Orange - diskusia, rady, pausal, sms, data

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
cinges
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Orange - diskusia, rady, pausal, sms, data

Príspevok od používateľa cinges »

to ze vsetci zvysili naraz cenu internetu kartelova dohoda je, co sa tyka tej dostupnosti to neviem, len som sa bal, ze by mi papierovo navysili rychlost a realne by sa nic nestalo, len by som platil viac.. doteraz som problem ale nemal..
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

cinges napísal: 10 mar 2022, 12:05 ja niesom doma este, tak to ani nemozem vyskusat :D

Autoeditácia príspevku po 16 sek:
co upload, ten ide tych 60?
zvyšovalo sa na 80 a áno, nameral som skoro 90mbit.
tyler91
King
King

Príspevok od používateľa tyler91 »

Ak mám Orange TV na optike v balíku LOVE, môžem pozerať TV aj v mobile ?
Radioactive_Mouse
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Radioactive_Mouse »

Caute , ti co mate orange tv, aj vy mate zrazu archiv aj na ceske aj sportove stanice?
Nic som v poslednej dobe neaktivoval, a archiv som mal len na tyzden, aj to len na slovenske stanice
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

podla toho co popisujes moze ist oto, ze doteraz si mal nejaku zastaralu ponuku kde si mal povodny archiv na svk/cz stanice, kde ich prilis vela nebolo, posledny mesiac sa kazdy zakaznik migroval na novu SUN ponuku kde uz je 31 dnovy na podstatne viac stanic, to by vysvetlovalo, ze mas pristup k viac staniciam v archive
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Ja nemám. Asi mesiac dozadu som si dokupoval priamo cez set-top box športový balíček a vtedy sa mi na pár hodín zrazu objavil archív na SPORT1 alebo 2 (mal som zelené tie názvy programov), ale potom to zmizlo a nemám archív ani na jednej stanici.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

pozriem to zajtra, je mozne, ze sa nieco menilo, tie archivne veci su vzdy dosledkom toho ci dana stanica poskytne archiv alebo ma s tym legislativny problem, vid tv joj a tv markiza ktorej vyslovene prekazalo, ze sme mali 31 dnovy archiv, musel sa zredukovat na 7dni, ono markiza mala dokonca poziadavku ktora nastastie nepresla, ze archiv by bol v poriadku no bez moznosti pretacat cast s reklamou, to sa zatial nestalo
tyler91
King
King

My prechádzame z Magia po 14 rokoch na Orange LOVE balík, tak snáď budeme spokojní :)
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

K-u-b-i-a-k napísal: 09 mar 2022, 9:16 upload mám vyšší čiže áno. ale... mám router HG8245W5 a čítam, že max. wifi rýchlosť je 300mbit (5Ghz). testované na a52s samsung (320mbit). čo som testoval káblom na staršom hp 2170p nedalo to tiež tých 400mbit, len zas neviem koľko zvláda sieťovka.
Kde si vyčítal, že rýchlosť 300mbps je pre 5Ghz? Dnes som prešiel z Telekomu na Orange, zatiaľ len zmluvy, zariadenia ešte nemám, tak sa snažím zistiť čo najviac o HG8245W5, ak by to naozaj malo len 300 pre 5Ghz, to by bolo rozhodne smutné. Na stránke Orange píšu v parametroch 300, ale len všeobecne WiFi, Googlil som a táto informácia je celkom ťažko dostupná, našiel som datasheet na Huawei podpore, ale musíš byť zaregistrovaný aj pridané konkrétne zariadenie inak ti to nedovolí stiahnuť, čo dáva zmysel (sarkazmus). Našiel som ale dostupný datasheet pre EG8245W5, kde je 300 pre 2,4Ghz a 1733 pre 5Ghz, vyzerá síce rovnako, ale určite bude rozdiel medzi EG a HG.

Tu je datasheet "na stiahnutie":
https://support.huawei.com/enterprise/e ... d-23022895

Ak to naozaj bude bieda, potom mi už asi ostane len zapojiť druhý router, ktorý používam teraz, za HG8245W5.
tyler91
King
King

Prechádzaš z Telekomu vrámci optiky? ako vlastne prebieha ten prechod? z Orange mi odpísali, že ak už mám prípojku, tak technik ani nepríde, že len zariadenia pošlú....a Telekom nás vypne 30.4. tak ani neviem kedy ísť do Orange to vybaviť, aby mi to zapol až 1.mája alebo aspoň až koncom apríla
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Hej na optike. Nemyslím, že by stačilo len vymeniť zariadenia (?). Bývam v paneláku, myslím, že každý operátor má vlastnú skrinku na optiku, teda do bytu asi bude musieť natiahnúť nový kábel. Telekom som zrušil ku koncu masiaca, Orange bude aktívny keď mi ho príde technik spojazdniť, čo všetko bude robiť neviem. Povedali mi, že by sa mal ozvať ešte tento týždeň. Akonáhle príde technik z Orange, Telekom zariadenia dávam preč a vraciam. Ja by som šiel čo najskôr asi, predsa len to chvíľu trvá, podľa toho koľko majú roboty.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

ak prechadzas na partner optic tak ti ostava aktualny router od telekomu ktory sa po prenose prepne do bridge modu, na neho nasledne pripajas router zyxel vmg3927,

co sa tyka wifi tak orange huawei hg8245w5
orange huawei hg8245w5
orange huawei hg8245w5
470E83C4-A896-4A4B-B1F3-54D3466E7286.jpeg (18.44 KiB) 262 zobrazení
pre porovnanie moj telekom huawei hg8245h a na naom pripojeny asus rt56u wifi 6
asus rt56u telekom
asus rt56u telekom
orange je profil 800/160, telekom do konca mesiaca starsi profil 700/140Mbit/s
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Vďaka za speedtesty, čiže ten HG8245W5 od Orange by mal byť OK.
Zmluvu mám na Home Safe Fiber Premium + Home TV Optimal a zariadenia EchoLife HG8245W5 ONT + STB 1 ARRIS VIP4302, netuším, či to je partner optic :)
tyler91
King
King

cORP. napísal: 12 apr 2022, 16:16 ak prechadzas na partner optic tak ti ostava aktualny router od telekomu ktory sa po prenose prepne do bridge modu, na neho nasledne pripajas router zyxel vmg3927,

co sa tyka wifi tak orange huawei hg8245w5

470E83C4-A896-4A4B-B1F3-54D3466E7286.jpeg

pre porovnanie moj telekom huawei hg8245h a na naom pripojeny asus rt56u wifi 6

8561C54A-794B-4674-BF2F-0BA782129391.jpeg

orange je profil 800/160, telekom do konca mesiaca starsi profil 700/140Mbit/s
Neprechádzam na partner optic, ale na Home Safe Fiber
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

partner je opticky internet cez opticke siete telekomu, podla nazvu usudzujem, ze budes mat ftth priamo cez orange opticke linky, tym padom pojdes len cez hg8245w5, kazdopadne ten router je aky je, ak bude wifi nedostatocna tak odporucam rovno vlastny router zapojit za huawei kvoli wifine
tyler91
King
King

cORP. napísal: 12 apr 2022, 16:26 partner je opticky internet cez opticke siete telekomu, podla nazvu usudzujem, ze budes mat ftth priamo cez orange opticke linky, tym padom pojdes len cez hg8245w5, kazdopadne ten router je aky je, ak bude wifi nedostatocna tak odporucam rovno vlastny router zapojit za huawei kvoli wifine
Prechádzame na Home Safe Fiber, Telekom nás vypne 30.4....odporúčaš už ísť podpísať zmluvu s Vami ? a bude potrebné natiahnuť novú pripojku ?
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

tu nastava otazka ci migrujes sluzbu alebo instalujes uplne novu separatne od telekomu, ak je to orange optika tak spisuj a s technikom dohodnes cas instalacie, ak je to migracia je to partner optic, zasadny rozdiel je v pouzitych optickych trasach, orange pouziva aj svoje a aj telekom, kazde ma iny nazov aj marketingovo a su tam aj technicke rozdieli, tj. cez telekom su realne dve zariadenia, pri ftth len jedno
tyler91
King
King

cORP. napísal: 12 apr 2022, 16:31 tu nastava otazka ci migrujes sluzbu alebo instalujes uplne novu separatne od telekomu, ak je to orange optika tak spisuj a s technikom dohodnes cas instalacie, ak je to migracia je to partner optic, zasadny rozdiel je v pouzitych optickych trasach, orange pouziva aj svoje a aj telekom, kazde ma iny nazov aj marketingovo a su tam aj technicke rozdieli, tj. cez telekom su realne dve zariadenia, pri ftth len jedno
no mám v tom chaos úplne teraz :D
Podľa overenia dostupnosti je u nás Home Safe Fiber, nie partner....Doteraz sme mali Magio TV+ NET cez telekom optiku...avšak viem, že dole v pivnici, sú Telekom a Orange skrinky oddelené
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

tak potom pojdes cez orange, tym padom si instalaciu mozes robit uplne mimo telekomu, cize budes mat pripadne doma chvilu dve pripojky, objednaj, dohodni si termin a hotovo, telekom sa odpoji ako ste dohodnuti bezohladu na to co budes riesit s orange
tyler91
King
King

cORP. napísal: 12 apr 2022, 16:35 tak potom pojdes cez orange, tym padom si instalaciu mozes robit uplne mimo telekomu, cize budes mat pripadne doma chvilu dve pripojky, objednaj, dohodni si termin a hotovo, telekom sa odpoji ako ste dohodnuti bezohladu na to co budes riesit s orange
je možné sa dohodnúť aby Orange začal poskytovať služby k 1.5. aj keď už bude všetko podpísané a nastavené ?
Napísať odpoveď