Ancap - anarchokapitalizmus

Diskusie na politické témy...
Používateľov profilový obrázok
gogo956
Redeemer
Redeemer

Re: Ancap - anarchokapitalizmus

Príspevok od používateľa gogo956 »

harrison314 napísal: 08 dec 2023, 17:59 Ako sa vlastne anarchokapitalizmus stavia k autorskym pravam?
nie je jednotný postoj u Libertarianov/ancapistov. Vo všeobecnosti je ale väčšina proti jednotnemu a povinnemu autorskemu pravu pre všetkých.

Autoeditácia príspevku po 16 hod 56 min 26 sek:
Reportáž Pala Luptáka: Argentinský „ankap“ prezident Javier Milei - YouTube

Autoeditácia príspevku po 2 dni 8 hod 58 min 23 sek:
Argentinský prezident zrušil přes polovinu vlády - Seznam Zprávy
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz

Autoeditácia príspevku po 1 deň 15 hod 11 min 39 sek:
Odvážné, chválí kroky argentinské vlády MMF
Šoková terapie začala, Argentina devalvuje svou měnu o 50 %

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Hlavne ten 4. bod mi doslova vyrazil dych, keď som ho prvýkrát videl v praxi. EÚ si platí reklamu na súkromných TV kanáloch, aby si zlepšila reputáciu a upozornila ľudí, čo všetko dotuje a čo by bez dotácií určite nikdy nemohlo fungovať voľnotržne :D

beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

si este nikdy pri nejakom infrastrukturnom projekte nevidel cedulu s napisom "tuto stavbu spolufinancuje EU"?
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Co je na tom zle. Vies na druhej strane tu mas antisystemove hnutia, ktore svoju propgandu rozsiruju vsade kde sa da. Preco by EU nemohla aspon informovat o tom, Ze pre ludi nieco robi?
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Mne to príde už totálne propagandistické. Zatiaľ sa mi v podstate celý život vypláca riadiť sa heslom, že kvalitné služby/produkty nepotrebujú takmer žiadnu reklamnú kampaň a keď sa niečo príliš propaguje, tak je to asi preto, že inak by sa to vôbec nepredávalo. Krásny príklad je telemarketing alebo podomový predaj, kde sa predávajúci snažia spracovať potenciálnych kupujúcich a v prípade slabšie odolných jedincov sa im podarí predať im úplný šmejd za 10-násobok reálnej hodnoty.

A z tých EÚ propagandistických reklám som mal rovnako odpudzujúci pocit, ako keď sa česká vláda rozhodla minúť 40 miliónov Kč zo štátneho rozpočtu na spropagovanie svojej práce v médiách. Bol som pekne naštvaný, že nedobrovoľne musím cez dane podporovať takúto nehoráznosť a hlavne totálnu zbytočnosť, za ktorú sa doslova vyhodili peniaze do vzduchu...
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa javatar »

Pilifo napísal: 08 jan 2024, 7:45Mne to príde už totálne propagandistické. Zatiaľ sa mi v podstate celý život vypláca riadiť sa heslom, že kvalitné služby/produkty nepotrebujú takmer žiadnu reklamnú kampaň a keď sa niečo príliš propaguje, tak je to asi preto, že inak by sa to vôbec nepredávalo.
A preto aj tie najvacsie firmy ktore maju nemaly pocet stalych zakaznikov investuju nemale peniaze do marketingu :smt081 (alebo sa Pilifo opat nezamyslel nad tym co pise, lebo existuje aj priklad podleho marketingu).

Pokial nebude vo verjnom povedomi velmi zname kde si mozes ceknut co vlasne EU robi a bude to v jednoduchej a zretelnej forme tak ma zmysel aby EU informovala a bola cim transparentnejsia.
Osobne pocitujem Brexit a jeho nasledky ale pred Brexitom samotnym mi nenapadlo ake problemy to sposobi aj mne samotnemu.
starysomar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa starysomar »

V konkurenčnom prostredí to bez reklamy neide - lepšie sa nepresadí bez reklamy.
Zas dobre cielený marketing, reklama na hrane lži presadí často aj niečo, čo si to nezaslúži.
Hlavne u menej mysliacich - a tých je...
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Ja som chcel tiez napisat, ze to heslo platilo v nasom komunizme, ked boli maximalne tri vyrobky rovnakeho druhu a nie v dnesnom globalnom trhu. lebo je uplne jedno aky kvalitny je produkt, ked ho konkurencia prevalcuje marketingom.

