Fio banka

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Fio banka

Príspevok od používateľa hojko »

Uz by aj stacilo debaty o tom, ze kto si objednava obed a plati kartou. Je cas vratit sa k teme o Fio banke.
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

mirak2 napísal:praveze v Rakusku to az tak neriesia. ak si tu kavu das v malickej kaviarnicke, tak s tym problem mozu mat kvoli marzam z prevodu, ked platis kartou. to som zazil aj na Slovensku. ale v Nemecku aj v takom Starbuckse by ta spindali. v Rakusku maju skor problem s Visa kartami. ale o tom som uz pisal inde a mam pocit, ze je to offtopic.
Žijem v Nemecku a platím kartou všade kde sa dá, a nemám pocit že by ma zato niekde chceli pindat.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Súhlasím, toto sa riadne zvrhlo na irelevantnú debatu.

Ak ste Fiočári, ako nová appka? Ste spokojní? Je cítiť, že na nej ďalej pracujú?

Ak ste do Fio prešli alebo používate ju spolu s inou "väčšou" bankou - ako by ste ju porovnali? Mne v máji skončí 100% zľava v TB a som viacmenej rozhodnutý pre Fio (okrem iného aj pre SK/CZ IBAN, na to obzvlášť) a i keď viem, že prídem o veci ako TatraPay, MobilePay (virtuálne karty), výber z bankomatu, tak či je tam aj niečo iné, čo je v tých väčších jaksiktaksik štandard a tam to človeka možno prekvapí.
ArAsHiD
Professional
Professional

Príspevok od používateľa ArAsHiD »

Z bánk zadarmo je jednoznačne najďalej mBank. Mám všetky (365, FIO, mBank).
Ja osobne využívam mBank ako primárny účet a TB ako sekundárny. mBank aplikácia mne osobne viac vyhovuje. Na banku zadarmo to majú fakt vymakané, niektoré funkcionality nemá ani TB.
FIO je také, že neurazí ale až tak veľa funkcionalít tá aplikácia nemá. Na úplne základné veci ale stačí. 365 jednoznačne najhoršia.

Čo sa týka CZK účtu vo FIO, tak tam nevidím žiadnu veľkú pridanú hodnotu. Na ne€ platobný styk odporúčam Revolut, kurz bude výrazne lepší ako kurz banky. Revolut ponúka aj tie jednorazové karty, rovnako ako TB.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Prečo je 365 najhoršia? Mám tiež mbank aj 365 a čo sa týka funkcií, je to veľmi podobné. Veľmi odlišný je dizajn aplikácií a 365 je dosť pomalá. 365 má ale zaujímavý cashback program (už sa mi vrátilo cez 50€) a úroky 3.65% na sporení "syslenie". Mbank má 0.1% a cashback program 1%resp 0.5% z platieb kartou.

Ma fio nejaký zaujímavý cashback program?
ArAsHiD
Professional
Professional

365 a ich program syslenie nie je cashback. Odkladaš si svoje vlastné peniaze po každej platbe ktoré sa ti úročia 3,65%.
Celá tá aplikácia je len prerobená aplikácia Poštovej banky. Ponúka len úplne najzákladnejšie funkcie a je príšerne pomalá a nestabilná.

mBank má cashback za platby kreditnou kartou 0,5% - 1%, záleží od typu kreditnej karty. Aplikáciu považujem za najrýchlejšiu spomedzi SK bánk a v princípe ponúka všetko vrátane pokročilejších funkcii ako nastavenie dočasných limitov ku karte, storno prevodu pred zrealizovaním, možnosťou požiadať o takmer všetky produkty banky online (asi všetko okrem hypotéky)...
Jediná vec čo mi chyba je editácia existujúceho TP, má to byť ale súčasťou budúcej aktualizácie.
TB niečo ako dočasné limity vôbec nepozná, storno vieš spraviť len cez infolinku (v slsp dokonca len za poplatok) o kreditku cez mobilnú aplikáciu nepožiadaš (len cez IB).

Čo sa týka programov peniaze s5, u-šetrite a podobne, tak to je len program externej spoločnosti, ktorú banka propaguje. Podobných cashbackov je plný internet. Najvýhodnejší je aj tak program Mastercard Priceless Specials do ktorého si môžeš zaregistrovať akúkoľvek kartu Mastercard.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

ArAsHiD napísal:365 a ich program syslenie nie je cashback.
A to ja niekde tvrdím? Veď píšem že cashback a syslenie. Nie že cashback je syslenie.
Ešte raz si prečítaj čo píšem.
baldorex napísal:365 má ale zaujímavý cashback program (už sa mi vrátilo cez 50€) a úroky 3.65% na sporení "syslenie".
ArAsHiD napísal:Najvýhodnejší je aj tak program Mastercard Priceless Specials do ktorého si môžeš zaregistrovať akúkoľvek kartu Mastercard.
Tam mám samozrejme zaregistrované karty z mbank aj 365, akurát že od 1.5 rušia cashback a ostanú iba kupóny.

A ešte ostáva otázka aby sme neboli úplne ot, má fio banka niečo podobné?
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

FIO ma sporiaci ucet a terminovany vklad, ale uroky su biedne, viackrat sa aj znizovali, pre sporiaci ucet je to 0.03%.

