Kúpa TV

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Ryan Giggs
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Kúpa TV

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

To že nejaky oled bude mať quantum dot, neznamena to nutne lepši obraz.
sharky-no
King
King

Príspevok od používateľa sharky-no »

ahojte, nasiel som na alze ze maju 20% zlavy na Sony vyrobky a plati to aj pre tuto TV https://www.alza.sk/55-sony-bravia-oled ... 616535.htm

Viete mi prosim poradit, ci je v tejto cenovej hladine 900e nieco lepsie? Asi jedine co od TV ocakavam je, ze bude mat android tv. uhlopriecka 55" je maximum co by som zobral a nemal by som problem s hocicim vacsim nez 43". OLED predpokladam je lepsia technologia nez klasika LED. Chcem na tej telke hrat aj PS5

//dakujem!
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ten Sony nepodporuje VRR. Philips 55OLED706 je pre teba lepšia voľba. A ma to tiež android.
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

55 TV do 700€?
Ryan Giggs
VIP
VIP

TCL 55C728
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

vďaka
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ešte aj Samsung QE55Q80A. Ten sa tiež už da kupiť pod 700€.
Kemper_LoL
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kemper_LoL »

Zdravím ryan prosím o radu zháňam tv do 1500-1600 max? Ale kludne aj lacnejšiu :Dparametrom nerozumiem, moc, je to na sledovanie tv, kodi … a niekedy do budúcna určite pribudnú nejaké konzoly takze 4K určite ak by sa dalo 120 hz oen neviem či to už je. Mimo finančný limit

Ďakujem za radu
Ryan Giggs
VIP
VIP

Za ten rozpočet maš luxusny, 65" oled. Lacnejšie napr. Philips 65OLED706.
Kemper_LoL
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kemper_LoL »

Ok ďakujem a náhodou niečo od panasonic, chcem predstaviť manželke viac možnosti pomer cena/výkon
Ryan Giggs
VIP
VIP

Panasonic TX-65JZ980E, ale stoji 1350€. A nie je nijako zasadne lepši ako Philips, takže tych cca 200e nema veľmi zmysel priplacať. A potom je tam ešte LG 65C1, ale ten je slabši a tiež drahši.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Zmestis sa v pohode do 65 OLED a nad ničím iným ani neuvažuj 👍🏻
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

je android v TV najplynulejsim system aktualne? ci je nieco rychlejsie a zaroven smart?

mam 8 rocny samsung, po obrazovej stranke stale okej ale v poslednom case sa svojvolne odpaja z net cez kabel a strajkuju aj apky. najviac plex, ktory pri spusteni restartuje telku alebo zamrzne pri pretacani

zacal som sa obzerat teda po nejakej 75ke a chcem hlavne plynulost obrazu a aplikacii
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

otazne je ake mas realne moznosti. lg ma webos a samsung ma tizen. ostatni maju bud nejake vlastne vytvory alebo android tv.

na tizen pocuvam celkom dobre ohlasy, webos je taky zmiesany, skor nie ako ano.

ja si skor myslim ze ani tak nejde o system ako o hardware. mali sme xiaomi krabicku s android tv a robila problemy, obcasne zamrzla, obcasne nieco neslo prehrat. potom sme ju vymenili za nvidiu shield co ma tiez android tv a vsetko ide bez problemov (samozrejme nic nie je dokonale aj tu obcas nieco zblbne)..
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

moznosti myslis financne? tak do 1300 bez dane, max 1500...pozeral som teraz recku na samsung frame tv, celkom sa mi to zapacilo. Ten art mode ani tak nie aj ked aj to je cool featura, ale viac ma zaujalo osadenie tv uplne k stene.
Ma taku moznost este nejaky iny TV?
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

myslel som ze ake mas moznosti vyberu OS. lebo ked chces samsung tak budes mat proste to co tam da samsung.
riesenie je kupit samostatnu krabicku so systemom, co by som aj odporucal, lebo potom nie si zavysly od OS pri vybere.

k tomu frame tv... aj manzelke sa pacil, aj kolega si ho kupil, je to ozaj stylovka. problem je ze za tu cenu mozes mat OLED ktory bude obrazovo niekde uplne inde. lenze zase ak by si chcel OLED stylovku, nieco co das uplne k stene tak si priplatis podstatne viac.

viem ze lg mal este nejaku wallpaper tv co je ozaj viac menej taka nalepka na stenu.

musis sa rozhodnut ci ti ide viac o styl alebo kvalitu obrazu. ja som vacsinou ten co je ochotny ozeliet kvalitu za styl ale OLED je fakt supa. viem ze kedysi vsetci vychvalovali plazmu oproti lcd, ale tam mi to prisiel taky drobny rozdiel, oproti tomu rozdiel medzi oled a (q)led je brutalny.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

nie som zatazeny na ziadny OS, predpokladam, ze vsetky bezne appky (netflix, plex, hbo, disney, amazon a pod.) su podporovane vo vsetkych. ide mi o rychlost systemu - na tom frame TV to vyzeralo ozaj svizne.

Co sa tyka stylu tak som na tom podobne ako ty, mozno by som ozelel uplne top technologie
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

ta rychlost je ozaj skor o hardware, da sa predpokladat ze vo vyssom modely bude vykonnejsi hardware a teda sviznejsi system.
ale nepozerat na cenu ale na modelovu kategoriu. lebo ja som sice kupil telku za 1500 eur, ale bol to najlacnejsi oled aky sa dal zohnat a ten OS je tragedia. samozrejme som s tym ratal a nevadi mi to lebo mam shield tv do toho zapojene.

s tymi technologiami je to tazko, lebo aj ked si pojdes porovnat tie telky do nejakeho obchodu tak neuvidis najvacsiu vyhodu OLED a to su tmave sceny a celkovo ten obraz v noci.
ja som mal aj na plazme vzdy problem s tym ze pokial bola nejaka tmava scena tak som tam videl uplny prd pokial som nevytiahol jas uplne hore a potom zase vsetko co bolo cierne je zrazu sede.
pri OLED je cierna ozaj cierna, pretoze ten pixel je vypnuty. takze ked v noci pozeram film a zrazu cierna obrazovka tak je to ako keby bola telka vypnuta. a potom ked nieco z tej tmy vylezie tak je to ozaj ako by to vyliezlo z tmy zo steny, nie ze na stene je sedy obdlznik a v nom nieco.

zvaz si to. OLED stoji za to, pre mna urcite.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

len akosi nenachadzam v rozpocte oled telku 75" :D
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

tak ale aj samsung frame 75 palcovy stoji 2000

https://www.alza.sk/77-lg-oled77a1-d6409489.htm

toto mi pride brutalna cena ale. ked si zoberiem ze pred rokom (a pol) som dal skoro to iste za 65ku...
Napísať odpoveď