Banálne/triviálne otázky

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Banálne/triviálne otázky

Príspevok od používateľa gogo956 »

Blastbit napísal: 12 aug 2022, 18:15 Pomôže ti toto ako vysvetlenie? http://www.zaloznabreva.sk/sk/co-mozem-zalozit , asi im to vynáša, predajcov platia cca 1000 eurami netto.
to viem, ale realne ked som bol pozriet, tak nerozumiem preco to niekto kupuje /ak taki ludia existuju, co zjavne ano/. Ten tovar je vzhladom k svojej atraktivite pomerne drahy, vacsinou su tam vselijake nezmysli typu keramicke vazicky ktore sa vyrabaju priemyselne v milionoch kusoch a nemaju ziadnu umelecku ani zberatelsku hodnotu a doma takych podobnych zbytocnosti ma predsa kazdy milion. Unika mi ako taka prevadzka moze dlhe roky s takymto konceptom fungovat ked vsade je v obchodoch plno noveho tovaru a pokial ide o tovar z druhej ruky tak na to jekopec inzertnych portalov. Zaujimavy bol hlavne nazor niekoho, kto je "insider" a vidi trochu pod pokrievku..
Hovorim pozeral som viackrat tovar co ponukaju: bud je sice lacny ale su to uplne blbosti /takze predat to predaju ale asi tazkok s nejakou rozumneou marzou/ alebo je pomerne drahy comu ale nezodpoveda hodnota danej veci.
Je ale pravda, ze napr sperky, zlato a pod neviem ohodnotit, v tom sa nevyznam, v kazdom pripade by som takyto tovar v takomto zariadeni urcite nekupoval, kvoli slabej doveryhodnosti.
Rozumiem aj tomu, ze kedysi sa v nich predavali hlavne kradnute veci, ale dnes je vsetko cez OP takze uz to je asi skor ojedinele.
M142
Guru
Guru

Príspevok od používateľa M142 »

gogo956 napísal: 12 aug 2022, 17:29 neviem ci sa to tu uz niekedy riesilo, ale nerozumiem z coho realne dokazu fungovat zalozne. Castokrat maju pomerne velke prevadzky aj na drahsich miestach v meste a pritom ten tovar co vidim vo vykladoch je pomerne drahy a vacsinou z mojho pohladu ulne neatraktivny tovar. Pre mna zahada. Ma niekto vysvetlenie?
v prvom rade je ich hlavny business pozicka, az potom predaj tych kramov. ono sa to nezda, ale v rozhovore majitel/zastupca jednej takejto siete uviedol, ze vacsina ludi si pozicku splati. dalsia vec je, za kolko tu vec vykupia. napr kamarat mal kupeny snubak, ale zo zasnub zislo. prsten si nechal, ale neskor mu prislo blbe ho pouzit znova, tak ho chcel predat, skusil to "predat" aj tam. za prsten z bieleho zlata s diamantom za ktory dal 700-800e(uz si nepamatam) mu ponukli 60e, lebo zevraj diamant nema ziadnu hodnotu a nepredava sa to. to sa potom lahko vykupuje ak takto balamutia chudakov, ktori nevedia, co vlastne presne doniesli. ale inac chapem, ked som tam videl napr obrovsky stvorcovy zlaty prsten s vyrytym logom mercedesu za viac ako 1000e, tak som len kyval hlavou :lol: ale tak na taketo veci nie sme cielovka, olasski cigani by si mohli vybrat :D a ked nie, zlato sa vzdy da stavit a kedze do uvahy pri kupe beru iba vahu zlata, tak na tom zarobia vzdy.
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Prečo na google maps je v Rakúsku uvedené ako Viedenské Nové Mesto a nie Wiener Neustadt? Kedže asi všetky mestá v Rakúsku sú vedené nemčinou akurát toto mesto nie.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

fildinko napísal: 12 aug 2022, 13:12 Kedy si naposledy použil multitool?
Pravidelne. Hlavne v lete. Mám Leatherman OHT a fakt ho používam pravidelne. Nič to ale nemení na tom, že ten multitool je len jedna z vecí, čo tam nosím a aj keby som ho vyhodil, tak tú tašku potrebujem.

Väčší zväzok kľúčov, mobil (prípadne 2 mobily, ak beriem firemný), peňaženka (príp. aj nejaké drobné, ktoré hádžem tam, lebo mám mikro peňaženku), okuliare, prípadne aj slnečné (toto sú veci, ktoré mám vždy) a všetko navyše je bonus. Nejaké papiere z roboty/pošty a pod., ak idem na dovolenku tak nejaké ďalšie príručné veci. Je toho proste viac.

Keď idem niekam vonku do baru, alebo len tak naľahko, tak to neberiem, spravidla ale pri sebe nemám drobné, len telefón, malú peňaženku a druhý zväzok kľúčov (kde mám len 2 kľúče a čip). Ale väčšinou nosím všetko.

A hej, viacero žien mi povedalo, že chlap s napratanými vreckami vyzerá väčšinou ako idiot, a že to proste vyzerá strašne. A keď si pozriem dáke staré fotky, tak mali pravdu.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Blastbit napísal: 13 aug 2022, 18:00 Prečo na google maps je v Rakúsku uvedené ako Viedenské Nové Mesto a nie Wiener Neustadt? Kedže asi všetky mestá v Rakúsku sú vedené nemčinou akurát toto mesto nie.
Ja to tak mam uz par mesiacov. Prelozili niektore zemepisné názvy. Nielen v Rakúsku, ale prakticky všade. Aj Karlovy Vary sú preložené, tak ako Drážďany. Ale aj Turín, Boloňa či Miláno. Vo Švajci sice Zürich nechali, ale Ženeva je.
Normálne ma zaujíma či je v čestine Graz Štýrsky Hradec a Aachen Cáchy :D
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Díky za odpoved, máš pravdu akurát pozerám tie mestá čo si vypísal.Možno ľudia čo tam boli to preložili z pôvodných jazykov do slovenčiny :)
M142
Guru
Guru

Hensym napísal: 13 aug 2022, 18:06 Pravidelne. Hlavne v lete. Mám Leatherman OHT a fakt ho používam pravidelne.
tak popis pri com vsetkom, lebo ja som mal este ako mladsi podobnu vec, ale okrem somarin som to nevyuzil na jedinu poriadnu cinnost, tak som zvedavy :D
Hensym
VIP
VIP

Naozaj si myslim, ze nie som povinny popisovat na co to pouzivam, ale ok... :)

Noziky a otvarac snad ani nemusim spominat, hlavne na jar a v lete ich vyuzivam fakt casto a nejdem vypisovat ako casto. Naposledy vcera. Mam tam plochy a krizovy sroubovak, ktory vyuzivam tiez casto, pretoze nie vsade a nie kazdy ma po ruke naradie, naozaj by si neveril ako casto sa ti to zide. Samotne klieste som tiez par krat vyuzil, lebo su univerzalne (verim ze nemusim popisovat kedy sa zidu kombinacky alebo ked treba nieco silnejsie odstrihnut). Ja si myslim ze je to must, mam to po ruke stale, ked som peso, na bajku, autom, vonku, u kamarata, na dovolenke, hocikde.

Vyuzivam to proste pravidelne a to dokonca VOBEC nie som nejaky fachman. Zase ale opakujem, nijako mi to nezavadzia, nezabera to v tej kapse takmer ziadne miesto a aj keby som to vyhodil, tak tu kapsu nosim aj tak, lebo nosit veci po vreckach mi pride fajn mozno tak pre pubertiaka z hornej dolnej ale nie pre dospeleho chlapa.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Hensym napísal: 14 aug 2022, 9:57 Naozaj si myslim, ze nie som povinny popisovat na co to pouzivam, ale ok... :)
Ber to tak, že možno inšpiruješ svojimi činmi niekoho iného ... ktorý bude niekedy v situácií keď bude treba zašróbovať skrutku :) .
Hensym napísal: 14 aug 2022, 9:57lebo nosit veci po vreckach mi pride fajn mozno tak pre pubertiaka z hornej dolnej ale nie pre dospeleho chlapa.
A môžeme vedieť akú ľadvinku používaš? Ja som si spravil research ale všetky sa mi zdajú obrovské cez celý hrudník a vyzerá to otrasne.

Prípadne ak má niekto nejaký typ na takú ľadvinku do ktorej by som si mohol dať mobil, peňaženku a kľúče? :wink:
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

Hensym napísal: 14 aug 2022, 9:57 Naozaj si myslim, ze nie som povinny popisovat na co to pouzivam, ale ok... :)

Noziky a otvarac snad ani nemusim spominat, hlavne na jar a v lete ich vyuzivam fakt casto a nejdem vypisovat ako casto. Naposledy vcera. Mam tam plochy a krizovy sroubovak, ktory vyuzivam tiez casto, pretoze nie vsade a nie kazdy ma po ruke naradie, naozaj by si neveril ako casto sa ti to zide. Samotne klieste som tiez par krat vyuzil, lebo su univerzalne (verim ze nemusim popisovat kedy sa zidu kombinacky alebo ked treba nieco silnejsie odstrihnut). Ja si myslim ze je to must, mam to po ruke stale, ked som peso, na bajku, autom, vonku, u kamarata, na dovolenke, hocikde.

