Aký seriál začať pozerať

Čo beží v kine, rádiu, tv...?
Pepo79
Medium Star
Medium Star

Re: Aký seriál začať pozerať

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Witcher 2 seria (8 casti) - paradne pre mna, uzil som si to velmi - 9/10. Uz sa tesim na dalsiu seriu.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Za mna Zaklinac. Zatial mam rozporuplne pocity, ako mnoho ludi, tak som cakal viac (a to nemyslim viac Geralta ani viac priser), nevadia mi ani zemny v deji, ale skor to ako boli spravene a tiez mi prilo, ze 8 casti na to bolo malo.

Tiez som zvedavy ako nadviazu dej s knih, ked vyrazne pomenili charakteri. Nerad by som aby s toho bolo dalsie tuctove fantasy.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

ako clovek co necital knihy ani nehral hry som spokojny, jediny zapor ze toho neni viac :)

ja inak sledujem aktualne Yellowjackets a napriek tomu ze je to dost pomale a este to vychadza na tyzdennej baze tak sa mi to velmi paci a kazdy tyzden sa tesim na novy diel.
v skratke je to o stredoskolskom dievcenskom futbalovom time ktoreho lietadlo havaruje v lese. jedna dejova linka rozprava o tom ako to tam zvladali (a ze tam bolo asi nieco nadprirodzene) a druha je o 20 rokov neskor a riesi zivoty tych ktore prezili a ziadne nechce rozpravat o tom co sa tam udialo.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

za mna zaklinac dobre, knihy som necital, hry som hral. bavilo ma kazdu minutu..jedine minus som ale videl v lacnych kulisach. neviem ci to bol zamer, ale dost som si to vsimal a trosku mi to kazilo esteticky dojem
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Tak skusim trosku podrobnejsiu recenziu Zaklinaca s tym co som nasiel na nete a co vadilo ludom a co mne.

Mam za sebou vsetky hry aj s datadiskami a poviedkove knihy (na tie dalsie sa chystam). Taktiez chapem, ze ked sa nieco adaptuje s knihy na serial tak treba niektore veci zmenit, lebo ide o ine mdium a format.

A pri seriali som sa bavil.

To rozhorcenie prameni z toho, ze prva seria bola viac menej podla knih, dokonca aj prva epizoda druhej bola podla poviedky a to bolo spravene prefektne. Serial sa snazi vyplnit biele miesta v knihach. No od druhej serie to uz nie je mozne povazovat za adaptaciu knih, lebo pomenil charakteri a vztahy medzi postavami, hlavny zaporak v knihach ani nie je. Elfovia neziju va cistinke ale normalne v mestach, je tam rasizmus, ale v plnej nahote sa prejavi neskor.

Ako samosttane sa na to da pozerat, tak som to bral aj ja. Napriklad mnohym ludom vadilo politikarcenie, ale to ku svetu Zaklinaca patri (aj ku kniham aj ku hram). V jednej s poviedok sa napriklad podrobne rozobera obchodovanie, dane a cla :D

Tiez mi nevadi, ze doplnili monolity.

Odhalenie na konci serie tiez mnohych nastvalo, ale je to rozumny krok, inak by tu postavu museli skryvat v respiratore :D

No iste veci mi vadili:
- zmena systemu magie (ziaden chaos v knihach nie je a netusim na co to bolo dobre)
- zaklinaci sa stali obycajni ludia, ziadne lepsie reflexy, ziadne lepsie zmysli,... proste asi by tak lahko nezomierali a asi by ste ich nepodrezali v spanku
- zaklinac, ani opity ani nadrogovany by v okoli Kaer Morhen lahke devy nenasiel, lebo je na velmi opustenom mieste.
- Yenefer sa spravala ako male decko, hoci je uz dospela (mylsim, ze ma uz cez 70 rokov).
- Malo priestoru pre Marigolda.
- Vesemir sa najskor sprava rozumne potom ako uplny k...

Celkovo, pre ludi, ktori maju radi Zaklinaca a nehrali Zaklinaca 1, tak velmi odporucam aby si ho zahrali, perfektne spracovany svet, Geraltov suchy humor, temny svet (temnejsi ako v trojke), postavi aj vsteko okolo je spravne, hoci neadaptuju ziadnu knihu a rozprava iny pribeh, ale je to proste ten surovy zaklinacky svet zo vstekym a navyse ma cesky dabing.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Ja som knihy nečítal, z hier som hral len 3-ku (ale asi len polovicu, z nedostatku času som s tým sekol - dakedy musím dohrať) a druhá séria sa mi páčila rovnako ako prvá.

Nejaké nelogické veci ktoré opisuje harrison vidím aj ja, ale dobrého fantasy je ako šafranu a atmosféru má ten Witcher podľa mňa výbornú. Krátke to ale bolo dosť no, 8 epizód je dosť málo, najmä na Netflixe, kde to vypustia naraz (to sa nesťažujem, len konštatujem :D ).
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Dnes dopozerana posledna seria The Expanse, siesta seria by mala byt posledna a musim povedat, ze prekonala moje ocakavania.

Siesta seria bola lepsia ako piata, mala aj nejaku vesmirnu akciu, niekolko prekavpivych momentov, niekolko silnych momentov. Co mozem vycitat je len malo casti, tato seria by si ich zasluzila viac, vobec tu nebola taka vata, alebo suche miesta stale sa nieco dialo a clovek si nemal ani kedy vydychnut (co mozu niektori brat ako pozitivum ini ako negativum).

Posledna seria uspokojivo uzavrela kapitolu, bez nejakych skratiek a deus ex machina, to sa v poslednej dobe nevidi. Este mozem vytknut, ze jedna dejova linka mi pripadala ako zbytocna, no to je tym, ze serial sa strikne drzi kniznej predlohy a ziskala by vyznam az vtedy, keby sme sa dockali dalsej serii.

Celkovo The Expanse mam velmi rad, kvoli realistickemu zobrazeniu budunosti a to aj co sa tyka spolocnosti aj technologii a vesmirnych bitiek (Clovek si uvedomi ako je na tom Star Trek, Star Wars,... neskutocne zle so zobrazenim vesmiru a bitiek vesmirnych lodi). Tiez aj to, ze sa tu nehraju na dobrych a zlych ale vsetko je ovela komplikovnejsie a viacvrtvove (ako vo svete Zaklinaca).
Pepo79
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Tiez som dnes dopozeral 6tu seriu serialu The Expanse a paradne ako serial v celku pre mna - 9/10. Pre fanusikov sci-fi vysoko odporucam. S tym, ze ako hovori harrison je to take realistickejsie sci-fi co sa tyka technologii v buducnosti. Ten pocet casti mohli navysit v 6tej serii, resp. urobit dalsiu seriu, kedze su tam temy, ktore by sa dali dalej rozvijat.
Spoiler
Napr. rings, Filip, transportna unia, protomolekula...
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Novy serial na Netflixe s podivuhodnym nazvom:
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window
https://www.csfd.cz/film/1116185-zena-v ... e/recenze/
Detektivka s nedoveryhodnym rozpravacom v podobe sympatickej Kristen Bell. Aj ked to nie je zrejme, ide o parodiu zanru, nema to byt extra vtipne, skor ide o absurdnost. Vcelku fajn. Ma to iba 8 epizod po 30 minut a ma velmi fajn tempo, 4 hodiny ubehnu ako nic. Mozem len odporucit.
Hensym
VIP
VIP

Pre info: Futurama na FB stranke prave ohlasila, ze budu nove epizody (na Hulu).

