klimatizácia

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Animorph
Medium Expert
Medium Expert

klimatizácia

Príspevok od používateľa Animorph »

Vedeli by ste, prosím, poradiť nejakú rozumnú klímu do bytu - obývačky - cca 25m2. Orientácia juho-západ. V lete tam mám okolo 30-32 stupňov.
Vôbec netuším, načo sa zamerať. Výkon podľa tabuliek by mal stačiť 2,5kW. Bolo mi povedané, že na tú jednu miestnosť to určite bude stačit aj s rezervou. Či to je pravda, neviem.
Wifi asi netreba, stačí nejaký časovač. Ionizátor a podobné veci - netuším, či majú nejaký význam. Hluk, čím tichšia tým lepšie.
Rozpočet cca 700 eur. Oplatí sa investovať do Toshiby/Daikinu ?

Ďakujem
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: klimatizácia

Príspevok od používateľa wladas »

Toshiba je mercedes medzi klimami ale adekvatna cena. Daikin je taka zlata stredna cesta aj ked aj ta uz je z tych lepsich. Zalezi od cenovej ponuky.
Stacit bude s prstom v nose teda ak neplanujes chladit na 20 stupnov. Sice to by mozno aj dala.
Skus pozriet este Mitsubishi len to zalezi si ich bezne mavaju dodavatelia. S holou bosou by si sa mal zmestit do rozpoctu. Ionizator je za mastny priplatok.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

zavisi od toho ako intenzivne budes klimu pouzivat a ci chces nou na jar/jesen aj kurit. Ja mam nejaky prastary Samsung ktory ma 11rokov a za celu dobu okrem cistenia filtra nebolo s nim riesene nic, a funguje, aj ked je pravda ze sa pouziva tak 3tyzdne do roka. Takze je podla mna dost zbytocne ist do nejakych drahych supersofistikovanych rieseni.
Animorph
Medium Expert
Medium Expert

Tak obdobie odhadujem od mája/júna do augusta/septembra cca - podľa toho, aké dlhé bude leto. Z teploty 30-32 stupňov by som sa chcel dostať na 25+-.

Kúriť určite neplánujem. V zime sú radiátory pustené na minimum aj tak mám 24-25 stupňov. Viac vetrám ako kúrim :D Neviem, či susedia kúria na 28 stupňov alebo čo.

Čo som tak zbežne pozrel, tak Toshiba a Daikin stoja +- rovnako. Najnižšia rada 2,5kw cca 730 eur. Dokonca Toshibu som našiel za 685. Záleží od shopu.
https://www.klimania.sk/p/526/klimatiza ... f25arxf25a
https://www.lacna-klima.sk/TOSHIBA-SEIY ... E-d550.htm
gogo956
Redeemer
Redeemer

2,5 kw na tu izbu bohato staci. Inac cely den sa to pustat neda, ten prud vzduchu je pomerne neprijemny dlhodobo..
Animorph
Medium Expert
Medium Expert

Hej, ono to budem musieť mať pustené nejako rozumne aj kvôli malému 9 mesačnému synovi. Ideálne by bolo, keby sa trošku chladnejšieho vzduchu dostane aj do vedľajšej miestnosti, ale o tom môžem asi len snívať vzhľadom na to, že vnútorná jednotka sa nedá nijakým spôsobom umiestniť na stenu, ktorá je oproti dverám... žeby trošku "fúklo" do otvoru dverí :)
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Ventilátorom medzi dvermi...
gogo956
Redeemer
Redeemer

Dostane sa to postupne aj do inych izieb
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

caute,

mam nejake taketo priestory (vid. priloha) a hladam najlepsie riesenie na klimu.

chcem vychladit 2 izby - obyvku (35m^2) a spalnu (20m^2). su spojene 1mx5m chodbou s otvorenych schodiskom.

idealne by som to riesil jednou 3.5kW klimou do obyvky a dufal, ze sa to dostane az do spalne. bojim sa ale tej chodby - nebude to schodisko trochu problem, vzhladom na to, ze studeny vzduch bude padat dole a tlacit hore teply? ak ano, dalo by sa tomu trochu pomoct povedzme nejakou plachtou?

alebo by bolo lepsie dat samostatnu 2.5 kW klimu do obyvky aj do spalne?