Vyuzivam to proste pravidelne a to dokonca VOBEC nie som nejaky fachman. Zase ale opakujem, nijako mi to nezavadzia, nezabera to v tej kapse takmer ziadne miesto a aj keby som to vyhodil, tak tu kapsu nosim aj tak, lebo nosit veci po vreckach mi pride fajn mozno tak pre pubertiaka z hornej dolnej ale nie pre dospeleho chlapa.
to mas fakt super. ja som si kupil leathermana presne kvoli tejto predstave. ale v realite som ho za pol roka pouzil par krat a aj to mam pocit ze skor preto ze som ho chcel vyuzit ako ze to bola realne potreba..
ide hlavne o to co robi a kde to robi. zial ja som kancelarska krysa, aktualne domaca krysa, doma mam vsetko naradie co potrebujem. ked ideme niekam tak tam je povacsine tiez rozne naradie (hlavne take ktore je na leathermanovi) alebo su to miesta kde skratka naradie urcite nebudem potrebovat.
teraz sme boli na chate, cely vikend som ho nosil vo vrecku a myslim ze raz som si snim sparal nechty :D

proste mam pekny kvalitny nastroj a nemam na neho vyuzitie :(

Autoeditácia príspevku po 8 min 19 sek:
M142 napísal: 12 aug 2022, 18:38 v prvom rade je ich hlavny business pozicka, az potom predaj tych kramov. ono sa to nezda, ale v rozhovore majitel/zastupca jednej takejto siete uviedol, ze vacsina ludi si pozicku splati. dalsia vec je, za kolko tu vec vykupia. napr kamarat mal kupeny snubak, ale zo zasnub zislo. prsten si nechal, ale neskor mu prislo blbe ho pouzit znova, tak ho chcel predat, skusil to "predat" aj tam. za prsten z bieleho zlata s diamantom za ktory dal 700-800e(uz si nepamatam) mu ponukli 60e, lebo zevraj diamant nema ziadnu hodnotu a nepredava sa to. to sa potom lahko vykupuje ak takto balamutia chudakov, ktori nevedia, co vlastne presne doniesli. ale inac chapem, ked som tam videl napr obrovsky stvorcovy zlaty prsten s vyrytym logom mercedesu za viac ako 1000e, tak som len kyval hlavou :lol: ale tak na taketo veci nie sme cielovka, olasski cigani by si mohli vybrat :D a ked nie, zlato sa vzdy da stavit a kedze do uvahy pri kupe beru iba vahu zlata, tak na tom zarobia vzdy.
ja som bol v zalozni raz. 2 roky dozadu som nasiel na bazosi inzerat na predaj tabletu. zatelefonoval som, stretli sme sa a on ze tablet je v zalozni tu za rohom.
dosli sme tam (bola to fakt ze velka zalozna, ziaden stanok ale take bezne potraviny velkost), typek za pultom vytiahol tablet, vyskusal som ho, dal som peniaze cloveku z inzeratu, on zaplatil zalozni a isli sme kazdy svojou cestou...
ja som to bral ako vyhodu, keby boli akekolvek problemy s tabletom tak zalozna ma cloveka v systeme aj na kamere.
kupil som ho ale hlavne preto ze to bola polovicna cena noveho a tento vypadal nepouzite. a ked si zoberiem ze on ani nedal zalozni celu sumu co som mu dal ja, za kolko to museli vykupit??
verim tomu ze existuje ista vrstva ludi co tieto zalozne zivia aj dopytom aj ponukou... tam kde ti uz ani nebankovka nepozicia...
Hensym
VIP
VIP

fidinko, práveže skrutky najmenej. :D Každopádne nemám ľadvinku (to sa mi úprimne nepáči), mám obyčajnú tašku cez plece od Lara Bags, nie je príliš veľká, ale zmestím tam toho prekvapivo dosť. Už ale má svoje roky a akurát teraz špekulujem nad výmenou, ale na 90% bude zrejme rovnaká (veľkosť, priehradky a pod.), lebo už som si našiel systém. :D

aacid: Jj, bez debaty, že to nevyužije každý. Ja som ten leatherman dostal (sám by som si ho nekúpil, nie je zrovna lacný) a bol som prekvapený, že tie situácie, kedy sa hodí mi proste prichádzajú. Ak by som nemal tašku, na tisíc percent nič také nenosím (max. dáky mini nožík na kľúčoch), ale tu mi tých pár cm a pár desiatok gramov nevadí, stratia sa. :)

