Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Okt 2019, 14:55

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 109 ]  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Choď na stránku
Triedite odpad? 

Triedite odpad?
Áno poctivo triedim všetok odpad 35%  35%  [ 39 ]
Snažím sa to sem-tam dodržiavať 45%  45%  [ 50 ]
Netriedim / je mi to jedno / je to zbytočné 21%  21%  [ 23 ]
Celkom hlasov : 112

Triedite odpad?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Triedite odpad?
Čudujem sa, že som tu takú tému ešte nevidel - Triedite odpad? Plasty, sklo, papier, bioodpad. Udržiavate vo svojom okolí poriadok alebo robíte bordel kade chodíte?? Čo vaši susedia, okolie, ako sa k tomu ľudia stavajú? Píšte o svojích praktikách, svoje názory, postrehy chovania iných ľudí. Zaujímavé je, že ľudia berú ako samozrejmosť hodiť uhorkovu/šampusovú fľašu do kontajnera na sklo, ale s plastami už majú problém.. :roll: Je podľa vás vôbec potrebné rozdelovt smeti??

-Tak by som mohol začať: Áno odpad triedime ako doma, tak i v škole. Doma máme síce pred bránou asi 6 vriec s plastami, lebo otec to pokaždé zabudne vyložiť pred dom, ale predsa :D
-V škole máme tiež koše na plastové fľaše po chodbách. Avšak skoro nikto to nedodržuje. U nás v triede to robíme väčšinou tak, že jeden zobere všetky fľaše a zanesie ich tam. Tiež sa odkladajú štuple z fliaš do takých škatúľ (pri nádobach na plasty) ževraj za to nejaká nadácia daruje vozíček postihnutémým deťom za určitý počet štuplov. :)

25 Apr 2007, 15:51
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
jj hej je to otrava ale co uz ( furt zmacknut flasu a potom ji vyniest von -do garaze kde je to vreco ... )
Tiez triedime papier a sklo.
Ostatne veci nie ! v robote mame kontajner tak ked je niecoho vela tak sup ho tam :P :oops:

25 Apr 2007, 15:53
Profil  ICQ  Pokec  Facebook  
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No my triedimy max. flase a tetrapacky, pouzivame iba 2 vrecia z tych 5 ci kolko ich je...

25 Apr 2007, 15:56
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
hmm .. :) ešte som zabudol na bioodpad zo záhrady. :lol: Máme 17 árov trávnatej záhrady, takže tie 2 vrecia nám nikdy nestačia.. Sused si trocha zobere vždy pre sliepky, ale stále je toho moc.. :naturehot: no aspoň nemáme ten smradlavý kompost..

25 Apr 2007, 16:07
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok 
doma nie.. ale v skole to hej... su tam rozdelene smetiaky :)

25 Apr 2007, 16:51
Profil  ICQ  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
snazim sa, minimalne plast(PET flase) a bio veci triedime, u babky jasne ze bio ide na kompost.

25 Apr 2007, 18:55
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
doma sa snazim aspon ja ked uz nitko nieje ochotny :? ...ale v skole sme mali taku debatu ako spoluziaci sme sa bavili a podla tych stastik ,kt.nam ponukla ista profesorka sme si zacali robit srandu,ze nedychaj lebo chcem este mat vzduch pre svoje deti...na druhy den dosiel spoluziak s taskami na triedenie odpadu...moje okolie sa k tomu neako vobec neci..je len velmi malo kontajnerov na tridenie odpadu...ehm ja naozaj chcem este kyslik pre svoje deti :?

25 Apr 2007, 19:35
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Príspevok 
triedim, triedim, poctivo :)
ide predsa o dobrú vec

25 Apr 2007, 19:40
Profil  ICQ  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
triedime resp triedim ja ale moc sa mi nechce ,stale je viac tetrapakov a pet flias ako mame na ne miesta :?

25 Apr 2007, 19:51
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
jasné.... papier a obaly papierové do čierneho vrecka....a do modrého PET flaše....
:) a ja som za....

