Mozilla Firefox

Informácie o software, ankety...
NHISPVM
Star
Star

Re: Mozilla Firefox

Príspevok od používateľa NHISPVM »

Vie mi niekto prosím vás poradiť, či existuje nejaký Plugin, alebo addon do Firefoxu, ktorý keď zmenšujem / zväčšujem okno (Nie cez tie tlačídka hore, ale keď kliknem s myšou a ťahám) tak aby mi písalo aktuálne rozlíšenie ? napr. 1280*768 px a pod. ? Niečo takéto: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/firesizer/ Aby proste keď s tým hýbem tak sa mi to reálne menilo v čase.
Mek
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

To ma Firefox uz v sebe. V menu Tools - Web Developer - Responsive Design Mode.
Dreamer
Addict
Addict

Slovensky slovnik bez diakritiky

Príspevok od používateľa Dreamer »

Doteraz som pouzival tuto verziu:

slovak_spell_checking_dictionary-2.03.2-sm+tb+fx.xpi

Instalacia zo suboru, ale teraz to nefunguje, zobrazi sa chyba.

Existuje nova verzia slovnika alebo je mozne vytvorit vynimku, zmenit nastavenie vo FF aby sa tento slovnik dal nainstalovat aj do novej verzie?

Pouzivam Avant Browser Ultimate 2018 build 7, Firefox 62.0.2.6828 a Windows 10 64-bit.

Prip. je mozne niekde ziskat slovensky slovnik bez diakritiky pre iny prehliadac, Chrome, Edge?

Pisal som aj na slovenske FF forum, ale to nevyzera byt velmi aktivne.

Dakujem.

EDIT: Vyriesene na inom fore, odkaz na stary slovnik aj bez diakritiky.

//autoeditácia príspevku (10 Dec 2018, 20:25)
Hladam Text to Speech, TTS addon, resp. citanie textu z webstranky, s podporou Slovenciny, prip. volbou rychlosti citania, bezplatny, bez reklam.

V Chrome uz nieco pouzivam, nie je to idealne ale funkcne, takze nieco by mohlo byt aj pre Firefox, len zatial neviem nic najst, jazyky nie su vzdy uvedene, prip. je tam autodetekcia, ale Slovencina nasledne nefunguje.

Mam Windows 10, kde mam jazyky EN, CZ, SK pre TTS, funguje to napr. v PotPlayer bezchybne na citanie titulkov, takze addon by mohol vyuzivat aj podporu tychto nativnych jazykov.

Je to celkom prakticke pri dlhsich clankoch, mozem popritom robit nieco ine.

Dakujem.

//autoeditácia príspevku (12 Dec 2018, 21:42)
OK, po hladani som nasiel odpoved, nie je to celkom idealne, ale postaci...

Read Aloud: A Text to Speech Voice Reader - funguje tu Slovencina a ma moznost zvysit rychlost citania, funguje aj autodetekcia - EN/CZ/SK, taktiez som nasiel sposob citania celej stranky bez nutnosti oznacovania, Alt+P, v kontextovom menu moznost citat chybala ak nebol text oznaceny, skoda, ale aj tak uz funguje skoro vsetko co som chcel.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Firefox 68.0, od tejto verzie mi nejde stiahnut a ulozit veci do rootu c:\, musim vybrat daky iny adresar. Predpokladam, ze to je nejaka nova featurka s vymyslom na bezpecnost, ci???
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Ukladať veci priamo na "C"? Koledácia o problém...
Spixy
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Spixy »

Blokuje to aj sám windows (aspoň tá moja 10)
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

starysomar: Nie je to ziadna koledovanie o problem, robim to tak roky a nikdy som s tym nemal problem. Proste si veci ulozim rocno na cecko, potom ked mam chut, tak si to v Total Commanderi potriedim ako treba.