M142: Sorry, asi som to tiež pochopil trochu zle a štýlom, že kecám. Samozrejme je úplne ok, že sa pýtaš a názor nikomu nevnucujem, mea culpa. :)
M142
Guru
Guru

nie si tu povinny odpovedat nikomu na nic. len z multitoolov rovnaky pocit ako aacid, preto ma zaujimalo za akym ucelom to niekto pravidelne vyuziva, hlavne ak zije v mestskom prostredi. nevidim nic zle na tom, ze som sa spytal.
aacid napísal: 15 aug 2022, 14:08 dosli sme tam (bola to fakt ze velka zalozna, ziaden stanok ale take bezne potraviny velkost), typek za pultom vytiahol tablet, vyskusal som ho, dal som peniaze cloveku z inzeratu, on zaplatil zalozni a isli sme kazdy svojou cestou...
ja som to bral ako vyhodu, keby boli akekolvek problemy s tabletom tak zalozna ma cloveka v systeme aj na kamere.
kupil som ho ale hlavne preto ze to bola polovicna cena noveho a tento vypadal nepouzite. a ked si zoberiem ze on ani nedal zalozni celu sumu co som mu dal ja, za kolko to museli vykupit??
toto je zajimave, prakticky ten typek predaval nieco, co vlastne ani nevlastnil, len si zobral % ako prostrednik? sranda. kazdopadne ano, pre teba urcite lepsie, ked je obchod spraveny takouto oficialnou cestou, za to tie eura navyse isto stali.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

typek ziskal tablet (povedal ze vyhral, ale tak asi vsetci vieme ako ho ziskal), potreboval prachy tak ho zalozil, potom potreboval viac penazi tak ho predal na inzerat... s tym ze vyplatil zaloznu a zisk si nechal. zase mal na par dni za co fetovat :D
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Vie mi niekto povedat, preco su vifonky nedostatkovy tovar?

Parakrat som bol na nakupoch a uz nejaky cas su policky s vifonkami prazdne, alebo tam boli nejake divne znacky? Aj za toto moze vojna na ukrajine?
gogo956
Redeemer
Redeemer

harrison314 napísal: 17 aug 2022, 14:05 Vie mi niekto povedat, preco su vifonky nedostatkovy tovar?

Parakrat som bol na nakupoch a uz nejaky cas su policky s vifonkami prazdne, alebo tam boli nejake divne znacky? Aj za toto moze vojna na ukrajine?
prosím ťa, take poličky ani nech ta nenapadne nabuduce hladat :D ved vies co je to za chemicky bordel..
Ak Vifonky prestali existovat tak iba dobre pre svet. :)
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Je pravda, že väčšina reťazcov už má svoje vlastné značky, ale stále sa dá kúpiť aj wifonka alebo nejaké značky priamo z Kórei, Japonska. Akurát to už nie je lacná záležitosť. Aj tie instantné polievky vlastných značiek reťazcov tento rok zdraželi z nejakých 15-20 centov na 40-50 centov za kus.
gogo956
Redeemer
Redeemer

čo to asi tak moze obsahovat ked to stalo 15centov, muselo to byt vyrobene z nejakych surovin, niekym, niekde, za pouzitia nejakej energie,obal, zabalit,transport k tomu kazdy svoju marzu, dane. hmmm.Ze by iba glutamat+kusok psenicnej cestoviny?
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

gogo956 napísal: 17 aug 2022, 14:28 prosím ťa, take poličky ani nech ta nenapadne nabuduce hladat :D ved vies co je to za chemicky bordel..
Ak Vifonky prestali existovat tak iba dobre pre svet. :)
Ja som vdaka vifonkam a instanej kave vystudoval vysku :D
Len ma zaujima co sa s nimi stalo? Pretoze podobny tovar nechyba.
gogo956
Redeemer
Redeemer

dam to sem, aby som zbytocne neotvaral novu temu:
absolvovali ste niekto vysetrenie potravinovej intolerancie IgG ?
s akym vysledkom? pripadne ci neviete o niekom zo svojho blizkeho okolia. Lebo vedecke zdroje su k tomuto testu na zaklade IgG dost skepticke tak by ma zaujimala osobna skusenost.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Môj lekár mi na otázku k tomu povedal:
"Ťažko som presvedčil alergológa na tie testy, zaplatil som kopu peňazí a výsledkom bolo, aby som si sám odsledoval, čo mi robí zle". Tak som neabsolvoval. Mňa pľúciarka lieči na Astmu, no podľa mňa mám potravinovú/histamínovú intoleranciu.
Napísať odpoveď