Navrat po rozchode

Diskusia o tom, čo Vás trápi v súkromí...
Skejterboy1997
Amateur
Amateur

Navrat po rozchode

Príspevok od používateľa Skejterboy1997 »

Pozdravujem vas. Uz som tu cital nieco podobne ako trapi aj mna. Bola to stara tema. Preto si dovolim zalozit svoju vlastnu a opytat sa na nazor osadenstva.

Pred priblizne tromi rokmi sme sa s kockou dali dokopy. Boli sme spolu dva roky. Rozdelila nas ako keby praca, z toho plynula nervozita a hadky. Za dva mesiace sa cely vztah zrutil, rozisli sme sa relativne v zlom. Nikdy predtym sme sa nehadali. Po mozno troch mesiacoch sme sa kontaktovali, pokusili o restart, lenze asi ani jeden z nas nebol na to ready, tak sme to vzajomne ukoncili.

Ja som vztah nehladal, ona si po par mesiacoch niekoho nasla. Vydrzalo jej to asi 4 alebo 5 mesiacov podla toho ako mi to opisala nasa spolocna kamaratka. Ze zistila, ze ten novy vztah jej nefungoval, trapila sa a castokrat tej nasej kamaratke spomenula ako jej bolo so mnou vynimocne a ze sa to neda ani porovnat. A tak sa rozisli.

Jedneho dna mala slabu chvilu, bolo to priblizne rok po nasom rozchode a napisala mi spravu, ze by ma rada videla a ze jej chybam. Pozeral som na to a neodpisal. Az potom v noci ako som nemohol spat pretoze sa mi hlave prehanali vsetky pekne spomienky, tak som strucne odpisal ako chyba aj ona mne. Par dni sme si pisali a potom prislo k stretnutiu.

To stretnutie bolo take zvlastne ako keby sme bolo cely cas vo vztahu, ako keby nikoho po mne nemala a ako keby sme sa nehadali. Strasne dlho sme sa rozpravali, tolko sme si mali toho povedat. Nerozpravali sme sa ale o nasom rozchode ani nicom zlom. Spominali sme na to pekne. Rozpravali sme si ako nam bezal zivot. Popri tom sme trochu popili alkohol. Doslo na bozky, na sex. Strasne som na na nu namotal. Jej pohlad na vec nepoznam a co je horsie, tak to nepovedala ani nasej spolocnej kamaratke a to som si myslel, ze to jej jej najlepsia kamaratka. Bud to drzi v tajnosti alebo sa jej to boji povedat z dovodu aby mi to kamaratka nepovedala alebo ci by jej kamaratka nevynadala.

Od toho vecera sme si zacali pisat, obcas sme si zavolali. Stretneme sa len dvakrat za tyzden, niekedy na hodinu, inokedy na tri hodiny, sedime, rozpravame sa, smejeme, steklime. Lenze tieto posledne 3 az 4 tyzdne ktore si piseme a stretavame sa tak sa nic uz take nestalo. Nebol sex, bozky padli len parkrat, aj to kratke. Citim ako sa na mna pozera a nie je to obycajny kamaratsky pohlad. Aj spravanie ma ku mne nadstandardne a take pritulnejsie, uprimnejsie.

Ja po tomto vsetkom neviem na com som. Obaja sme dospeli z tych chyb co sa stali. Obaja sme sa poucili z tych chyb. Obom nam dosli urcite skutocnosti co sa stali. Mam pocit, ze jej aj namotana, ze tam je laska, ale ze pokracuje v tomto nenutene, s chladnejsou hlavou, s velkou davkou opatrnosti. Ja naopak na nu stale myslim a chcel by som ju hned a teraz.

Co si o tom myslite? Najma by ma potesil pohlad zien. Tych tu vela ale nebude. Beriem aj nazor muzov. Myslite, ze sa mam otvorene opytat ako to vnima medzi nami alebo to mam nechat radsej pomaly plynut a cakat co sa z toho ukaze? Z mojej strany to chcem urychlit, lenze si uvedomujem ten mozny natlak na nu cim by som ju mohol odplasit. Co dalej, cakat? Znizit nas kontakt a potom uvidim ci jej zacnem viac chybat a preberie inicitivu? Totizto ked sa neozvem (nenapisem spravu) 2 dni, tak ona sa neozve. Nenapise ani na treti den, iba zavola s dakou hlupostou ci jej neviem poradit kde by kupila napriklad cerstvy chleba, ponorku alebo nieco ine (obrazne povedane). Rozmyslal som, ze by som ju skusil zavolat do kina a podla toho uvidim ci pristupi na to a ak ano tak potom by som pozrel daky hudobny festival alebo koncert v druhej polovici augusta a vyskusal ju zavolat.

Este dodam ze ked sme neboli v kontakte ako tieto posledne 3 az 4 tyzdne, tak si predtym pridavala svoje fotky na socialne siete, rozne sefliecka, v obleceni, z kaviarne, z rodinnej navstevy, pridala aj 5 fotiek za tyzden, niekedy aj 2 za den. Teraz za posledne 3 az 4 tyzdne pridala tak 1 fotku za tyzden. Mne fotky neposiela (ak by sa niekto pytal).

Ocenujem kazdu radu, nazor a pohlad na moju situaciu. Dakujem vopred vsetkym a prepacte za gramatiku.
Blastbit
Guru
Guru
Používateľov profilový obrázok

Re: Navrat po rozchode

Príspevok od používateľa Blastbit »

Váš rozchod,našla si ineho zase to nevydrzalo dlho, teraz si jej zase dobrý len tak z nostalgie tak sa ozvala, potom jej zase nebudeš dobrý a nechá ťa."Co dalej, cakat?".. nevstupovat do tej istej rieky 2 x, natahovanie a opätovné namotávanie sa nič viac. Nedá sa uplne s istotou povedať aké budú jej pohnútky, len na základe čitania som sa vyjadril, čas ukáže rátaj s každou možnosťou.
"Nenapise ani na treti den, iba zavola s dakou hlupostou ci jej neviem poradit kde by kupila napriklad cerstvy chleba".. neprídu mi to ako dobré signály z jej strany. Ja si tiež teda počkám na rady žien alebo rady skúsenejších.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Nepoznam nikoho, kto sa dal dokopy s byvalou a bol potom stastny. Ani po rokoch. Sam som toho prikladom.
Skejterboy1997
Amateur
Amateur

Nesuhlasim s tebou Blastbit. Nejde o nostalgiu alebo o to, ze som jej teraz dobry uz aj ja. Podls toho co mi vravela kamaratka, tak ze vo vztahu s tym chlapom po mne zistovala, ze jej vadi na nom velmi vela veci, ze to nefunguje, ze nedokaze s nim prekecat dlhe hodiny. Kto vie co dalsie tam este bolo. K tomu pisaniu a volaniu, tak ona je baba s akousi hrdostou, ktora nerada pise prva. To boli aj nase zaciatky, ze ja som mal iniciativu a pisal jej, volal ju von, pobozkal atd. Ona bola ta, ktora sa nechala viest. Ked sme sa uz dali dokopy tak vtedy uz pisala a volala hocikedy prva, kazde rano napisala skor ako ja (pretoze vstavala skor ako ja kvoli malovaniu sa).

Dakujem aj za nesuhlasne nazory i ked ma nepotesili.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ja sa v tejto teme viem vyjadrit uplne fundovane z vlastnej skusenosti. Nezazil som to pri jednej zene, ale pri dvoch ale rovno pri troch. Bol som sice o dost mladsi a sprostejsi, neuvedomoval som si svoje spravanie a nedostatky, zaroven som prehliadal mnoho signalov a nepocuval rady skusenejsich. Pri tych prvych dvoch to nevyslo, nevydrzalo to ani mesiac, pretoze sme riesili opat a opat tie iste hluposti, kraviny a nezmysli.

