Orange - diskusia, rady, pausal, sms, data

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Mek
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Orange - diskusia, rady, pausal, sms, data

Príspevok od používateľa Mek »

19.3. som bol na predajni a zadovazil som si pausal Data 1 € na novej SIM karte. Vcera 19.4. prisla faktura, na ktorej bola suma 1,86 € :D
Pisal som na podporu, ale odpoved zatial ziadna. Z povolenych 100 MB bolo vycerpanych len 40 MB. Preco bolo vyfakturovanych viac nez 1 € za pausal Data 1 €?
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

cORP. napísal: 17 apr 2022, 21:16 resetuj ho cez reset dierku co ma z boku
Nepomohlo, stale, signal otrasny, wifi neustale vypadava, ide ma poje**** teraz v praci, ked mam meeting a zrazu mi nejde siet.. mam len volat na 905?
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

Mek napísal: 20 apr 2022, 10:19 19.3. som bol na predajni a zadovazil som si pausal Data 1 € na novej SIM karte. Vcera 19.4. prisla faktura, na ktorej bola suma 1,86 € :D
Pisal som na podporu, ale odpoved zatial ziadna. Z povolenych 100 MB bolo vycerpanych len 40 MB. Preco bolo vyfakturovanych viac nez 1 € za pausal Data 1 €?
aspon takto som to ja mal vysvetlene ja v prvej fakture, tak isto som si aktivoval 1€ pausal, a prva faktura bola vacsia ako 1€
Prílohy
0560345D-436B-4642-9A5F-C3B92B07A9CC.jpeg
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

Mek napísal: 20 apr 2022, 10:19 19.3. som bol na predajni a zadovazil som si pausal Data 1 € na novej SIM karte. Vcera 19.4. prisla faktura, na ktorej bola suma 1,86 € :D
pretoze platis za fakturacne obdobie ktore pouzivas v ramci aktivacie a tak isto zaroven aj nasledujuce fakturacne obdobie, preto je tam suma aka je, pravdepodobne

Autoeditácia príspevku po 1 min 4 sek:
cinges napísal: 20 apr 2022, 11:09 Nepomohlo, stale, signal otrasny, wifi neustale vypadava, ide ma poje**** teraz v praci, ked mam meeting a zrazu mi nejde siet.. mam len volat na 905?
su len dve moznosti, bud je vadny router alebo ti nieco rusi signal, wifi garantovana presne z tohoto dovodu ziadnym operatorom nieje, co znamena signal otrasny ? dosah alebo rychlost ? pripadne aktivne wifi pripojenie z nicoho nic vypadne ?

Autoeditácia príspevku po 1 min 11 sek:
Hensym napísal: 19 apr 2022, 22:59 Tak som si dnes ten archiv aktivoval, spokojnost. Mam ale otazku, odkedy mam aktivny archiv, a prave pozeram normalne tv v realnom case, tak ked pozeram napr JOJ a otvorim EPG, tak ma neprehodi automaticky na JOJ a aktualny cas, ale tam kde som naposledy bol v ramci EPG. Je tam zlte tlacitko "Teraz", ktore skoriguje cas, ale nie stanicu. To sa neda nejako napravit?

Urcite je to takto? Ja to mam zoradene uz niekolko mesiacov a zatial je to ok. Dokonca mi raz ten settopbox zblbol (nenacital epg) tak som cez nastavenia dal Restart, a stanice stale mam.

Ale ano, to rozhranie je celkom za opicami a ta reklama by tam fakt byt nemusela.
ano to ti ostane ako mas, no casto nastavaju situacie kedy je treba obnovit povodne poradie stanic, zrusit vlastny zoznam atd. vychadzam na zaklade toho s kolkymi zakaznikmi to opakovane robim, ked sa tzv. nieco poserie v systeme, samozrejme riesim len problemy, funkcne sluzby nie, cize sa moze stat, ze sa k takej situacii nikdy nedostanes
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

cORP. napísal: 20 apr 2022, 16:24 pretoze platis za fakturacne obdobie ktore pouzivas v ramci aktivacie
Ano, to mi napadlo ako prve, a schvalne som skontroloval, kedy som podpisal zmluvu, a bolo to cca pred mesiacom - 21.3., ale uz som si neskontroloval, ze fakturacne obdobie je od 17.3. do 16.4. Ked som si to prepocital, 26/30 je 0,86 a plus to 1 euro za mesiac dopredu. Vdaka za objasnenie :idea:
tyler91
King
King