inak, co hovorite na ponuku od ZSE https://www.zse.sk/klimatizacie-eshop ? je k tomu aj obhliadka, montaz, doprava ... mne sa celkom pozdava https://www.zse.sk/zse-klima-komfort-3.5-kw-samsung ..
Prílohy
klimatodo.png
klimatodo.png (5.77 KiB) 1448 zobrazení
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

To nevychladis. Kup si radsej multisplit s jednou 3,5kW do obyvacky a druhou 2,5kW do spalne s tym, ze mas len jednu vonkajsiu jednotku: https://www.klimania.sk/p/518/toshiba-s ... -25kw-35kw
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Podla mna aj na obyvacku staci bohate 2,5kW
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

radsej by som zobral rezervu a siel do 3.5kW. ked to bude fakt overkill, aspon to vychladi miestnost rychlejsie. okrem toho mi tu cely den bezi herny PC so 70 stupnovymi teplotami, to tomu chladeniu asi tiez moc nepomoze.

ok, tak ked nie je sanca to cele vycbladit jednlu klimou bude musiet byt to duo. co je trochu blbe kvoli tomu ze budem musiet vrtat trubku cez 2 vnutorne steny. este mozno pripada do uvahy aj mat 2 samostatne klimy, kazda so svojou vonkajsiu jednotkou. cenovo to vychadza dokonca velmi podobne az lepsie, len sa trochu bojim spotreby. vyzeralo by to sice z vonku ako lunik 9, ale usetril by som si to vrtanie a tahanie trubky.

este ma napadlo, take tie male prenosne klimy - to je uplne od veci? ked to ma napr. 4.5kW,je to nejak porovnatelne s plnohodnotnou 2.5kW klimou?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Prenosna klima je hlupost. Tiez tam potrebujes niekam odvadzat teplo, takze vrtat a taku efektivitu zdaleka nema ako klasicka. Plus navyse mas hluk.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Prenosnu nie. Vacsi hluk, vyrazne vyssia spotreba elektriny a nizka efektivita. Jedina vyhoda je nizka cena zariadenia.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

Nie vždy musíš pri prenosných vŕtať, sú aj také sieťky, ktorými oblepíš okno a trubicu strčíš do toho a zazipsuješ. Ale súhlasím, je to hlučné, nechladí to tak dobre ako klasická klíma a tiež to nevyzerá dobre, keď to máš vyvedené cez okno. Jediný dôvod prečo som to bral bol, že som býval v podnájme, v podkrovnom byte kde bývalo hrozne teplo a nemal som inú možnosť, bolo to lepšie ako ventilátor.
Animorph
Medium Expert
Medium Expert

Zobral som nakoniec Daikin https://www.klimania.sk/p/526/klimatiza ... 25b-rxf25b s wifi modulom.

Spolu s prácou to celé vyšlo na 970€. Zrecenzovať zatiaľ neviem. Ako ochladí izbu z 30-32 stupňov, zistím až v lete.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

ja som sa nakoniec r9zhodol zriesit len jednu miestnost tu s 35m^2. spalnu zatial ozeliem nakolko je smerovana na SV stranu, tak snad tam vecer nebude taky parak.

je ta klimania.sk v pohode? chcel by som odtial zobrat https://www.klimania.sk/p/649/klimatiza ... nt[77]=298 aj s montazou. predpokladam ze montaz myslia se vsim vsudy - aj s vrtanim, tahanim trubiek atd
gogo956
Redeemer
Redeemer

spytaj sa ich co myslia pod "standardna montaz"
Animorph
Medium Expert
Medium Expert

*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

tak som vzal toho 3.5kW Samsunga z klimania.sk, dokopy aj s montazou 1200EUR. montaz bola celkova od vrtania az po spustenie klimy. aj vratane krytov trubiek. prisli 10 dni po objednani a bolo hotove za 1.5h. hladko a bez problemov (mozno stastie, ze v miestach, kde vrtali, neboli akurat ziadne kable/radiator, lebo sa ma na to vobec nepytali :D).

klima klimuje, je relativne ticha (hlavne pri tom wind free rezime), asi ako hucanie starsieho PC. za 24h to pri udrzovani teploty 22° natoci 4-5kWh. uvidime v lete.
Prílohy
IMG_20200615_072009.jpg
Napísať odpoveď