Da sa oklamat registracna pokladna?

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
test
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Da sa oklamat registracna pokladna?

Príspevok od používateľa test »

Rozpraval som sa s jednou znamou, pracuje v jednej restauracii. Maju slabe dni a silne dni. Slabe dni je trzba 800-1000 eur za den, silne dni 2500-3000 eur. Slabe dni su pondelok az stvrtok mimo sezony. Silne dni su vikendy, sviatky a ked je pekne pocasie na kupanie a lyzovacku. Jej slovami, od decembra do februara su prevazne silne mesiace kvoli lyzovackam. Potom jun az august, niekedy aj september su silne mesiace. Zvysok je mimo sezony, teda su to slabsie mesiace, ale vikendy su aj tak dobre. Ak je pekne pocasie a v januari je sneh, tak za ten mesiac je aj 20 silnych dni, teda s trzbou 2500-3000 eur. Tak isto aj v lete.

Potom pozerala na finstat.sk obraty firmy a zisk. Obrat bol nieco okolo 300 000 eur za rok, zisk bol necelych 10 000 eur. Dobre sa na tom pobavila. Tak sme zacali pocitat a dospela k tomu, ze silnych dni je urcite 100 za rok, teda po 2500 eur, dokonca aj viac. Nech dame 250 dni slabych, teda tych 800 eur a 6 dni sviatky co byva zatvorene. Dostava sa na sumu 250 000 eur za silne dni a 200 000 eur za slabe dni. To je 450 000 eur. Vo Finstate ma firma obrat 300 000 eur, chyba tam minimalne 150 000 eur. Keby sa nebrali sumy 800 a 2500 eur, ale 1000 a 3000 eur, tak je to 300 000 + 250 000 a to je uz 550 000, chybalo by teda 250 000 eur.

Ked si zamestnanci brali na zaciatku spustenia blockovej loterie blocky a pridavali, majitel s tym mal problem a zakazal to. Dnes jej napadla otazka, ze preco asi tak? Preco im to zakazal? A kde je tych 150 00 eur? No mna napada otazka, ze vsetko ide cez pocitac, je tam kasa na pocitaci + tlaciaren na blocky, je to asi fiskalny modul alebo ako sa to vola. Vsetci zakaznici dostanu blocek, nestane sa, aby niekto nedostal blocek. Na kazdom blocku je dole logo MF. Pocitac na ktorom bezi kasa maju zakazane vypinat cez noc, vypinaju len program na pokladnu.

Mna hned napadli otazky, ze ked musia vypnut program, ale pocitac bezi, ze tam moze bezat vzdialena plocha. Majitel sa teda moze pripojit na pocitac a ovladat ho pohodlnne z domu, ale dokaze upravit a zmenit udaje v pokladni? Dokaze vyhodit par blockov? Alebo je to vsetko ulozene vo fiskalnom module? Chodia z danoveho uradu na kontrolu a stiahnu si udaje z toho fiskalu? Alebo ako to funguje? Viem, ze zisky sa daju stratit, utopit, previest do kludne do danovych rajov. Ale to co nejde len tak zmenit, tak to je obrat a hlavne nie obrat, ktory ide cisto cez pokladu.
kinjeril
Moderátor
Moderátor

Re: Da sa oklamat registracna pokladna?

Príspevok od používateľa kinjeril »

Co priame, nepriame naklady, odpisy, dane, odvody? Nie vsetko co zarobi, ostava majitelovi.
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

Obrat je suma neznížená o výdavky. Mýliš si zisk s obratom. Podľa mňa sa bločky určite dajú stornovať, neviem, či sa dajú vymazať bez stopy.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Áno, tržby sú súhrn všetkých príjmov firmy. Teraz som si pozrel našu firmu a tá suma na finstate je len o nejaké 1% vyššia ako ju vidím ja v našom systéme. Podľa mňa je hlavný problém ten, že tie tržby reštaurácie asi nebudú stále také vysoké ako uvádza známa.. robí ona dennú uzávierku? Sú tie tržby už očistené o tringelty? V pokladni podľa mňa bude vedieť kontrolovať tržby, nech si povedzme jeden mesiac každý deň alebo podľa možností vytiahne dennú a kumulatívnu tržbu a nech si to porovnáva, či všetko sedí.

Ako majiteľ zakáže ostatným zákazníkom prihlasovať svoje bločky do lotérie? Určite sa nájde pár zákazníkov, ktorí si vezmú bločky so sebou a doma ich prihlásia. Alebo žeby mazal iba tie bločky, ktoré ostali v reštaurácii? Odkladajú ich, čiže sa k ním vie dostať majiteľ? Storno by malo byť v systéme. Potom už len jedine ak by upravoval priamo nejakú databázu s údajmi, ale tá by hádam mala byť nejak chránená.
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

Kinjeril, ziskma nezaujima, to sa da nizit. Ide o tie trzby, tie su len 300 000. Tringelty idu mimo pokladnu, davaju sa na cash. Pri platbe kartou sa im tringelt neda dat, jedine, ak daju v tomto pripade tringelt v hotovosti. Na dennu uzavierku sa spytam.
Rádio
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa Rádio »

Len stornuj bločky a čakaj inšpekciu.
lumir
King
King

Príspevok od používateľa lumir »

da sa to urobit napriklad tak, ze system pokladne ma viac modulov (ak si za takuto extra sluzbi pripatis spravnym osobam:). Napr. volba 1 = oficialna statistika, volba 2 = neoficialna statistika (aj pri tekjto volne vyjde blok, no nedostava sa do finalnej zavierky).. v podstate je to taky "treningovy" modul:)
.
take nieco sa da urobit asi aj spatne.. a tak bloky ktore ostanu v krcme (ruku na srdce, kolko z Vas si berie blok domov?) rucne prehodi pod iny modul.
mikioko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa mikioko »

Tak tak tiez som uz dostal blocek od "blocek vystavoval test" a to je jeden z najnastevovanejsich barov...
Napísať odpoveď