Príspevok od používateľa tyler91 »

ja_som napísal: 12 apr 2022, 16:47 Zmluvu môžeš spísať kedykoľvek, fakturačné obdobie, aktivácia služieb začne ak ti doručia zariadenia alebo príde technik. Mne by sa vraj mal ozvať tento týždeň, ale či sa ozve to nie je isté, a rozhodne to neznamená, že príde ešte tento týždeň. Možno to bude až o týždeň, záleží na tom koľko majú práce, čo asi majú teraz celkom dosť ak ľudia odchádzajú z Telekomu :)
Dnes som podpísali zmluvu a večer už volal technik ohľadom termínu, ale vravel, že nemá set top boxy 😀 takže je cítiť, že ľudia menia providera
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Neda sa inak v ich settopboxe nastavit automaticke prepnutie, alebo aspon pripomienka na nejaky program?
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

ake automaticke prepnutie myslis akoze ? pripadne aka pripomienka na program ?
Hensym
VIP
VIP

Ze napr. aktualne je 16:50, pozeram daky film v TV a o 18 ide daky sport, ktory si chcem pozriet. Neda sa nastavit, abh telka o tej 18 prepla na danu relaciu, alebo mi aspon zobrazila daku notifikaciu?

Toto sa da nastavit cez epg v zozname programov prakticky na kazdej telke, aj na uplnych lowcostoch, tu som to ale nenasiel.

(Viem ze sa da nastavit pripomienka na mobile, a pod, ale to uz nie je intuitivne)
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

no neviem ako to maju epg v telkach ako vravis, kazdopadne neviem o ziadnom stb od operatora ktory toto realne ma alebo mal, telekom a orange tuto funkciu nemaju, nepredpokladam, ze to tam aj implementovane bude, osobne si prvy co pocujem ktory ma takuto poziadavku od stb
Hensym
VIP
VIP

Hmm, no v mojom okolí čo mám "pozeračov TV" (hlavne práve starší ľudia pre ktorých nie je až tak intuitívne robiť dáke pripomienky v mobile) tak to využívajú denne. Ale netvrdím že cez stb, len viem že telky to majú. Posledné 3 modely (od troch značiek) čo som mal ja, tak som to v TV mal. Ale vždy som šiel napriamo (digitálny signál priamo do TV), nie cez stb.
tyler91
King
King

čaute, takže Orange net a TV spojazdnený...
Mám 2 otázky ak si pauznem vysielanie a dám pokračovať, tak mi to pretočí o 2 minúty späť, nepokračuje program kde som skončil
A 2. máme balík LOVE, Internet Basic a ide to 60/20 namiesto 100/40, ako by malo ísť v balíku LOVE
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

a tu rychlost merias ako? idealne je to otestovat cez pc ktore je pripojene kablom k routru.
tyler91
King
King

cez wifi, ale presne mi to meria 60/20 2.4GhZ aj 5GhZ
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

odskusaj to cez kabel, bez toho nevies realne posudit ci je problem v rychlosti internetu alebo rychlosti wifi.
tyler91
King
King

odpísali, že do 14 dní to zvýšia....ale to pozastavanie práve pozeranej relácie ma štve....napr. pozerám futbal, pauznem v 40 minúte a nepokračujem kde skončil, ale hodí ma to minútu dozadu...ak niečo spustím z archívu pekne zastavím a pokračujem kde som to pauzol
A ešte k HDMI CEC, ide Vám aj ovládanie hlasitosti ? mne žial ide ibavypnutie/zapnutie TV (LG) naraz so set top boxom
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

tyler91
King
King

ja_som napísal: 27 apr 2022, 16:40 tyler :)
post2398668.html#p2398668
takže ovládanie hlasitosti fungovať nebude....ale skús prosím Ťa pauznúť práve vysielaný program :) a či ti to bude pokračovať tam kde si skončil alebo ťa to hodí minútu, dve dozadu
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

Momentálne som v práci, skúsim zajtra ak nezabudenem ;)
tyler91
King
King

Dík :) sú to výhody aj nevýhody oproti Telekomu, Orange ma ten archív vymakanejší :) a aj lepší obraz sa mi zdá že je :) a cenovo si dosť prilepšili :)
+ sa mi páči, že Orange dáva kvalitnejší router a bez poplatku za nájom :)
Obraz je rozhodne lepší na Orange Tv :) a rýchlosť set top box je úplne v pohode :)

Autoeditácia príspevku po 3 hod 23 min 40 sek:
aacid napísal: 27 apr 2022, 16:11 a tu rychlost merias ako? idealne je to otestovat cez pc ktore je pripojene kablom k routru.
večer nám asi na pol minúty vypadol net a už nám to zvýšili :)
Screenshot 2022-04-27 203526.jpg
Napísať odpoveď