A ako spomenul javatar ludia ani nevedia, co maju vdaka EU, hlavne ked tu mame anstystemovych bojovnikov co sa neboja klamat kade chodia, alebo politikov, co si radi privlastnia to co zafinancovala EU.

Navyse kritizujes "propgandu" a ako zdroj uvadzas antysystemove propagandisticke video.
starysomar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa starysomar »

Keby ktorýkoľvek múdry dal niekomu dve stovky a dostal za ne osem stovák - chválil by. Na Úniu bude pčovať...
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

harrison314 napísal: 08 jan 2024, 12:35 Navyse kritizujes "propgandu" a ako zdroj uvadzas antysystemove propagandisticke video.
Ale je snáď rozdiel medzi propagandistickou reklamou, ktorú nedobrovoľne financujem cez výpalné a nemám inú možnosť, a propagandistickým antisystémovým videom od súkromnej neziskovky, ktorá je financovaná dobrovoľnými príspevkami od jej podporovateľov a od štátu neberie ani korunu.

Autoeditácia príspevku po 6 min 3 sek:
starysomar napísal: 08 jan 2024, 11:48 V konkurenčnom prostredí to bez reklamy neide - lepšie sa nepresadí bez reklamy.
Zas dobre cielený marketing, reklama na hrane lži presadí často aj niečo, čo si to nezaslúži.
Hlavne u menej mysliacich - a tých je...
Napadá ma krásny príklad značky a jej produktov, na ktorú som snáď nikdy nevidel žiadnu reklamu v TV, na internetoch a ani bilboard a napriek tomu ju pozná takmer každý človek z rozvinutého sveta - Tesla. Keď som bol v USA, tak som často pozeral basketbalové a futbalové zápasy. Počas komerčných prestávok bežali nekonečné reklamy a mal som pocit, že na autá bežala každá 3. reklama. Boli to všetko reklamy na Chevrolet, Ford, Dodge, Buick, GMC, Hyundai, Kia, atď., ale v živote nikdy žiadna reklama na Teslu. Myslím si, že to dosť vypovedá o sile brandu a obľúbenosti produktov. Tesla Model Y napriek tomu bola za rok 2023 najpredávanejšie auto v Európe. Nie najpredávanejšie elektroauto, ale najpredávanejšie auto celkovo.

Takže nesúhlasím s tým, že dnes to bez reklamy nejde.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Pilifo napísal: 08 jan 2024, 23:37 Ale je snáď rozdiel medzi propagandistickou reklamou, ktorú nedobrovoľné financujem cez výpalné a nemám inú možnosť, a propagandistickým antisystémovým videom od súkromnej neziskovky, ktorá je financovaná dobrovoľnými príspevkami od jej podporovateľov a od štátu neberie ani korunu.
Z pohldu toho na co som upozornoval - nie.

Tesla profituje z toho co Apple, Musk si zo seba proste spravil kult osobnosti a exkluzivity. A v europe Tesle pomohla hlavne EU (nielen dotaciami na elektromobilitu) (ps: zas v USA Musk pobera obrovske dotacie od statu cez Space X).
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

This ^ ak propagandisticke video kritizuje propagandu tak je uplne jedno z koho prostriedkov ide.

K Tesle - skor vynimka ako pravidlo, Musk totiz uspesne urobil so seba fenomen, vies mi povedat z hlavy kto je CEO velkych automobiliek? (mozno vies, auta nie su moja domena).
K tej predajnosti - postni nejake stats nech sa na to pozriem. Ono nezanedbatelna cast novych aut je leasnuta, nie kupena takze by som rad videl ci to o com tvrdis sa do toho rata a ci je to skutocne tak popularne auto alebo statistiku tahaju ludia co si nove auta mozu dovolit.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Ešte k tej propagande. Ja za propagandu označujem len niečo, čo je financované z výpalného, tzn. nedobrovoľne a nedá sa tomu v podstate vyhnúť, napr. propaganda štátu v štátnych školách. Urzove video ma nikto nenúti pozerať a ani ho financovať.

Akým iným spôsobom sa inak dá kritizovať propaganda tak, aby sa tento spôsob nenazval antipropagandou vo vašom ponímaní? :hmm:
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Co keby si namiesto vlastnej definicie propagandy pouzival tu skutocnu. Len to by ti asi vyslo to, ze Urzove videa su ovela viac propaganda ako to, ze EU informuje o tom, co robi a zabezpecuje, pomocou reklamy.

Autoeditácia príspevku po 46 sek:
Pilifo napísal: 09 jan 2024, 13:31 Akým iným spôsobom sa inak dá kritizovať propaganda tak, aby sa tento spôsob nenazval antipropagandou vo vašom ponímaní? :hmm:
Napriklad standardnym debankom.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

harrison314 napísal: 09 jan 2024, 14:18 Co keby si namiesto vlastnej definicie propagandy pouzival tu skutocnu. Len to by ti asi vyslo to, ze Urzove videa su ovela viac propaganda ako to, ze EU informuje o tom, co robi a zabezpecuje, pomocou reklamy.
Zaujímavé je, že tá definícia propagandy na wikipedii mi úplne do bodky sedí na štát a vôbec mi nesedí na Urzovu agendu.

Aké dezinformácie konkrétne šíri Urza? To, že štát má monopol na násilie a je založený na porušovaní vlastníckych práv a vynucovaní výpalného? Čo z toho nie je pravda? Akurát si to ten štát vo svojej propagande pomenoval inak, aby to nemusel nazývať lúpež a násilie a masy mu to zožrali. Vo svojej podstate je to ale úplne presne to, čo robí akákoľvek mafia - požaduje výpalné pod výhovorkou, že je to len platba za bezpečnosť a iné služby. Jediný "malý" problém je to, že sa tá služba nedá odmietnuť...
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Propganda != dezinformacie - to mas aj na tej wikipedii vysvtlene, co je to propganda.

Ja som ho uz dlho nepocuval, lebo si vazim svoj cas. Ale co si pametam, tak rad si ohybal ekologiu, ekonomiu (v tom zmysle, ze jemu to dava zmysel, tak to musi byt tak, hoci na to nemame ziadne data ani dokazy), a to nevravim o vyslovene stvavim reciam proti statu a demokracii (kde stat je pre nich zdrojom vstekeho zla, nech robi cokolvek, navyse ma pri nom dvojity meter).
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Ja by som štát nebral ako môjho nepriateľa, keby ma nenútil platiť si jeho služby, ktoré navyše nevyužívam a nechcem, a nemal by monopol v istých oblastiach, kam púšťa maximálne tak konkurenciu, ktorú sám schváli. Kľudne by som si za tie štátne cesty radšej platil plnú cenu. Ale tiež by to znamenalo, že by nemohol brániť súkromníkovi, aby vybudoval rovnakú cestu hneď vedľa a účtoval si menej. Zdravotné, sociálne poistenie a za bezpečnosť by som si milerád platil radšej súkromne.

Potom by sme na základe počtu ľudí, ktorí by dane naďalej dobrovoľne platili, videli, ako skutočne kvalitné a drahé štátne služby sú.
beardie
Redeemer
Redeemer

stale to beries zo svojho pohladu, osoby intelektualne aj financne v hornej polovici populacie
pre teba stat robi minimum, ano, ale pravidelne ignorujes ostatnych, tych menej stastnych
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

beardie napísal: 09 jan 2024, 15:47pre teba stat robi minimum, ano, ale pravidelne ignorujes ostatnych, tych menej stastnych
Co ja viem, aj tie nase stvrtfunckne staty ako SR a CR mi pride,ze vytvaraju v pohode podmienky kedze ludia ako ty alebo pilifo nie su uplna rarita. Ked si to porovnam s castami Juznej Afriky kde pokial nemas na vlastnu ochranku tak istu hranicu bohatstva proste nedosiahnes, alebo s Ruskom kde pokial nemas "spravne" politicke citenie tak si svoju firmu neudrzis, alebo s Kubou kde je infrastruktura na takej urovni, ze v comkolvek chces podnikat, tvoji dodavatelia nemozu byt spolahlivy tak sme sice daleko od idealu ale aj ta stvrtfuncknost statu sa prejavuje.

Skor si naivne mysli, ze volny trh vyriesi vsetko lepsie lebo stat ako institucia je neefektivny a nachylny na korupciu.
Pilifo napísal: 09 jan 2024, 15:11Ale tiež by to znamenalo, že by nemohol brániť súkromníkovi, aby vybudoval rovnakú cestu hneď vedľa a účtoval si menej.
Vsak na to ani netreba stat. Predstav si, ze v anarchokapitalizme vykupim okruh o sirke jedneho metra okolo nejakeho mesta/oblasti. Prosim vysvetli mi ako postavis do daneho mesta/oblasti novu cestu/most/tunel bez toho aby si porusil moje vlastnicke prava. A pokusy o taketo trollingy (vlastnit 1m na lukrativnom pozemku a podobne) sa deju od nepamati ;)
beardie
Redeemer
Redeemer

myslel som to v tom vyzname, ze ak by to neposkytoval stat, tak si to vie zariadit sam
Napísať odpoveď