Byt na prenajom

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Byt na prenajom

Príspevok od používateľa begbeee »

Depozit by mal byť minimálne vo výške mesačného nájmu prípadne dvoch, najmä pri dlhodobejších prenájmoch.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

vy ste este nepoculi o tom, ze byt sa da aj za rok-dva uplne vybývať?
http://bystrica.sme.sk/c/7087044/najomn ... ebudu.html
martin67
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa martin67 »

ja sa chystam na to iste, nedaj s odradit, oplati sa to :)
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

javatar napísal:Hovada pre nami mali 11x vyssiu spotrebu elektriny. Ja fakt nechapem ci tam mali miesacku alebo co.
Lampu v skrini na marisku ;)
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

Trocha oživím túto tému. Ak bývam v podnájme od 1.6.2016, mám nárok na vyúčtovanie ktoré prišlo v polke roka 2017? Kedže som v byte nebýval celý rok 2016.
yoggy

Príspevok od používateľa yoggy »

Ano mas pravo, pretoze si tam byval alikvotny pocet mesiacov.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Ti, ktori prenajimate alebo ste byvali v prenajatom byte.
V Rakusku je celkom standard, ze byty sa prenajimaju prazdne, maximalne so zariadenou kuchynou. Aspon pri vacsine to je tak. Z toho, co sledujem podla inzeratov na Slovensku toto tu velmi nefici a prenajimaju sa byty zariadene - skrine, postele, stoly.
Je to fakt tak alrbo sa mi to len zda?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Aj u nas idu prazdne, ale aj zariadene. Su ludia, ktori maju vlastnu postel, gauc ci skrinu, ktoru si neskor chcu vziat do bytu, ktory kupia (alebo postavia dom). Studenti zase hladaju zariadeny byt. Aj daka mlada rodina, ktora potrebuje ist byvat, tak asi skor vezme zariadeny byt, ved napokon kupovat postel, gauc, tv ci skrinu nie je lacny spas, najma, ak pri najme platis este 2-mesacny depozit vopred.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Myslim ze vyrazna vacsina je zariadena. Ale najdu sa aj take co popisujes cize len ta kuchyna. Osobne som davnejsie v takom bol.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Podla toho ako clenovia rodiny byvali v bytoch prenajatych cez realitku, je to ako pises mirak: zariadene. Tu v UK je vzacne ak su v byte na prenajom pracka a chladnicka.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

laicky,ono to suvisi asi s tym, ze nakladnost zariadenia bytu je z hladiska prijmu velmi rozdielna v Uk a na Svk. Ta ista policka z Ikei stoji v podstate rovnako v Uk aj na Svk /rovnako sa to tyka aj vsetkeho ostatneho zariadenia/, ale prijem v prepocte je v Uk cca 3000€/month zatial co na Svk cca 1200€ takze pre ludi je zariadenie bytu vyrazne mensou polozkou z ich disponibilneho prijmu. A samozrejme kazdy radsej preferuje zariadenie nové a podla vlastneho vyberu, pokial na to ma.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Býval som v 3 prenajatých bytoch v ZV a v dvoch v BA. Potom som zastrešoval hľadanie nájomcu v jednom z týchto bytov po dohode s majiteľom (bolo to pre mňa výhodné).

Väčšina bytov sa určite prenajíma zariadených, rovnako ja som to ako nájomca bral ako benefit, a rovnako keď som ja hľadal nájomcov, tak prakticky 100% z nich sa vyslovene pýtalo na to, či tam je všetko pripravené na nasťahovanie.

