Ake reproduktory k pc ?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Ryan Giggs
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Ake reproduktory k pc ?

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Ano, ku každym.
Ktore repro zahra kvalitne a s dostatočnym objemom, neskreslene, bez nejakeho vyrazneho db prepadu, pod 27 Hz? To chcem počuť tu cenovku. A to sa nebavim o tom, že on vybera repro vo veľmi špecifickej kategorii, so špeci požiadavkami. Kvalitny sub nie je až taka draha zaležitosť. Od par stoviek uplne v pohode. Bez dunenia.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

starysomar napísal: 21 nov 2021, 12:15Má to však jednu chybu - človek príde na to, že ho nekvalitný zvuk, ak ho inde počuje - nasiera :D
Tomasisko napísal: 21 nov 2021, 14:47Presne tak. Teraz, ako som uz zvyknuty na Neumann repro, tak priplatkove Bang & Olufsen v novom aute stoja za prd. Je to doslova otras.
toto je presne dovod preco proste "lepsie" drahsie sluchadla/repraky nechcem :D je to cesta do pekla. ked som aktualne spokojny so zvukom co pocujem na svojich 50 eurovych sluchadlach, preco si tuto svoju bublinu praskat a skakat do kralicej diery? potom to dopada tak ze clovek si chce kupit 1000 eurove repraky a aj tak mu niekto povie ze to nebude uplne ono a mohol by mat lepsi zvuk :D

(sorry za offtopic, to len tak, ja stale hovorim ze zvuk je subjektivna vec, kazdy ma ine usi a kazdeho mozog procesuje zvuk trochu inak. pokial je niekto spokojny s 20 eurovymi sluchadlami, tak je to pre neho iba dobre, nemusi vyhadzovat obrovske peniaze za kvalitnejsie)
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

je to velmi subjektivne. V kazdej miestnosti hraju repraky trochu inac lebo akustika. Kazdy mame radsej trochu iny zvuk, niekto rad tlmenejsi zvuk, niekto si vychutnava vysky. Jeden pocuva Rachmaninova, druhy moravanku a treti rave. Urobit stereo zostavu ktora ma kvalitny zvuk je financne narocne, ovela jednoduchsie je ist cestou kvalitnych sluchadiel. A treba mysliet aj na to, ze koncertu nazivo sa nevyrovna ziadna zostava ktora je v moznostiach bezneho cloveka /nemyslim hi end fanatika/. MOznosti na posuvanie v kvalite reprodukcie hudby su skoro nekonecne, potvrdi kazdy kto mal moznost si vypocut spickove hi end zostavy za 50-100K
Ryan Giggs
VIP
VIP

Zvuk nie je až tak uplne subjektivna vec. Je rovnako subjektivna ako čokoľvek ostatne. Vždy su tam v prvom rade objektivne kriteria a parametre, ktorych je veľa . Až nasledne nastupuje subjektivita.
A obzvlašť ak maš niekomu niečo odporučať, nemôžeš isť subjektivnou cestou, prave z dôvodov čo spomina gogo vyššie. Nevieš kde to kto bude počuvať a ake ma preferencie. Ale na zaklade objektivnych kriterii (pripadne nejakej "verejnej mienky") je vždy možne odporučiť to najlepšie.

V opačnom pripade su podobne fora uplne zbytočne. A to sa netyka len audia, ale obecne.
gogo956
Redeemer
Redeemer

je to znacne subjektivne aj preto, ze nepocujeme vsetci rovnako. Kazdy mame trocu inu usnicu, kazdy registrujeme zvukovy rozsah trochu inac a ix dalsich premennych. Dalej k tym stylom: v symfonickej hudbe su uplne ine naroky na kvalitu ako napr pri nejakom rave ci techne ale ten kto pocuva jednoduchsie styly nikdy nemusi kvalitativne moznosti drahej zostavy vyuzit.
Ryan Giggs
VIP
VIP

To čo popisuješ plati u všetkeho.
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Brázdim si tak reddit a nevidím jednu pozitívnu recenziu na tie KEF ;D vraj majú strašné problémy s konektivitou.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Vraj...
dasti555
Professional
Professional

Ktoré z týchto 3 je najlepší zvukovo?

Harman Kardon - Onyx 7
Harman Kardon - Aura Studio 3
Harman Kardon - Citation 200
gogo956
Redeemer
Redeemer

potrebujes repro s bateriou?
dasti555
Professional
Professional

Pravda je taká že z nejakého dôvodu mam pocit že by som mal zákazníkovi ktorý zajtra príde odprezentovať tieto 3 produkty. Vôbec netuším prečo som o tom tak presvedčený :D

Tu som sa trochu opustil ;D

A skôr to je aj o tom že možno by som chcel mať tiež zvukový prehľad toho že ako aká kategória znie a vlastne že ako viem objektívne povedať že či to znie dobre alebo zle.

A tým že tu viem že je mi dobre poradené tak som si vlastne prišiel "prevziať skúsenosť". Lebo tie LS50 znejú neskutočne dobre. Hlavne ak som pochopil nastavenie tej appky a toho ako mam mať nastavenú "miestnosť". Len popravde by som asi ocenil viac výšok ... ale je otázne že či to je kvôli tomu lebo sa mi to tak páči alebo lebo to objektívne malo mať viac výšok.
Každopádne Para - Otec cez Spotify Connect hrá dosť dobre. Ako viem presne vycítiť basu. Ale z nejakého dôvodu napríklad pri Homepodoch som sa cítil viac v "centre" hudby zatiaľ čo toto je taký "plochý" zvuk v zmysle že nemá hĺbku ale voči mne :D ... s homepodami to bolo ako keby v centre tej hudby tu je to že pozerám na plátno ... môže to čo mi chýbať sú basy subwooferu?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ty nemas byt v "centre" hudby (aj ked mozno tym myslis nieco ine). Na zivom koncerte tiez nie si v "centre" ale ide to na teba zpredu s tym, ze vies presne lokalizovat nastroje. Tak by malo hrat aj repro.
Ale ako pisem, mozno si to len nespravne pomenoval.
dasti555
Professional
Professional

Čiže pointa dobrého repra je cítiť sa byť na koncerte hej? Lebo akože sú z toho take pocity. dokonca ako tak pozerám na stenu a zapojím predstavivosť tak si viem ten koncert predstaviť no s tými homepodami som mal ako keby o nejaký vnem navyše … neviem to popísať

Každopádne k tým trom vyššie mi vieš dačo povedať?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Pointa dobreho repra je aby co najvernejsie interpretovali realitu.

K tym trom viem napisat tolko, ze asi sotva to niekto pocul sucasne, resp. aj osve ale v rovnakej miestnosti, a ma jednoznacnu odpoved. Ja som pocul len Auru a Onyx 6, cize predchodcu.
Z toho, aj z toho co sa da nacitat v recenziach, mi vychadza, ze ten Onyx by mal byt na tom najlepsie.
Kazdopadne su aj lepsie riesenia, mimo Harmanu.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

"Pointa dobreho repra" - teda skôr celého audioreťazca je, čím PRESEJŠIE odovzdať čo tam autor vložil.
Ryan Giggs
VIP
VIP

A to nie je to iste co som napisal?
:slap: :slap:
FlorQ
Star
Star

Príspevok od používateľa FlorQ »

Ahojte!
Vedeli by ste poradiť nejaké repro k PC, doteraz som používal Microlab B77, ale heatsink čo je zozadu sa začal strašne zahrievať a zvuk bol zlý.
Chcel by som zostať pri 2 samostatných reproduktoroch, ktoré budu pripojené do zvukovky na základnej doske (Asus TUF B450m).
Cena: 100€
Ryan Giggs
VIP
VIP

Edifier R1280T. Pripadne ak by si ocenil aj bluetooth, tak za 130€ Edifier R1700BT. Tie aj o nieco lepsie hraju.

Ak nepotrebujes BT a ani opticky vstup, tak kludne aj nejake studiovky Alesis Elevate 5 MKII, Samson Media M50 (oboje cca 120€). Tie maju lepsi, presnejsi, ale menej zabavny zvuk ako Edifiery.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

chlapec10
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chlapec10 »

Idem si po radu.... Aktualne pozeram nove repraky k PC, aktualne mam vybrate Razer Nommo Chroma (EDIT: Ide o PRO verziu) kedze cena je slusnych 392 Eur..

Samozrejme ide dost o overkilll, no co som vsade cital vysledok velmi slusny a nevyzeraju ani vizualne najhorsie (RGB neriesim).

Cenovy strop mam tych 400 Eur, preferoval by som asi setup 2.1.
, rozmyslam este co by bola alternativa, viac krat som narazil este na Audioengine A2+ alebo Klipsch ProMedia 2.1 THX....

Dik Dik za rady
Napísať odpoveď