Mozilla Firefox

Informácie o software, ankety...
Dreamer
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Mozilla Firefox

Príspevok od používateľa Dreamer »

Firefox ma ale dobru funkciu v tom, ze ma slovnik bez diakritiky pre slovencinu a cestinu, ale je nutne to prepinat manualne. Mozno im to treba napisat na bugzilla.mozilla.org .
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Dreamer
Addict
Addict

Tak opravili 17-rocny bug, teraz by mohli aj tento 19-rocny. Inak v komentaroch som nasiel toto:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... -language/

Mne to ale (zatial) nefunguje, funguje to niekomu?

Inak bude asi problem, ked pouzivam pre slovencinu aj slovnik bez diakritiky.

Tiez by som potreboval nieco pre Firefox a Thunderbird, mozno nie automaticke, ale podla nejakej sablony, ze stranky a maily "*.sk" by pouzivali "Slovak Ascii" a *.com" by pouzivali "English" a pod.
DropDead
Addict
Addict

Áno, ja to používam, mne to funguje, po takých štyroch slovách to prepne. Je možné, že to nevie rozpoznať slovník bez diakritiky.
Dreamer
Addict
Addict

Skusal som pisat anglicky a nepreplo to na anglictinu, mozno vyskusam tie tipy v popise, ale bude zrejme aj tak problem s tym slovnikom bez diakritiky, takze skor by som potreboval nieco s prepinanim podla stranky, alebo podla urceneho zoznamu.
DropDead
Addict
Addict

To s doménou je riadna hlúposť. To nie je garancia toho, že ten jazyk tam aj reálne funguje (už keď, tak by som bral argument, že vyčítať jazyk z HTML hlavičky, kde každý korektný web má zadefinovaný locale), zober si len Hojko ako príklad, je .com a angličtina sa tu nekoná. A som zvedavý ako by sa ti páčilo, keby každý jedenkrát, keď prídeš tu by ti hádzalo angličtinu, keď by si chcel slovenčinu bez diakritiky.
Dreamer
Addict
Addict

Myslel som filter, ako ma adblock a ublock, napr. by boli polia:

Slovak Ascii:
*hojko.com
*facebook.com
*.sk
*.cz

English:
*reddit.com
*.com
*.co.uk

Dala by sa nastavit priorita, aby sa najskor zistovalo prve pole, potom dalsie a posledne by boli ostatne, tam by bola anglictina.
Prip. by mohol niekto udrziavat aj podobnu databazu, aby si to nemusel vyplnat kazdy sam.
Existuje nieco take (pre Firefox a Thunderbird)?

EDIT: OK, tak uz to prepinanie funguje a zistil som, ze na reddit mi to prepina automaticky, ale na hojko je stale "Slovak Ascii", takze to funguje tak ako potrebujem a myslim, ze si to pamata moju volbu, ak na niektorej stranke zmenim volbu, tak ta uz zostava a na ostatnych to prepina automaticky.

Uz len potrebujem nieco podobne pre Thunderbird.

OK, tak som nasiel Automatic Dictionary (uz som to aj skusal a funguje to, len je nutne pre kazdy kontakt raz nastavit spravny slovnik).

https://addons.thunderbird.net/en-US/th ... switching/
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

Ahojte pred pár dňami som sa rozhodol po dlhom čase zmeniť prehliadač, zvolil som Firefox pretože podporuje doplnky na Androide. Mám ale jeden problém, ktorý mi bráni v kompletnom presunutí sa na Firefox.
Mám 4 zariadenia, 2x Android, 1x Windows a 1x MacOS. Na Chrome som si vedel nastaviť na každom zariadení čo sa má synchronizovať, čo sa síce dá aj vo Firefoxe, ale nejak to nefunguje. Chcem mať kompletnú synchronizáciu medzi Windowsom a Androidom a na MacOS všetko okrem záložiek. Problém je v tom, že ak na MacOS vypnem synchronizáciu záložiek (a aj možnosti), tak po zosychronizovaní mi zakáže záložky aj na ostatných zariadeniach, ak ich zase povolím, tak sa povolia aj na MacOS.
DropDead
Addict
Addict

Celkom zaujímavý addon pre preklad stránok
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ginas-web/
robí to inteligentnejšie ako v Chrome, teda v rámci stránky. Iné zvyknúť otvoriť stránku v translate.google.com a to je otravné.
Taktiež to má aj možnosť pre automatický preklad.
Dreamer
Addict
Addict

Rozmyslal som nad temou "Rozsirenia", hladal som aj existujuce a nasiel som tuto:

www.hojko.com - Zobrazenie témy - Firefox ake pouzivate pluginy ?