Ide totiž o to, že pri prenajatých bytoch sa aj pri dlhodobom prenájme nebavíme o takom záväzku ako pri kúpe bytu. Zmluvy často bývajú na rok, na dva, alebo na neurčito. Napr. v mojom prípade sme museli z 2 bytov odísť po cca roku jednoducho preto, že sa majitelia rozhodli, že idú stavať dom a potrebujú financie. V takýchto prípadoch je teda pre teba zariaďovanie bytu zbytočná starosť - pri prípadnom sťahovaní ti tam ten nábytok pasovať nemusí, nemusí sa zmestiť, alebo napr. nájdeš super náhradu, ktorá už bude zariadená, a tým pádom nemáš kam svoj nábytok dať (a posteľ, skrine, komody, stoly a pod., to nie sú zrovna najskladnejšie veci).

Čiže nezariadené byty na prenájom ťa určite pripravia o drvivú väčšinu záujemcov a je to komplikácia.

Samozrejme dekorácie, obrazy, dáku poličku a malé kusy nábytku, to si každý prinesie, ale to gro (kuchyňa, spotrebiče, chladnička, práčka, posteľ, skrine, obývačková stena, stôl, konferenčný stolík, sedačka, a pod. - to by v byte malo byť).
Frco
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa Frco »

Ano, aj v Nemecku je vraj standartom prenajimat hlavne prazdne byty. Neviem si to predstavit ze si tam musim trepat vlastnu postel, skrinu a taketo veci. Kamos si to vzdy kupoval ked sa tam tak stahoval a stahoval sa minimalne dvakrat, zakazdym si kupoval nove veci, lebo sa mu stare bud zunovalo, alebo neoplatilo/nechcelo prenasat.
jackb
Redeemer
Redeemer

Gogo mas pravdu, neuvedomil som si, ze tak ako existuje Big Mac Index, bude aj Kallax index. Rovnake police stoja rovnako, len v inej mene. Rozdiel je v tom, ako dlho musi na ne robit Slovak a kolko obyvatel UK.
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

jackb napísal: 30 apr 2022, 21:36 Podla toho ako clenovia rodiny byvali v bytoch prenajatych cez realitku, je to ako pises mirak: zariadene. Tu v UK je vzacne ak su v byte na prenajom pracka a chladnicka.
studoval som v tom istom meste ako ty a ani si nepamatam na inzertnych portaloch nezariadene byty
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Lenze ked je byt zariadeny pre studentov tak to moze byt odradujuce, ked sa o byt zaujima mlady pracujuci par.
Da sa byt zariadit neutralne? :D
jackb
Redeemer
Redeemer

Jo, to ja som si v UK odfiltrpoval prec student housing a shared flat. Lebo chcem cely byt. Keby bol zariadeny, nenahnevam sa, ale take byty kde su studenti, alebo su mladi pracujuci v dome rozdrobenom na izbu+sprchu a spolocnu kuchynu a obyvacku, vtedy zariadene su.
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

mirak2 napísal: 01 máj 2022, 14:27 Lenze ked je byt zariadeny pre studentov tak to moze byt odradujuce, ked sa o byt zaujima mlady pracujuci par.
Da sa byt zariadit neutralne? :D
ako je zariadený byt pre študentov? niečo ako bunky na intraku? že v izbe 2x skrina, 2x postel a 2x písaci stôl, to iste vo vedľajšej izbe a obyvačka niečo ako spoločenská miestnosť? ..to fakt takto niekto zariadi byt? :D
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Tiez ma to zaujima ako to mirak2 myslel. Mozno myslel 3x poschodovu postel v spalni a 2x sprchovy kut v jednej kupelke :D
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Ked mam trojizbovy byt a mam ho zariadeny tak, ze mam v spalni velku postel a vstavanu skrinu, v obyvacke gauc, tv a jedalensky stol a v tretej izbe minikancelariu, tak asi tazko to prenajmem 3 studentom, ked kazdy chce mat potrebuje mat izbu s postelou, stolikom a skrinou. Preto sa pytam, ci sa prenajimaju byty aj nezariadene, lebo zariadit byt s tym, ze to chcem dat studentom je podla mna blbost.
Nepotrebujem hlupe poznamky o poschodovych posteliach a spolocenskych miestnostiach.
Napísať odpoveď