Banálne/triviálne otázky

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Banálne/triviálne otázky

Príspevok od používateľa mirak2 »

Ja som to tak pouzival dlho, resp. som pouzival Hermit, co je tiez len browser akurat trochu lepsi, lebo si v nom vies bloknut reklamy. Neprislo mi to ani nemotorne a ani neprakticke.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Mozno neprislo, lenze je. Oproti appke naozaj je, a velmi. Ludia maju rozne skostnatele zlozvyky, to nemyslim v zlom, tiez ich mam niekolko.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Hensym napísal: 10 júl 2022, 21:34 Chodit na telefone na FB cez prehliadac je ako chodit do prace autobusom, ale v autobuse si aj s bicyklom. Neprakticke, nemotorne a nelogicke. :D
No ten priklad je naopak, v tej aplikacii totiz bezi prehliadac :D (ako v mnoho inych mobilnych aplikaciach). Takze aplikacia je ako ist autom do prace, do ktoreho si zoberies autobus :D . No ono moze byt rozbite vsetko.
Hensym
VIP
VIP

Sorry, ale nie je to tak (teda technicky v podstate áno, ale je tam veľké ale).

FB bol kedysi natívna aplikácia, postupne začali implementovať React Native, najskôr čiastočne - neviem v akom štádiu sú dnes. Teoreticky to dnes celé asi nie je natívna appka, ale hybridná webová aplikácia, ALE, nemusím robiť ani nejaké benchmarky, aby som videl, aké priepastné rozdiely tam sú. Okrem toho, že appka je optimalizovaná pre tie telefóny lepšie z hľadiska UI (nie je tam UI browseru, UI appky je modernejšie a viac user-friendly), je aj lepšia z pohľadu UX (jednotlivé prvky a komponenty sú načítavané svižnejšie, väčšina okamžite, resp. sú preloadované spolu s appkou (vyhľadávanie, nastavenia, notofikácie) - v responzívnej verzii FB v prehliadači sa prakticky VŠETKO asynchrónne loaduje dodatočne, v appke je to integrované úplne iným spôsobom. Používanie FB cez appku je o dobrých 500% svižnejšie, ako cez prehliadač (a ak ma vytočíš, spravím benchmark :D ). Fakt nerozumiem argumentu chodiť na FB cez browser., príde mi to ako cestovanie v čase do roku 2010. :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

zdravím, aku ste si namerali vy alebo niekoho koho dobre poznate najnizsiu saturaciu krvi kyslikom pri Covide? /beznym domacim oximetrom, ci hodinkami s tou to funkciou/. Ma vobec sledovat tento ukazovatel pri zariadeniach ktore nie su medicinsky kalibrovane? Ja mam teraz covid, miestami ukazuje 74-78percent, takze vierohodnost toho zariadenia je asi nulova. :D
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Vierohodnost toho zariadenia je dost vysoka, ked mas doma rovnaky kusok, aky maju v nemocnici. Tie tiez nie su nijako kalibrovane.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Hensym napísal: 12 júl 2022, 22:33 Sorry, ale nie je to tak (teda technicky v podstate áno, ale je tam veľké ale).

FB bol kedysi natívna aplikácia, postupne začali implementovať React Native, najskôr čiastočne - neviem v akom štádiu sú dnes. Teoreticky to dnes celé asi nie je natívna appka, ale hybridná webová aplikácia, ALE, nemusím robiť ani nejaké benchmarky, aby som videl, aké priepastné rozdiely tam sú. Okrem toho, že appka je optimalizovaná pre tie telefóny lepšie z hľadiska UI (nie je tam UI browseru, UI appky je modernejšie a viac user-friendly), je aj lepšia z pohľadu UX (jednotlivé prvky a komponenty sú načítavané svižnejšie, väčšina okamžite, resp. sú preloadované spolu s appkou (vyhľadávanie, nastavenia, notofikácie) - v responzívnej verzii FB v prehliadači sa prakticky VŠETKO asynchrónne loaduje dodatočne, v appke je to integrované úplne iným spôsobom. Používanie FB cez appku je o dobrých 500% svižnejšie, ako cez prehliadač (a ak ma vytočíš, spravím benchmark :D ). Fakt nerozumiem argumentu chodiť na FB cez browser., príde mi to ako cestovanie v čase do roku 2010. :)

Uz len to, ze React Native nie je nativny ale interpetovany v javascripte.
Ja netvrdim, ze pouzivane FB apky je horsie ako v browseri, len hovorim, ako na tom tie apky su. Ja na mobile nepouzivam FB vobec a na PC len cez browser. Nemam dovod si isnatloav dodatocny spyware...
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

gogo956 - 96 po vyfajčeniej cigarete, krátkodobo aj 93 no vzápätí viac. Častejšie 98-100
(VITAMMY)
75 je blbosť.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

pani doktori v podcaste hovorili, ze pokial nevies aku saturaciu si mal pred covidom, merat si ju s nim az tak nepomoze. ak si mal relativne nizsiu a teraz klesla, mozno to nie je tak zle. mierny priebeh a skore uzdravenie prajem.
starysomar
Guru
Guru

