Mozilla Firefox

Informácie o software, ankety...
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mozilla Firefox

Príspevok od používateľa hojko »

Jamsy: Mozno bude treba uplne odstranit Firefox, teda aj udaje z Application Data. Standardne je to skryty adresar pod uzivatelskym uctom. Taktiez odstranit instalacny adresar z Program Files.

Daj si spustit, pripadne ako prikaz v Total Commander zadaj toto a odklepni enter: %APPDATA%
Otvori sa ti Application Data, zlozka Roaming. Tam najdes Mozilla, resp. Firefox, to cele odstran. Potom chod o uroven vyssie do zlozky Local a tiez to tam odstran. A to iste v LocalRow.

Len pocitaj s tym, ze ked zmazes tieto adresare, tak pokial nemas vo Firefoxe ucet a zapnutu synchronizaciu, tak prides o svoje zalozky, ulozene hesla, cookies atd...
Jamsy
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa Jamsy »

Dakujem Hojko,

zrobil som a pomohlo mi to spustit mozzilu, samozrejme cistu snazil som sa do profilu nakopirovat zlozku so starym profilom kde mam zlazky hesla atd, avsak nepomohlo mi to, nejaka rada ako to prepnut na stary profil?
Ďakujem
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

V tvojom pripade asi nijak. Nakupirovanie len tak nefunguje, su na to programy, ktore prenesu profil, ale myslim, ze na to treba funkcny stary Firefox na export. Nechapem jednej veci, ved Firefox ponuka synchronizaciu na zaklade jednoduchej registracie, kde si vytvoris ucet a uz sa automaticky synchronizuju hesla, zalozky atd... Potom po reinstalle alebo na inom PC len nahodis meno+heslo a bud, vsetko sa ti obnovi.
Jamsy
Light Expert
Light Expert

To ponuka od novsich verzii a uz to aj mam zriadene... Ja som skor nechapel preco sa nechcelo otvorit okno ked sa program spustil... Na druhom ucte to fungovalo bez problemov... Kazdopadne vdaka teraz to ide ako ma..

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Na novsich verziach??? Presnejsie nova verzia Sync sluzby bola spustena od aprila 2014, teda 3 a pol roka dozadu.
Jamsy
Light Expert
Light Expert

To je pre mna nova, kedze pouzivam ten isty pc 5 rokov....

heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Vsak Firefox ma automaticke aktualizacie na FF uz dlhe roky, tak chces hojkovi tvrdit, ze sa ti sam neaktualizoval? Tomu sa mi teda nechce verit.
Jamsy
Light Expert
Light Expert

Sak ma ale ucet ti sam nevytvori..

Aj tento problem nastal az po novej aktualizacii na 57...

hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Nepomozem ti. Teoreticky prekopirovat celu Mozillu na iny pocitac este so starsou verziou, teda aspon profil a na verziu 56. Tam pouzit export alebo synchronizaciu a potom u teba to importovat do verzie 57.
Jamsy
Light Expert
Light Expert

Sak uz si mi pomohol :)
Diki

Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Ja píšem len svoj názor, nemusí nikto súhlasiť, zo starého profilu treba len záložky a prihlasovacie mená a heslá:

1. Cez menu položku záložky si vieš spraviť zálohu záložiek do html súboru - keď je možné spustiť prehliadač, keď nie, tak stiahni staršiu verziu a spusti tú a cez to exportuješ záložky, cez verziu 56.
2. Môžeš aktualizovať FF na verziu 57 alebo keď máš už novú verziu tak žiaľ už doplnok Password Exporter nefunguje ALE skopíruješ zo starého profilu 2 súbory a tie potom dáš do nového profilu:

Kód: Vybrať všetko

logins.json

Kód: Vybrať všetko

key3.db
a tým si môžeš aj offline skopírovať mená a heslá - do čistého profilu, ktorý sa vytvorí pri prvom spustení po vymazaní / premiestnení starého profilu.

3.Treba vymazať starý profil, FF vytvorí nový, do toho nakopíruješ tie 2 súbory, cez menu záložky zase importuješ záložky a doplnky si najlepšie nahodíš znova aktuálne a len to čo potrebuješ a vieš čo to vôbec je.

Ja som dlhé roky používal doplnok Password Exporter no keď som našiel na nete tento typ som sa dosť potešil, že aj naďalej budem môcť robiť offline zálohu prihlasovacích údajov. :)

56.0.2 nájdeš tu:
http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rele ... /win32/sk/
http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rele ... /win64/sk/
Jamsy
Light Expert
Light Expert

Diki Cesar,

nakopirovanie tych dvoch suborov obnovilo vsetky ulozene hesla.
Slayter
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Slayter »

Co sa hesiel tyka, odporucam LastPass, password generator + storage. Staci ti vediet jedno heslo, je to free extension do FF, Chrome, Safari... Uz ho roky pouzivam, nemusel by si riesit transfer hesiel takymto sposobom, plus ho mas syncnute aj v mobile (ta appka je ale platena).
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Nie je trochu nebezpecne mat ulozene vsetky hesla niekde na serveroch tretich stran?
Slayter
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Slayter »

Cesar
Addict
Addict

Slayter napísal:Ani nie, maju to dobre zabezpecne https://lastpass.com/support.php?cmd=showfaq&id=6926
Sú fakt pekné rozprávky na nete, aj keď nič neodosielaš, nesynchronizuješ cez net aj tak je ťa každý všade špehuje a sleduje, to už nehovorím, keď všetko ukladáš na nete. Stačí, keď spustíš taký skicár a počítač sa hneď pripája na redmondskú ip, samozrejme všetko len kvôli štatistikám, aby sme kľudne spávali. A zrejme je to aj tak ale aj tak.

Ale načo im sťažovať špehovanie, lepšie im všetko priamo poslať a čo by vôbec písali, že služba má Backdoor ako všetko ostatné na svete? Ale to nič, to sa nám aj tak nemôže stať a nerobíme nič zlé, tak nech o nás vedia všetko, prečo nie?

Po kritike Google čakali mnohí, že google prestane čítač emaily, že vraj budú aj naďalej, len nie na reklamné účely ale vraj aby našli škodlivé linky v mailoch, dobrá zámienka musím povedať: http://www.nasdaq.com/article/google-wi ... s-cm807625
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Vo firefoxe 57 samozrejme prestalo fungovat kopec rozsireni bez nahrady, a najviac mi chyba Download Statusbar. Vyzeralo to nejako takto (vid priloha). Neviete odporucit nejaku nahradu v tomto zmysle, aby sa downloady davali na listu a nie schovavali pod nejaky button a potom do extra popupu, co je neskutocne otravne?
Prílohy
firefox_download_status_1.jpg
Human.
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Human. »

Ak niekto nevie vydrzat bez rozsireni, ktore na FF57 nefunguju, tak namiesto instalovania starych verzii odporucam (docasne) prejst na Firefox ESR. Aktualna ESR verzia je zalozena na FF52 a ma podporu (bezpecnostne aktualizacie) minimalne do marca 2018.
Cesar
Addict
Addict

Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa: