Tréning väzňa

O športe...
Druss81
Light Expert
Light Expert
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 42
Registrovaný: 24 sep 2015, 9:25
Bydlisko: Senica

Re: Tréning väzňa

Príspevok od používateľa Druss81 »

Ano, je to tak
Jurkycurky
Amateur
Amateur
Príspevky: 14
Registrovaný: 02 okt 2015, 15:17

Re: Tréning väzňa

Príspevok od používateľa Jurkycurky »

Zdar borci
Kúpil som si túto knihu na Vianoce. Autor to veľmi vtipne a poučne napísal a ja som sa vrhol na tréning, no až tak super mi to nepríde. Som už pri piatom stupni na každom cviku , poctivo pomaly som šiel , no kedže som zvyknutý na prácu okolo domu (rúbanie , nosenie ťažkých kmeňov stromov , kopanie atď) tak mi to šlo celkom rýchlo. No avšak spolužiaci , ktorí chodia do fitka majú oveľa lepší progres ako ja (čo sa sily týka aj prírastku svalovej hmoty). Začínajú zdvihať v poho 80kg na bech , kdežto ja robím normálne kliky , drepy ...
Chcem ostať verný tomuto systému tréningu , po prečítaní som mal dobrý pocit z tejto knihy , že budem mať lepši progres ako "fitkári" ako sám písal , no neviem nejako sa mi to nezdá ..

Nejaké rady čo robím zle alebo čoho sa vyvarovať ? :?
Vďaka za pomoc :)
cinges
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1579
Registrovaný: 05 mar 2007, 13:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Tréning väzňa

Príspevok od používateľa cinges »

ak chces dvihat cinky, tak dvihaj cinky..ak chces trening vazna, tak budes dvihat svoju vahu... co tam chces viac vymyslat? vsak si iba v polovici.. Ked budes robit drep na jednej nohe a kliky v stojke, tak ti bude u riti, ci zdvihnes 80kg cinku alebo nie.. asi si to pochopil zle..
Dante Flyshit
Medium Expert
Medium Expert
Príspevky: 88
Registrovaný: 25 jún 2011, 16:38

Re: Tréning väzňa

Príspevok od používateľa Dante Flyshit »

Neviem prečo sa snažiť vymýšľať niečo, čo už je vymyslené. Cvič základné cviky s veľkými váhami, to je najlepší systém cvičenia.
daniel.košč
Novice
Novice
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1
Registrovaný: 21 nov 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Tréning väzňa

Príspevok od používateľa daniel.košč »

Ahojte,
Volám sa Daniel, mám 20 rokov, 93 kg a cvičim podľa knihy tréning väzňa od 18 stich rokov. športujem od 6 tich rokov takže mam svaly vypracovane zo športov + cvičením s vlastnou vahou a trošku s činkami ale to netrvalo dlho, napriek tomu že som nabral svaly pomerne rýchlo tak ma boleli ramená, sem tam lakte a to som cvičil s činkami len asi 6 mesiacov.. cvičenie s činkami mi prišlo neprirodzene a regeneracia bola dlha a bolestiva) + nieje take produktivne z hľadiska pohyblivosti, čo pri športoch samozrejme pociťujem. Od kedy cvičím mostíky 1. level na lopatkách v intervaloch 2s,1s,2s,1s moje držanie figúry + správnosť držania tela a pohyblivosti sa výrazne zlepšila. Taktiež som preskakoval 1. leveli ale časom som prišiel na to že je to nesprávne. Zvladnem spraviť 8 klikov na jednej ruke (na oboch rukách) , 10 drepov na jednej nohe ( taktiež na oboch nohách), 35 klikov, 15 zhybov, no napriek tomu cvičim 2 level zhybov, 1. level výponov na špičky, 1. level mostíkov, 3. level klikov, 5 level drepov, 3. level na brucho 1. level na kotniky. Prišel som totiž na to že sila bez vytrvalosti vas v pohybe po čase zraní. Zranil som si členok. No ked si vybudujete vytrvalosť v pohybe tak si vybuduje aj vytrvalosť šliach a klbov. A posilnim si členok, YES. ...Silu mám, teraz si vybudujem vytrvalosť a dám vedieť tak o pol roka, že ako som na tom :). Hlavne cvičte v tych sekundových intervaloch. Napríklad pri kliku 2sekundy tlačim , 1 sekundu držim vo vrchnej pozicií, 2 sekundy sa spušťam dole a 1s držim v spodnej pozicií...takýto klik je sakra ťažší ako rýchly kde pužívaš hybnosť kámo... skús si to. Tieto kliky sa budu zdať ťažke robiť na serie, tak prejdite na ľahšie varianty kliku aké sú v knihe a cvičte tie. Aké ľahké levely oproti tomu aku mám silu cvičím Ja som vám už povedal a viete čo? Ja silniem a rastiem :D s týmito na pohľad ľahkými cvikmi. Ako sa nam Paul Wade snažil povedať... Nechcem silnieť pomocou najťažších cvikov ktoré dokážeme ale pomocou najľahších pomocou ktorých ešte viem zosilnieť. Nervový systém vám pravidelným cvičením tých istých cvikov donesie opakovania. Bruce Lee povedal: Nebojím sa muža ktorý vyskúšal 10000 úderov, ale toho ktorý vyskúšal 1 úder 10000 krát.
macuch01
Novice
Novice
Príspevky: 1
Registrovaný: 15 feb 2021, 10:16

Re: Tréning väzňa

Príspevok od používateľa macuch01 »

zdravym chalani niekto tu spomynal dvd s videami jednotlivych cvikov. mozem sa spytat kde ich mozem zohnat. alebo my prosim vas poradte ako ste robili druhu uroven mostikov? podla obrazka sa nedostanem s startovej polohy do finalnej pokial si pocas pohybu neposuniem nohy dopredu ?
joel007
Novice
Novice
Príspevky: 1
Registrovaný: 24 máj 2021, 14:47

Re: Tréning väzňa

Príspevok od používateľa joel007 »

Tréning väzňa - veľmi dobrá voľba pre ľudí, ktorí buď v živote necvičili, robili nejaký iný šport a chcú zosilnieť a zlepšiť si postavu alebo sa chcú k cvičeniu vrátiť po dlhej pauze alebo zranení. Ako úvod do prostných cvičení je táto kniha super. Človeku vysvetlí, prečo je cvičenie s využitím vlastnej váhy to pravé a prináša celkom iný rozmer v porovnaní s cvičením s činkami. Prednesie človeku základný zásobník cvikov, ktoré mu bohato postačia k tomu aby atakoval celé telo. Okrem toho je písaná veľmi príťažlivou formou a tak sa z tejto knihy stane biblia, ku ktorej sa bude často vracať.

No je to jedno väčšie ALE, ktoré sa týka periodizácie. To ako Vám táto kniha pomôže alebo nepomôže závisí od toho, čo chcete v oblasti cvičenia dokázať. Chcete sa udržiavať vo forme počas dlhej doby až do staroby? Chcete mať cieľ a chcete aby Vaše snaženie malo zmysel? Chcete mať pevne stanovené hranice a harmonogram? Chcete aby bol váš tréningový plán ako nejaký kódex, ktorým sa chcete riadiť? Tak potom je táto kniha pre vás.

No ak už ste v minulosti s vlastnou váhou cvičili a Vašim cieľom je street workout či pokročilá kalistenika, zrejme už viete, že periodizácie v tejto knihe nie je tak celkom v súlade s bežne zaužívanými silovými princípmi. Podľa početných silových tréningov je potrebné, aby vaše telo a svaly boli neustále svieže. Z toho vyplýva, že sa nemôžete na tréningu vyšťaviť a je zbytočné telo žmýkať obrovským počtom opakovaní. Naberanie sily by malo byť predovšetkým o sťažovaní pákového efektu a je dôležité aby ste neustále držali čo i len maličký progres. Cvik má byť ťažký ale mali by ste ho vykonávať čo najsviežejší a prestať ešte predtým, než dosiahnete zlyhanie. O žmýkaní svalov je kulturistika (a dokonca ani to nie je tak celkom pravda) no silové športy sú o budovaní napätia. Trojbojári či vzpierači nevykonávajú viac než 5 opakovaní a medzi sériami si doprajú veľmi dlhé prestávky, aby sa im znova nabila centrálna nervová sústava. Preto nikdy nejdú nadoraz ale robia takpovediac dva kroky vpred a jeden vzad. Podľa viacerých cvičencov existuje okrem stavu pretrénovania aj stav tzv. podtrénovania. Ak ostanete dlhú dobu na jednej úrovni cvičenia a budete sa slepo snažiť o to aby ste dosiahli napríklad 20 opakovaní jedného cviku, pričom by ste zaiste zvládli aj o dve triedy tažšiu variantu cviku, je hlúposť sa zbytočne zastaviť na mŕtvom bode, pretože sa môže stať, že sa vyššie neposuniete ba možno aj naopak klesnete späť.

Z tohto dôvodu si po tých rokoch cvičenia s vlastnou váhou myslím, že je fajn zobrať si z tejto knihy potrebnú dávku motiváciu, určité varianty cvikov, motiváciu ale vo všetkom ostatnom sa riadiť hlavne inštinktami, vlastnou hlavou, pocitmi a vlastnými silovými výkonmi. Telesná predispozícia vám napríklad nemusí dovoľovať vykonávať zhyby na jednej ruke no nemáte problém urobiť muscle up. Možno by ste v pohode zvládli zopár kľukov na jednej ruke no vy stále precvičujete desiatky opakovaní diamantových kľukov alebo iných ľahších variant. Preto by som chcel poznamenať - neriaďte sa iba predpísaným počtom opakovaní. Riaďte sa tým, čo všetko zvládnete - v akej forme to zvládnete, v akom rozsahu pohybu to zvládnete a ako sa pri tom cítite (neopatí sa ísť cez bolesť). Neviem, čo viac k tomu dodať, budovanie sily s vlastnou váhou je veľká veda a u každého fungujú iné pravidlá.
Napísať odpoveď