Transsexualita

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Transsexualita

Príspevok od používateľa beardie »

zameraj sa na obocie
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Inac zaregistrovali te, ze Zaborska tentokrat neriesi len maternice ale uz aj semenniky. A snazi sa doslova uzakonit kastraciu transgender ludi?

Zas ide proti modernym poznatkom mediciny a psychologie a robi nas kretnsky taliban.
beardie
Redeemer
Redeemer

uprimne, ak chce niekto zmenit pohlavie, tak nech to spravi nakompletku, nie len administrativne
bud o to zaujem ma, alebo nie

podobne je to aj v CR a to je vsetko len nie katolibansky stat

//z clanku:
Nebezpečné je, keď Palko začne strašiť: „O pár rokov sa môže stať vašej dcére, že sa v nejakej šatni bude musieť pozerať na holého chlapa, ktorý dostal papier o tom, že je ženou. Samozrejme, deti budú v školách počúvať, že pohlavie možno zmeniť, prípady rodovej dysfórie narastú o stovky percent, lebo to bude móda. Dievčence si budú dávať amputovať prsníky atď.“
Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/22896418/zab ... l?ref=njct

zial, to nie je strasenie, to sa vo woke spolocnosti realne deje
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Nezastávam sa Záborskej, lebo tá stredoveká fúria už čo to napáchala a neviem ani detailne, čo teraz chce presadiť, ale s beardiem súhlasím.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Ministerstvo zdravotníctva vydalo usmernenie, ako presne majú zdravotnícki pracovníci postupovať v tejto veci, lebo doteraz to v podstate štát nijako neriešil. A trans ľudia mali problém zohnať lekárov. Lekári sa buď do toho nerozumejú alebo ak sa aj rozumejú, tak radšej to nechcú riešiť (z právneho hľadiska)...lebo čo keby si ten pacient po pár rokov zmyslel, že vlastne ten zákrok mu uškodil a bude žalovať lekára (ktorý postupoval "na vlastnú päsť" bez jasného usmernenia štátom).

A skrátka, katolibanu sa to nepáči a najradšej by to všetko zakázali. OLANO a SMER RODINA sa sťažujú, že minister vydal usmernenie citujem "bez verejnej diskusie"...aká verejná diskusia? o čom chce verejnosť diskutovať, keď sa do toho hovno rozumie? Keď Sulik vydá usmernenie o jadrovej energetike, tak tiež bude zle, lebo traktorista Janko z Hornej Dolnej sa nemal možnosť vyjadriť ako sa má riadiť jadrová elektráreň? Odborné témy by mali riešiť odborníci a nie verejnosť a politici.
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

Príspevok od používateľa Rethon »

starysomar napísal: 28 apr 2022, 20:21 "ľudia trochu zazerajú" - pozeraj na hviezdy a na pohľady ľudí sa vy ... :)
haha, budem si to pamätať.
beardie napísal: 29 apr 2022, 11:23 zameraj sa na obocie
Dobrá rada, už si ho upravujem, len postupujem veľmi opatrne, aby som ho ešte viac nepokazil.
ephramko napísal: 29 apr 2022, 21:14 Odborné témy by mali riešiť odborníci a nie verejnosť a politici.
Presne, a hlavne neviem prečo verejnosť robí z trans ľudí nejakých agresorov, pretože v skutočnosti je to naopak.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

beardie napísal: 29 apr 2022, 11:56 uprimne, ak chce niekto zmenit pohlavie, tak nech to spravi nakompletku, nie len administrativne
bud o to zaujem ma, alebo nie
...
Za tento stav sa zas mozeme podakovat katolibancom, ktory banuju slovo "gender" a preto sa u nas nerozlisuje pohlavie a rod. Pritom by to riesilo spominany problem.

Nehovoriac o tom, ze ten navrh pripravovali odbornici - lekari a psychologovia a to asi 3 ropky, pocas, ktorych to mohli ini odbornici pripomienkovat. Potom prisla Zaborska a povedala, ze sa jej to nepaci a vdaka politickemu tlaku musi ministervo zdravotnictva ustupit.

