Triedite odpad?

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...

Triedite odpad?

Áno poctivo triedim všetok odpad
41
36%
Snažím sa to sem-tam dodržiavať
50
44%
Netriedim / je mi to jedno / je to zbytočné
23
20%

Celkom hlasov: 114

Frikso
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Triedite odpad?

Príspevok od používateľa Frikso »

Čudujem sa, že som tu takú tému ešte nevidel - Triedite odpad? Plasty, sklo, papier, bioodpad. Udržiavate vo svojom okolí poriadok alebo robíte bordel kade chodíte?? Čo vaši susedia, okolie, ako sa k tomu ľudia stavajú? Píšte o svojích praktikách, svoje názory, postrehy chovania iných ľudí. Zaujímavé je, že ľudia berú ako samozrejmosť hodiť uhorkovu/šampusovú fľašu do kontajnera na sklo, ale s plastami už majú problém.. :roll: Je podľa vás vôbec potrebné rozdelovt smeti??

-Tak by som mohol začať: Áno odpad triedime ako doma, tak i v škole. Doma máme síce pred bránou asi 6 vriec s plastami, lebo otec to pokaždé zabudne vyložiť pred dom, ale predsa :D
-V škole máme tiež koše na plastové fľaše po chodbách. Avšak skoro nikto to nedodržuje. U nás v triede to robíme väčšinou tak, že jeden zobere všetky fľaše a zanesie ich tam. Tiež sa odkladajú štuple z fliaš do takých škatúľ (pri nádobach na plasty) ževraj za to nejaká nadácia daruje vozíček postihnutémým deťom za určitý počet štuplov. :)
R1k1nko
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R1k1nko »

jj hej je to otrava ale co uz ( furt zmacknut flasu a potom ji vyniest von -do garaze kde je to vreco ... )
Tiez triedime papier a sklo.
Ostatne veci nie ! v robote mame kontajner tak ked je niecoho vela tak sup ho tam :P :oops:
piton
King
King

Príspevok od používateľa piton »

No my triedimy max. flase a tetrapacky, pouzivame iba 2 vrecia z tych 5 ci kolko ich je...
Frikso
Darca
Darca

hmm .. :) ešte som zabudol na bioodpad zo záhrady. :lol: Máme 17 árov trávnatej záhrady, takže tie 2 vrecia nám nikdy nestačia.. Sused si trocha zobere vždy pre sliepky, ale stále je toho moc.. :naturehot: no aspoň nemáme ten smradlavý kompost..
Šu-Do
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Šu-Do »

doma nie.. ale v skole to hej... su tam rozdelene smetiaky :)
enter00
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa enter00 »

snazim sa, minimalne plast(PET flase) a bio veci triedime, u babky jasne ze bio ide na kompost.
pancuska26
Expert
Expert

Príspevok od používateľa pancuska26 »

doma sa snazim aspon ja ked uz nitko nieje ochotny :? ...ale v skole sme mali taku debatu ako spoluziaci sme sa bavili a podla tych stastik ,kt.nam ponukla ista profesorka sme si zacali robit srandu,ze nedychaj lebo chcem este mat vzduch pre svoje deti...na druhy den dosiel spoluziak s taskami na triedenie odpadu...moje okolie sa k tomu neako vobec neci..je len velmi malo kontajnerov na tridenie odpadu...ehm ja naozaj chcem este kyslik pre svoje deti :?
zuzkazuzka
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zuzkazuzka »

triedim, triedim, poctivo :)
ide predsa o dobrú vec
Lolofon
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Lolofon »

triedime resp triedim ja ale moc sa mi nechce ,stale je viac tetrapakov a pet flias ako mame na ne miesta :?
kafiatko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa kafiatko »

jasné.... papier a obaly papierové do čierneho vrecka....a do modrého PET flaše....
:) a ja som za....
Andi_Cibula
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andi_Cibula »

Papier ide do zberu, kovy idú do kovošrotu (kovy nie sú také časté, skôr ojedinelé. :lol: ), plasty nám vznikajú vlastne iba z PET fliaš, s tými to ale riešime tak, že odrežeme časť z vrchnáku a do toho pcháme netriedený junk a keď je flaša plná, ide do pytla s ostatným sajrajtom. Takto zmenšujeme objem vyprodukovaného odpadu.
Stilo
Star
Star

Príspevok od používateľa Stilo »

Papier (časopisy,noviny,..) dávame do zberu,sklenené flaše sú väčšinou vrátne, zvyšok (plast - jogurtove kelímky, PET flaše, ...) dávame do jedného vreca a odhadzujeme pred panelákom do kontajnera... Myslím si že najprv by sa mal spraviť poriadok (aspoň v mojom prípade) v okolí kontajnerov a potom nejakým spôsobom viac motivovať ľudí triediť odpad. V škole odpad netriedime.
kukiak
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukiak »

jasne ze separujem, predsa za vyseparovany odpad sa neplati :D

ale nie, snazim sa vzdy palstove flase hodit do plastov a sklo tiez. Na papiercas neostane, nebudem predsa sa v hrabat v kosi v kvoli dvom A4 :oops:
magnum
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa magnum »

ako kedy ked mam blby den tak to všetko len tak hodim do koša ale ked nie tak triedim zaleži od toho ako sa mi chce:D
Shark NX
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Shark NX »

triedim ... ale ked mam fakt zlu naladu tak vsetko supnem do jedneho ... (max 1x za mesiac)
bolek
Guru
Guru
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bolek »

Triedim - papier zbieram doma do vriec alebo krabic a potom naraz odnesiem do zberu. Nasi ma uz skoro kvoli tomu z domu vyhodili, bo vsade mame len papier :D. Pet flase do vreca. tie nam smetiari odnasaju kazde dva tyzdne. biioodpad davame zvacsa sliepkam a zajacom. Uz len tie tetrapacky...to som vzdy leniva ich umyvat a strihat, ale asi zacnem :)
braino.swk
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa braino.swk »

triedime plasove flase, velke papierove veci a obcas sklenene flase..
barbie
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa barbie »

triedime skoro vsetko
Frikso
Darca
Darca

bolek napísal:Triedim - papier zbieram doma do vriec alebo krabic a potom naraz odnesiem do zberu. Nasi ma uz skoro kvoli tomu z domu vyhodili, bo vsade mame len papier :D. Pet flase do vreca. tie nam smetiari odnasaju kazde dva tyzdne. biioodpad davame zvacsa sliepkam a zajacom. Uz len tie tetrapacky...to som vzdy leniva ich umyvat a strihat, ale asi zacnem :)
S tým papierom si to viem živo predstaviť. Vlastne mi stačí otvoriť oči. :D Môj tato totiž robí v tlačiarni a nejako si v hlave zafixoval, že každý deň musí doniesť zo 20 športov, 4 pravdy, 4 smečka, 2 nove časy ...etc. Proste plnu kabelu novín.. :?
bolek
Guru
Guru
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bolek »

Frikso napísal:S tým papierom si to viem živo predstaviť. Vlastne mi stačí otvoriť oči. :D Môj tato totiž robí v tlačiarni a nejako si v hlave zafixoval, že každý deň musí doniesť zo 20 športov, 4 pravdy, 4 smečka, 2 nove časy ...etc. Proste plnu kabelu novín.. :?
Ale nevyhodis ho ani za svet, vsak? My mame tak v nedelu plnu schranku reklamnych novin a inzeratov atd, ale nedokazem ho proste po precitani pozuzvat a hodit do smetiaka. To je proste PAPIER a ten jednoducho u mna patri do zberu :)
Napísať odpoveď