Mozilla Firefox

Informácie o software, ankety...
Hegy
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Mozilla Firefox

Príspevok od používateľa Hegy »

Ideologicky to je znie dobre nebyt corpobitch. Pragmaticky ale nie je iny sposob zitia.
To je podobne ako mainstream linux push, Linuxovi geekovia tvrdia ze to je uplne 100% nahrada za akykolvek iny OS. Skoro... ale aj to skoro iba ked stravis prvych 5 mesiacov skladanim toho systemu aby si tam mal vsetko co potrebujes a fungovalo to aspon cca tak ako potrebujes a potom troubleshootit manualne a pracne kazdu jednu prkotinu ktora po update prestane ist tak ako isla. Vela ludi chronicky nadava na Windows ale ja si bez neho neviem predstavit domaci pocitac.

Inak volne k teme, ja som si zauzival Brave co je tiez chromium based. Skoro ako Chrom, neviem vyspecifikovat co sa mi na nom tak moc lubi, ale mozno ten privacy focus. A celkovo nativne blokovanie bezne otravneho contentu na strankach.
Plus ked kamos pozera cez Brave pirated sportove live streamy, nepreklikava ho to na pofiderne stranky ale krasne to len pusti stream ako keby to bola nejaka legit stranka :)
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mozilla Firefox

Príspevok od používateľa harrison314 »

U mna to nie je ani antisistemovost ani antikorporatnost. Ale skor o sukromie, lebo viem, co o mne zbiera google a hlavne na strankach, kde by to clovek necakal (podobne FB, nedavno bola kauza, ked vdaka svojmu trakovaniu zbieral citlive zdravotne udaje so stranok zdravotnickych zariadeni).

A inac, parkrat sa mi stalo, ze vysoke nastevnie sukromia a pluginy spravili niektore stranky nefunkcne, ale to je 1 pripad z 500. Ale ze by mi Fireox siel vyrazne horsie ako Chrome povedat nemozem. (primarne pouzivam FF, Edge na IB ine citlive veci, no v praci pouzivam kvoli vyvoju vsteko).
Napísať odpoveď