Ma nespravny nazov a mam tam 2 posledne prispevky, takze ak by som tam pridal nejake tipy, zlucilo by sa to. Mam teda pouzit tu druhu temu - mozno by sa dal zmenit aj nazov a prip. ak by tam niekto pridal tip na akekolvek rozsirenie, tak by som tam dal tipy aj ja, len by som chcel, aby boli v jednom prispevku.

Este som rozmyslal nad spolocnou temou Rozsirenia pre Firefox, Chrome a Edge, kedze Edge bude asi podporovat Chrome rozsirenia - a takmer vsetky rozsirenia maju aj verziu pre Chrome, prip. velmi podobnu alternativu.
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

Posledny tyzden sa mi pri prehravani hudby z YouTube objavuje toto. Robi to nahodne, pri lubovolnom videu, niekedy to nejde aj par minut vo Firefoxe po refreshi, pritom v inom prehliadaci ide vsetko v poriadku. Nestretol sa niekto s podobnym problemom?
Prílohy
err.jpg
yoggy

Príspevok od používateľa yoggy »

DropDead napísal:Celkom zaujímavý addon pre preklad stránok
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ginas-web/
robí to inteligentnejšie ako v Chrome, teda v rámci stránky. Iné zvyknúť otvoriť stránku v translate.google.com a to je otravné.
Taktiež to má aj možnosť pre automatický preklad.
Diky moc :)
DropDead
Addict
Addict

Za máličko, ja dúfam, že sa Mozilla zobudí a začne robiť na ich vstavanom riešení, cez about:config sa to dá zapnúť už od 2018 ale nefunguje to. Vraj na tom pracujú a plánujú verejný test v Marci 2021.

Celkom sa mi páči aj to, že add-on nič nezbiera
https://addons.mozilla.org/firefox/addo ... b/privacy/
(Google áno ale to už sa rieši inými spôsobmi)

a je zároveň open-source
https://github.com/FilipePS/Traduzir-paginas-web .
Penguin
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Penguin »

test napísal:Posledny tyzden sa mi pri prehravani hudby z YouTube objavuje toto. Robi to nahodne, pri lubovolnom videu, niekedy to nejde aj par minut vo Firefoxe po refreshi, pritom v inom prehliadaci ide vsetko v poriadku. Nestretol sa niekto s podobnym problemom?
Mne robi to iste vzdy ked nacitam nove video.
Mne staci pockat tak 5 sekund a video sa spusti.
Dreamer
Addict
Addict

Ake mate verzie FF a Win? Mal som podobny problem s FB videami v clankoch - nie priamo na FB, nepomohlo ani vypnutie uBlock, v Chrome to slo bez problemov, ani neviem ci je to uz OK, ale s YT som problem nemal, aspon v poslednom case, nespominam si.

Vypnutie uBlock/Adblock nepomoze, prip. dalsich/vsetkych rozsireni?

Inak ja mam FF 77.0.1 (64-bit) portable, Windows 10 64-bit 2004, na YT som prihlaseny a mam vypnute auto-prehravanie.
Penguin
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Penguin »

Vypnutie blokovacov nepomohlo.
Mam Win 7 pro 64bit.
DropDead
Addict
Addict

about:support má možnosť reštartu bez add-onov, vyskúšal by som to, nech je jasné, či je to addonmi a potom prípadne vytvoriť nový profil (about:profiles) a skúsiť to tak.
DropDead
Addict
Addict

Ako riešite používanie klávesových skratiek pre BBCode formátovanie textu? Vo FF je prirodzene konflikt s vyvolaním starej hlavnej ponuky a mne osobne po zmene klávesy alebo úplnom vypnutí potom už vôbec nereaguje na skratky s ALT klávesou.
DropDead
Addict
Addict

To tu naozaj nikto na fóre nepoužíva FF a zároveň klávesové skratky pre formátovanie? :D
Spixy
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Spixy »

Našiel som toto ale nefungovalo mi to: https://support.mozilla.org/en-US/kb/do ... firefox-66
Napísať odpoveď