Vojna na Ukrajine

Diskusie na politické témy...
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa jackb »

Cesar napísal: 15 aug 2022, 8:17 Podľa toho, čo je v správach, tá jadrová elektráreň Zaporozhye je od marca pod kontrolou Rusov. To znamená, že tam musia byť ich vojaci, ich ľudia. Teraz vraj začali Rusi ostreľovať tú jadrovú elektráreň. Akože oni ostreľujú vlastných ľudí a vlastných vojakov? Až takí hlúpi azda nie sú ani oni, že strieľajú na vlatných ľudí.

Alebo potom musia Ukrajinci útočiť na jadrovú elektráreň, je veľmi málo pravdepodoné, že Rusi bombardujú vlastných ľudí. :)

A Amnesty International azda tiež nie je Putinova bábka a propaganda:
Ty mas daky velky problem, kamarat.
Tak ako v Cernobyle, aj Zaporozskej su Ukrajinci, ktori tam pracuju v kontrolnych miestnostiach. Rusi si tam urobili logisticke centrum, lebo robia z elektrane "zivy" stit - dalsi vojnovy zlocin na ich konto.
Ano, Ukranci chcu zamorit svoju najlepsie podu a loziska nerestov. To daka zmysel snad len v tvojej hlave.
Tak ako "Ukranici zostrelili MH17, reketami strelali na zeleznicnu stanicu a nakupne centrum", aby obvinili dobrych Rusov.

O tych strackach co Amnesty vyprudkovala sme sa tu bavili. Podla toho co ziada, by nebolo mozne vojnu viest a taki Kubis a Gabcik by boli vojnovi zlocinci a nie hrdinovia. Pouzili zbrane na ulici pri nemocnici a potom sa skryli v kostole.

Su to sice novinky, ale ma ist o obsah Patreonu tejto vojnovej reporterky Českej Televizie:
https://www.novinky.cz/komentare/clanek ... mpaign=web
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

starysomar

presne tak, napr v tom Maďarsku 1956 to bolo zo strany Zssr extremne brutalne, bola nasadena regulerna armada na potlacenie povstania, dokonca lietadlami bombardovali a zrovnali zo zemou niektore štvrte v Budapešti. Pritom tesne predtym Maďarsko oficialne vyhlásilo neutralitu a vystupilo z Varšavskej zmluvy ! Menej nasilne boli potlačene povstania v Ndr ci Polsku, ale tiez to bolo s pomocou soviestnek armady.
Rusko je treba držať čo najdalej, za akukolvek cenu, lebo rozpinavost do zahranicia je jeho inherentnou vlastnostou. Ak by mi niekto povedal, že ak budem jest cely jeden rok iba suché zemiaky a nič ine ale potom Rusko na Ukrajine totalne prehrá tak na tuto dohodu pristupim..

Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

A to su konflikty len od r.1900, ruské vpády do iných krajín z dalších storočí, ten zoznam by bol ovela dlhší.
eMPiko
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa eMPiko »

gogo956 napísal: 15 aug 2022, 8:44 Cesar

AI nie je nazorovo objektívna a su v nej zjavne silné pro-ruské ideové prúdy, vela vyznamnych clenov tejto organizacie v poslednych dnoch sa preto od tychto vyjadreni distancovalo a odstupili z funkcii, napr aj jej spoluzakladatel.
Otvor si stranku amnesty international, vyhladaj si prispevky o Ukrajine a Rusku a povedz mi ze AI ma proruske ideove prudy. Maju tam asi 150 prispevkov kde kritizuju Rusko a opisuju ich vojnove zlociny a potom v jednom sa pozru na to co robia Ukrajinci a uz su u nich zrazu "silne proruske ideove prudy"? To co si napisal je cisty fake news. Inak udajne sa chystaju urobit nejake presetrenie toho prispevku.

Toto skandalizovanie AI inak zaujimavo ukazuje aku rolu maju neziskovky v nasej spolocnosti. Pokial produkuju to co chceme pocut, tak im verime. Ked ale povedia nieco proti "nasim", su to zrazu zradcovia. Pritom objektivne takmer v kazdej vojne obe strany pachaju vojnove zlociny, aj ked samozrejme ten rozsah je rozny. To ze tu niekto je prekvapeny ze aj Ukrajinci do toho spadaju je podla mna (1) slaba informovanost o tom co to vojnove zlociny su a (2) naivita o svete, kde ludia ocakavaju totalne cierno-biele konflikty - zlovestni orkovia vs galantni rytieri, ktori nikdy nikde neurobia nic zle.
gogo956
Redeemer
Redeemer

eMPiko

zasadny rozdiel je v tom, že jedni su napadnutí a sa iba bránia na vlastnom území a druhí su útočníci zabíjajúci na území iného štátu.
--
Ukrajinci odrazili ruské útoky ve čtyřech směrech
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
M4jk1:-)
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa M4jk1:-) »