25 Apr 2007, 19:54
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Papier ide do zberu, kovy idú do kovošrotu (kovy nie sú také časté, skôr ojedinelé. :lol: ), plasty nám vznikajú vlastne iba z PET fliaš, s tými to ale riešime tak, že odrežeme časť z vrchnáku a do toho pcháme netriedený junk a keď je flaša plná, ide do pytla s ostatným sajrajtom. Takto zmenšujeme objem vyprodukovaného odpadu.

25 Apr 2007, 20:01
Profil  ICQ  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Papier (časopisy,noviny,..) dávame do zberu,sklenené flaše sú väčšinou vrátne, zvyšok (plast - jogurtove kelímky, PET flaše, ...) dávame do jedného vreca a odhadzujeme pred panelákom do kontajnera... Myslím si že najprv by sa mal spraviť poriadok (aspoň v mojom prípade) v okolí kontajnerov a potom nejakým spôsobom viac motivovať ľudí triediť odpad. V škole odpad netriedime.

25 Apr 2007, 20:15
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
jasne ze separujem, predsa za vyseparovany odpad sa neplati :D

ale nie, snazim sa vzdy palstove flase hodit do plastov a sklo tiez. Na papiercas neostane, nebudem predsa sa v hrabat v kosi v kvoli dvom A4 :oops:

25 Apr 2007, 20:33
Profil  ICQ  
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ako kedy ked mam blby den tak to všetko len tak hodim do koša ale ked nie tak triedim zaleži od toho ako sa mi chce:D

25 Apr 2007, 20:40
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
triedim ... ale ked mam fakt zlu naladu tak vsetko supnem do jedneho ... (max 1x za mesiac)

25 Apr 2007, 21:03
Profil  ICQ  Skype  Facebook  Twitter  WWW
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Triedim - papier zbieram doma do vriec alebo krabic a potom naraz odnesiem do zberu. Nasi ma uz skoro kvoli tomu z domu vyhodili, bo vsade mame len papier :D. Pet flase do vreca. tie nam smetiari odnasaju kazde dva tyzdne. biioodpad davame zvacsa sliepkam a zajacom. Uz len tie tetrapacky...to som vzdy leniva ich umyvat a strihat, ale asi zacnem :)

25 Apr 2007, 23:55
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
triedime plasove flase, velke papierove veci a obcas sklenene flase..

26 Apr 2007, 6:40
Profil  ICQ  WWW
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
triedime skoro vsetko

26 Apr 2007, 13:21
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
bolek píše:
Triedim - papier zbieram doma do vriec alebo krabic a potom naraz odnesiem do zberu. Nasi ma uz skoro kvoli tomu z domu vyhodili, bo vsade mame len papier :D. Pet flase do vreca. tie nam smetiari odnasaju kazde dva tyzdne. biioodpad davame zvacsa sliepkam a zajacom. Uz len tie tetrapacky...to som vzdy leniva ich umyvat a strihat, ale asi zacnem :)
S tým papierom si to viem živo predstaviť. Vlastne mi stačí otvoriť oči. :D Môj tato totiž robí v tlačiarni a nejako si v hlave zafixoval, že každý deň musí doniesť zo 20 športov, 4 pravdy, 4 smečka, 2 nove časy ...etc. Proste plnu kabelu novín.. :?

26 Apr 2007, 18:28
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Frikso píše:
S tým papierom si to viem živo predstaviť. Vlastne mi stačí otvoriť oči. :D Môj tato totiž robí v tlačiarni a nejako si v hlave zafixoval, že každý deň musí doniesť zo 20 športov, 4 pravdy, 4 smečka, 2 nove časy ...etc. Proste plnu kabelu novín.. :?

Ale nevyhodis ho ani za svet, vsak? My mame tak v nedelu plnu schranku reklamnych novin a inzeratov atd, ale nedokazem ho proste po precitani pozuzvat a hodit do smetiaka. To je proste PAPIER a ten jednoducho u mna patri do zberu :)

26 Apr 2007, 19:18
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 109 ]  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť