Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 24 Feb 2020, 6:06

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Úprava DOM pomocou proxy servera
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Príspevok Úprava DOM pomocou proxy servera
Dávnejšie som zakladal vlákno kde som riešil úpravu dom resp napojenie programovacieho jazyka na browser bez využitia externého driver browseru bohužiaľ nikto nevedel riešenie

Jeden užívateľ mi povedal že by to bolo lepšie robiť cez proxy server .
Chcem sa pustiť do toho cez ten proxy server. Ale najprv budem musieť vedieť teóriu , moje domienky sú také že sa jedná vlastne o metpdu MITB pri ktorej môžem manipulovať s DOM na stránke na počítači prippjenemu k danej proxy , samozrejme na https šifrované weby musím pravdepodobne vygenerovať a priradiť vlastne SSL/tsl ku každej doméne aby som mohol zasahovať do kumunikacie resp aby som mohol upravovať DOM , myslím ak sa nepletiem jedná sa o niečo ako využíva ARP útok .

A teraz trochu praktiky , predpokladám že budem musieť použiť nejaký komerčný proxy server ako odporúčaný titanium proxy či angel sharp , tam je otázka čo tam všetko treba nastaviť a ako? Ďalšia otázka ako robiť script pre MITB proxy , takže funkcionalita ako get element by id atď alebo vloženie tagu atď . Nenašiel som žiadne POC , haldal som a informácie sú neprehľadné . Vie mi to tu niekto objasniť presnejšie aby som si to mohl predstaviť a aplikovať? Zatiaľ mám skúsenosti s manipuláciou DOM v externých driver browseroch ktoré sú napojené na nejaký prog.jazyk čo je absolútne jednoduché , bohužiaľ s týmto proxy MITB ešte nemám skúsenosti

Pre tých čo nevedia pôvodne som chcel vytvoriť externý adblock pre reklamy v Chrome ktorý by pracoval mimo prehliadača narozdiel od klasických na rozšírení , problém bol ten že ja ani nikto na tomto fóre neprisiel na riešenie ako napojiť prlgramovaci jazyk na už existujúci Chrome browser bez využitia externých driverov ako selenium . Nakoniec mi niekto odporučil proxy.

Vidím v tom hneď jednú výhodu a tá je tá že by to mali fungovať na všetkých browseroch , užívateľ musí byť iba pripojený na webe a nezalezi na tom aký má browser.

Kto mi poradí ? Stačí mi dať malú ukážku a potom to už zvládnem .

09 Apr 2019, 3:33
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Úprava DOM pomocou proxy servera
DOM mozes manipulovat resp. odstranovat reklamy aj cez regularne vyrazy, ale urcite existuju na to nejake tooly, zalezi v com to chces robit...

co sa tyka https tak mozes sice vygenerovat vlastne certifikaty lenze v browseroch sa to bude zobrazovat ako nebezpecny web, ked ten certifikat nie je vydany od certifikacnej autority, ktoru ma browser naimportovanu

EDIT: nepotrebujes pouzivat nejaky hotovy proxy server, mozes si urobit svoj vlastny, napriklad v node.js

https://github.com/alibaba/anyproxy

09 Apr 2019, 7:23
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Na prve experimenty sa da pouzit https://www.telerik.com/fiddler vies si v nom (asi v Lue naskriptovat preposielani requetov atd...).

Co sa taky certifikatov, tak musis importovat certifikat do Trust rootov, a tymto certifikatom (jeho privatnym klucom) podpisovat adhok certifkaty pre domeny ktote nasvtevujes a importovat ich do do storu pred nacitanim stranky.

harrison314 píše:

Tak na to je lepsie si spravit proxy server (co je defakto program beziaci na pozadi, ktory sa sa ako proxa aj sam zaregistruje), ja som sa niecim podobnym hral, ale na automaticke stahovani obrazkov zo stranok, ktore som navstivil.

U mna to bolo cez Titanium Web Proxy a AngleSharp.

09 Apr 2019, 12:23
Profil  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Zaujimave, nevedel som ze je to take easy naimportovat trusted certifikat, myslel som ze kazdy browser ma len svoje vlastne certifikaty a nie ze ich beru aj so systemoveho storu. Na windowse sa to tiez da dokonca spravit cez command line:

Citácia:
CERTUTIL -addstore -enterprise -f -v root “mycert.cer”

Jedine co na to treba je admin privilegia.

09 Apr 2019, 17:35
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Alebo na Windows 10 - https://docs.microsoft.com/en-us/powers ... w=win10-ps , len tie pre konkretne stranky si budes musiet generovat sam.

10 Apr 2019, 6:54
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť