Orange - diskusia, rady, pausal, sms, data

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
cORP.
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Orange - diskusia, rady, pausal, sms, data

Príspevok od používateľa cORP. »

technik ti po podpise zmluvy bude volat a s nim sa vies dohodnut na cas a termin instalacie, technik odchadza s tym, ze sluzba je funkcna a spustena
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

Zmluvu môžeš spísať kedykoľvek, fakturačné obdobie, aktivácia služieb začne ak ti doručia zariadenia alebo príde technik. Mne by sa vraj mal ozvať tento týždeň, ale či sa ozve to nie je isté, a rozhodne to neznamená, že príde ešte tento týždeň. Možno to bude až o týždeň, záleží na tom koľko majú práce, čo asi majú teraz celkom dosť ak ľudia odchádzajú z Telekomu :)
tyler91
King
King

Príspevok od používateľa tyler91 »

Myslíš, že nejak vo veľkom ľudia z Telekomu odchádzajú?
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Vo veľkom možno nie, ale ľudia odchádzajú aj z UPC, poznám pár. Slečna v Orange mi povedala, že mala v poslednom čase celkom dosť zákazníkov, ktorí prechádzajú do Orange. Ja som bol v Telekome dlhé roky a cena v podobnej zostave net+TV tam vyjde od 1.5. o asi 6€ viac, čo síce nie je veľa, ale prečo platiť viac ak nemusím. Za 6€ nasačne mám Netflix+HBO Max+Spotify :D
tyler91
King
King

ja_som napísal: 12 apr 2022, 17:07 Vo veľkom možno nie, ale ľudia odchádzajú aj z UPC, poznám pár. Slečna v Orange mi povedala, že mala v poslednom čase celkom dosť zákazníkov, ktorí prechádzajú do Orange. Ja som bol v Telekome dlhé roky a cena v podobnej zostave net+TV tam vyjde od 1.5. o asi 6€ viac, čo síce nie je veľa, ale prečo platiť viac ak nemusím. Za 6€ nasačne mám Netflix+HBO Max+Spotify :D
presne tak, v Telekome by som platil o nejakých 6€ viac a teraz budem mať lepší paušál + zdieľanie dát, Archív v TV, lepší set top box
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

sam evidujem viac ludi co chcu migrovat z telekomu, osobne by som do toho nesiel, nakolko odmietam mat jeden router zbytocne a zyxel vmg3927 je uplny odpad, samozrejme ak sa jedna o plnohodnotnu ftth tak to je v poriadku, no partner optic nedam ani najvacsiemu nepriatelovi :)
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Včera ráno volal technik, za hodinku prišiel a o ďalšiu odišiel, všetko pozapájané.
Teraz sa snažím prísť na to ako si zoradiť TV stanice podľa seba na ARRIS VIP4302, je to cez vytvorenie vlastného zoznamu, tam kde sú detské a pod.?
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

sprava stanic/ pin 0000/ vytvorit novy zoznam, na stranke je propadne k tomu manual v sekcii pomoc a podpora
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Na stránke som našiel iba manuál o pripojení boxu a zapnutie, počiatočné nastavenie a manuál k ovládaču. Viac som nevidel.
Myslel som, že by to mohlo by ono, ale nebol som si istý, vďaka :)
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Ja sa opýtam k tomu archívu, lebo za 2 € sa mi to zdá veľmi fajn, ak viem aspon čiastočne eliminovať reklamy. Možno blbá otázka, ale... funguje to tak, že viem ísť len spätne voči aktuálnemu času, áno? Tj. ak pozerám niečo "live", tak reklamu nepreskočím, ale ak si pretočím nejaký film o hodinu späť, tak kým som stále pozadu voči aktuálnemu času, tak tie reklamy viem preskočiť. Chápem dobre?

ja_som: Dobre máš, ja som na to, že sa dá spraviť vlastný zoznam prišiel po roku. :D
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

hensym ano, ak si napr. tv noviny co zacinaju o 19:00 pustis dajme tomu 19:20 tak pozeras, a mozes pretocit dopredu o tych 20 minut, tj tych 10 minut reklam napriklad, ha osobne nepozeram nazivo nic, vsetko z archivu a reklamy pretacam, inak by ma z nich asi porazilo
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Musím povedať, že Telekom mal lepší STB v niektorých veciach. Zoradenie kanálov sa dalo spraviť pohodlne cez web, ovládač nemal problém ovládať aj TV, s týmto od Orange ju viem iba vypnúť/zapnúť, hlasitosť nefunguje. A hlavne, prosím, povedzte mi, že táto otravná reklama sa dá odstrániť (viď foto).
Prílohy
IMG_20220416_093426.jpg
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

telekom ma lepsie rozhranie, ja to tvrdim uz dlho, co sa tyka tej reklamy tu prec nedas, zoradenie stanic je kapitola sama o sebe, nikomu to ani len neodporucam robit nakolko pri najblizsom resete ides na to opat, cize nic rychle to nieje :), obraz ma lepsi Orange, no rozhranie nemam rad cele ako je
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

orange tv je cista tragedia, osobne odporucam vykaslat sa settopboxy a operatorov a ist do internetovej tv. my sme prave kvoli tragickemu rozhraniu orange tv presli na internetovu tv a odvtedy sme sa aj prestahovali a stale pouzivame to, ani neviem co vlastne ponuka UPC od ktoreho mam internet. nepotrebujes dalsiu krabicku, dalsi ovladac, je to rychle a svizne...
samozrejme pokial nemas smart tv alebo nejaku smart krabicku pripojenu do telky tak ju budes musiet zakupit, ale stale lepsie nez ten orange :)
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

Mam otazku. Mal som starsi router huawei ta biela krabicka bez anteny. Vymenili mi ho za nejaky najnovsi so 4 antenami.
Odvtedy je internet tragedia, teda, signal na koniec bytu nula bodov. Sice obcas preblikne jedna-dve palicky, ale mobil sa sam prepne radsej na mobilne data, ktore maju sami o sebe jednu palicku.
Takisto web "reaguje" strasne pomaly. Pri merani ping je vzdy par ms, ale v reali to trva sekundu dve kym nabehne stranka a zacne sa nieco diat. Predtym som s tym nikdy nemal problem. co s tym mam ako robit?? Nepredpokladam, zeby mi vratili stary router..
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

resetuj ho cez reset dierku co ma z boku
tyler91
King
King

Orange teraz dáva už iba tie nové set top boxy alebo ešte aj tie staršie Arris ?
Corp ako by si odporúčal zdieľať dáta v rámci LOVE? otec má Go Safe Optimal a využíva ho iba na volania a ja naopak volám minimálne a chcem dáta, otec ich bude mať 9GB, môže mi ich zdieľať ?
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Tyler, zmluvu som robil minulý týždeň a dostal som Arris.
tyler91
King
King

A inak ten archív funguje tak, že pozeraný program si môžem spustiť od začiatku?
Ešte ma zaujíma, sú tam kanály ako prima zoom alebo čt 4 sport v HD verzii s archívom?
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Tak som si dnes ten archiv aktivoval, spokojnost. Mam ale otazku, odkedy mam aktivny archiv, a prave pozeram normalne tv v realnom case, tak ked pozeram napr JOJ a otvorim EPG, tak ma neprehodi automaticky na JOJ a aktualny cas, ale tam kde som naposledy bol v ramci EPG. Je tam zlte tlacitko "Teraz", ktore skoriguje cas, ale nie stanicu. To sa neda nejako napravit?
cORP. napísal: 16 apr 2022, 20:55 zoradenie stanic je kapitola sama o sebe, nikomu to ani len neodporucam robit nakolko pri najblizsom resete ides na to opat, cize nic rychle to nieje :)
Urcite je to takto? Ja to mam zoradene uz niekolko mesiacov a zatial je to ok. Dokonca mi raz ten settopbox zblbol (nenacital epg) tak som cez nastavenia dal Restart, a stanice stale mam.

Ale ano, to rozhranie je celkom za opicami a ta reklama by tam fakt byt nemusela.
Napísať odpoveď