Citlivy spanok

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Son-Goku
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Citlivy spanok

Príspevok od používateľa Son-Goku »

Ahojte,

mam obcas problem so spankom, dokaze ma zobudit mensi buchot nad nami. Kedze byvame v panelaku,a tie stoja za hovno,pocujem chodenie idiotov, ktory chodia a dupu pätami, dokonca aj ked su o 2 poschodia nad nami. Predtym som nemal problem spät v pohode celu noc,ale odkedy tam byva ten idiot co o 2-3 v noci stavia skrine a srubuje,ako keby sa mi preprogramoval mozog a zobudim sa na jeho dupotajucu sa chodzu. Rozmyslal som nad stuplami do usi,ale to je neprakticke,neviem si predstavit ako by som vtom spal cely rok. Alebo skusenosti? ROzmyslal som ci nie je take nieco ako ked si date na oci,skrabosku na spanie,co je take nieco aj na usi cez hlavu-okolo hlavy. Skusal som aj spat pri otvorenom okne, nech si mozog zvykne na inu davku-povedzme hluku-ale cvrcky to snad zhorsuju.Najhorsie na tom je to ze aj ked sa zobudim,uz neviem zaspat naspat,lebo v momente sa mi nahromadi zlost a adrenalin a mam chut ho zabit. Neviem sa ukludnit.
Ak by niekto vedel o tej usnej skraboske sem snou,nech to stoji aj 100 eur,ak zaruci maximalne ticho.
baldorex
Addict
Addict

Re: Citlivy spanok

Príspevok od používateľa baldorex »

U mňa fungujú jedine štuple.
Andi_Cibula
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andi_Cibula »

Tie proti infrazvuku moc nepomôžu. Teda, nechcem byť pesimista.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Už asi 3 roky spávam so štuplami do uší a práveže, aj keď je ticho, tak už neviem spať bez nich. Nevýhodou je, že samé od seba miznú a musím ich hľadať alebo dokupovať stále nové. Stalo sa mi, že som sa ráno zobudil so štuplami v hube, tak neviem či som si v noci myslel, že sú to cukríky alebo čo. A minule sa mi v priebehu pár dní stratilo asi 10 štuplov a nevedel som ich nikde nájsť. Asi o mesiac som ich našiel pri upratovaní vo vnútri jedného vankúša.
:lol: :lol:

Skúšal som aj tie appky, čo vydávajú rozne zvuky alebo tzv. biely šum, ale to ma skôr rušilo a nevedel som pri tom zaspať.

Funguje aj pár kvapiek CBD oleja pod jazyk + 5mg melatonínu, ale pokiaľ nemáš doma rastlinky, tak to lezie dosť do peňazí.

100% funguje len odstránenie zdroja hluku. V base ale tiež nie je veľmi ticho.
baldorex
Addict
Addict

Andi_Cibula napísal:Tie proti infrazvuku moc nepomôžu. Teda, nechcem byť pesimista.
To priznám sa neviem aké sú, ja ich kupujem v pracovných potrebách a pre mňa fungujú.

Rušia ma hlavne nepravidelné zvuky ako buchot, chrápanie, kvapkanie vody atď.

Aplikácie s bielym šumom či lullaby na mňa pôsobia skôr rušivo.
Napríklad pri morskom svete ma zo zaspatia vždy vyrušila veľryba :).
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

ephramko napísal:100% funguje len odstránenie zdroja hluku. V base ale tiež nie je veľmi ticho.
Ako vies? :wink: Na 100% funguje este odstranenie "prijimaca", ticha si potom clovek uzije dost, nie je za to ani basa, ale ja neviem...
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

melatonin je na hlboky spanok vyborny a odporucam ho. Bezny melatonin funguje cca 2hodiny po poziti- maximalne 3.Preto je lepsi typ "time release" ktory sa sam davkuje celych 8hodin. K tomu stuple do usi, najlepsie su tie voskove, obycajne penove su nič..
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

tieto stuple doporucujem: https://www.earplugs.sk/na-spanie/ohropax-classic/
pri prvom dietati ked bolo treba spat 2 metre od vrieskajuceho novorodenata to bolo jedine co ako tak fungovalo. je to vosk v ktorom je latka (ci vata) aby to drzalo pohromade. trochu to postlacas aby vosk zmakol, zatlacis do ucha, uplne sa to prisposobi usnemu otvoru a kompletne ho zapcha. vyberanie je tiez v pohode (aj ked sa to nezda).
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

Tí, čo spia so štupľami - nebojíte sa, že sa prihodí čosi, na čo sa je vhodné človeku prebudiť a vy nič? Ja by som asi zaspával v strachu, že mi suseda bude búchať na dvere, lebo byt vedľa horí a ja so štupľami v ušiach som mimo :D Hoci tiež mám slabý a nepokojný spánok a neviem ako to riešiť.
baldorex
Addict
Addict