Viac: https://dennikn.sk/blog/2819416/jednodu ... -pohlavia/

Nyvse nieco ako povinna kastracia je proti dohovore o ludskych pravach. A aj samotna Cirkev (mimo Slovenska) od toho dava ruky prec.
beardie
Redeemer
Redeemer

ta kastracia nie je povinna, dokonca ani len hormony nie su povinne

velmi nerad by som sa dostal do stavu spolocnosti v Europe, kedy mala hlucna woke skupinka pretlaca svoje pavedecke priania na ukor zbytku spolocnosti, 2 roky stacilo, negativnych prikladov z UK/US/CAN mame dost
Hensym
VIP
VIP

Rethon: s trans clovekom som sa ja osobne nikdy nerozpraval. Ale taka zaujimavost je, moja mama prichadza do kontaktu s trans ludmi celkom casto, pretoze uzko suvisi s administrativnym procesom, ktory zmena pohlavia zahrnuje a ona ma s trans ludmi velmi, velmi zle skusenosti. Hovori o povysenosti, arogancii a opovrhovaniu ked im hovori v ich "rodnom" rode (kedze ta zmena pohlavia este neprebehla a uradne su stale nezmeneni, takze tak doslova musi robit, po zmene im samozrejme hovori tak, ako chcu). S jednym mala dokonca problem, ze sa jej vyhrazal smrtou. Robi to co robi uz skoro 30 rokov a ta zena asi nema nepriatela. Nechcem pausalizovat, a nerobi to ani ona, len ked sa triezvo pozrie na statistiky tak je to smutny fakt, ktory normalnym trans ludom moze dost kazit meno.

Suhlasim, ze odstrasujucich prikladov zo sveta je dost, minimalne v sporte - pozrite sa co sa dialo teraz niekolko tyzdnov dozadu. To, co bola pred rokmi satira je dnes smutna realita kvoli prepnutemu wole aktvizmu. A to som clovek, ktory je v tychto temach maximalne tolerantny a nemam predsudky. No oci si nezakryvam.

Ako vyriesi legislativne rozdelenie "rodu" a "pohlavia" spominane problemy? Takze to uradne nazveme "zmena rodu" a vsetko je vyriesene? Ako to vyriesi napr. spominany problem, ked pride 195cm vysoka, testosteronom nabita zena s muzskymi organmi a telom do vrcholovej sportovej zenskej sutaze a zlomi rekordy modernej hestorie o 60%?

Myslim, ze na toto vsetci narazaju. Ine mi nevadi, zi a nechaj zit, toleruj, pomahaj. Ale woke nie.
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

Príspevok od používateľa Rethon »

Hensym napísal: 02 máj 2022, 18:26 Hovori o povysenosti, arogancii a opovrhovaniu ked im hovori v ich "rodnom" rode (kedze ta zmena pohlavia este neprebehla a uradne su stale nezmeneni, takze tak doslova musi robit, po zmene im samozrejme hovori tak, ako chcu).
Na jednej strane chápem tých ľudí, že sú už tesne pred cieľom, ale stále sú ako keby odmietaný, tak sa ich to môže veľmi dotknúť.
Čo keby ich skúsila oslovovať v rode do ktorého prechádzajú? Pochybujem že by to niekomu vadilo, ešte k tomu pri osobnom rozhovore.
Mňa napríklad doktori tiež oslovujú v ženskom rode, a pritom by nemuseli.

