Vedomie / slobodna vola

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Používateľov profilový obrázok
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Re: Vedomie / slobodna vola

Príspevok od používateľa harrison314 »

gogo956 napísal: 12 júl 2022, 7:00 Existuju ludia, ktori sa snazia toto riesit tak, ze v situaciach ktore si vyzaduju rozhodovanie, nechavaju rozhodovat nahodu. Napr hadzu kockou a podla vysledku potom konaju.
Ono je to skor lifehek ako byt NPC. proste ak mas pred sebou rozhodnutie, kde su vsteky moznosti takmer rovnake, a clovek nechce zabit cas rozhodovacou paralizou (tym, ze bude dva tyzdne o tom rozmyslat a aj tak to nepomoze), tak si vyberie nahodne (hod kockou, prvy dojem, vnutorny pocit,...).
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

dasti555

napr budhisticka kozmologia deli existenciu na 6 svetov: bohovia, polo-bohovia, ludia, zvierata, svet hladnych duchov a peklá.
Budhisti povazuju zrodenie vo svete ludí za velmi cenné a z hladiska "statistiky celkoveho poctu zrodení" za vzácne. :)
Je to hlavne z toho dovodu, ze u ludi je moznost toho co mozeme nazvat ako rozhodovaním v činoch vyrazne vyssia ako je otmu v nizsich zrodeniach.
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Myslíš, že zvieratá sú nejakým spôsobom "nižšia duša"? Ako tak sledujem moje mačky nové tak mi príde, že oni presne vedia čo robia či ide skôr o to, že aj napriek tomu sú viac hnané pudmi?

Ako to je s tým "svetom hladných duchov"? Môžu nejakým spôsobom interagovať s nami? Raz som bol na takom ezoterickom stretnutí a tá baba mi hovorila práve, že to moje fajčenie trávy síce je super ale "otvára dvere iným aj zlým bytostiam".
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

dasti555 napísal: 15 júl 2022, 17:07 Myslíš, že zvieratá sú nejakým spôsobom "nižšia duša"? Ako tak sledujem moje mačky nové tak mi príde, že oni presne vedia čo robia či ide skôr o to, že aj napriek tomu sú viac hnané pudmi?
:D a myslis, ze ludia niesu hnani pudmi? Poobzeraj sa okolo seba.
Nie je to laska a ani vznesene city, co nas odlisuje od zvierat, je to abstraktne myslenie.
dasti555 napísal: 15 júl 2022, 17:07 Ako to je s tým "svetom hladných duchov"? Môžu nejakým spôsobom interagovať s nami? Raz som bol na takom ezoterickom stretnutí a tá baba mi hovorila práve, že to moje fajčenie trávy síce je super ale "otvára dvere iným aj zlým bytostiam".
Podla mna viera v duchov vychadza s nasho strachu zo smrti, nic viac za tym nie je.
Vsetci ti ezo-chlapici a ezo-baby v podstate melu pekne znejuce ale nezmyslne veci. Co sa taky komunikacie s dhuchmi, tak to je len kombinacia forerovych viet a cold-readingu. Preto sa od ducha nikdy nedozvies kombinaciu k seifu. Paradne to popisal James Randi, ci Deren Brawn, obaja kuzelnici co boli v komunikacii s mrvimi presvedcivejsi ako "ozajstne media", len s tym rozdielom, ze priznavaju, ze len pouzivaju psychologcike triky.

Potom je samostatna kapitola tych roznych show, kde hladaju duchov, kde maju rozne pristoje na ich zistovanie. No to je tiez rozobratelne na srobiky.
gogo956
Redeemer
Redeemer

dasti555 napísal: 15 júl 2022, 17:07 Myslíš, že zvieratá sú nejakým spôsobom "nižšia duša"? Ako tak sledujem moje mačky nové tak mi príde, že oni presne vedia čo robia či ide skôr o to, že aj napriek tomu sú viac hnané pudmi?

Ako to je s tým "svetom hladných duchov"? Môžu nejakým spôsobom interagovať s nami? Raz som bol na takom ezoterickom stretnutí a tá baba mi hovorila práve, že to moje fajčenie trávy síce je super ale "otvára dvere iným aj zlým bytostiam".
zvierata maju vyrazne mensie moznosti volby v rozhodovani, su v podstate uplne ovladane pudmi a reflexami.
Vedia dobre reagovat na podnety v ramci svojho prirodzeneho prostredia, ale vacsina z nich nemá vedomie samych seba, su to doslova iba biologicke stroje s urcitymi programami. Ich mozog nie je schopny zlozitejsich mentalnych ukonov ci analýz.
Samozrejme zavisi aj od konkretneho zivocisneho druhu. Napr niektore druhy ludoopov, delfini či krkavcovite vtaky maju vyrazne vyssiu inteligenciu ako zbytok zivocisnych druhov.

Co sa tyka marihuany: akykolvek dym ktory dostavas do plus, je karcinogenny. Nejde len o samotne poskodenie pluc, pretoze jedovate ciastocky nasledne koluju po celom tvojom tele pomocou krvneho obehu. Samotne kanabionidy negativne ovplyvnuju hormonalny system, fungovanie mozgu atd.

Z duševného hladiska su psychotropne latky problemom preto, ze sa pri ich konzumacii dočasne otvara podvedomie cloveka a prepusta do vedomejsich vrstiev rozne nespracovane zazitky ci predstavy ktore mozu mat negativny náboj a nasledne nevhodne ovplyvnovat psychiku clovek aj v case ked uz samotná intoxikacia odoznela. Takto sa moze spustit napr schizofrenia, halucinacie a pod.
Preto sa vsetky velke nabozenstva stavaju proti uzivaniu psychotropnych latok uplne, resp. vo vacsom mnozstve.

Samotny koncept slobodnej vole u cloveka uz je velmi problematicky. Psychotropne latky ale idu este dalej a tuto moznost dalej potlacuju, co je skoro vzdy negativne.

To či je svet "hladných duchov" fyzikalne objektívne reálny, alebo sa týka iba mysle konkretneho jedinca /tj uroven predstáv/nie je podstatne. Podstatné je, že vplyv na psychiku konkretného človeka može byť skutočný. Personifikácie sa mozu velmi lisit na zaklade kulturnych vzorcov ktore si osvojil za zivota dany jedinec v ramci splocnosti v ktorej vyrastal.
Tj predstava pekla napr v krestanstve je trochu ina ako napr v budhizme, islame ci hinduzme, ale pripisovane hrube parametre danych stavov su si velmi podobne, minimalne v tom, ze ide vzdy o negativne konotacie.
dasti555
Professional
Professional

Je pravda, že to čo popisovala ona v tej "ezo" forme mi pripadalo skôr ako nejaké iné vykreslenie nejakej mentálne poruchy.

Ako tak nad tým rozmýšľam tak by to vysvetľovalo nejaké tie veci aj ohľadom hormonálneho systému.

Mňa by hlavne zaujímalo prečo po tráve to moje vedomie mi príde že "viem čo sa stane" nevravím, že sa to udeje vždy rovnako ale mám jednu udalosť kedy som sa bavil s kamarátkou v istú nedeľu, že mám pocit, že z bytu vyhodia jedného chalana a že tam budem len ja a ešte ďalší dvaja. Čo bolo brutálne divné je to, že v utorok mi písal ten chalan z bytu, že do piatka sa má vysťahovať.

Môže byť, že tráva nejakým spôsobom mi pomôže zlepšiť / pospájať nejaké podvedomé udalosti? Lebo keď sa na to tak spätne pozerám tak on ako keby spravil veľa prešľapov ale to že som to trafil v podstate 2 dni presne bolo dosť čudné.
Zároveň teda tej kamoške som ešte spomenul to, že mam pocity toho, že zostanem na tom byte len ja a tie ďalšie 2 osoby až kým sa neudeje ten "reštart" :D :D čo teda ako čas plynie dopredu nie je úplne pravda lebo sa tam nasťahovala ďalšia osoba namiesto toho chalana čo ho vyhodili.

Čo je zvláštne tak mi príde, že práve po konzumácii trávy mam pocit voľnosti a toho, že som slobodný a môžem sa akokoľvek rozhodnúť - v rámci tej hlavy mi niekedy napadli myšlienky že si viem "zvoliť" cestu ktorou sa chcem vydať ak spravím rozhodnutia pre to a v ten moment mi prišlo ako keby som "videl" čo mám spraviť aby sa veci udiali tak ako ich chcem. Keď ten stav odíde tak už si ako keby nepamätám na to, že čo vlastne mám robiť ... trochu mi to príde ako keby som sa ocitol v nejakom tranze.

A je veľmi zaujímavé že práve v čase keď som začal s trávou tak som mal potrebu hľadať veci ohľadom snov, toho astrálneho cestovania, meditácií, jógy, čakry a všetky tieto koncepty mi dávali zmysel i keď potom v určitom bode som prešiel myšlienkami na to že toto všetko je super ale (ako som spomenul v predchádzajúcich mojich správach) prišli myšlienky že to je len nejaká "opona" nejaká viera človeka v niečo nech je "zaslepený" ale "objektívna realita" je iná. Zas ten príklad s GTA ako by sme vedeli že sme v hre / simulácii ak nevidíme "nad seba" ak to dáva zmysel. Že práve to čo vykresľuje kresťanstvo nejaký boh je práve svojim spôsobom ten hráč toho GTA. Respektíve tvoriteľ simulácie ale nemyslím si, že sa tu nejakým spôsobom zjavil atď.

Nechápem ten bod že prečo sa voči tomu stavia náboženstvo keď napríklad v mojom prípade by ma to práve k nejakej viere v nejakého boha priviedlo.

Nedávno som mal otvorené okno hral som si lolko a zacítil som tú arómu a hneď som sa naladil na takú "viac ja" notu, som sa cítil ďaleko lepšie.
Blbé je ale to, že keď už som ju fajčil viacej, respektíve častejšie tak už mi niekedy v tom "peaku" chodili aj myšlienky na spôsob že som niekym znásilnený a to už bolo dosť desivé a viac menej sa bojím toho, že ak by som si ju napríklad teraz dal že by hneď prišla takáto nejaká paranoja. Kvázi mi to prišlo ako keby som sa "spojil" s nejakým iným životom. Už sa to asi trochu vymyká topicu tejto témy ale dosť ma to zaujíma, že čo to vo mne spôsobuje. Dnes som zrovna čítal o derealizácii a to by sedelo na opisy toho pocitu že "sme v simulácii" ale na druhej strane čo ak všetky tieto mentálne poruchy sú nejakým spôsobom "realita". Nechcem sa akože nikoho dotknúť ale ako je možné že zvieratá sa a to mi asi nikto nevyvráti vedia dorozumieť medzi sebou len tým že stoja vedľa seba, zatiaľ čo mi musíme používať hlas.
Dnes som zas sledoval tie moje mačky a jedna je viac bojazlivá zatiaľ čo ta druhá odvážnejšia no a obe vybehli na povalu cez rebrík ale naspäť dole už šla len tá odvážna a druhá len pozerala dole a nechcela ísť dole. Tak tá druhá mačka sa zobrala za ňou chvíľu s ňou pobudla a zrazu už šli obe dole a bez toho aby vydali nejaký zvuk. Akože asi budem trochu za blázna ale niektoré tie teórie toho že sme tu vo väzení by ma vôbec neprekvapili. Že tu nevieme využiť náš plný potenciál (ak teda niečo také je :)) A inak je sranda ale toto mi napadlo hneď prvý krát čo som bol sfajčený a neskôr keď som začal ešte hrať ešte aj VR do toho. Aká by to bola pecka ak by sme mali nejakú psychokinézu. V tejto oblasti som fakt veľmi zvedaví čo spraví Neuralink to by bola úplná pecka keby sa len pozerám na tento textový riadok a nemusím to písať rukami ale len myslím na to a zatiaľ si môžem umývať zuby napríklad.
gogo956
Redeemer
Redeemer

dasti555

sám vidíš že fajčenie marihuany ti nakoniec sposobuje to, že máš negatívne zážitky. A je zaujímavé, že napriek tomu ti nie je jasné že toto nie je dobrá cesta. Viacej možností sa slobodne rozhodovat ti to nedáva, je to iba chemicky vyvolaný pocit, ilúzia.
trochu mi to príde ako keby som sa ocitol v nejakom tranze
to je ten vplyv psychotropnych latok. Ak to budes robit casto, tak mozes 3x hádať čo to časom porobí so vzajomnou jemnou rovnovahou jednotlivych neurotransmiterov v tvojom mozgu. Je to akoby si otvoril klasicke mechanicke naramkove hodinky a zacal do toho mechanizmu buchat kladivom.

Autoeditácia príspevku po 2 hod 45 min 58 sek:
Existuje metóda, ako vyuzit tvoju skusenost so stavmi zazitymi pod vplyvom marihuany k niecomu pozitivnemu.
Ked budes cisty, tj nie pod vplyvom akejkolvek psychotropnej latky,sadni alebo lahni si niekde kde mas pokoj a spomen si na tvoj najprijemnejsi a najpokojnejsi pocit ktory si pod vplyvom marihuany zazil. Ked tento stav/pocit identifikujes, tak sa ho snaz udrziavat silou vôle. Ale nielen iba v mysli, ale v celom tele a to preto, ze tak sa silnejsie upevni a prejavi. Zo zaciatku to nebude lahké, ale ak budes vytrvalý, tak po mnohych cviceniach si vytvoris automaticky mentalny program ktory si dokazes spustit skoro kedykolvek iba silou vôle.
dasti555
Professional
Professional

No neviem či to je tým čo píšeš ty ale príde mi, že hudbu si užívam rovnako dobre ako keď som býval sfajčený. Aktuálne už som dlhšiu dobu nemal hlavne teda kvôli tomu, že slovensko. Každopádne či už s ňou alebo bez tak stále mávam tie pocity dejavu a fakt že dosť často.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Je to aj otazka veku. Mozog sa vyvíja až do cca 25roku. Ak clovek zacne pravidelne uzivat psychotropne latky vyrazne skorej, tak tento vyvoj je tym negativne poznačený.
Takze ak ma niekto silou mocou tuzbu taketo latky vyskusat a experimentovat, tak by bolo prenho ovela lepsie pockat si az na neskorsi vek. Tym sa aj vyrazne redukuje pravdepodobnost vzniku psychickej zavislosti.
Ja som mnohe látky vyskusal az po 30tke a tym padom som si vedel udrzat cenný odstup od tych zazitkov aby ma nepohltili.
dasti555
Professional
Professional

Aktuálne mam 23 čiže teoreticky. Ja som práveže čakal že do neskoršieho veku práve kvôli tomu že sa to stále vyvíja. Inak teraz vyšlo na netflixe how to change your mind čo tiež opisuje nejaké psychadeliká ale ešte som to nepozeral
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

ja musim povedat ze marihuana je moja nemesis. na jednej strane mam velmi rad pocit byt sfajceny, nie len ze mne je vsetko zabavnejsie ale aj ja som zabavnejsi pre okolie a mam ovela lepsiu naladu. na druhej strane sa potom neviem kontrolovat. pokial sa vecer nafajcim tak je 100% iste ze zozeriem vsetko co doma najdem a hlavne neviem prestat. proste pokial doma nieco mam tak nie som schopny to nespotrebovat. pokial doma nic nemam tak som v pohode, tyzden, dva, kludne 3 mesiace. pokial idem niekam a tam sa nafajcim, je to stale ok. ale akonahle si nieco donesiem domov tak idem kazdy den.
teraz si na to davam extra pozor, pretoze ako mam home office a som cely den sam doma tak je to este horsie.
netrufnem si povedat ci som menej produktivny alebo nie, pretoze niekedy som sa proste nafajcil a makal cely den, ale urcite to nie je dobry sposob zivota.
nejak neviem najst ten balanc ze by som bol schopny sa sfajcit dajme tomu iba raz za tyzden cez vikend ale zaroven nechcem zit uplne bez toho...

preco to ale pisem do tejto temy.
velmi som si zvykol rozdelovat moje vedomie na "sfajceneho ja" a "triezveho ja". triezvy ja nedokaze odolat, ked viem ze mam travu tak sa tesim ako sa vecer nafajcim, do takeho extremu ze si pojdem do obchodu nakupit blbosti aby som mal co vecer zrat :D akonahle sa ale sfajcim tak nastupy sfajceny ja ten na jednej strane nadava na triezveho ze vlastne on ho dostal do tejto situacie ked som zase sfajceny a mam na stole 2 cokolady ale na druhej tomu nevie odolat...
si pisal gogo ze si treba predstavit tie stastne momenty z tych stavov a snazit si ich udrzat silou vole, ale popravde nejak si to neviem predstavit, pretoze tie stastne momenty pochadzaju prave z toho stavu a bez neho to nie je ono. skratka mozem hrat tu istu hru ale za triezva sa do nej nikdy nevzijem tak ako sfajceny...
dasti555
Professional
Professional

presne aacid akurát teda ja sa podľa mňa viem ovládať tiež mam pocity že som zábavnejší atď ale u mňa je problém skôr potom tie negatívne veci a to že mám isté obavy aj triezvom stave tomu neprispievajú akurát až tak tomu nedávam váhu ... ale možno sa mi tým snaží telo niečo povedať. Dlhé roky som si ukusoval nechty až jedného dňa práve počas toho ako som bol sfajčený som tak nad tým rozmýšľal a som si povedal musíš si kúpiť pilník (ako "minule") a kúpil som si pilník opilníkoval nechty a odvtedy si ich udržujem neokúsané

Tiež by ma zaujímalo čo stojí za tým lebo tiež mam dni kedy som makal na webe úplne videl všetko ako má byť v takej produktívnej nálade som bol ale viem určite aj o dňoch kedy som si hovoril že na ničom nezáleží (hlavne teda kvôli tomu že si myslím, že sa "vrátime včase" :D ) a tým pádom som mal len rád ten stav toho "šťastia".
Dokonca si pamätám ako som šiel takto k jednej babe a keď to prišlo tak som písal kamarátovi "som späť" v zmysle že to moje "lepšie/sebavedomé ja" sa zobudilo ale presne sú momenty kedy mi to sfajčené ja hovorí že ako som zle spravil nejaké rozhodnutia za "triezva" až mi to fakt príde ako keby som vtedy videl veci "zreteľnejšie" akurát otázka je že ako moc si tie veci domýšľam. Lebo boli momenty kedy som sa rozhodol kúpiť mobil lebo som si v tom stave povedal, že sa udeje toto a toto a pritom tá spoločnosť vôbec také plány nemala a keď mi prišiel tak som bol len taký, že a čo s ním teraz. Ale bolo to slobodné rozhodnutie? Možno to tak malo byť :) (lebo mi príde, že ten mobil má niečo spoločné s dňom toho môjho "reštartu" :D)

Čo by určite bolo super ak by sa dali zohnať presné % thc alebo niečo na ten spôsob lebo tiež si myslím, že dosť na mňa pôsobilo aj to že aká odroda atď
Tiež by ma zujímalo či sa dá nejakým spôsobom merať kanabidioly v tele. Každá osoba má asi iné "základné hodnoty" a preto na každého to pôsobí inak. Preto si myslím, že by bolo fajn keby to vieme prispôsobiť a nájsť taký ten stav kedy ti je fajn ale zároveň to nemáš prestrelené. Ja si myslím, že som robil skôr microdosing keďže 1g mi vedel vydržať aj mesiac :D

Toto bude len moje presvedčenie ale myslím si, že mi tiež pomohla s covidom i keď mal som v istý deň tiež zaujímavý stav kedy som musel mať rúško na tvári aj doma lebo v tej sfajčenej mi napadlo niečo na spôsob že dýchanie bez rúška ma zabíja a reálne ako som mal to rúško na tvári tak sa mi dýchalo "ľahšie" ale to už fakt mito tejto témy asi by sme mali preberať :D
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

no za seba musim povedat ze moje "sfajcene ja" nie je v nicom lepsie ako to triezve. urcite si nemyslim ze by malo otvorenejsiu mysel alebo nebodaj vedelo viac.
mam na to aj jednoduchy dokaz, ako sfajceny vzdy ked som dostal nejaky "super" napad na nejaku aplikaciu, hru ci biznis plan som si to zapisal aby som na to nezabudol a mohol to dalej rozvijat. no a ked som si to precital ako triezvy tak na 99% som to vzdy vymazal ze ako som si mohol mysliet ze take nieco by fungovalo :D
je pravda ze cas od casu ako sfajceny ma napadne nieco co aj realne aplikujem a je to prospesne, ale "zlepsovaky" mavam aj triezvy a mozno aj castejsie, len si to tak neuvedomujem.

ono ked sa sfajcis tak si sprostejsi, to je fakt a to je asi aj najvacsie caro travy. ja som celkom inteligentny, mam adhd a tak nejak neviem vypnut v normalnom zivote, furt musim nieco riesit. ked sa sfajcim tak som skratka sprostejsi a jednoduchsi a nemam problem vypnut. nie nadarmo sa hovori ze cim je clovek sprostejsi tym je stastnejsi :D

urcite by som trave nepripisoval ziadne specialne schopnosti, na to tu mame ine drogy :D (ale to nechcem dalej rozoberat, nie je to tak uplne v sulade s pravidlami fora)
gogo956
Redeemer
Redeemer

aacid
mam adhd a tak nejak neviem vypnut v normalnom zivote
podla vedeckych studii pôsobí Lítium/pri adhd/ u mladych ludi podobne ako Ritalin. Ja litium obcas tiez uzivam, velmi dobre upokojuje a zbavuje stresu. Volne dostupne, bez predpisu su: lithium orotát, lítium aspartát. Pozor ale na to, ze ak uz clovek uziva nejake lieky ci psychotropne latky, tak sa litium brat nemá, okrem ineho kvoli riziku vzniku serotoninoveho syndromu.
M4jk1:-)
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa M4jk1:-) »

aacid: hovorím z vlastnej skúsenosti, ale to konope funguje u mňa takto. Ak si na lačno dám jeden maličký ťah, tak som v pohode (schopný práce, športu, strečingu), ale keď si dám silnú davku tak som mimo. Tým pádom že ráno "som si aktivoval mozgové receptory s thc" slabou dávkou, tak keď si dám napr. aj poobede silnejšiu dávku, tak som v pohode. To sa aj hovorí že človek ktorý sfajčil 5jointov za deň, tak šiesty mi už nič nespraví ale človek ktorý nefajčil tak mu zapíše. Liek/droga množstvo dávky, všade to platí.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

gogo: zaujimave, vyskusam, ved za to nic nedam. aj ked teda si pisal ze u mlady ludi tak posobi, ja uz sa za mladeho nepovazujem :D

majki: no jasne to poznam, to som si inak hovoril milion krat ze stav ked sa prvy krat sfajcim po 3-4 tyzdnoch absinencie je 100x lepsi ako akekolvek ine, problem je ze si to sice poviem ale nemam tu volu travu niekam odlozit a pockat zase tyzden dva na dalsiu session, proste musim ist nonstop... potom jedine co pomoze je ked teda dojdu zasoby a ja si nepojdem do "obchodu" doplnit alebo ked to taham mesiac v kuse tak uz si to ozaj zacnem uvedomovat a prestanem.
to sa mi nastastie uz nestava v poslednom case, vzdy nakoniec naberiem dostatok sebavole aby som skratka nesiel znova na nakup (moj dodavatel je nastastie super clovek co ma v neuzivani podporuje).
tiez je pravda ze s nejakymi malymi davkami nemam skusenosti. teda neviem co je mala davka, samozrejme poznam par ludi co daju 1g za den, mne to vystaci tak na tyzden. ale nikdy cielene neuzivam male davky, proste ked uz tak poriadne :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

aacid
zvyknem davat 10mg denne a u mna to funguje zarucene. Pri 15mg uz vyslovene citim ze som pod vplyvom niecoho, clovek je velmi pokojny az stoicky. O moc vyssie davky uz dlhodobo vhodne brat nie je.
https://www.ppcentershop.sk/swanson-lit ... CYQAvD_BwE
Len nekombinovat s inymi psychotropnymi latkami lebo u niektorych vyrazne zvysuje ucinky.
Blastbit
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Blastbit »

No mohol by som sa nakuknut do temy marihuana a z príspevkov ludí si zistiť kolký ešte hulite trávu,prípadne niečo viac :/
A ja sa potom mozem čudovať že ma nechápete v roznych temach :D Samozrejme neznamená ze len jeden názor je pravdivý,pravda je v strede.
Len pod vplyvom sa trošku inak rozumejú veci, premna málo pochopitelné prečo toto niekto robí no budiš.
Vidno že kým sem chodilo pravidelnejšie aj 30 iných ludí denne, miesto terajších 8-10 že bývali názory v témach rôznorodejšie :D
Teraz k téme - vraví sa že všetko živé a neživé má nejakú energiu,takže možné že ked človek umrie ludská schránka sa pochová a energia sa z tela prúdi von. Tak jasné nie každý verí( a to nielen ateisti,ale aj veriaci), ze clovek nie je z hliny a že žena nie je z rebra muža.
Myslím si že je v tom nejaká velmi vyspelá civilizácia, pre nás rozumovo na inej urovni ktorú zrejme nedosiahneme aj tak,aby sme ich chápali.
M4jk1:-)
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa M4jk1:-) »

aacid: pojdeš do kuchyne, vytiahneš zápalku z krabičky a daš si také množstvo konope cca ako má hlavička zapalky. Sprav si vodné alebo si daj do kovovej fajky, a pozoruj na sebe počas 2 hodin či niečo citiš.
Áno existuje slovenský raper rida radar aka ganja man, ktorý hovorí že zfajčí 1kg za rok, čiže to vychadza 3g denne, to už je sick.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

tak snoop dogg rad v AMA na reddite napisal ze sfajci 80 jointov denne...
no neviem, vyskusam ale ma to zmysel? spravi to vobec nieco? to mi pride ako dat si male pivo...

inak dasti si pisal ze by si rad kontroloval mnozstvo thc, klasickou susinou to pojde asi dost tazko ale prave teraz sa daju zohnat kadeake extrakty a krystaly ktore su viac menej ciste THC. na jednej strane je to uz extrem a ludom z toho ozaj zacina sibat ale zase aspon si vies kontroloval kolko toho do seba dostanes.
Napísať odpoveď