedčilo sa stať podporovateľom tejto extrémistickej a nacistickej politickej strany.
Aj, keď je mi jasné, že nielen týchto pár príspevkov, ale aj moja mentalita a názory, ktoré som prezentoval v prítomnosti iných v tej dobe mali vplyv. Všetko, čo robíme a všetok náš čas, ktorí dávame iným, ich svojim spôsobom formuje.

Teraz vidím, ako ľahko som bol v tej dobe ovplivniteľným, a tak niejak som v tom nevidel tú skutočnú podstatu. Určite to nechcem teraz zľahčiť tým, že som bol mladý a naivný alebo, že som nevedel dostatok faktov. Nie. Berem plnú zodpovednosť za všetky svoje činy a chcem sa ospravedlniť všetkým, ktorých sa moje príspevky nejakým spôsobom dotkli. Všetým etnickým skupinám, ktoré sú napádané a diskriminované. Všetkým ostatným národnostiam, ktoré zažili akúkoľvek formu extrémizmu, diskriminácie a utláčiania na Slovensku.

Update:
Viem, že, keď niekto otvorí túto tému a neklikne priamo na poslednú stránku tak sa mu zobrazí môj prvý príspevok. Bol by som rád ak by aspoň časť z tohto príspevku mohla byť v ňom zahrnutá alebo by som rád napísal krátky update, ktorý by mohol byť vložený pod pôvodným príspevkom.
Môj názor sa za tie roky kompletne zmenil a absolútne sa nestotožňujem s ideológiou tejto politickej strany a myslím, že akákoľvek propagácia tejto formy extrémizmu, by na nemala mať v našej spoločnosti miesto.

Mojim cieľom nie je vymazať to, čo som napísal v minulosti. Chcem len poukázať nato, ako veľmi som sa mýlil a, že ma to mrzí.
Ak s tým admini budú súhlasiť, bol by som im veľmi vďačný.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa hughito »

Už ma nebaví sledovať rozkrádanie nášho štátu obyčajnými parazitmi. Zadlžovanie a požičiavanie nášho majetku a peňazí Grékom teraz Španielom a po nich aj ostatným ktorý si žijú nad svoje pomery!
Ó, koľko originality a pravdy. ĽS-NS na čele s parkoviskovým rozkrikovačom nemožno voliť, lebo ich jediná reálna agenda (anticigánska) je veľmi obmedzená, neobjektívna a navyše, vo svojich radoch táto strana združuje niekoľko neonacistov a neonacisti túto stranu aj hojne podporujú, na verejných akciách a pod.

Čiže ĽS-NS nemožno podporovať, ak bude ich sila rásť, proti ĽS-NS treba razantne zakročiť, pokiaľ nechceme neonacistov v parlamente, ako sa stalo v Grécku.
Titanoboa
Amateur
Amateur
Príspevky: 23
Registrovaný: 26 máj 2012, 18:39

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa Titanoboa »

Ich jediná agenda nie je antirómska. Majú viacero rozumných nápadov. Napr. pozri si ich program: http://www.naseslovensko.org/dokumenty/ ... S_2012.pdf.

Súhlasím s tebou v tom že ostro vystupujú proti rómskej časti obyvateľstva. Čo je ale veľmi dobré nesnažia sa ich agresívne napádať, snažia sa len poukázať na túto problematiku. Vďaky ich výjazdom pomohli už viacerým obyvateľom na našom území, napr. tým že na miestach kde je situácia vyhrotená stáva aspoň policajná hliadka, keď už zákon je na nich prikrátky.

Taktiež nemôžem s tebou nesúhlasiť v tom že v ich radoch je veľa neonacistov, tomu sa ale nedá zabrániť. Vo viacerých pochodoch ich napríklad aj sám Kotleba vyzíva k tomu aby sa zdržali vulgárnych pokrikov a fyzickej agresie. Taktiež neodsudzujú všetkých rómov, len tých ktorí rozkrádajú štát na príplatkoch a robia "bordel".