Lenze pri tretej babe som bol mudrejsi, pouceny nie len zo svojich chyb, ale aj chyb kamaratov, dal som si viac zalezat, zamyslal som sa nad minulostou, nad mojim spravanim, mojou argumentaciou, nad peknymi a zlymi chvilami. Az som dostal do stadia, ze som zistil, ze mi to baba niekolkokrat nepriamo naznacila, ak bolo zle, tak mi to otvorene povedala a ja som to aj tak ignoroval. Potom po rozchode som v noci nespaval, zamyslal sa do jednej, druhej aj tretej v noci, rano vstaval nevyspaty. Par krat som sa sam doma opil, sam pri telke pozerajuc sa na spolocne fotky, zacalo mi to dochadzat, dochadzali mi moje chyby, co vsetko som zle urobil. Potreboval som vychladnut, nech ma prejde hnev, nech sa spamatam, precital som zo tri knihy o vztahoch, jednu o sebamysleni, popozeral videa na YouTube. Z kazdeho som si nieco vzal a pochopil, ze mozem byt vo vztahu lepsim clovekom, pretoze som nasiel svoje chyby a vedel som co musim zmenit, co musim napravit.

Ci uveris alebo nie, az potom to bolo vo vztahu opat pekne, ona mi odpustila, ja som bol stastny. Obaja sme boli stastni.

Co sa tyka tvojej temy, aby som nepisal len o sebe. Tak za seba radim, aby si sa jej nepytal ako to vnima, aby si na nu netlacil, daj tomu volnost a cas. Nevidim do jej hlavy, moze mat voci tebe stale kusok hnevu, ale tym kontaktom, ktory medzi sebou mate, tak ta ma stale v hlave, moze rozmyslat nad peknymi chvilami, ktore ste prezili a to je velke plus pre teba. Uz len to, ze si s tebou pise, ze ti vola a ze sa stretnete, tak to znamena, ze je nalomena. Mozno nechce vstupit opat do tej istej rieky, mozno jej rady davaju rodicia, kamarati, surodenci alebo spoluziaci. Ale ber to tak, ze ste v kontakte, smejete sa, bavite sa, cize by mala pri tebe prezivat pekne chvile a je tam predpoklad, ze sa nieco v nej zlomi.
danodrevo
Star
Star

Príspevok od používateľa danodrevo »

asi každý to zažil v živote v nejakej forme.
či to môže alebo nemôže fungovať je veľmi indivduálne a záleží na príčine rozpadu toho vzťahu. Je iné keď je to odlúčenie kvôli škole / práci a iné je keď si jej prešiel psa autom. v zásade to môže fungovať, pokiaľ identifikujete ten problém a vyriešite ho /moźno už reálne neexistuje ani ten problém/. Vtedy to má šancu. Ale aj z vlastnej skúsenosti poviem, že som sa takto po ćase vrátil k ex /kedysi dávnejšie/ a neskončilo to svadbou.

veľmi ti odporúčam, aby ste sa o tom vy dvaja porozprávali. Ste dospelí ľudia, ktorí spolu fungovali, teraz znova nejak fungujete a mali by ste si odkomunikovať kde sa nachádzate a čo možno od toho oćakávate.
Blastbit
Guru
Guru

Skejterboy - prišlo mi to tak tá vaša situácia a rozchod v zlom, okej zdržím sa dalších komentov. Nejak bolo nejak bude časom uvidíš čo a ako.
Dobré skusenosti má heker, mozem si z toho niečo vziať k srdcu aj ked aj ženy maju svoje chyby, nie vždy sypat na seba popol a lutovať sa.
Frco
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa Frco »

Lol, mam kamaratku, ktora robi so svojim byvalim PRESNE toto. Ak by si nenapisal na konci to o tom pridavani fotiek na socialne siete, normalne by som si myslel, ze viem kto si.
Kamoska sa s tym frajerom rozisli, ale potom zistili, ze si chybaju, tak sa obcas stretavaju, kecaju, bol aj sex, zostali uz len tie pusy. Kamoska ale stale hlada ineho a randi s inymi chalanmi. Cize proste ma toho byvaleho len ako taky pristav, do ktoreho obcas pride ked jej je smutno.
Zas treba povedat ale, ze ten jej byvaly o tom vie a je s tym ok.