Som rad aj nerad, ten serial mam velmi rad, ale zaroven ho neskutocne dobre a dostojne zakoncili, tak mam obavy.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

The Morning show

Serial z TV spravodajského prostredia v hlavnej úlohe Aniston a Witherspoon, zloduch je Carrel. Hodne sa mi páči, je to taká oddychová dráma.
retkvic
King
King

Príspevok od používateľa retkvic »

Starsi serial "Nurse Jackie", nieco na styl dr. Haus az na to ze hl. hrdinka je sestricka zavisla od liekov, dobre sa doplnaju ostatny herci, uveritelna, vtipna oddychovka.
Hensym
VIP
VIP

The Good Place tu bol spomenutý asi iba raz, pred 4 rokmi, ak dobre vidím.

Super originálna a vtipná oddychovka. :)
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Severance/Oddelenie
Opäť zaujímavý seriál z dieľne Apple.

Prvá časť je aj free na ATV+

A vlastne teraz by sa mi hodilo mať ten implantát ako sa mi vôbec nechce do roboty ;D na druhej strane asi dobre, že si pamätáme všetko.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

North Water

Toto sa mi veľmi páčilo so super hereckým obsadením.

Skorumpovaný kapitán lodi na lov veľrýb sa chystá na poistný podvod - na severe potopiť loď nárazom do ľadovca a zinkasovať tučnú poistku. Nejde všetko úplne podľa plánu. Príbeh ženie dopredu napätie medzi ľudským lodným doktorom a stelesnením tupého sadistického zla v podaní tučného Colina Farrella.

Lepšie ako Terror a Moby Dick dokopy , navyše v pekne úhľadných 5 dieloch.
Frco
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa Frco »

Ja odporucam toto:

https://www.csfd.cz/film/59676-posledni ... i/prehled/

Kto ma rad Vikingov, Game of Thrones, tak toto je podobne. Z oboch serialov to ma nieco. Vobec som o tom netusil, kym mi to Netflix neodporucil! Vynikajuce to je, viac sa mi to pacilo ako Vikingovia.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

DES
https://www.csfd.cz/film/909584-des/prehled/

Třídílná minisérie Des sleduje jeden z nejnechvalněji proslulých případů v historii britského zločinu, který se točí kolem sériového vraha Dennise Nilsena. Seriál, vyprávěný očima tří mužů – Dennise Nilsena (David Tennant), hlavního vyšetřovatele Petera Jaye (Daniel Mays) a spisovatele Briana Masterse (Jason Watkins)

Velice chrumkavé a neunaví.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

nejaki hajsenbergovci around here? len taka pripomienka, ze dnes vychadza v US prve dvojepizodie poslednej serie Better Call Saul. podla internetov by to na Netflixe aj pre Europu malo byt zajtra (19.4.) o 21:00. na imdb uz to nejake recenzie ma, no neviem to zatial nikde splasit, asi pockam na ten NF

https://www.csfd.cz/film/366575-volejte ... 6/galerie/
Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Saul Goodman je tak trochu šílený a morálně pochybný právník z Albuquerque v Novém Mexiku, který se za každou cenu snaží zůstat mimo budovy soudu. Má nevybíravé způsoby, stovky známých ze všech oborů od prodejce vysavačů až po nájemné vrahy a je ochoten riskovat prakticky cokoliv. Stačí jen, když dobře zaplatíte.
Better Call Saul je prequel spin-off oblíbeného seriálu Breaking Bad, který se soustředí na populární postavu právníka Saula Goodmana v rámci událostí předcházejících původnímu seriálu, kdy ještě nebyl právníkem Waltera Whitea. O tvorbu seriálu se postaral Vince Gilligan, který má na svědomí i Breaking Bad, spolu s Peterem Gouldem, jenž také napsal scénář k několika epizodám.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

*****HERO***** napísal: 18 apr 2022, 23:29 nejaki hajsenbergovci around here?
Ja som akurat zacal pozerat pernikoveho tatka, som v polke druhej serie.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

tak to zavidim, rad by som si to v hlave resetol a siel znova :D pre mna asi TOP serial. jeden z mala, co vie pohltit skoro celu moju pozornost. ci uz tatko alebo saul. su samozrejme aj nudnejsie pasaze, ale celkovo dej napreduje dost dobre.
Napísať odpoveď