Keď hravam counter-strike tak, tak stačí mať 2 rusov v teame a maš vymaľované, často sú toxickí a majú veľké ego na ich skill. Oni sa s tým rodia že majú hrdosť v krvi, už len preto že sú rozlohou na svete najvačší, a ukončili druhu svetovú. S tou hrdosťou je nový song (paci sa mi xd), shaman Я РУССКИЙ (ja russkij), miliony zhliadnuti za par dni. Je nerealne aby svet existoval bez Ruska, ale vadia mi silácke reči politikov, ktorí mu nadavajú do putlerov, nevidím žeby zatiaľ robil genocidu a pritom ich krajiny su energeticky zavisle od putlera.
Ak je to pravda, že export plynu ruska tvorí 2% HDP, tak nech potom pročkovski politici neplačú, keď rusko vypne plyn.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Rusky narodny operacny system https://pctuning.cz/article/astra-linux ... cni-system ala Debian distribucia s programovim vybavnim, ktore som pouzival na Windows Xp :D, chyba len Winamp.

Sebestacnost nie je vzdy cool.

Autoeditácia príspevku po 2 min 56 sek:
A pridavam aj Rusky notebook: https://www.zive.cz/clanky/rusky-notebo ... fault.aspx
gogo956
Redeemer
Redeemer

Rusko je technologicky zaostalé, vela ich akože "špičkových vyrobkov" ktore pred sankciami vyrábalo obsahuje v skutočnosti zahraničné kľúčové komponenty. Sankcie sa dotykaju aj bežných obyvatelov Ruska a ich negativny vplyv na ekonomiku bude nadalej narastat a kumulovať.
Tu napr vidno ako padli predaje novych aut
https://www.marklines.com/en/statistics ... a-by-month
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

jackb napísal: 15 aug 2022, 9:28 Rusi si tam urobili logisticke centrum, lebo robia z elektrane "zivy" stit - dalsi vojnovy zlocin na ich konto
Jaj tak, oni sú tam, že majú tú jadrovú elektráreň ako živý štít a tak sa začali samých seba ostreľovať. To už potom sedí. :D

Od toho, aby bombardovali vlastných ľudí im nepomáha ani ten živý štít? :)

Môže sa to vykrucovať akokoľvek, vraj majú elektráreň pod kontrolou, tak prečo by niečo, čo majú pod kontrolou, sú tam a vraj používajú ako živý štít tak prečo by to tam teda bombardovali?

Ale ako vysvetlenie môžeme aj povedať, že sú takí hlúpi, že ostreľujú aj niečo, čo majú pod kontrolou a vraj používajú ako živý štít.

Alebo chcú vyhodiť do vzduchu jadrovú elektráreň, ktorý vraj používajú ako živý štít, logické no.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

su hlupi a este aj false flag
cokolvek povie Rusak, realita je presne opacna
retkvic
King
King

Príspevok od používateľa retkvic »

Ja som pocul, cital, nieco v tom zmysle, ze tu elektraren Rusi ostreluju preto, lebo ju chcu napojit na siet Krymu, a mozu ju napojit jedine ked ju odpoja z ukrajinskej siete.
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Keby tá jadrová elektráreň bola pod kontrolou Ukrajiny a že to chcú ovládnuť tak by som bral, že sú takí hlúpi, že idú strieľať rakety do jadrovej elektrárne, aj keď to nie je práve logické robiť takéto niečo, ale keď to ešte aj majú pod kontrolou tak to už nie je možné nijako vysvetliť.

Ale mnohým to tu dáva logiku, že útočia na niečo čo vraj ovládajú, niečo neskutočné.
retkvic
King
King

Príspevok od používateľa retkvic »

Cesar napr tu to mas
https://www.thedefensepost.com/2022/08/ ... nt-crimea/
Russian forces occupying the Zaporizhzhia nuclear plant in southeast Ukraine are preparing to connect to Crimea, annexed by Moscow in 2014, and are damaging it by reorienting its electricity production, Ukrainian operator Energoatom warned Tuesday.

It is the largest nuclear power plant in Europe and was occupied by Russia early in its invasion. Kyiv and Moscow blamed each other for attacks on the plant last week.

“The Russian military present at the Zaporizhzhia nuclear power plant are implementing the program of (Russian operator) Rosatom aimed at connecting the plant to the Crimean electricity grid,” Energoatom president Petro Kotin told Ukrainian television.

“To do this, you must first damage the power lines of the plant connected to the Ukrainian energy system. From August 7 to 9, the Russians have already damaged three power lines. At the moment, the plant is operating with only one production line, which is an extremely dangerous way of working,” he added.

“When the last production line is disconnected, the plant will be powered by generators running on diesel. Everything will then depend on their reliability and fuel stocks,” Kotin warned.

Located not far from the Crimean peninsula, the plant has six of Ukraine’s 15 reactors, capable of supplying power for four million homes.

Ukrainian President Volodymyr Zelensky on Monday raised the specter of nuclear disaster after strikes on the plant.

And UN Secretary-General Antonio Guterres warned that any attack on a nuclear plant would be “suicidal.”

“I hope that those attacks will end, and at the same time I hope that the IAEA will be able to access the plant,” he said Monday.