Inak mi to pride ale velmi podobna situacia.
A nie, neplanuju sa dat znovu dokopy, takisto ako si myslim, ze ani ta tvoja sa nechce dat s tebou dokopy. Sorry.
Ale zas na druhu stranu, mozno budes vynimka, preco nie?
Skejterboy1997
Amateur
Amateur

Ani nie Blastbit. Nas vztah bol uplne v pohode, fungovali sme v pohode, vlastne to bol velmi pekny vztah. Lenze potom kvoli praci po vysokej skole dosli hadky. Boli to tlaky v robote na oboch, mozno akasi frustracia, malo casu, necakali sme to a tak sme si tazkosti z prace nosili domov a zlost si vylievali na sebe. Nemozem vsak napisat o zlom vztahu alebo rozchode v zlom duchu. Sposobila to praca a to obaja vieme. Nemal si to odkial vediet lebo som to nespecifikoval.

Pobavil si ma Frco. Sam som to zazil ked som nieco obcas cital na internete a hovorim si v hlave, ze ved toto ako keby moja priatelka pisala alebo kamarat. Takze vidis, deju sa podobne situacie roznym ludom. Myslim si, ze nema ineho a to aj preto lebo poznam celkom jej harmonogram, nema moc volneho casu teraz a ak by mi povedala, ze ma niekoho ineho, tak to rovno zastavim a poviem jej bye, bye.
kayko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kayko »

Možno je len opatrná, lebo nevie čo máš s ňou v pláne. Ak pred kamoškou spomínala, že vzťah s Tebou bol lepší, ako s tým ďalším, tak zrejme pre ňu bol. Ak chcete byť spolu, tak si treba sadnúť, vyrozprávať sa, nebáť sa povedať aj to zlé, čo vám vadilo na druhom a byť naozaj úprimný, veď nikto nie je dokonalý. Ak sa zhodnete, že chcete byť spolu, všetko zlé hodiť za hlavu, urobiť hrubú čiaru a ísť do toho s čistým štítom, nevyťahovať staré hriechy a neživiť v sebe staré pocity.

Heker to dobre poňal. Ja mám tiež takú skúsenosť, na ktorú som rokmi prišiel, správať sa k partnerke tak, ako chcem, aby sa správala ona ku mne, ale nič za to nečakám. A zisťujem, že to má svoje ovocie, menej sa hádame, dokážeme konštruktívne riešiť konflikty a neostávame zaseknutý v problémoch. A je to len o tom, že každý problém treba doriešiť a uzavrieť a nikdy viac nevyťahovať pri ďalších konfliktoch. Preto, ak chceš vedieť, na čom ste, treba túto tému s ňou úprimne rozobrať. Iba z objatí, bozkov, sexu a fotiek na jej profile sa veľa nedozvieš.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Blastbit napísal: 11 aug 2022, 19:37nevstupovat do tej istej rieky 2 x
heker napísal: 11 aug 2022, 20:09vstupit opat do tej istej rieky
vyznam tohto je iny, ako ste ho pouzili

realny vyznam je taky, ze kedze sa stale vsetko meni, aj ta hypoteticka rieka je vzdy niecim ovplyvnena a neda sa do nej vstupit znova, lebo sa zmenila
nema to vyznam taky, ze spravime 2x rovnaku chybu

k OPovi: rozchod nastal na zaklade nejakych problemov, ak sa problemy odstrania, je ista sanca, ze moze vztah pokracovat
Blastbit
Guru
Guru

Môže byť, výnimky existujú. Edit k príspevkom nižšie - opäť čo ludia to iný pohlad na situáciu.Len sú aj ženy co účelovo vodia chlapov za nos a reálne nič nechcú, ale áno sú aj také, čo si to neuvedomujú vzbudzovaním falošnej nádeje.
"my ženy si proste potrebujeme v takejto chvíli nájsť dočasný prístav." v podstate niečo podobné som už písal nedávno,takže tak nejak.
Miaeva
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa Miaeva »

skúsim pohľad ženy....to, že ti dva dni nepíše, neznamená, že nekontroluje telefon 2x za minútu, či si nenapísal ty. Toho sa vôbec nedrž. Obzvlášť keď ti potom zavolá s nepodstatnou vecou. To sa jednoducho pripomína. Podľa mňa by si mal zabudnúť čo bolo medzi vami a normálne ju začať hneď baliť. My dievčatá sa rady tvárime, že vlastne chlapa nepotrebujeme. Ale práveže potrebujeme. To, že to prvýkrát nevyšlo nić neznamená. Nepíšeš, že šlo o neprekonateľný problém, ktorý pretrváva. Keby v tom bola extrémna žiarlivosť napríklad z jednej strany, tak to sa po roku nezmení, alebo alkohol, drogy, násilie,... To by bolo úplne pasé, ale nič také nepíšeš. Dokonca ste sa ani nehádali. Normálne choď skratkou, povedz jej že ju chceš, že nič viac nechceš ako to, aby ste boli znova pár. podľa toho, čo píšeš ťa miluje. Spravila aj prvý krok ale nechce byť za tú slabú a vtieravú. Keď ste boli spolu dva roky, veľmi dobre ťa pozná. Normálne jej píš, volaj, pozývaj von a miluj sa s ňou kľudne denne. Vieš aké úžasné je pre nás ženy vedieť, keď je muž do nás zbláznený a túži po nás?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Beardie, poznam vyznam "2x nevstupis do tej istej rieky", lenze tu je vhodna metafora v inom vyzname. Mozno by bolo vhodnejsie pouzit "neurob tu istu chybu 2x" alebo nieco v podobnom zmysle. Ale ako som pisal pri sebe, tak ked som sa poucil zo svojich chyb, mal cas nad sebou rozmyslat a prisiel som na tie zle veci ktore som robil vo vztahu, tak uz predsa nie som ta ista rieka, ale ina rieka, takze mozem v klude pouzit, ze "2x do tej istej rieky nevstupis". Len tolko som chcel k vysvetleniu.

Inak ten zensky pohlad, ktory tu padol, tak mi pride az moc sladky, skoro ako z romantickeho filmu. Netvrdim, ze to nemoze byt pravda, ale najlepsie to posudi asi autor temy, ze ci by to pravda mohla byt.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Pre autora témy: Ty si nechceš nájsť niekoho iného? Nemyslíš si že máš na viac? Možno je to cez čiaru ale čo tak ísť na rande s random dievčatami že či nejako na to ex zareaguje?
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Tiez si nemylsim, ze sa s tebou chce dat dokopy.
Teraz si super, lebo po rozchode sa citi sama. No ked ju to po case prejde, tak pojdes na druhu kolaj. Nemyslim, ze je to z jej strany vypocitavost, mnoho zien si ani neuvedomje ake falosne nadeje vzbudzuju.

No to co som vypozoroval s okolia a aj smojimi byvalkami bolo to, ze sa ozvali len ked daco potrebovali alebo sa nudili, ci citili same. No realne nic riesit nechceli.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

ludia robia chyby, to je normalne. normalne nie je si na zaklade jednej chyby spravit dogmaticky nazor.

mne to pride uplne normalne ze ste sa rozisli a potom zistila ze vlastne ten vas vztah bol super a lepsi asi nenajde. clovek sa uci na chybach.

hlavne si nemozes spravit nazor na zaklade skusenosti inych, pretoze sice to tak moze byt ale uplne s rovnakou pravdepodobnostou to tak byt nemusi.

ty si s nou chodil, ty ju poznas najlepsie tu so vsetkych. ty musis vediet ci ma zmysel to skusat znova a ci to moze fungovat.
opytaj sa co riskujes a ci to za to stoji.
yosariana
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa yosariana »

Ahoj, nečítala som všetky príspevky, takže dám čisto len moju skúsenosť, kedy a prečo som sa znova čiastočne zbližovala s ex.
Vlastne v prvom rade treba vedieť skutočný dôvod rozchodu. Ja som napríklad bývalým nikdy nepovedala, sorry, už ťa nemilujem, idem ďalej, myslím, že my ženy (aj vy muži) to vždy nejako zaobaľujeme. Ibaže práve to "prestať milovať" je alfa omega všetkého. Pri rozchode sa argumentuje veľmi kreatívne, ale tá zásadná vec - už tam nie sú city - sa nikdy nevypovie.
V prípade, že som sa s ex rozišla, lebo som ho proste prestala milovať (len tak bez ingerencie iného muža), nemala som ani potrebu tohto ex nejako kontaktovať, ale zároveň som nemala problém, ak sa mi ozval, niekde s ním ísť.
V prípade, že už som bola citovo zainteresovaná s iným mužom (po rozchode alebo ak bol iný muž tiež dôvod rozchodu), a ten muž skončil so mnou vzťah, bola som oveľa viac naklonená k tomu, aby som aj sama kontaktovala ex, alebo, aby pri stretnutiach s ex k niečomu došlo. Netreba za tým hľadať renesaciu citov k bývalému, my ženy si proste potrebujeme v takejto chvíli nájsť dočasný prístav.
Toto sa týka mňa a asi väčšiny žien. Ty a tvoja ex môžete byť na tom inak, ale ja ako žena, nečítam z toho nič iné, ako to, že si ten dočasný prístav po rozchode, kým sa tvoja ex zas nezaľúbi do iného.
V každom prípade, ak máš pocit, že by si mal zabojovať, kľudne to urob. Už ste rozídení, nič "horšie" sa ti stať nemôže.
Skejterboy1997
Amateur
Amateur

