Zálohovanie PET fliaš a plechoviek

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Zálohovanie PET fliaš a plechoviek

Príspevok od používateľa wladas »

gogo956 napísal: 05 júl 2022, 8:47robi to naozaj destilku, overene aj meracom na zistenie pevnych castic vo vode, produkt neobsahuje ziadne látky. Ale nie je vhodne pit kazdy den iba taku vodu
Aj si to meral? Nechce sa mi verit ze takato jednoducha hracka dokaze spravit v podstate destilku. Na to su uz drahsie filtre ako reverzna osmoza.
Kazdopadne na pouzivanie by som to riedil aby mala 20-30 ppm. Uplne mrtvu by som nepouzival ani na varenie.
Ako su na tom filtre? Kolko to vydrzi?
gogo956 napísal: 05 júl 2022, 8:50Vcera bolo tolko ludi pred tym strojom a skoro kazdy mal plne obrovske sakle aj niekolko.
Den pred sviatkom predsa....
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

wladas
meral som to mnohokrat: 0 castic
Ked to pouzivas do smoothi, alebo na varenie, v konecnom produkte uz vzdy budes mat nejake mineraly z ostatnych ingrediencii, ale je pravda ze ako jediny zdroj vody sa to nehodi.
Ale taka kava ci caj chuti trochu inac, chut vody do toho nezasahuje co je fajn. Zivotnost neviem, ale je uvedena na stanke vyrobcu :) Sledujem obcas pomocou toho meraca, ak sa pocet castic rapidne zvysi, tak to bude znamenat ze je uz zaneseny a vymenim.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

ephramko napísal: 04 júl 2022, 22:31Keď colu nepiješ často, je taký problém tú flašu vrátiť pri ďalšom nákupe?
Hladam aj nahradu za energetaky, nejde o to ako casto to pijem, tych dovodov je vela, niektore boli spomenute, ja som tiez spominal dalsie, ked je automat pokazeny, plny a potrebujem nakupit, nosit to domov a potom znova, cakat dlho v rade, ale aj z principu by som chcel najst nahrady a zbavit sa nutnosti vracat flase.

Zvykol som si platit vsade kartou, ako tak som sa mohol zbavit hotovosti, hlavne drobnych minci a teraz namiesto toho nosit vrecia plne plastovych flias, vazne vyhra - a tie mince mi tiez mozu vydat, ked nic nenakupim, to tiez nechapem, vsetko sa digitalizuje, ale tie automaty nemozu byt bezkontaktne, prilozil by som kartu a peniaze za flase by sa mi pripocitali, mohli to nejak lepsie vymysliet, ked nie na platobnu kartu, tak tie vernostne karty, prilozil by som clubcard kartu a peniaze by sa mi pripocitali ako body a tie by nasledne prisli do aplikacie a mohol by som ich pouzit pri plateni, usetrili by sa blocky - minimalne v niektorych obchodoch by to mohlo byt ako moznost.
ephramko napísal: 04 júl 2022, 22:31Kúpil som si nedávno ten bio cola sirup (také tie úzke vysoké flaštičky čo majú na vrchnáku klobúčik z jutoviny) a chutilo to jak tie lacné napodobneniny coly, čo majú v supermarketoch za pár centov. Takže neodporúčam.
Bol to tento sirup Cola?

https://stavy.heureka.sk/sodastream-pri ... /#prehlad/

Potom je este Pepsi:

https://stavy.heureka.sk/sodastream-pep ... /#prehlad/

Inak si to pil so sodou alebo len s vodou? Zaujimalo by ma, ako tieto sirupy chutia s vodou bez bubliniek.

K energetakom, nasiel som tuto prichut Energy, skusal niekto? Tiez by ma zaujimalo, ako to chuti s neperlivou vodou.

https://stavy.heureka.sk/sodastream-sir ... /#prehlad/

Mozno to vyskusam s obycajnou vodou a prip. aj s mineralkou a ked mi bude chutit, tak mozno si kupim aj sodastream, len stale vaham, lebo tiez to treba cistit, kupovat bombicky, menit, vracat, ale stale to je neporovnatelne, ako vracat tie plastove flase.

Pivo - napadlo mi, ze zalohovat sa musia len flase do 3l, takze tie sudky 5l sa zalohovat nemusia, ale to je dost vela a neviem ako dlho to vydrzi po otvoreni, prip. mate este iny napad?

Predsa mi este nieco napadlo, co zahranicne eshopy, napr. z ceskeho by som objednal energetaky, pivo, bez zalohy, slo by to?
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Dreamer vyskúšaj si kúpiť žltú plechovku energetického nápoja Semtex. Ten je "non-carbonated", čiže bez bubliniek. Mne osobne to chutí a vždy keď som na Slovensku, ho vyhľadávam. Dá sa kúpiť napríklad v Tesco obchodoch alebo aj na čerpacích staniciach (videl som ho na Slovnaft a OMV). Príchuť má takú jemne trpkú a predpokladám, že ak si ten sirup zriediš len s vodou, mohlo by to byť niečo podobné tomu Semtex-u.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Energetaky su vsetky na baze kofeinu. To nie je dobre. Ja to pijem iba uplne vynimocne raz zacas a este si to riedim vodou./napr v den ked cvicim/ Kofein, ked uz, tak cyklovat /uzivat nie pravidelne/
retkvic
King
King

Príspevok od používateľa retkvic »

Necital som celu temu, ale kvoli comu je dobre filtrovat vodu az na skoro destilovanu vodu?

A v poslednej dobe, po zavedeni zaloh vyhralo sklo nad plastom, alebo plechovkou. Jednak drahia zaloha a v skle to chuti lepsie.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Ja som práveže prestal kupovať sklo, lebo je ťažké a človek si musí pamätať, kde akú značku kúpil a ísť to vrátiť do toho istého supermarketu.
gogo956
Redeemer
Redeemer

retkvic
moznost kedykolvek si vyrobit doma destilku nie v technickej ale konzumnej kvalite ma vela moznosti upotrebenia
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

retkvic napísal: 05 júl 2022, 21:20 Necital som celu temu, ale kvoli comu je dobre filtrovat vodu az na skoro destilovanu vodu?
To nie je ciel. Ciel je mat nezavadnu vodu. Najlepsie s TDS pri 20-30 ppm. To ale Brita neda.
retkvic
King
King

gogo956 napísal: 05 júl 2022, 22:13 retkvic
moznost kedykolvek si vyrobit doma destilku nie v technickej ale konzumnej kvalite ma vela moznosti upotrebenia
Ved prave som sa na to pytal, mne prve napadne chladic :D
gogo956
Redeemer
Redeemer

retkvic napísal: 05 júl 2022, 23:15 Ved prave som sa na to pytal, mne prve napadne chladic :D
áno, napr do chladiča, do žehličky, na polievanie izbových kvetín /vacsina z nich nema rada tvrdu vodu/.
Potom tam kde nie je pitna voda /typicky zahradky kde je sice studna ale nesplna standardy pitnej vody/.
Ako záloha v pripade že by vypadol rozvod pitnej vody. Pri vyrobe kvalitnej kávy, čaju, nápojov zo 100perc. stiav z ovocia, zeleniny, bylín. Chuti to potom ináč, citis lepsie iba tu ingrediencu, nie je tam ziadna chut od vody. :)
Samotná cista destilka by sa pit dlhodobo nemala, prave preto ze neobsahuje ziadne mineraly a nie je ani prilis chutna.
Vies ju ale miesat v pozadovanom pomere s vodovodnou ci mineralnou vodou, alebju ochutis prave tymi stavami, trochou sumiveho magnezka/vapnika. V prírode a za extremnych situacii sa to da riesit ze tu destilku este chvilu povaris s kamienkom z rieky/potoka ktory do nej pusti trochu mineralov.
retkvic
King
King

Vodu zo studne tym dokazes vycistit do stupna nezavadnosti? To ma nejake specialne anibakterialne filtre?

Ja by som to videl skor na pouzitie ako tu uz bolo spominane na zachladenie do chladnicky, predpokladam, ze destilovana voda nestraca na chuti, ako klasicka z kohutika po par hodinach, ci? Nema taku tu pachut, ze sa musi hned vyplut.

A nie su nahodou aj vsetky balne sladene vody, ako pepsi, cola, a dalsie vlastne tiez destilovane vody s primesou konzervantou a ochucovadiel, aby co najviac vynikla chut danej prichute?
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Napríklad v PD pitná voda momentálne smrdí rybacinou :( Aj prv aj prevarená do troch dní ostala s belavým nádychom.
Dva kvety, keď začali chradnúť, som zachránil (nadmerne tvrdá voda u nás) tak, že som ich zalial vodou s troškou citrodeka.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Retkvic
Kazda studna moze obsahovat ine polutanty tak tazko ti da niekto univerzalnu odpoved. Takze kovy sa napr zachytavaju velmi tazko, muselo by sa to oskusat a potom testovat. Na cistenie vyslovene spinabej vody to ale nie je urcene to by sa filter upchal rychlo.
retkvic
King
King

starysomar napísal: 06 júl 2022, 14:08 Napríklad v PD pitná voda momentálne smrdí rybacinou :( Aj prv aj prevarená do troch dní ostala s belavým nádychom.
To je ako normalne v PD? Voda z vodovodu, ci zo studne? To mate z nejakej priehrady, alebo priamo z pramena?
Mozno zalezi aj od rozvodov, ak su stare, este po trae nejake kovove, rozpadavajuce sa, nebodaj olovene, tak niet divu, ze ta voda smrdi.
Najhorsiu vodu majuvecsie mesta, ak ju ziskavau filtraciou z riecnej vody, napr. co som byval v Brne, tak tam sa voda na kolejich vobec nedala pit, to mal kazdy filtracnu kanvicu.

gogo a cim konkretne cistis tu vodu? Uvadzal si tu nejaky nazov produktu?

Plus este taka otazka do plena, neviem ci som sa to uz davnejsie aj nepytal, v inej teme sa teraz rozobera sodastream, a my napr. mame doma este niekde odlozenu tu sovietsku ceskoslovensku sifon flasu s takou tou sietkou cez sklo, daju sa do toho este teraz kupit bombicky, pouziva to este niekto, mozno starysomar :) by vedel povedat?

Viem ze ked si na to matne spominam, tak ta sodovka z toho bola dost znacne karbonizovana, az tak do kysla, aj pri sodastreame je to podobne?
gogo956
Redeemer
Redeemer

retkvic
https://zerowater.com/ - pre Eu posielaju z Holandska

U nas je vo vodovode chutovo dobra voda, ale ked si clovek urobi nejaky napoj s vodou cez ten zerowater tak chut samotnej ingrediencie je vyraznejsia a lepsia/caj, kava, šťavy/. Ale opakujem, nie je to na to aby tym clovek trvalo nahradil vsetky tekutiny pocas celeho dna.
Viaceri tu neverili ze to robi naozaj destilku ale je to tak, na zaciatku ma napr 60 jednotiek na meraci a na konci po filtracii 0.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Vodu so 60 ppm TDS snad ani netreba filtrovat...
Ako dlho trva prefiltrovanie jednej kanvice a aky obsah? Vies to porovnat napr s Britou?
Ja akurat premyslam nad filtraciou BWT bestmax. V gastre celkom casto pouzivane.
gogo956
Redeemer
Redeemer

wladas

praveze som prekvapeny ako sa ta vodovodna voda meni. Bezne mi ukazuje z toho isteho kohutika medzi 150-250, ale vcera ked som to meral tak bolo iba tych 60 a to nechavam vzdy vodu najprv odtiect.
Brita ide nepomerne rychlejsie. Dan za to ze ten zerowater filtruje tak dosledne je ta, ze priebeh je velmi pomalý. Pre rodinu je to este ok, ale v nejakej prevadzke sa to uz pouzit neda.
taki7
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa taki7 »

BTW..tí čo pijú tvrdú vodu, tak žijú i o 5 rokov dlhšie ako tí čo pijú mäkkú vodu.

Ja mám doma tvrdú vodu.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Skusal nieco Alchemistr? Dalo by sa to pouzit ako nahrada energetickych napojov, ak by som to neuzival kazdy den? Prip. ako to chuti?

https://www.alchemistr.cz/alchemistr-kapsle/

Alebo poznate ine nahrady energetickych napojov, ine ako kava, ktore nie su v zalohovanych obaloch?
Napísať odpoveď