Inak hormonálna liečba pri tranzícií musí byť povinná to bez debaty.
Chirurgická kastrácia/sterilizácia môže byť aj na dobrovoľnej báze, chemická kastrácia/sterilizácia je zrejme rovnako účinná.
Hensym
VIP
VIP

Pozri, to oslovovanie je len špička ľadovca, naozaj hovorím, že tam išlo o neskutočnú aroganciu a agresivitu z ich strany. A ja sám veľmi nerád paušalizujem charaktery ľudí (a viem, že teraz to v podstate robím), ale drvivá väčšina prípadov vraj bola takáto. Neviem, či tam existuje nejaká korelácia medzi vrodenou transexualitou a nejakým spoločenským EQ (?). Navyše tam ide skôr o rod písaný v papieroch a rôznych vyjadreniach/rozhodnutiach, s ktorým majú často problém, a ten si ona zmeniť nemôže.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

toto mi pride velmi subjektivna statistika. tvoju mamu nepoznam a samozrejme nechcem ani ju ani teba urazit, ale to co pises skor hovori nieco o tvojej mame ako o transexualoch. chapes, pokial ozaj nechces pausalizovat tak to ze vsetci s ktorymi prichadza do kontaktu su na nu neprijemni skor nasvedcuje tomu ze maju dovod byt neprijemni.

ale na nejake sudenie mame malo detailov. to ze ich vola inym rodom moze byt jeden z dovodov, chapem ak su na take nieco citlivy tak im to moze prist velmi necitlive od nej (mne to tiez tak pride).
tiez by ma zaujimalo viac detailov o tom cloveku co sa jej vyhrazal smrtou, pretoze pride mi nepravdepodobne ze uplne normalne prisiel k nej do kancelarie a z nicoho nic jej zacal nadavat ze ju zabije, ci?

naopak na obranu tvojej mamy, treba si priznat ze osoby ktore prechadzaju rodovou transformaciou byvaju casto nevyrovnane, kedze asi velku cast zivota zili v "cudzej kozi" a nespokojne so sebou a zaroven podstupuju velmi agresivnu hormonalnu liecbu a to vie narobit velku sarapatu v hlave.

ale tak kedze s takymi ludmi tvoja mama pracuje tak by to mala vediet a svoje spravanie tomu prisposobit.
velmi vseobecne si napisal co je vlastne praca tvojej mamy, pokial sa jedna o administrativny proces ta predpokladam ze je to nejaka statna institucia?

k zaborskej sa ani nechcem vyjadrovat, preco sa ona ma taku potrebu starat do inych ludi, preco sa radsej nestara do seba?
preco by mala byt nejaka podmienka ze bud clovek zmeni pohlavie kompletne alebo vobec a nie iba administrativne? ved to je kazdeho osobna vec, nie?
ze v skole v dievcenskej satni bude dievca s penisom? je to taky problem? preco?
problem je ze tito "katolibanci" vsade vidia len uchylakov. pre nich pokial niekto sa neciti byt heterosexualom tak je to uchylak a teda automaticky bude obtazovat, zneuzivat a znasilnovat.
nahe ludske telo nema nic spolocne so sexom, vsetci sme ludia a vsetci sme sa narodili nahi. a prave dlhorocna snaha tabuizovat nahotu podla mojho nazoru vytvara uchylakov. pretoze to co nevidis ta laka. pokial by sme vsetky deti nechali behat nahe a nechali ich nech sa sprchuju spolocne chlapci aj dievcata tak verim tomu ze by to po case nikoho netrapilo, proste by to bola bezna vec.

ide totiz o hranicu medzi tym co je sexualne a co nie je sexualne. zial nasa spolocnost prave vdaka nabozenstvu je vychovana tak ze nahy clovek rovna sa sex. pokial je zena cela zahalena tak si ju nikto nevsimne, akonahle si da minisuknu a tricko s vystrihom tak po nej muzi piskaju a vykrikuju. pretoze odhalena pokozka a muzovi z mozgu automaticky spaja so sexom.