Vhodnosť porovnania pred-po (spojená so schopnosťou vyvodiť zo zisteného správny záver) je užitočná v mnohých oblastiach a činnostiach :)

Ja som po dlhšom výbere, porovnávaní a prečítaných recenziách (ktoré tiež treba vedieť vnímať v súvislostiach - väčšina je k hovnu) vybral tento (nepamätám už, odkial som objednal):
https://zdravotna-technika.heureka.sk/v ... /#prehlad/

Tu je lepší popis:
https://www.drmax.sk/vitammy-o2-pulzny- ... ojEALw_wcB

Citácia:
Interpretácia výsledkov
-Saturácia rovná alebo vyššia ako 95% - primeraná úroveň
-Sýtosť 90-95% - monitorujte svoju úroveň sýtosti -Sýtosť pod 90% - riziko hypoxie - kontaktujte svojho lekára
-Nasýtenie pod 80% - hypoxia - urgentná lekárska pomoc
-Nasýtenie pod 70% - riziko straty vedomia

Že je 75% blbosť som akosi tušil pred prečítaním toho :)

Ostatne - merač krvného tlaku som si pred časom tiež vyberal dlhšie - potom zistil, že zhodný má môj obvodný lekár v ambulancii.
Teda predpokladám správny výber :)
Hensym
VIP
VIP

Je tu niekto, kto pocul podcast "Nezhasinaj!" ? Neviete, o aky pripad islo v epizode c. 3 "Kikimora"?

Studentka z Oravy, ktora byvala na Atriakoch v Mlynskej, zazivala spankovu paralyzu aj po odstahovani sa z intraku domov, s halucinaciami a potom sa to vyhrotilo na smrt jej otca, ktoreho pustili z basy a ozraty prisiel k nim domov robit problemy. Mal mat vela bodnych ran (vraj padol na neprirodzene "postavene" crepiny skla na zemi z okna, ktore rozbil) a potom padol do otvorenej zumpy (ktora mala byt na 100% zatvorena) kde sa utopil a zomrel. Mal by to byt realny pripad z 1996 (tusim z obce Vitanova), ale nikde o tom neviem nic najst. Pride mi divne, ze tieto nadprirodzene vysvetlenia zamietli pod koberec a nerozoberali, ze vypovede tej studentky a jej babky nedavaju pricetnu logiku a ze tam nieco nehra (tym neobhajujem prepiteho agresora z basy samozrejme, len si chcem precitat).

Dik :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

to ze niekto padne do nezakrytej zumpy a amen tma, to sa stava, nejak extra vzacne to nie je, hlavne ked je intoxikovany v tej chvili. Ci mu nekto "nepomohol" k tomu? to s takym odstupom casu dnes uz nezisti nikto. Pravdepodobne vsetko iba zhoda okolnosti, nic viacej :) Tiez je velmi otazne co vsetko co zaznelo v tom podcaste sa aj realne stalo a co uz tvorcovia programu si upravili aby to bolo pre posluchacov zaujimavejsie.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Nepamatam si, ze by v speciali bolo nieco o tejto epizode, ale ku kazdej hovoria co bola umelecka licencia scenaristu. Preto by som tak videl aj tu tretiu epizodu.
starysomar
Guru
Guru

Ihneď pri vytvorení s prvým prihlásením?

Roky používam dlhé komplikovanejšie heslá tak ani slovníkovým útokom nie.

...Your account is suspended and is not permitted to perform this action.
gogo956
Redeemer
Redeemer

starysomar napísal: 06 aug 2022, 8:51 Ihneď pri vytvorení s prvým prihlásením?

Roky používam dlhé komplikovanejšie heslá tak ani slovníkovým útokom nie.

...Your account is suspended and is not permitted to perform this action.
skus sa prihlasit neskor. Nepouzivas napr nejake proxy pripojenie /vpn/?
starysomar
Guru
Guru

To je už dávnejšie - mesiac-dva.
Nepoužívam.
Nejak mi to nevadí, len ma to zaujalo - že netuším dôvod a z môjho pohľadu je to nezmysel.
starysomar
Guru
Guru

Dostal som SMS - prečo?

"Kod s nikym nezdielajte. Kodom potvrdte fakturu operatora ako sposob platby: 1809. Uplatnuju sa zmluvne podmienky operatora: https://www.o2.sk/app-stores"

Nemám nič spoločné s apple, i-tunes.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Niekto urobil preklep a zadal omylom tvoje telefonne cislo.
starysomar
Guru
Guru

To ma nenapadlo :)
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Bud to čo napísal Mek alebo podvodná sms za učelom vytiahnutia penazí.
Banálna otázka, vo filmoch som videl pár krát chlapov ktorý dokazali vyštverať na rovný strom bez konárov tak ze zobrali palicu objali ten strom pomocou tej palice a pomocou noh a ruk sa vyštverali hore. Dá sa to tak urobit alebo pomocou nejakeho okom málo viditelneho lana?
Napísať odpoveď