Fio banka

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
baldorex
Addict
Addict

Re: Fio banka

Príspevok od používateľa baldorex »

Áno prebieha to ako klasický sepa prevod, v rámci banky okamžite.

Aj platbu kartou vieš stornovať...ale zrušiť nadchádzajúci prevod je určite jednoduchšie.
ArAsHiD
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa ArAsHiD »

Autorizáciu kartou vie pred zúčtovaním zrušiť len banka a nespraví to na tvoje požiadanie ako v prípade sepa prevodu. Po zaúčtovaní sa už zrušiť nedá, ale vieš uplatnit chargeback.
baldorex
Addict
Addict

No veď OK, ale my sa bavíme o platbách medzi fyzickými osobami bez terminálu....
kompi
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kompi »

Filip87 napísal:Ja tiež platím len zasadne kartou! Nenosím hotovosť pri sebe a ak vidím že berú len cash, idem preč.
ak neratam kur*y a mozno este minule jeden diskont vsade ale naozaj ze vsade viem platit kartou hotovost nosim pri sebe len preto keby nahodou ze naozaj niekde nesiel terminal max 50e.

ked platim kartou nemusim si nechavat blocky viem kde co miniem. karty mam preistotu tri pri sebe plus kreditka a pridane v apple pay. :) nenavidim pri sebe nosit kila minci.

k transakciam si hned viem urobit poznamku a dokonaly prehlad kolko kde miniem. :)

neodsudzujem ak niekto preferuje cash no podla mna je to dnes zbytocnost. parkovanie vsetky aj mikro veci sa vacsinou daju kartou ak nejde terminal co sa mi stalo naposledy august 2018. rezerva v cashi pripadne murik nárekou (bankomat) :)

ano stalo sa mi presne v rakusku ze pozerali na mna ako na debila ze za dve kavy kartou no holt stane sa presne aj na tieto pripady je ta zachytna 50tka :)
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

kompi - vidis. Kes je pre teba zbytocnost ale nosis do 50€ co nie je malo. Dnes uz je uplne bezne platit kartou ale stale je nutna (aspon pre mna) na hotovost. Napr teraz obedove menucka. Restiky robia roznasky aj tie co neboli alebo cez "okenny vydaj". Terminal nie to.
Filip87 by si asi musel navarit :D
baldorex
Addict
Addict

Re: Koronavirus: 2019-nCoV

Za obedové menu platiť v hotovosti? A ešte si prípadne nechať vydať? To nie :).
To idem radšej cez bistro, wolt, bolt a ešte mi to aj prinesú. Pozitívom je že som si takto objednal aj z reštaurácií, ktoré som ani nepoznal alebo nerobili rozvoz.
kompi
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kompi »

tak isto ako baldorex donasku vacsinou cez bistro tiez karta :)
Filip87
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Filip87 »

Tiež Bistro, Wolt a mám krásny prehľad a hlavne že nič nemusím riešiť! Dnes je moderná doba a hotovosť je podľa mňa už prežitok. Dokonca už aj kaderníčky som platil kartou.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Samozrejme som mal na mysli menucka mimo BA (pracovne cesty). Cize bud hotovost alebo lepenak :)
Bistro samozrejme tiez vyuzivam.
Filip87
Medium Star
Medium Star

A Bistro nehľadá reštaurácie podľa tvojej polohy? Myslím si že si dokážeš objednať jedlo aj mimo BA úplne v pohode, len nebude taký veľký výber.

A platenie cez hodinky je strašne návykové a jednoduché.
rank
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa rank »

Je to nebezpečné ja som sa zase vrátil späť ku cashu asi som v tomto iný ale po tom čo som si v tatra banke robil prehľad asi pol roka späť čo kde míňam som sa vrátil ku starej dobrej bankovke a veruže míňam o 50-100% menej. Nie je problém u mňa švihať kartou ale keď mam fyzické peniaze som skupáň.
Filip87
Medium Star
Medium Star

No to bude asi zen pocit držania peňazí [emoji23]
baldorex
Addict
Addict

To je skôr o debilite užívateľa ako o banke :)
DEVZYO1G
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DEVZYO1G »

baldorex napísal:Toto funguje aj u nás úplne normálne.
Minule som si objednal s kolegom obed cez bistro a keďže nemal hotovosť, v aplikácii mbank som zadal sumu akú od neho chcem a dal generovať QR kód. Ten si zase on naskenoval vo svojej aplikácii od tatrabanky. Rovnako sa to dá použiť na tej burze...
ano, technologicky to mozne je, ale predpokladam ze to realne vyuziva mizive percento ludi - diskusia bola o dobe cashu na Slovensku, ja som spomenul ze tu v Holandsku aj taketo trivialne transakcie ako predaj za par eur na blsaku prebiehaju takouto formou, skus to na slovensku a daj vediet kolko z 10 predajcov ta neposlalo do prdele :D

Takisto platba v medzimestských autobusoch, na SK uplne standard ze autobusar tam ma celu pokladnu s mincami, tu si viem v kazdom autobuse zaplatit kartou, cash neberu vobec.
baldorex
Addict
Addict

To s tebou súhlasím, využíva sa to u nás naozaj minimálne rovnako aj to viamo... Nechápem prečo to tak je, mnohí sa tomu aj bránia, radšej donesú na druhý deň hotovosť ako to vybaviť cez mobil za 15 sekúnd.

Predpokladám že je to kvôli minimálnej propagácii, na viamo nejaká reklama bola, ale keďže to má málo bánk, tak to zakapalo.
ArAsHiD
Professional
Professional

Príspevok od používateľa ArAsHiD »

Karty sa u nás náhodou dosť využívajú, dokonca aj v autobusoch, ktoré sa vyššie spomínajú je už takmer vždy možnosť platiť kartou. Nie sme síce Švédsko, ale určite to je u nás na vyššej úrovni (aspoň niečo :P ) ako v Rakúsku či Nemecku. Rovnako tieto aplikácie ako iDeal, WeChat a podobne nepovažujem za dobrý nápad pre nemožnosť využitia v zahraničí.
Viamo v podobe akej je dnes je použiteľné maximálne na zaplatenie kamarátovi/kolegovi. Počul som ale o plánoch predstaviť "nové" Viamo, ktoré by umožňovalo platiť u obchodníka cez QR kód a v pozadí platby by bola akákoľvek platobná karta.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

kompi napísal: ano stalo sa mi presne v rakusku ze pozerali na mna ako na debila ze za dve kavy kartou no holt stane sa presne aj na tieto pripady je ta zachytna 50tka :)
praveze v Rakusku to az tak neriesia. ak si tu kavu das v malickej kaviarnicke, tak s tym problem mozu mat kvoli marzam z prevodu, ked platis kartou. to som zazil aj na Slovensku. ale v Nemecku aj v takom Starbuckse by ta spindali. v Rakusku maju skor problem s Visa kartami. ale o tom som uz pisal inde a mam pocit, ze je to offtopic.
baldorex
Addict
Addict

V Rakúsku ešte také 2 roky dozadu v obchodoch ako lidl či hofer akceptovali iba maestro karty. Kvôli poplatkom sa mastercard ci visa dali použiť vo veľkých obchodoch či pumpách.
DEVZYO1G
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DEVZYO1G »

To aj tu v Holandsku klasické VISA a Mastercard neberu, ani kreditky. Je to dosť chaotické, väčšina sietí supermarketov a obchodov ich neberie, niektoré áno.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

je to podobne ako s akceptovanim amexu na vychod od Prahy, tiez celkom problem s tym zaplatit kdekolvek okrem McDonald's, Ceskych drah a par obchodov a hotelov
Napísať odpoveď