v idealnej spolocnosti nahota nie je tabu, vyzliect sa moze kto chce a kde chce a nikto sa na neho nebude pozerat "sexualne", pretoze vsetci vedia ze akakolvek situacia sa na sexualnu moze zmenit iba po obojstrannom suhlase.
beardie
Redeemer
Redeemer

aacid napísal: 03 máj 2022, 9:21preco by mala byt nejaka podmienka ze bud clovek zmeni pohlavie kompletne alebo vobec a nie iba administrativne? ved to je kazdeho osobna vec, nie?
ze v skole v dievcenskej satni bude dievca s penisom? je to taky problem? preco?
starocia antropologickeho vyvoja neodrbes
presne z dovodu, preco su rozdelene satne, z toho isteho dovodu by nemala chodit zena s penisom do zenskych satni
M142
Guru
Guru

Príspevok od používateľa M142 »

suhlasim s prispevkom vyssie, pravdepodobne bude problem skor s tvojou materou ako s nimi. ak ma taky problem oslovit osobu tesne pred zmenou pohlavia ako chce(a to aj po tom ako je s tymito pripadmi v styku uz desatrocia ako pises), tak to moze byt len spicka ladovca u nej a bude neprijemna aj v inych ohladoch.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

ten dovod mi ale nie je jasny. je to o tom ze muz automaticky ked vidi nahu zenu tak ju znasilni?
potom mi ale unika pointa toho preco tam nemoze byt zena s penisom, pretoze to predsa nie je muz, ze? v takom pripade by uz bolo logickejsie keby do zenskej satne nemohli chodit lezbicky. a samozrejme do muzskych satni gejovia.
len neviem ci v takom pripade by bolo akceptovatelne aby lezbicky a gejovia mali spolocne satne ale nakoniec bude potrebne mat satne 4.
beardie
Redeemer
Redeemer

automaticky nie, ale u niektorych opicakov to moze aktivovat nizke pudy, preto sa to rozdelilo
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

to chapem ale individualne pripady by mali byt riesene individualne.
no a k teme, predpokladam ze niekto kto sa citi tak velmi byt zenou ze je ochotni podstupit zmenu pohlavia, aj ked len administrativne, nebude mat nejake potlacene pudy aby zacal znasilnovat zeny v satni.
znova vidim paralelu v lezbickach a gejoch ktorych je podstatne viac ako transexualov a predsa ich nikto zo satni nevyhadzuje.
beardie
Redeemer
Redeemer

lebo su rovnakeho pohlavia, zatial co transsexuali su opacneho

je znamych viacero pripadov, kedy boli administrativne zmeneni transsexuali nasilnicki, napriklad tu nedaleko: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... slave.html

je rozdiel medzi realnym transsexualom a ludmi trpiacimi pohlavnou dysforiou, ktori su spolocnostou prijimani ako zdravi, i ked maju len psychicke choroby

potom to dopada takto: https://news.sky.com/story/hundreds-of- ... x-11827740
Hensym
VIP
VIP

aacid napísal: 03 máj 2022, 9:21 toto mi pride velmi subjektivna statistika. tvoju mamu nepoznam a samozrejme nechcem ani ju ani teba urazit, ale to co pises skor hovori nieco o tvojej mame ako o transexualoch.
Absolútne vôbec nie.