Spixy: To ano, ale ja mam Win7.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Hojko - do "rootu" c:\ aspoň pod aktuálnymi Win10 sa nedá uložiť väčšina súborov. To nebude Mozilou.
To, že Ti za roky nepadlo "Céčko" je fajn. A vlastne ak si tam dávaš nedôležité veci je to jedno :)
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Vsak pise, ze ma Windows 7.
ramaya
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa ramaya »

Ani mne to nejde uložiť na C
Nejde to ani priamo, ani cez Možnosti ... Tiež mám Win7 a mám Firefox Developer Edition 69 beta5 (64-bit)

Stále to vypisuje - Klient nevlastní požadované oprávnenie

V Opere to ide bez problémov.
tyler91
King
King

Príspevok od používateľa tyler91 »

Zdravim,mám nový notebook Asus VivoBook S15,aktualizované ovladače,najnovší Firefox a ak používam Firefox tak pri prehratí videa sa Firefox občas sekne a vypíše chybovú hlášku firefox blocked from accessing graphics hardware...Musím vypnuť/zapnuť firefox aby to zas fungovalo,dosť ma to štve,chrome to nerobí,neviete kde môže byť problém ?
Dreamer
Addict
Addict

tyler91 - Vyskusaj hlavne ten bod 2...

https://support.mozilla.org/sk/kb/hardw ... inds-crash
tyler91
King
King

aký to bude mať vplyv na používanie ak to vypnem?
Dreamer
Addict
Addict

Prakticky ziadny, ja to mam vypnute dlho a nemam problem, ked to bolo zapnute, tak sa mi zobrazovali divne artefakty, rozmazany text a pod., neviem preco, velmi som to neskumal, mam najnovsi Windows, najnovsie ovladace GPU a pod., mal som s HW problem aj pri Chrome.
tyler91
King
King

Dreamer: Po vypnuti HW akcelerácie skutočne problém zmizol,ale musím povedať,že vykresľovanie náročnejších stránok už nebolo také hladké a plynulé ako predtým,takže žiaľ po dlhých rokoch prechádzam na chrome....
Dreamer
Addict
Addict

Tak som konecne presiel z Avant Browser na Firefox, Avant mal uz prilis vela problemov...

Zase odstranili verziu kontrolu pravopisu bez diakritiky, je mozne to nejak dostat do novej verzie Firefox?

EDIT: Slovensky slovnik bez diakritiky je tu:
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/a ... lchecking/

Taktiez neviem najst Gesture rozsirenie kde by bolo vsetko co potrebujem, teda:

- prave tlacidlo + koliesko hore/dole - rolovanie na zaciatok/koniec stranky
- prave + lave tlacidlo (a naopak) - refresh / obnova stranky
- pretiahnutie odkazu - otvorenie noveho tabu vedla aktualneho, niektore to maju, ale otvoria tab na konci zoznamu

Tiez neviem najst globalny zoom pre vsetky stranky a hodnotu 115%.

Dakujem.
Spixy
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Spixy »

globálny zoom by sa dal vyriešiť napr. cez about:config - layout.css.devPixelsPerPx=1.15

ak také gesture rozšírenie nájdeš, daj vediet, tie gestá vyzerajú zaujimavo
Dreamer
Addict
Addict

Spixy - ten zoom zvacsi uplne vsetko, aj taby, uz si ale celkom zvykam na ten zoom rozny pre stranky, pamata si to zoom pre stranky aj na inych taboch, takze je to fajn a tiez pouzivam zoom len pre text, nie pre obrazky, takze stranky vyzeraju dobre, toto je velmi uzitocna vec, bolo to v zakladnych nastaveniach.

Tie gestures pouzivam velmi dlho, uz si neviem predstavit fungovanie bez nich, jedine rozsirenie som nenasiel, ale v kombinacii to funguje:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... gesturefy/
- Wheel gesture - prave tlacidlo + koliesko hore/dole - rolovanie na zaciatok/koniec stranky
- Rocker gesture - prave + lave tlacidlo (a naopak) - refresh / obnova stranky

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... yper-drag/
- Super drag - pretiahnutie odkazu do stran - otvorenie noveho tabu vedla aktualneho

Tento addon je jediny (ktory som nasiel), ktory otvara odkazy vedla aktualneho tabu, pre obrazok odporucam nastavit "Open(URL)", takto funguje aj pretiahnutie malej ikony na hojku, ktora otvori temu na prvom novom prispevku. Ja mam pre smer hore nastavene "Open as active tab", to otvori stranku a aktivuje tu, pre ostatne smery mam "Open as background tab", to je dobre na otvorenie viacerych odkazov vedla, v pozadi, v druhom stlpci mam vsade "Right of the current tab".

Samozrejme, funkcie si mozes nastavit aj ine.

Ja pouzivam este prepinanie tabov kolieskom - naklon vlavo/vpravo a prave tlacidlo mysi + prostredne na zatvorenie tabu, na to pouzivam HotkeyP.

Tu su dalsie tipy na mysie skratky:
tipy-na-mysie-skratky-t202286.html

//autoeditácia príspevku (08 Nov 2019, 23:22)
Ja hladam este toto, je to mozne pomocou rozsireni alebo skrytych nastaveni?

1) Otvorenie noveho tabu vzdy vedla aktualneho tabu, napr. Ctrl+T, zatial to riesim duplikovanim tabu, ale neviem ci to ma vlastnu klavesovu skratku.

2) Zmena zoom po 5% klavesovymi skratkami (len text, nezvacsovat obrazky).

3) Jednoklik na aktualny tab prepne na posledny pouzity tab, prip. klavesova skratka.

4) Multi-highlight, mal to Avant Browser, oznacim text kde su napr. 3 slova, kliknem "highlight" a najde a oznaci vsetky slova jednotlivo 3 farbami na celej stranke - taktiez moznost zadat vlastne slova.

5) Ak mam vela tabov, tak sa pri prvom spusteni nenacitaju vsetky, nacitavaju sa po jednom, az po kliknuti na tab, chcel by som, aby sa nacital aspon 1 tab vedla, prip. 2 napravo a 1 nalavo, teda ak ho prepnem, tak by uz bol nacitany.

6) Vyhladavanie bez diakritiky, ak zadam napr. "temy", najde to text "témy" na stranke, dokaze to Chrome a FreeCommander (ako moznost).

7) "Set these tabs aside" - skvela funkcia "stareho" Edge, novy to nema a mozno ani mat nebude, funkcia presunie vsetky taby "vedla", takto je mozne vytvorit skupiny roznych tabov, sessions. Nemusi to fungovat rovnako, ale chcel by som vybrane taby nejak presunut / ulozit do skupiny a potom ich obnovit, ale jednym kliknutim, ako v Edge, prip. par kliknutiami.

Dakujem.

//autoeditácia príspevku (04 Dec 2019, 20:59)
Odpoviem si sam, niektore otazky som uz vyriesil, ostatne este nie:

1) Otvorenie noveho tabu vzdy vedla aktualneho tabu.
about:config > nastavit browser.tabs.insertAfterCurrent a browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent na true

2) Zmena zoom po 5%.
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/a ... m-page-we/

3) Jednoklik na aktualny tab prepne na posledny pouzity tab, prip. klavesova skratka.
Ctrl+Tab a tlacidlo: https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... tabtoggle/

Vysla nova verzia Firefox 71, ktora ma okrem ineho aj PIP - obraz v obraze pre videa, aktivovat sa da pomocou malej modrej ikony v pravej casti videa, okno sa da presunut aj mimo okno FF, da sa menit velkost, pauznut, ale to je vsetko, neda sa pretacat, no je to aj tak velmi uzitocna funkcia, ktora tu chybala.

//autoeditácia príspevku (11 Feb 2020, 19:19)
Dreamer napísal:6) Vyhladavanie bez diakritiky, ak zadam napr. "temy", najde to text "témy" na stranke, dokaze to Chrome a FreeCommander (ako moznost).
Tak po 17 rokoch to uz konecne funguje vo verzii 73.0!

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=202251
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Bolo na case, za 17 rokov dobra praca :D
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Oni majú takéto zvláštnosti, aj ten spell-check, prešiel som z Chrome/Brave, a len som kukal, že ono to automaticky nekontroluje gramatiku podľa hociktorého jazyka a je na to len add-on, ktorý podľa prvých slov, ktoré napíšeš zvolí automaticky slovník. Bohvie, či to vôbec niekedy prerobia.

Ale inak, keď som sa doň poriadne obul, tak nakoniec už nemôžem na Chromium prehliadače ani pozerať.
Napísať odpoveď