Toto mi rieši pes, keď sa niečo deje tak ma zobudí :). Ranný budík zase rieši fitness náramok a vibrácie na ruke :).
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Neviem ako dobre tlmia zvuk tie "Luxus fur die Ohren", ale ja používam obyčajné penové a cez to silnejší buchot počuješ. Aj normálny budík mám pri posteli.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Nezávidím vám, patrím medzi tých šťastlivcov, ktorí môžu spať (nerušene) skoro pri všetkom. Inak štuple do uší sú klasika, ale pomôcť by mohli aj veci typu vyvetraná miestnosť, chlad v izbe, úplná tma, žiadne zdroje svetla a "blikania" a pod. Ďalšou vecou je životospráva, fyzická aktivita človeka, človek potrebuje byť aj tak zdravo unavený. Ďalšia vec: najlepší spánok je už pred polnocou, teda je fajn nastaviť si režim napr. 22:00-6:00 a dodržiavať ho.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Voskove stuple su oproti p3novym ako Ferrari a skodovka.. Ale aj penove sa daju upravit a vytunovat, napr nechat nasiaknut mierne kremom na tvar.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

hughito napísal:Ďalšou vecou je životospráva, fyzická aktivita človeka, človek potrebuje byť aj tak zdravo unavený. Ďalšia vec: najlepší spánok je už pred polnocou, teda je fajn nastaviť si režim napr. 22:00-6:00 a dodržiavať ho.
toto by ma zaujimalo ako funguje. preco je najlepsi spanok pred polnocou? ako tvoje telo (pokial nie je gremlin) spozna ze uz je po pol noci? co ak sa prestahujem o 4 casove zony vedla, stale bude spanok lepsi pred polnocou?

celkovo mi to pride len ako taka babska povera, lebo predsa telo nemoze mat ziadny pojem o tom kolko je hodin. nieco podobne ako ked niekto vravi ze by si nemal jest po 19:00... jeden clovek chodi spavat o 21:00, druhy o 01:00, stale by obaja nemali jest uz o 19:00? logicky skor vypliva ze by si nemal jest X hodin pred spanim.
rovnako v tomto pripade by som povedal ze kazdy by mal chodit spat tak aby naspal tolko hodin kolko potrebuje. respektive trochu odbornejsie aby dosiahol tolko REM spanku kolko potrebuje.
ja napriklad ked vstavam o 8:00, tak nechodim spat nikdy skor nez o 00:00, dokonca sa citim menej unaveny na druhy den ked spim len 7 hodin miesto 8 hodin... asi preto ze po 8 hodinach sa budim zrovna v rem faze co nie je dobre.

inak so zbytkom suhlasim, cerstvy vzduch, fyzicka namaha a co najmenej modreho svetla pred spanim (nedoporuca sa pozerat telku ci sediet za pocitacom tesne pred spanim :D)
hughito
Redeemer
Redeemer

Netvrdím, že to musí platiť na 100% a že keď ideš spať o polnoci a vstaneš o 8:00, tak sa stane niečo strašné. Ale keď si vezmeme, ešte ani nie pred 100 rokmi nebola poriadna elektrifikácia, nebolo "toľko čo robiť." Proste bežne sa chodilo spať keď prišla noc a vstávalo sa pomerne skoro ráno s východom slnka. Čiže myslím, že aj z tohto hľadiska sme vo všeobecnosti predsa len nejak nastavení, preto je lepšie ísť spať o 22:00 a vstať o 6:00 ako ísť spať o 3:00 a vstávať 11:00, chápeme sa?
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa japaja »

ja keď mam ísť skôr spať jak píšeš hughito tak nezaspím a to som cely deň nepil ani kavu ani colu etc + som sa unavil v práci , výsledok?
spal som 1hodinu realne a potiahol som 23hodin uptime
hughito
Redeemer
Redeemer

Na prvý raz to určite nepôjde, človek si vie cyklus rozhodiť. Aj ja teraz chodievam spávať o polnoci, o jednej a pod. Ale dá sa doňho a vrátiť späť.
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa japaja »

ale žiaľ začína mi stačiť zvyčajne kolo 4-5,5h spánku , predsa, aj uspešní ľudia spia malo a su skoro hore možno aj ja budem uspešny :D
hughito
Redeemer
Redeemer

To je veľmi málo spánku. Ale môžeš sa utápať nezmyslami o úspešných ľuďoch.
gogo956
Redeemer
Redeemer

24hod cyklus si telo udrzuje automaticky aj keby clovek zil v tme v jaskyni. Preto je naozaj dobre ist spat pred polnocou, kvoli vylucovaniu spankoveho hormonu- melatoninu. Da sa to samozrejme osidit syntetickym.
Napísať odpoveď