Cielene som tam napísal, že tá žena v živote prakticky nemá nepriateľa. Je priama, úprimná, nekonfliktná, pacifistická, a na svoj vek (po 50-ke) aj dosť tolerantná a pokroková v týchto veciach (určite aj vďaka tomu, že v širšej rodine máme 2 gay ľudí, ktorých ona považuje za perfektné osobnosti a teda vie, že netreba mať predsudky). Rovnako ona dosť vyvracia stereotypy o jej práci (úrad), kedy maká pre ľudí, každý druhý deň si nesie robotu domov (nezaplatenú, zadarmo, často rieši práve takéto prípady, ktoré teraz rozoberáme) a nikto nemá dôvod byť nepríjemný k nej. Príde ti necitlivé, že jej hovorí v rode, ktorý štát úradne ešte stále eviduje? Tak si prosím uvedom, že sa tu nebavíme o návšteve barbera, ale o formálnej inštitúcii. Keď si prídeš zmeniť meno z Kováč na Novák, tak ti tiež nikto nebude hovoriť "pán Novák", kým zmena na matrike neprebehne. Tento príklad je dosť trefný, keďže aj s týmto mama prichádza do kontaktu pri práci. Inštitúciu nebudem bližšie špecifikovať, svet je malý, každý pozná každého, nejdem tu riešiť jej pracovné veci a problémy. Štatistika je to subjektívna, to je síce pravda, ale vzorka je to relevantná. A teraz pozor, ona ich neosočuje tak, že "Zas prišla dnes do práce nejaká sprostá transka!", práveže vôbec nie. Ak je niekto milý, je milá aj ona. Ona je dokonca milá a nad vecou aj k extrémne agresívnym klientom (čo ich hecuje ešte viac). Čiže v tomto naozaj problém nie je, je na druhej strane. Určite sú výnimky, ale ja osobne si toto vysvetlujem práve hormonálnou liečbou a faktom, že trans ľudia majú zrejme často aj iné, pridružené psychické problémy (ak trepem opravte ma, ale dáva mi to logiku, nemyslím v zlom). K tomu vyhrážaniu smrťou - áno, bolo to priamo tak, ako hovoríš. Bolo to konkrétne po telefóne (po niekoľkých osobných stretnutiach). S bratom sme mame radili, aby to posunula ďalej, a/alebo to nahrala (ale vedeli sme, že to nemá zmysel, o nahrávaní by ho musela informovať a potom by taký agresívny ten človek nebol). Celá táto situácia sa nakoniec vyriešila tak, že daný človek sa jej prišiel s odstupom času ospravedlniť s nejakou čokoládou, alebo také čosi. Detaily neviem, išlo tam o to, že pochybila úplne iná inštitúcia, mama mala úplne zviazané ruky (a to nešlo o žiadnu prehnanú byrokraciu, ale normálny postup) a daný, labilný človek si to vybil na nej. Slabší človek by sa mohol zosypať.

Ja určite nechcem hádzať všetkých do jedného vreca, rád si prečítam nejakú štúdiu, podloženú číslami, väčšími vzorkami... No som dosť racionálny človek, technicky založený a verím tomu, že čísla jednoducho neklamú. Vo veľa veciach sa tým v živote riadim a tá korelácia je tu podľa mňa do očí bijúca. Tých aspektov, prečo je to tak, môže byť viacero (nech sa vyjadria psychológovia, psychiatri, lekári, že prečo). Len som chcel poukázať na zaujímavý fakt, ktorý sme osobne v rodine už viac krát preberali (aj so spomínanými členmi LGBT, s ktorými sa vieme baviť o všetkom). Reagoval som doslova na Rethonov post, kde tvrdí, že verejnosť vníma trans ľudí ako nejakých agresorov, ale v skutočnosti je to "naopak". Dal som len pohľad, ktorý som odpozoroval. Ak niekto prišiel do kontaktu s relevantnou vzorkou trans ľudí, kľudne napíšte svoj postoj vy. :)
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

ked prave to co robis je hadzanie do jedneho vreca, pretoze mas jedneho svedka, limitovany pocet subjektov a homogenne prostredie.
ruku na srdce, vsetci pozname slovenske urady, vybavit nieco je porod a prakticky nemozne na prvy krat. zamestnanci uradov byvaju velmi casto neprijemni a mozno tvoja mam je vynimka a velmi prijemna ale ktovie cim vsetkym si ti ludia uz presli kym sa dostali k nej.

priznam sa ze nazivo som sa stretol len s dvoma transexualmi ale bolo to v "prirodzenom prostredi" a urcite by som ich neopisoval ako agresivnych a neprijemnych. skor boli tichi a laknuti, prave preto ze je uplne bezne sa na nich okolie pozera velmi casto ako na nieco divne a neprirodzene.

ale samozrejme moja vzorka je este limitovanejsia a nikdy by som si nedovolil ju projektovat na celu komunitu.
Napísať odpoveď