Transsexualita

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Transsexualita

Príspevok od používateľa mirak2 »

ad BPD: Cez vikend si najdem cas.
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

Príspevok od používateľa Rethon »

Ahojte, zajtra to bude už presne 7 týždňov čo sa u mňa začala hormonálna liečba, a chcela som napísať len také zhrnutie.
Nikdy v živote som nebola šťastnejšia než práve teraz, moje telo prijalo úplne krásne ako blokátory TST tak aj estrogény.
To som ešte k tomu na začiatku liečby vysadila antidepresíva, ale nemala som od vtedy žiadny úzkostní stav, ani pocit.

Teraz niečo k zmenám, začnem tými fyzickými. Čistejšia a hladšia pleť, redšie a jemnejšie ochlpenie (tiež pomalší rast), iná
vôňa potu (taký ten typickí ostrí zápach aký majú muži je preč), citlivé a napučané bradavky (aj prsia sú také vodnatejšie), no
a tam dole je to tiež všetko zmenšené. To sú asi také hlavné zmeny, ale celkovo som taká jemnejšia, vyzerám o dosť lepšie než
pred začiatkom.

Psychické zmeny sú také že dobrá nálada skoro vždy, minimálne libido, a celkovo som taká citlivejšia a menej konfliktná.
Možno submisívnejšia? Asi áno.

Inak teraz pred pár dňami som sa fotila a premýšľam či sem pridám nejakú fotečku alebo nie. Chcela by som totiž nejaké nezaujaté názory,
ale trochu sa aj hanbím. A vlastne môžem sem pridať fotku? Radšej sa spýtam dopredu.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

ak sa hanbis kludne si odstran tvar, nemyslim, ze tu na fore sa nachadza vela idiotov, povazujem danu komunitu za celkom slusnu a chapavu, nikto ta do toho nutit nebude, ak pridas vyjadrime sa, ak nepridas tak to ostane len pre tych ktorym sa to SAMA rozhodnes ukazat
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

cORP. napísal: 11 apr 2022, 18:10 ak sa hanbis kludne si odstran tvar
Keď to asi nepôjde lebo som si fotila hlavne tvár, fotiť si celé telo tak na to sa ešte necítim, ale aj k tomu raz príde.
Veď ešte si to premyslím s tou foteškou.

A ďakujem za rýchlu odpoveď, ja som taká rýchla není haha.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

tak presne, ako sa citis, myslim, ze to tu nikomu vadit nebude, no nikto ta samozrejme do toho nutit nebude :)
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Toto fórum je (minimálne na slovenské pomery) jedno z najsolídnejších aj čo sa týka tolerancie k názorom, s ktorými sa nie každý (a možno väčšina) nie vždy stotožní.
Za mňa - výborne.
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

(fotka zmazaná)

Ešte nie som pripravená. Treba dať tomu čas, teraz sa najskôr asi trochu stiahnem.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

skor si mala dat fotku pred a po, na porovnanie
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

beardie napísal: 11 apr 2022, 20:41 skor si mala dat fotku pred a po, na porovnanie
Mám aj takú, hodinu pred začiatkom liečby. Ale tú sem ani nechcem dávať, tam vyzerám úplne hrozne.
Možno si niekedy založím instagram haha, tam by som ju dala.
starysomar napísal: 11 apr 2022, 19:32 Za mňa - výborne.
Ďakujem, veľmi si to vážim.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

Rethon napísal: 11 apr 2022, 20:25(fotka zmazaná)
som to zmeskal :(
v tejto teme som hlavne kvoli fotkam :D (to je samozrejme vtip, ale tak zaujima ma to)

kazdopadne drzim palce, nech sa dari.
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

aacid napísal: 13 apr 2022, 9:18 som to zmeskal :(
v tejto teme som hlavne kvoli fotkam :D (to je samozrejme vtip, ale tak zaujima ma to)

kazdopadne drzim palce, nech sa dari.
Myslím si že môžeš byť ešte rád že si to zmeškal, o nič si neprišiel. :)

Mesiac na estrogénoch je predsa len krátky čas, chce to aspoň pol roka, ideálne rok.

A ďakujem veľmi pekne. :smt049
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

ja som fotku videl, zatial si na zaciatku, vidim v tebe zatial asi az prilis muza, no samozrejme to sa moze zmenit, predpokladam, ze za tym ucelom je aj liecba a chapem, ze to je beh na dlhu trat, tou liecbou prichadzas vlastne k akymzmenam? vravel si o bradavkach, prirodzene ubuda aj ochlpenie ? zaujala ma este jedna vec, ci mas v plane aj nejake plasticke operacie do buducna, no som zvedavy na progres :)
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

cORP. napísal: 13 apr 2022, 21:27 ja som fotku videl, zatial si na zaciatku, vidim v tebe zatial asi az prilis muza, no samozrejme to sa moze zmenit, predpokladam, ze za tym ucelom je aj liecba a chapem, ze to je beh na dlhu trat, tou liecbou prichadzas vlastne k akymzmenam? vravel si o bradavkach, prirodzene ubuda aj ochlpenie ? zaujala ma este jedna vec, ci mas v plane aj nejake plasticke operacie do buducna, no som zvedavy na progres :)
No tou hormonálnou liečbou sa vlastne mení všetko okrem kostí (a v prípade chlapcov aj okrem hlasu), kosti sa práve dajú upraviť chirurgicky.
Ochlpenie prirodzene ubúda, až nakoniec môže úplne zmiznúť. Ja si ale priebežne vytrhávam ochlpenie aj pinzetou, na tvári trochu bolestivé.

Plastické operácie pravdaže plánujem, určite chirurgickú feminizáciu tváre. Tam sa obrusujú kosti aby sa zjemnila tvár, zarovná sa ohryzok,
a hlavne nos sa prerobí na ženský (čo potrebujem najviac zo všetkého). Výsledky bývajú neuveriteľné, na nerozoznanie od rodených žien.
Ručičky a nožičky mám našťastie celkom malé, nohy 40-41, takže môžem nakupovať v ženskom oddelení (ženská obuv je bežne do 42).

K tomu nejaké odstránenie rebier, aspoň dva spodné rady, a môžem isť robiť modelku. :D
Takže vo výsledku zo mňa nezostane nič čo je teraz. Ani vlastní rodičia ma nespoznajú.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

no som uprimne naozaj zvedavy ako to bude napredovat o nieco neskor, potom urcite daj vediet a ked sa odhodlas na foto posudime zmenu, tu co si sem dal som stihol, snad to budem mat v pamati :)
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Nie je to všetko ale príšerne drahé? Neviem si ani predstaviť koľko to musí stáť, keď len zväčšenie pŕs u žien ide v tisícoch a napr. pár minútová operácia očí laserom tiež. Či?
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

cORP. napísal: 14 apr 2022, 13:58 no som uprimne naozaj zvedavy ako to bude napredovat o nieco neskor, potom urcite daj vediet a ked sa odhodlas na foto posudime zmenu, tu co si sem dal som stihol, snad to budem mat v pamati :)
Teší ma tvoj záujem, celkovo záujem mužov je veľmi príjemný. Už sa neviem dočkať kedy sa bude zväčšovať (ten záujem pravdaže :) ).
Prípadne si založím účet na nejakej sieti a sem len hodím odkaz potom, tam by som mala asi všetky fotky.
S tou fotkou je tiež pravda že nebola asi najlepšie zvládnutá, akože naživo vyzerám o čosi lepšie.
Treba lepšie svetlo, uhol, a zrejme skúsiť zadný objektív na mobile, lebo predný je trochu divný.
Hensym napísal: 14 apr 2022, 16:13 Nie je to všetko ale príšerne drahé? Neviem si ani predstaviť koľko to musí stáť, keď len zväčšenie pŕs u žien ide v tisícoch a napr. pár minútová operácia očí laserom tiež. Či?
Áno je, ale na druhej strane niektoré investície mi odpadajú. Napríklad rodina, svadba, ...takže to môžem investovať rovno do seba.
Nos si dám inak robiť asi zvlášť, to robia aj u nás na Slovensku, a stojí to cca 2000 eur. To nie je až taká gigantická čiastka.
Možno mi nakoniec bude stačiť len to, lebo okrem nosa mám všetko v pohode. Dokonca ani len ten ohryzok mi není poriadne vidieť. :D
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

inak ma tak napadlo este, existuje nejaka komunita kde si viete takto pomaha a vymienat skusenosti ? na fore sme urcite fajn no podla mna tu do tejto temy nikto z nas nedokaze poriadne vidiet, som nad tym tak rozmyslal, ze kam sa moze clovek ktory chce podstupit toto vsetko moze obratit, pre gayov a lezby su aspon tie komunity verejne zname, ze existuju, rovnako kluby, no ako to je v tomto tvojom pripade ? predpokladal by som, ze by to pre mladsich bolo pomerne napomocne ak by dostali rady od niekoho kto tym vsetkym presiel pripadne
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

Viem len o jednom cz/sk fóre pre trans ľudí, ktoré už ale nevyzerá nejak aktívne, no mne v začiatkoch veľmi pomohlo.
Našla som tam kontakt na pani doktorku ku ktorej aj reálne chodievam, a hlavne jej vďačím za to kde teraz som.
Na Slovensku je snáď jediná ktorá pomáha trans ľudom, meno ale vravieť nebudem, neviem či by sa jej to páčilo.
Keď bude ale niekto chcieť skutočne poradiť tak mi stačí napísať súkromnú správu, trans človeku vždy rada a ochotne pomôžem.

Tu je odkaz na tú stránku, možno niekomu tiež pomôže.: http://www.translide.cz/

Potom je tu ešte http://www.transfuzia.org/, pre také základné info.

Inak neviem už o ničom inom, ale trans klub by bol teda super. :)
Rethon
Zablokovaný
Zablokovaný

Tak predsa sem pridám jednu fotku, ktorá toho veľa neukazuje, no už keď som bol nahodený tak som sa cvakol.
Poriadna zábava takto chodiť do mesta alebo po úradoch, už len nechty by to chcelo na čierno/ružovo.
A hej, ľudia trochu zazerajú, ale mne sa to veľmi páči.
Prílohy
Femboy.png
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

"ľudia trochu zazerajú" - pozeraj na hviezdy a na pohľady ľudí sa vy ... :)
Napísať odpoveď