Ale z vlastnej skúsenosti viem že viacero týchto neonacistov a skinheadov pochopilo že ak chcú niečo zmeniť musia proti tomu bojovať v rámci zákona a nie vulgárnymi a agresívnymi pochodmi a napádaním.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa hughito »

No, som rád, že to vidíš triezvo, to je ok.

Áno, majú aj inú agendu, nejaké stanovy a pod., jasné, ale primárne sa zameriavajú (a získavajú len za to nejaké politické body) na cigánov, čo je však dosť málo a navyše, podľa mňa, neobjektívnou a predpojatou formou, aj keď deklarujú to, ako nie sú proti cigánom ako takým a podobne (ostatne, čo iné im zostáva, inak by to bol trestný čin).

K tým neonacistom - to je pre mňa osobne najväčší problém, nechce sa mi to rozpisovať, ale jednoducho v tom vidím veľké nebezpečie.
Používateľov profilový obrázok
TommyHot
Addict
Addict
Príspevky: 3340
Registrovaný: 25 okt 2009, 0:23
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa TommyHot »

Oni sice vedia povedat co, ale nevedia povedat ako. O tom je cely kotleba aj s jeho fasistickymi poskokmi. Realne nedokazu zmenit ani trt.
Používateľov profilový obrázok
silmarill
King
King
Príspevky: 1713
Registrovaný: 09 okt 2010, 18:14
Bydlisko: som späť...

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa silmarill »

v čase krízy a neistoty sa ľudia utiekajú k voľbe extrémistov... viď Grécko a Golden Dawn. takto robia politiku. chceme to aj na Slovensku?
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa hughito »

A keď ich "vodca" prišiel na tlačovku, novinári museli povstať - tí, čo tak neurobili, boli holohlavcami vykázaní. Vraj nepreukázali úctu šéfovi tejto partaje.
Titanoboa
Amateur
Amateur
Príspevky: 23
Registrovaný: 26 máj 2012, 18:39

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa Titanoboa »

V Grécku je to extrémizmus ale na Slovensku rozhodne nie, priznávam že v ich radoch by v prípade dostatočnej voličskej podpory malo pribudnúť viacero odborníkov ale majú dobre nápady a kompletne ich program je veľmi dobrý. Keby sa napĺňal v dodržiavaní základných ľudských práv a slobôd a v zmysle zákonov(o čo má Kotleba záujem, podľa viacerých je tiež len obyčajným "náckom" čo ale vôbec nie je pravda, pracoval ako učiteľ telesnej...), tak jeho politika by mala budúcnosť.

Dovolím si tvrdiť že je jediným ktorý má odvahu sa postaviť ku všetkým problémom na rozdiel od iných politikov a politických strán(viď napr. SMER).

Napríklad v jeho programe je výstup z organizácie NATO(ušetrili by sa obrovské peniaze), ktoré by sme mohli investovať radšej do vlastnej armády ktorá je v súčastnosti nehorázne zanedbávaná. Taktiež chce podporiť vo veľkom domácu produkciu a aby sa Slovenská republika stala sebestačnou. Veď v dnešnej dobe väčšinu potravín dovážame! Slovenská republika nepodporuje domácich výrobcov a kam toto už len smeruje sa pýtam? Napríklad Slovenské vodárne vlastní francúzska spoločnosť!
Taktiež aj toto neustále požičiavanie krajinám ktoré si žijú nad svoje pomery..Chcel by som vidieť keby od vás štát od každého jedného pýtal dvesto € na pomoc Španielom čo by ste hovorili, ale ak sa zadlžuje naša krajina tak to je už všetkým jedno veď čo nech sa zadlžuje pokiaľ som tu a nech to potom splácajú a trpia naši potomkovia. TOTO!, toto je postoj veľkej skupiny ľudí na Slovensku, prevažne je to dobre vidieť na dôchodcoch ktorý nezaujíma nič iné len že im Fico sľúbil zvýšenie dôchodku...

