Umela inteligencia / Artificial intelligence / AI

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Používateľov profilový obrázok
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Re: Umela inteligencia / Artificial intelligence / AI

Príspevok od používateľa harrison314 »

Odmieta to.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Dakujem - v Edge, alebo Firefox - myslis teraz youtube suhrn, ktory cez bocny panel funguje, spravne?
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Edge kopilot cez web.
Dreamer
Addict
Addict

Dakujem, youtube uz funguje cez bocny panel, vyskusal som aj ten clanok zive.sk, ten tiez prekvapujuco funguje cez bocny panel, ale priamo na stranke Copilot nie, pritom ine clanky funguju aj tam, je to zvlastne, podla coho to niekde funguje a niekde nie.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

starysomar napísal: 23 feb 2024, 6:18Otázkou ostáva či nemôže niečo hroziť v budúcnosti priamo v súvislosti s umelou inteligenciou.
Nemyslím jej zneužitie jednotlivcami ale celkovo ak by dostala nejakú formu samozdokonaľovania a možnosť niečo priamo riadiť, ovládať.
Pochybujem kedze stale to nie je realna AI. Je to len marketingovy nazov. V skutocnosti ide o matematicke vypocty jasne definovane.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Ano dnes to ziadna Ai nie je. Ale ktovie kde budu technologie povedzme za 30rokov..
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Dreamer napísal: 23 feb 2024, 20:27 Dakujem, youtube uz funguje cez bocny panel, vyskusal som aj ten clanok zive.sk, ten tiez prekvapujuco funguje cez bocny panel, ale priamo na stranke Copilot nie, pritom ine clanky funguju aj tam, je to zvlastne, podla coho to niekde funguje a niekde nie.
Ja na to ako clovek od security sa pozeram tak, ze by som nechcel aby moj otvoreny system robil requesty na lubovolnu URL od pouzivatela. To sa da zneuzit na mnoho veci.
Dreamer
Addict
Addict

Lenze ono to funguje cez bocny panel, ale priamo na stranke Copilot nie, tak aky je v tom rozdiel?

Taktiez je zvlastne, ze niektore clanky, tusim na aktuality.sk maju zablokovane kopirovanie textu, ale tieto clanky dokaze Copilot spracovat, aj bez bocneho panela, ale clanky na zive.sk, ktore nemaju blokovany text, Copilot nevie spracovat.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Rozdiel je v tom, ze text stranky neberie cez URL, ale GPT sa posle text stranky priamo z prehliadaca. Takze rozdiel je to, ze ty si ten co pristupil na stranku. Co ma vyhody hlavne v tom, ze copilot vidi presne to iste co vidis ty, a to cez URL dosiahnut nevies.

Blokovanie kopirovania textu sa robi javascriptom, to je nic. Ono neviem preco niektore dokaze spracovat a ine nie. Napriklad to moze byt kombinaciou jazyka a postu slov (maximalneho poctu tokenov), alebo plno neznamych slov. Ci nastevnie indexovania.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Táto Umelá Inteligencia ma DOSTALA! 🤯 ... a Google má AI prúser 😬 - YouTube
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Windows Copilotu pribudla moznost viac interagovat zo strankou, napriklad spravit screenshot a pouzit aho ako prompt alebo oznacit cast textu a pravym tlacidlom ho poslat kopilotovi.
gogo956
Redeemer
Redeemer

New AI image generator is 8 times faster than OpenAI's best tool — and can run on cheap computers | Live Science
https://www.livescience.com/technology/ ... -internetu

**
Google pracuje na AI nástroji pro tvorbu her. Stačit mu bude pouhá fotka | GAMES.CZ
https://games.tiscali.cz/novinky/google ... d=26555078

Autoeditácia príspevku po 2 dni 15 hod 19 min 45 sek:
AI asistent odvede práci za 700 lidí, ukazují první testy - Novinky
https://www.novinky.cz/clanek/internet- ... .seznam.cz
starysomar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa starysomar »

Zatiaľ sú s tým rozporuplné skúsenosti (hlavne preto, že ľudia komentujú ak to robí blbosi samozrejme) - moja vlastná skúsenosť je tiež taká - Packeta zabudla vybrať zásielku čo som podal cez box. Až na siedmy pokus ma tá automatická debilina prepojila na živú obsluhu. Mal som čo robiť, aby som sa k tomu nevyjadril slovníkom IV. cenovej...
Dreamer
Addict
Addict

gogo956 napísal: 19 feb 2024, 12:05ten program co som tu z spominal https://www.videoproc.com/ ma aj funkciu vylepsenia fotografii. Tato funkcia je dokonca free a netreba nic platit. Skusal som to na par fotografiach a vysledok bol vyborny. Ale zavisi v akej kvalite je povodna fotografia, ak je malo kvalitna, tak zazrak sa s tym urobit neda.
Skusal som to prave, fotky a videa z VHS, pomerne slaba kvalita, zazraky som necakal, ale tie vysledky su podla mna velmi slabe, skor ako upscaling a mozno mierne odstraneny sum, co by dokazal asi bezny obrazkovy prehliadac.

Ked som videl, ake veci AI dokaze, z obrazka spravi video, tak tu akoby ani nebola pouzita AI, len akoby zahladenie, ale zaroven ciastocna strata detailov.

Mozno potrebuje ovela kvalitnejsi zdroj, alebo tam bolo nejake rusenie, s ktorym si to nevedelo poradit, mozno to este vyskusam na niecom inom.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Dreamer napísal: 03 mar 2024, 16:35 Skusal som to prave, fotky a videa z VHS, pomerne slaba kvalita, zazraky som necakal, ale tie vysledky su podla mna velmi slabe, skor ako upscaling a mozno mierne odstraneny sum, co by dokazal asi bezny obrazkovy prehliadac.

Ked som videl, ake veci AI dokaze, z obrazka spravi video, tak tu akoby ani nebola pouzita AI, len akoby zahladenie, ale zaroven ciastocna strata detailov.

Mozno potrebuje ovela kvalitnejsi zdroj, alebo tam bolo nejake rusenie, s ktorym si to nevedelo poradit, mozno to este vyskusam na niecom inom.
skusal som to na viacerych videach aj fotkach. Na niektorych bolo vidno iba zanedbatelne zlepsenie ale pri inych bolo pomerne značné /subjektivne/. Ak je ale vychodzi zdroj vyslovene slabí, napr vela obrazoveho šumu, tak zazrak sa cakat neda.
Dreamer
Addict
Addict

Praveze ten sum odstranil, ale akoby tam nic nedopocital, pozeral som si teraz to preview a je vidiet, ze ten sum je odstraneny, ale tiez to vyzera menej "zivo", trocha umelo, hlavne pri videach, ako po silnej kompresii MPEG4, aj ked som zvolil maximalnu kvalitu.

Zahladit a doostrit dokazali programy aj bez AI, dokonca aj upscaling, zazraky som vazne necakal, ale urcite som cakal viac.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Flotila samořídících robotů bude rozvážet jídlo v Japonsku | Hrot
https://www.hrot24.cz/clanek/uber-eats- ... v-japonsku

Autoeditácia príspevku po 1 deň 18 hod 28 min 52 sek:
Alibaba's New AI Video Generator EMO Makes Photos Talk and Sing | PetaPixel
https://petapixel.com/2024/03/01/alibab ... -and-sing/
Dreamer
Addict
Addict

gogo956 napísal: 06 mar 2024, 4:02Alibaba's New AI Video Generator EMO Makes Photos Talk and Sing | PetaPixel
https://petapixel.com/2024/03/01/alibab ... -and-sing/
To som sem daval, je to o par prispevkov vyssie.

Toto tu snad este nebolo, ja som nedavno spominal humanoidne roboty, preco sa uz teraz viac nepouzivaju, prave s kombinaciou s AI to podstatne je telo, ktore zvlada zakladne pohyby ako clovek, nasledne sa uz teoreticky dokaze naucit robit cokolvek - a staci, ze sa to nauci raz a nasledne sa to nahra do vsetkych.

AI TLDR:
Startup Figure AI, ktorý sa špecializuje na vytváranie humanoidných robotov, získal finančnú podporu od technologických gigantov ako Jeff Bezos, Nvidia a Microsoft, a získal 675 miliónov USD v aktuálnom kole financovania. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2022, vytvorila univerzálneho robota s názvom Figure 01.

Roboty spoločnosti by mali nájsť uplatnenie v odvetviach ako výroba, doprava a logistika, skladovanie a maloobchod, kde je najväčší nedostatok pracovnej sily. Spoločnosť však vylučuje použitie svojich robotov v obrane alebo armáde.

Figure AI už uzavrela dohodu s BMW o nasadení robotov v továrňach automobilky v USA, spočiatku v Južnej Karolíne. Spoločnosť tiež spolupracuje s OpenAI na vývoji modelov umelej inteligencie novej generácie pre humanoidné roboty a bude využívať cloudové služby Microsoft Azure.

Analytici Goldman Sachs predpovedajú, že trh s humanoidnými robotmi dosiahne do roku 2035 hodnotu 38 miliárd dolárov. Očakáva sa, že výrobné náklady na humanoidné roboty sa v najbližších rokoch znížia.
Terminátor, ktorý montuje autá: Humanoidný robot s AI mieri do tovární BMW. Má to byť len začiatok

gogo956
Redeemer
Redeemer

Programátori prídu o prácu ako prví - ZOBERIE NÁM AI PRÁCU? - YouTube
Napísať odpoveď