FIO ma ale najvacsiu vyhodu v tom, ze ma vklady a vybery hotovosti na pobocke bez poplatkov, pokial viem, tak ziadna ina banka bez mesacnych poplatkov to nema, tiez FIO nema ziadne podmienky, takze je mozne ju pouzivat spolu s inou bankou a nemusite riesit plnenie podmienok.
jimmy_xp
King
King

Príspevok od používateľa jimmy_xp »

Ja som včera s osobným účtom prešiel tiež do FIO. Mal som tam účet pre s.r.o. a ako bol rok dlhý, tak som neplatil nič a funkcionality mi postačovali. Ako jediná z tých bánk zadarmo má aj hotovostné operácie na pobočke, čo využívam pomerne často pri s.r.o. A pri stále narastajúcich poplatkoch v SLSP, pričom nie sú ochotní ani uplatniť 50% zľavu z poplatku aj keď človek dodrží podmienky, bola voľba preniesť aj osobný účet do FIO jasná.
kompi
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kompi »

FIO je najlepsia banka momentalne ak potrebujes aj hotovostne operacie :)
SLSP je zly sen obcas
Kibo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kibo »

Oproti staršej verzii je táto nová appka o svetelné roky ďalej, stará padala, odhlasovala,... Za mňa palec hore a darkmode je bomba, keď sa večer rýpem v číslach.

Do FIO som prešiel najprv so súkromným účtom a keďže mám v CZ obchodného partnera, mám vo FIO už aj firemný účet a je super, že má klient peniaze skoro hneď a vo svojej mene. Pre mňa výhoda z hľadiska časovej úspory. Druhá vec, ktorá ma tam priviedla bola cenová politika v konkurenčnej banke, ktorá ma začala ruinovať na poplatkoch, tak dostali ahoj, keď boli nenažraní...

:)
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

bilidia
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa bilidia »

Fio banka ma inak asi ako jedina z SK bank zmenu PIN online v IB (nechapem, ze taka 365 banka s tym doteraz neprisla). IB nie je vycackany, ale tie tabulky su podla mna prehladnejsie ako TB alebo SLSP. Rychlejsie vyhladavam, poznamkujem, skumam.

Na trvale prikazy a sablony tiez parada v porovnani so SLSP (celkom ok) a TB (des - oni dodnes nemaju moznost nastavenia trvaleho prikazu do zahranicia, wtf). Chyba mi len modifikacia specifickeho symbolu pri trvalych prikazoch ako ma TB, kde sa da definovat viac formatov.

Trochu mam stale ale predsudky a na vacsie peniaze mam radsej vacsie zahranicne banky. Neviem to ale objektivne vyhodnotit.

A este sa pri Fio trochu bojim, ci to budu tahat takto dalej alebo na aplikaciu pocase nezabudnu - napr. ich e broker mobilna aplikacia je bez updatov snad uz roky.
ArAsHiD
Professional
Professional

Online zmenu PINu má aj mBank (za poplatok) a myslím, že aj Prima banka.

Takáto zmena má ale jednu veľkú nevýhodu. Zmení sa len online PIN, offline PIN (uložený v čipe) zostane nezmenený a v prípade platby na offline terminály (napr. parkovisko...) by si stále zaplatil len pôvodným PINom.
Zosynchronizuje sa to až po prvej online kontaktnej transakcii s čipom.
Veľké banky sa obávajú množstva vzniknutých reklamácii, nakoľko to nie je plnohodnotná zmena ako v prípade zmeny cez ATM.
dutom
Novice
Novice

Príspevok od používateľa dutom »

Fio mam snad uz 10rokov. Mbank sa mi sprotivil skrz dizajn a meniace sa cenniky. 365 je cashless fasista pistovej banky. To nepodporuhem. Okrem toho to ich setrenie je mravencia praca a marketingovy osial ako 5% od istej zelenej banky. Czk menim cez trasferwise. Vyberiem cash v cz alebo urobim prevod do cz. Kartami platia hlupaci. Pardon za trufalost ale pripomeniem vam to ked bude cashless society. Zbytocne to dviha ceny kedze obchodnik tie centy za prevod musi zaplatit tak to zaplatia zakaznici. S hotovostou ma nizsie naklady. Pisem to z prvej ruky. Ale som si vedomy ze prehram. Aspon som si napisal svoj nazor.
ArAsHiD
Professional
Professional

V skutočnosti je ten poplatok za platbu kartou približne 0,8-1,5% a fixný poplatok za terminál cca 10€/mesiac (záleží od typu).

Sám poznám kaviareň kde majiteľ dáva 10% zľavu pri platbe v hotovosti. Tam ani nejde o to, že ušetrí nejaké 1% na poplatku, ale skôr to, že ten cash ide rovno “do vačku”.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Pri nízkych platbách je ten percentuálny poplatok doslova pár centov a ten fixný 10€/mesiac je menej ako peniaze za čas za mesiac, ktorý musí zamestnávateľ zaplatiť zamestnancovi za počítanie, stráženie a zakladanie hotovosti. O vkladaní na účet do banky, kde niektoré banky si berú poplatok ešte aj za to ani nehovoriac. Ten vačok je totálny bullschiit.
tyler91
King
King

Príspevok od používateľa tyler91 »

ako to je s tringeltami pri platbe kartou?
yoggy

Príspevok od používateľa yoggy »

Zadas na terminali vacsiu sumu a casnik(alebo kto) si potom vezme z cashu. Zalezi samozrejme od podniku.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

dutom

ja v mbank pokial viem nic neplatim, a ak aj nahodou ano/neviem/, tak je to pod rozlisovaciu schopnost.
Cash? Nepouzivam prakticky vobec a kde sa da pouzivam bezkontakt co je rychle a ciste. Uz by som sa nikdy prioritne nechcel vratit k spinavym uslintanym papierikom a tonam zeleza. Ale chapem ze niekto ma lepsi pocit ked nieco fyzicky v ruke ci penazenke drzi..
Napísať odpoveď