Recent fighting around the plant has prompted the UN nuclear watchdog International Atomic Energy Agency (IAEA) to warn of the “very real risk of a nuclear disaster.”
gogo956
Redeemer
Redeemer

Cesar

ti necitas co sa tu pise? :)
Oni ju formalne trochu poškodili aby to mohli pouzit ako propagandu do ruských medii že "oni su ti zachrancovia a preto su nasačkovaní v tej elektrarni". Je predchadzajuca veta zrozumitelna? :)

Pri niektorych nazoroch sa vážne zamýšlam, či to tí ludia aj myslia uplne vážne co pisu, alebo iba naschval sa snazia napisat ten najvacsi nezmysel aký existuje.
eMPiko
Guru wannabe
Guru wannabe

gogo956 napísal: 15 aug 2022, 10:23 eMPiko

zasadny rozdiel je v tom, že jedni su napadnutí a sa iba bránia na vlastnom území a druhí su útočníci zabíjajúci na území iného štátu.
Ano, lebo ked ludia definovali zenevske konvencie a vojnove zlociny tak zabudli ze jeden sa brani a druhy utoci... Tieto konvencie a konvencie na ktore AI prihliada platia pre vsetkych, nezavisle na tom ci je to utocnik alebo obranca a ich cielom je minimalizovat civilne straty. To, ze to je niektorym ludom jedno a spochybnuju koncept vojnovych zlocinov ked ide o stranu ktorej "fandia" je podla mna tiez legitimny nazor. Ale potom sa nehnevajte na AI ze robi to co robi vzdy -- don't shoot the messenger.
Oni ju formalne trochu poškodili aby to mohli pouzit ako propagandu do ruských medii že "oni su ti zachrancovia a preto su nasačkovaní v tej elektrarni". Je predchadzajuca veta zrozumitelna?
Z tychto nazorov co tu citam mam pocit, ze Rusi nemaju uz co ine na robote na Ukrajine len cele dni vymyslat false flag utoky. Pekne zorganizuju armadne jednotky aby strielali na svojich sudruhov a bombarduju svoje zakladne, elektrarne a ktovie co vsetko len aby vedeli do vecernych sprav pripravit 2-minutovu reportaz. Najdrahsia a najriskantnejsia propaganda na svete. Ta vojna sa pre nich musi vyvijat naozaj dobre ked maju na taketo psie kusy cas a priestor.
gogo956
Redeemer
Redeemer

eMPiko
áno, v klamaní su ruské tajné služby odjakživa velmi dobré a vela ludi na to vždy vďačne skočí. Kto sa o veci zaujima ten vie, že rusko ma obrovsku sieť roznych dezinformatorov a manipulatorov s verejnou mienkou.
Nanestastie gaussova krivka rozdelenia inteligencie v populacii im nahráva a je plne na ich strane.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

eMPiko netvar sa, ze si prekvapeny s toho ako funguje kremelska propaganda. takto funguje uz roky (hadam este pred vznikom Rusia Today) a hlavne propganda je dolezita ked sa im nedari realne. Cim viac sa budu snazit obratit verjnu mienku na svoju stranu - lebo budu mat podporu u seba, lebo budu obytalia Eu tlacit na politikov na zastavenie sankcii a dodavok zbrani do UA, atd...
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Je snad jedno kto ostreluje jadrovu elektraren - aj keby to robili ukrajinci, co je nepravdepodobne - ruske zvery tam v prvom rade nemaju co robit, keby tam neboli tak nikto ziadnu elektraren neostreluje.

Rusko uz treba konecne oficialne oznacit za teroristicky stat a zakazat turisticke viza pre obcanov mordoru. Vybrali si izolaciu tak nech sedia pekne vo svojej uzasnej krajine najlepsej na svete.
eMPiko
Guru wannabe
Guru wannabe

Mozno som naivny, ale neverim ze by takto fungovala ruska propaganda. Propaganda ma byt (1) lacna a (2) s velkym dosahom. Ked musis kvoli nejakej konspiracii s elektrarnou zorganizovat celu delostrelecku jednotku, pockat kym nahadze rakety na vlastne jednotky a dufat ze nikto o tom nikomu nepovie a vysledkom je par sprav v novinach, tak to je zufalo neefektivny sposob propagandy. Najma ked sa mi zda ze tej elektrarni sa viac venuju nase media ako tie ruske (pozrel som teraz hlavnespravy.sk a mali tam 2 mozno 3 novinky). Kebyze to ma byt nejaky propagandisticky pribeh, cakal by som ze to budu tlacit viac. Lebo toto je velmi malo muziky za vela penazi s velkym riskom.

Taketo super komplexne koordinovane false flag utoky su dost riskantne a vacsinou to aj tak nejako vyplava na povrch. Preto by som cakal ze ich pouziju v nejaky pripadoch ked ide o vela, nie aby mali obsah do vecernych sprav. Pri ruskej propagande by som skor cakal ze si tie spravy proste uplne cele vymyslia.
gogo956
Redeemer
Redeemer

eMPiko
na to sa uz neda nič napisat. Mozem sa spytat, nemusis odpovedat, kolko mas pls rokov? staci orientacne. Potom ti dam uz pokoj.
Napísať odpoveď