Dobre, tak teda ak hovoríte Nie, Kotlebovej tak kde vidíte cestu smerovania našej vlasti?(rád si vypočujem názory) Alebo sa všetci mienite len nečinne pozerať ??
Používateľov profilový obrázok
TommyHot
Addict
Addict
Príspevky: 3340
Registrovaný: 25 okt 2009, 0:23
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa TommyHot »

Prave preto sme v NATO, ze nepotrebujeme vlastnu armadu. To co davame do NATO by aj tak ani z daleka nestacilo na modernizovanie armady. Ak by sme teda zase nechceli nakupit clny bez motorov.

Stale nerozumies, ze kotleba len rozprava, ale nic nepovie. Nema realne riesenia, ma len zoznam par veci, ktore by bolo potrebne urobit, ale vobec nema zratane ake to bude mat dosledky a ako dalej postupovat. Ked povies A, treba povedat aj B a to on povedat nedokaze, pretoze v strane nema ziadnych odbornikov. Samozrejme dnesna vlada nie je o nic vacsia vyhra.
Titanoboa
Amateur
Amateur
Príspevky: 23
Registrovaný: 26 máj 2012, 18:39

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa Titanoboa »

NATO nám z dlhodobého hľadiska nezaručuje istotu. Vojny ktoré vedú sú smiešne a všetko je len veľká zámienka...a ešte tie reči že koľko na tom len USA míňa peňazí..., ak by chceli skutočno pomáhať ľuďom stiahli by sa z krajín kde sú momentálne a presunuli by sa napríklad do Konga, Somálska a ďalších iných krajín kde by obyvateľstvo ocenilo ich pomoc. Vadí mi pozerať sa na tieto nezmyselné situácie.

Áno, vyšlo by nás to o hodne drahšie ale malo by to zmysel..., veď si zober len naše letectvo v akom je zúboženom stave. Skoro som pukol smiechom keď som počul že Slovenské letectvo bude chrániť vzdušný priestor ČR...V prípade vojnového konfliktu ktorý podla mňa v najbližších 50r. určite nastane, si bude každý chrániť svoje záujmy. Preto je armáda tak moc dôležitá. Taktiež aj podporovanie krajín tretieho sveta mi príde smiešne, kde tie peniaze končia a keď už tieto krajiny by mali podporovať štáty ktoré tam mali svoje kolónie a zotročovali domorodé obyvateľstvo. Práve kvôli tomuto je tam situácia taká aká je.

Strana ĽSNS priznávam nemá odborníkov ale je to prevažne kvôli tomu že by ich nemali ani z čoho financovať kedže ich strana nemá žiadnych sponzorov(nerátam teraz 100€ príspevky obyvateľstva).

Vôbec sa už nemôžem pozerať nato kam smeruje politika terajšej vlády a taktiež aj vlády za posledných XY rokov. Najlepšie by bolo keby strana ĽSNS napĺňala svoj program ako som už písal v medziach zákona, práv a slobôd a taktiež aj z odborníkmi ktorý sa vyznajú do rôznych oblastí, myslím že na Slovensku ich máme dosť len chýba niekto kto sa nebojí postaviť proti mafiám, korupcií, Bruselu...a spraviť zmeny. Chýba sila ktorá by nás zjednotila! Ale chápem aj obávam ktoré plynú z toho čo ak by situácia pri vláde Kotlebu zvrtla to extrémizmu.

Tak či onak treba určite zmenu.
Používateľov profilový obrázok
TommyHot
Addict
Addict
Príspevky: 3340
Registrovaný: 25 okt 2009, 0:23
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa TommyHot »

Zhodnem sa s tebou asi len na tom, ze treba zmenu. Ale kotleba nou urcite nie je.
Titanoboa
Amateur
Amateur
Príspevky: 23
Registrovaný: 26 máj 2012, 18:39

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa Titanoboa »

Ja si myslím že v danej situácií je jediný ktorý sa odváži presadzovať odvážne návrhy, ako by to dopadlo pri získaní moci posúdiť nemôže nikto.
Ako je známe moc deformuje charakter a aj pred voľbami z morálne správnymi a mocou nedeformovaných ľudí sa stáva to čo dnes vidíme v našej politike.
Používateľov profilový obrázok
TommyHot
Addict
Addict
Príspevky: 3340
Registrovaný: 25 okt 2009, 0:23
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa TommyHot »

Samozrejme, ze sa da posudit ako by to dopadlo. A vobec by to nemuselo ist do extremizmu. Podme si rozobrat jednotlive desatoro:

1) ok to je super, na to vsak treba ustavnu vacsinu.

2) ok to je super.. zoberieme parazitom davky, osklbeme ich aj o to malo co maju, skoncia na ulici a co potom? povedzme, ze ciganov je radovo niekolko sto tisic. Potom je tam aj vela bielych, nech ostane na ulici dokopy 300-400 tisic (cisla cucam z prsta). Clovek je stale len zviera, ktore vo vyhranenych situaciach kona pudovo. Cize zacnu rabovat, zabijat len aby sa najedli. Zasiju sa do kazdej zastavky, stanice, hypermarketu a inej verejnej budovy v ktorej mozu prespavat, vsade bude bordel. Vojakov SR je okolo 13 000, policajtov cez 20 000, ergo silove zlozky v pocte 23 000 proti 300-400 tisic ludom. Myslim, ze uz vies kam tym smerujem :)

Dalsia vec, ako kotleba zabezpeci pracu tym, ktory nepracuju, ale chcu pracovat?

3) super

4) super, cize zoberie pracu sukromnym firmam, ktore zamestnavaju ludi, aby ch zamestnal stat.. ok takze zrusime sukromne vlastnictvo, otazne je, ci dokaze stat zabezpecit tolko zakazok aby vedel zamestnat take pocty ludi, kedze sukromna firma nema len statne zakazky, ale aj sukromne. na ten druhy bod treba ustavnu vacsinu :)

5) super, az na tu domobranu.. myslim si, ze by bolo vhodne ponechat moznost slobodneho vyberu.. ale kedze sme uz zrusili sukromne vlastnictvo, tak na co moznost vyberu, vsakze?

6) narodnych fajn, krestanskych? co ak nie som krestan? resp neverim v boha, krista, cirkev? zas som bez moznosti vyberu?

7) prva cast super.. ale zrusili sme sukromny sektor a umoznime podnikatelom hospodarcit? :) 10% DPH na slovenske vyrobky je dobry napad, ale pochybujem, ze kotleba spocital vypadok v rozpocte. A to ho chcel ma vyrovnany nie?

8) super, spocital ake budu naklady na znovuzavedenie koruny? spocital aky bude vypadok znizenim nasledneho exportu do krajin eurozony?

9) naozaj to bude dobrovolne?

10) co sa tyka zvazkov muza + zeny super.. kde chce zobrat na bezurocne pozicky? kde chce zobrat najomne byty? a pri tom mat vyrovnany statny rozpocet?

Ich program si vo viacerych bodoch protireci a sice je uskutocnitelny, ale dosledky by mal katastroficke.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa hughito »

Vlastná armáda, ktorá by bola nejak konkurencieschopná je na SK nemožná. Je to síce z istého pohľadu blbé, ale nám naozaj nezostáva nič iné len potichu šúchať nohami pod krídlami NATO. Česi, Maďari, Poliaci, všetci by nás rozniesli, zostala by nám len stará dobrá partizánčina, na ktorú máme podmienky aj predpoklady, ale to by sme museli mať nejakého spojenca, na ktorého by sme čakali. Proste tie báje o armáde SK sú fakt len báje. Ak by sme chceli mať bojaschopnú armádu, musel by sa z náš stať nejaký militaristický štát, v ktorom by všetky zdroje tiekli len do armády.

Never tomu, že Španieli či Gréci si žijú nad pomery a v luxuse, to je veľmi prízemný pohľad a hodnotenie toho, čo sa deje. Dokonca aj veľká časť tých peňazí, čo im tam putuje, nejde vôbec im ako štátu.

Tu cítim ten taký lacný nacionalizmus, že MY SLOVÁCI s vlastnými problémami predsa nebudeme dávať peniaze tučným, lenivým (x pejoratív) Grékom, Španielom, atď.

Celkovo považujem za nacionalizmus prekonaný a do istej miery nebezpečný, keďže vždy smeruje len ku konflikte, aj keď to takmer nikdy priamo netvrdí - tvrdí opak. Ale to vymedzenie sa voči "iným" tam je od samotného začiatku.
Titanoboa
Amateur
Amateur
Príspevky: 23
Registrovaný: 26 máj 2012, 18:39

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa Titanoboa »

Všetko je nemožné len do vtedy pokiaľ sa to niekomu nepodarí.
Je jasné že nemôžeme byť konkurencie schopný svetovým veľmociam, ale mali by sme byť schopný konkurovať aspoň susedným krajinám. Štát stojí nesmierne množstvo peňazí zahraničné misie ale obrana vlastného štátu nemusí byť až tak náročná, aj vďaka prostrediu v ktorom žijeme-hory.
Tá domobrana by nemusela byť až tak zlá z toho pohľadu že štát by nemusel platiť ľudí v domobrane a aj tak by sa tam hlásili podla môjho názoru desaťtisíce mladých chlapcov ktorý by získali aspoň niejaké skúsenosti a zručnosti. Samozrejme boli by náklady na inštruktorov, zbrane, príprava terénu a ďalšie veci ale nebolo by to až tak neúnosné.

Ďalší problém vidím v tom že aj napriek profesionalizácií našej armády sa toho moc nezlepšilo, práve naopak. Chýba lepší výcvik. Preto aj veľké množstvo chlapcov zo SR odchádza do cudzineckej légií aj napriek tomu že je protizákonná(pre Slovákov).

Ešte k TommyHot príspevku, súhlasím s tebou vo väčšine toho čo si napísal. Sú to ťažko realizovateľné ciele ktoré ako si písal by mali katastrofálne následky možno aj najbližšie desaťročie ale pokiaľ sa nič radikálne nezmení tak tieto následky prídu. Ak by sa zastavilo rozkrádanie štátu a odliv peňazí do cudzích štátov tak si myslím že by sa s tým dalo niečo spraviť ale tu visí otázka ako sa k tomu dopracovať ?

Každopádne je podľa môjho názoru dôležité diskutovať aj o národných veciach a nie sa len prizerať a zvykať si.
Používateľov profilový obrázok
M4jk1:-)
Medium Professional
Medium Professional
Príspevky: 1233
Registrovaný: 28 apr 2006, 18:46

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa M4jk1:-) »

ah milujem ludi co si myslia ze prichod tej alebo tej strany by pomohlo slovensku a ostatne blaboly. Rokovanie v narodnej zrade v BA nikdy nebude mat priamy vplyv na ostatok slovenska. Oni tam maju svoj piesocek kde sa hraju, hasteria, osocuju a realita je niekde uplne inde. Jedine vychodisko by bola priama demokracia v mestach, obciach kde podniknute kroky by boli priamo premietnute do praxe a nie ako teraz ked je moc centralizovana vid. Eu parlament. Aj tak scenar neurcuju politici, oni tak maximalne hovoria co ludia chcu pocut.
- hmm odvolava sa na bibliu s homosexualitov a chce podporovat vychovu v krestanskom duchu, seems legit
- trestnopravnu imunitu nad 12 rokov, WIN
- zavedemie pravidelne protidrogove testy na strednych a zakladnych, opat WIN chytat male ryby
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa hughito »

Titanoboa: S tvojou prvou vetou súhlasím a často ju propagujem, ale v určitých veciach treba radšej zostať pri zemi. Na krajiny typu Poľsko, Maďarsko či Ukrajina nemáme počtovo, nevraviac o nejakých Nemcov, v ktorých potencionálnom sfére vplyvu sa nachádzame. To by sme sa museli fakt stať militaristickým štátom, proste "všetci" by museli byť vojakmi a navyše, by sme potrebovali obrovské peniaze na super techniku, príklad napr. Izrael, ktorý je relatívne malý štát, ale je dosť militaristicky založený a ma super armádu a techniku, keďže je dotovaný USA.
Používateľov profilový obrázok
kali520
Darca
Darca
Príspevky: 6625
Registrovaný: 15 mar 2006, 15:37

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa kali520 »

TommyHot napísal:Oni sice vedia povedat co, ale nevedia povedat ako. O tom je cely kotleba aj s jeho fasistickymi poskokmi. Realne nedokazu zmenit ani trt.
Forma propagacie na dav, velmi ucelne funguje a fungovat bude. Na masu ludi vzdy platilo o problemoch len hovorit, odbornost, formy riesenia ich nezaujimaju. Kotleba to dobre vie a preto tak robi, tento tvoj zaver je len logickym vyustenim toho jak si informavany a v podstate si davas dohoromady suvislosti co ale masa nikdy nerobi.

Cely ten tvoj rozpis je pekny ale uvedom si ze momentalne sa uz nachadzame v takych srackach, ze nejake pohodlne reisenia neexistuju, lebo v skutocnosti to je len nezodpovedne oddalovanie problemu a celkoveho upadku jak finacneho tak aj moralneho a dusevneho. Tie katatrofalne dosledky o ktorych pises su nevyhnutne a dokonca aj potrebne aby bola vykonana zmena. Jak Ladislav Klima povedal: "Najintezivnejšia a najplodnejšia činnosť je velka bolesť"
hughito napísal:Celkovo považujem za nacionalizmus prekonaný a do istej miery nebezpečný, keďže vždy smeruje len ku konflikte, aj keď to takmer nikdy priamo netvrdí - tvrdí opak. Ale to vymedzenie sa voči "iným" tam je od samotného začiatku.
Ja viem ze u teba to asi nema vyznam znova opakovat ale konflikt je pre cloveka tak prirodzeny ako jedenie a rozmozovanie sa. Ak by na tejto planete zostaly uz len dvaja muzi aj tak by si nasli nejaky dovod preco sa pobit. Pud agresivity sme schopny potlacat ale nepotlacis ho dokonca zivota rovnako ako sexualitu. Clovek k svojmu zivotu proste potrebuje boj, potrebuje milovat aj nenavidiet zaroven.
Používateľov profilový obrázok
TommyHot
Addict
Addict
Príspevky: 3340
Registrovaný: 25 okt 2009, 0:23
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa TommyHot »

kali suhlasim v tom, ze tie katastrofalne dosledky su nevyhnutne, ale preco to robit prostrednictvom amaterov, ked to mozme robit prostrednictvom radoby inteligencie? Ved v podstate brusel uz teraz zabezpecuje aby malo jeho konanie katastrofalne dosledky.. v pripade kotlebu sa vsak obavam, ze by to nebola katastrofa, ale hotova sodoma gomora.
Používateľov profilový obrázok
Stoporko
VIP
VIP
Príspevky: 3989
Registrovaný: 28 dec 2005, 14:24
Bydlisko: Holy Land
Kontaktovať používateľa:

Re: Strana ĽSNS

Príspevok od používateľa Stoporko »

OT/ Poprosil by som nezneucťovať pamiatku ČSR legionárov (WWI) a urýchlene si uvedomiť, že dnešná populácia má na rozdiel od ľudí žijúcich počas WWII značne odlišné hodnoty (morálne, komfort...) a to nevravíme o znalostiach prežitia mimo civilizáciu, streľba... Dnešní ovčania majú do kabrňákov z ČSR značne ďaleko. Proste dnes snívať o partizánskom boji v SR je utópia (leda že by rolu partizánov zohrali dnešné ozbrojené zložky = epic win) /OT
Napísať odpoveď