Dakujem za roznorodost nazorov. Ak som dobre spocital, tak 2-3 ludia to vidia ako pozitivne stretnutia a zvysok ako negativa. Negativa v tom zmysle, ze to nemam robit a nebude to fungovat.

Pokusim sa vyjadrit k tomu co tu padlo. My sme sa nerozisli pre hadky alebo bitky, ani pre neveru, ani pre nic take. My sme sa rozisli pre frustraciu z prace, nedostatok casu a hlavne preto lebo sme nedokazali v tom case oddelit pracu od sukromia. Ako si ona vylievala zlost na mne po veceroch tak som to iste robil ja v opacnom garde. Po rozchode mi to doslo ako sme sa k sebe spravali, ale bol to pravdepodobne kratky cas na to, aby sa veci napravili. Ja som potom zmenil pracu, ona zase presla na inu poziciu. A zrazu dnes zijeme podstatne kludnejsie a bez stresu.

Pohlad od zien ma potesil. Ten prvy bol pozitivny a verim tomu, ze ten telefon kontroluje, pretoze to robim aj ja. Este aj socialne siete zapnem na ktorych som bol dost neaktivny a to len preto aby som videl ci nepridala novu fotku a ci mi ta fotka neunikla. Vzdy sa mi rozbusi srdce, ak sa tam nieco nove ukaze.

Druhy zensky nazor bol negativny. Moze byt pravdivy aj ked sa mi moc nepaci. Ale beriem, je to nazor. Neviem odpovedat ze ci ma miluje alebo nie, podla tych dotykov z jej strany si myslim, ze su tam stale city a podla mna este dost silne. Len ako keby sa ich bala ukazat, mozno zo strachu.

Velmi sa mi pacil aj nazor Aacida a napisal to krasne. Ja si myslim, ze to ma vyznam, ze by som to mal skusit a ze to moze fungovat. Pretoze aj ona sa zmenila za ten rok a ja tiez. Lenze nepovazujem za racionalne tlacit na nu a pytat sa jej ako to vnima. Skor sa mi pozdava to, ze necham potom pomaly tiect a uvidim co to prinesie.

Harrison beriem tvoj nazor. Lenze u nej je to ine a neciti sa osamela, zije s rodicmi a surodencami, velmi dobre vychadza so sestrou a travia vela casu spolu. Ma aj dost kamaratiek a to vidim aj na fotkach na socialnych sietiach. Preto si nemyslim, ze sa ozve len ked sa citi osamelo alebo sa nudi.

Nie Fildinko, nechcem si najst inu, nechcem teraz ani randit s inou a ani si to s inou neviem predstavit. S touto mi bolo prekrasne a viem, ze aj jej bolo prekrasne so mnou.
Blastbit
Guru
Guru

Za mna neutrálny názor. Ved skús to so slečnou znovu ak to pre teba dopadne dobre, budem rád ak som sa v niečom zmýlil z toho co som písal.
Tak to býva pri tej mojej skeptickej povahe,rátať preistotu s každou možnosťou. Skús nam dat vedieť ako si pochodil, ako to dopadlo.
Ked už aj ja sám vidím u niekolkých ludí o ktorých som nevedel aké mali vztahy, tiež mi to otvára oči a začínam meniť mienku v niečom.
Inak ked už si tu častejšie online, vidíš ako je forum urobené aké máš názory na rôzne témy? Ci by si sa aj tam zapajal do diskusii? :)
Napísať odpoveď