Kreslo k pocitacu

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Kreslo k pocitacu

Príspevok od používateľa wladas »

Dreamer - sorry za uplne dementny dotaz ale skusal si nastavit podrucky do najvyssej polohy? :)
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

heker - tak mozno nie celkom, ale DropDead sa za ten eshop zarucil, viac nizsie...

wladas - sorry ze ti na toto neodpoviem.

Takze som im napisal na mail, volali mi na mobil, potvrdili ze dana stolicka je urcite ALBA (na 100%) a ze ine podrucky su vyssie, takze mi ich vymenia.

Bol som opat v tom inom eshope, spravil som si fotky s metrom a z vv mix mi poslali fotky tiez tie v inom eshope maju asi 37cm (P98 4D), moje maju asi 33cm (P44 2D), tie ktore mi poslali z vv mix maju 34.5cm (P98 3D, aj opticky je to ina verzia) a este poslali P48B a tie maju asi 37cm, takze zrejme tie mi poslu, este sa dohodneme.

Ti, ktori mate Lara VIP, z akeho eshopu ste ju kupovali?
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ja zo stolickymix.sk
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Jžš, Drímr...ty nešťastná duša. Ako si už zistil, nie, Mix nepredávajú "fejk", Alba je výrobca a len Alba má model Lara VIP. K tým podrúčkam tie neviem, čo povedať, ja som pravdupovediac nikdy nemal problém s tým, že by podrúčky v najvyššej pozícii neboli dostatočne vysoko (naozaj ich máš vytiahnuté na najvyššiu pozíciu???). Tu je odkaz na všetky Albácke podrúčky
https://www.albacr.eu/cs/razeni-dle-typ ... -a-kresla/
P98 sú 4D verzie, na Mixe majú 3D podrúčky P48B ale úprimne, 3D sa neoplatia a za 4D je štandardne privysoký doplatok (40€ alebo tak nejako, čo sa mi vybavuje).

K bedrovej opierke, pri každej stoličke ti bude výška bedrovej opierky fungovať len v ideálnej výške operadla (operadlo sa zvykne nastaviť raz podľa výšky a hotovo).
Dreamer
Addict
Addict

DropDead - neprehanaj, mal som viacero dovodov na pochybnosti, pisal som o tom vyssie, nechce sa mi to riesit.

K tej otazke, ci mam podrucky naozaj na najvyssej pozicii - vlastne ked viem posunut podrucky o 2cm, 4cm, tak ako je vobec mozne nevediet ich posunut aj na najvyssiu poziciu?

Ja som posledne roky vyskusal tak hrubym odhadom asi 60 stoliciek v asi 20 obchodoch, okrem toho ze niektore boli celkovo male, tak u mnohych boli problemom prave tie podrucky, sadol som si a ruky boli vo vzduchu.

Mam zrejme vyssiu cast trupu a mozno kratsiu cast ruk od ramena k laktu a preto su mi takmer vsetky podrucky nizko, ale okrem spominanej 1000-eurovej Therapie bola ta LARA VIP ktoru som skusal jedina, pri ktorej to bolo OK, ale tie 2D ktore mi prisli so stolickou boli kratsie - a to mi potvrdili aj z vv mixu, ze P48B su dlhsie a tie fotky dokazali, ze ani tie 4D P98 nie su rovnake a su minimalne 2 rozne verzie, mozno aj keby som to objednal z toho ineho obchodu, tak by mi prisla ina verzia.

P48B sa mozno vacsine neoplatia, ale mne su 2D proste "male", keby ti boli male topanky, tiez nepovies ze za vacsie sa ti neoplati doplacat a nebudes chodit v tych co ta tlacia.

K bedrovej opierke, skoda ze som to nevedel skor, zbytocnych 22€, ale nevadi, kvoli tomu nebudem vracat celu stolicku.

//autoeditácia príspevku (18 Okt 2019, 23:49)
Mozno banalna otazka, ale ak je stolicka zablokovana, myslim hojdanie, tak sa pri opreti operadlo akoby hojda, "peruje", je to normalne?
DropDead
Addict
Addict

Ktorá verzia tých podrúčiek je taká ako na webe Alby?

A áno, to s aretáciou je v poriadku.
Dreamer
Addict
Addict

Dik za odpoved, pocital som s tym, len ja nie som velmi tazky a nejak som si nevedel predstavit 130 kiloveho cloveka ako sa opiera.

BTW Uz som nasiel aj papier v krabici kde je znacka Alba, ale musis uznat, ze je to divne, predavaju kvalitnu znackovu stolicku a nikde na stranke to nemaju uvedene, ani na Heureke nie su (aj ked tam sa zrejme plati, tak to je pochopitelne).

Inak teraz to nebude velmi aktualne, ale hlavne v lete, ked sa clovek viac poti, ako sa starat o tuto stolicku, pouzivate nejake podsedaky, ak anoi ake? Kludne piste nejake tipy, chcem aby mi stolicka vydrzala v dobrom stave co najlepsie.

K podruckam, na ktore sa teraz pytas? Tie ktore som skusal v obchode medzi tymi na stranke Alba nie su, povedali mi ze to su P98 4D urcite a z vv mix mi napisali ze to urcite P98 nie su, takze su bud ine alebo starsia verzia P98, ale 4D boli sli otacat aj posuvat dopredu, fotku prikladam v prilohe.

Tie ktore mi odporucaju vo vv mix su P48 s takymi tlacidlami celkom hore z vonkajsej strany, tiez nie su na stranke Alba, aj ked su tam dve verzie P48, tie by mali mat asi 37cm, podobne ako tie ktore som skusal, tak snad budu OK, este nieco vo vv mix zistuju a v pondelok by sme to mali doriesit, su tam velmi ochotni, len doplacat budem asi 30€, ale nevadi.
Prílohy
LARA VIP - 4D.jpg
DropDead
Addict
Addict

Tak pri tej cene by som už doplatil tých 45€, u keď máš doplatiť 30€ za 3D, rovno za 4D.
Dreamer
Addict
Addict

Ja si nemozem dovolit to co sa najviac oplati kupit, tie 4D ktore som skusal a maju 37cm nie su dostupne a ine asi 4D - P98 mi odfotil s metrom a maju len 34.5cm, takze by mi boli tiez kratke, praveze tie P48 maju 37cm a preto su zatial pre mna najprijatelnejsie, ale este sa zistuje dostupnost inych, v pondelok budem vediet viac.
DropDead
Addict
Addict

Oficiálne prehlasujem, že už ničomu nerozumiem.
Dreamer
Addict
Addict

Comu nerozumies?

- podrucky 2D P48, ktore mam teraz maju 34cm a su mi kratke
- podrucky 4D, ktore som skusal v inom obchode maju 37.5cm a boli mi dobre, su vo vvmixe nedostupne
- podrucky 4D P98 z vvmixu (ine 4D) maju len 34.5cm a boli by mi kratke
- podrucky 3D P48 z vvmixu (ine P48) maju 37cm a boli by mi zrejme dobre

Samozrejme tie rozmery su len priblizna dlzka v maximalnej polohe, 34cm mi nestaci, nemozem opriet ruky bez toho aby som sa musel hrbit.

Vo vvmixe zistuju, ci su dostupne tie ktore som skusal, alebo ine dlhsie a v pondelok mi daju vediet.

Jednoducho tie typy/nazvy nic neznamenaju, su uplne rozne verzie s rovnakymi nazvami ale s roznymi rozmermi a roznym dizajnom.
DropDead
Addict
Addict

Jasnéé, aj P78 sú 4D, no aj tak, ani jedny mi neprídu podobné tým z Alba stránky...hrozná miešanka.
Dreamer
Addict
Addict

Tak tie podrucky ktore som skusal boli P97 4D, cena by bola 50€ a dodanie asi 3 tyzdne, takze som sa rozhodol pre tie P48 3D, maju tiez 37cm a mozno o nieco viac a pridu mi zajtra, doplatok 29€.

Neskor napisem aj svoje skusenosti so stolickou, som zatial spokojny, aj ked mam podobny problem ako spominali ini vyssie, opierka hlavy je prilis vzadu, daju sa tie vankusiky, na ktore bol odkaz vyssie tusim na ali, kupit aj u nas? Nechce sa mi cakat mesiac a potreboval by som aj nejaky vacsi pre bedra, prip. este nejaku podlozku alebo podsedak, ten len kvoli predlzeniu zivotnosti - vsetko v ciernej farbe.
DropDead
Addict
Addict

Ani nie,
https://www.aliexpress.com/wholesale?tr ... asc&page=1
https://www.aliexpress.com/wholesale?tr ... roupsort=1
dobré, že počkáš, aspoň to naozaj oceníš. Ja inak taký mám aj na Ergohumanke, na takýchto stoličkách máš tie opierky také stále, a ak sa to dá dobre ohnúť, tak je to na hranici možností opierky.

A potom,
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=MO ... =&max=&o=3 .
Dreamer
Addict
Addict

OK, dik, este si spravim "prieskum" v meste a potom sa rozhodnem, len skoda ze tie lacne nie su aj cierne, alebo aspon jednofarebne, chcel by som aspon rovnaku farbu pre hlavovy a bedrovy vankusik.

Inak, nepredavaju sa male vankusiky z pamatovej peny? Nieco by som na to uz navliekol...

Dnes mi prisli nove podrucky P48, su prakticky rovnako dlhe ako tie P97 ktore som skusal, urcite dlhsie ako tie stare, aj ked to nie je uplne idealne, ale dlhsie nie su, viac napisem neskor.

Zistil som, ze som zabudol vlozit taky maly, tenky cierny plastovy "cudlik", asi 1cm, do drziaka pre hlavovu opierku - a ta sa uz neda vybrat, je to aj napisane v tom navode. Ja som navod podrobne nestudoval, pretoze tu pisali, ze montaz je jednoducha a navod netreba, moja chyba, nezda sa mi ze by to vadilo - ale predsa, moze to byt problem?
DropDead
Addict
Addict

Tú otázku smeruj rovno na pána do Vvmixu, ten ti dá najlepšiu odpoveď.
Dreamer
Addict
Addict

ALBA LARA VIP stolicka + 3D P48 podrucky - hodnotenie

OK, tak teraz vyhody, nevyhody a postrehy, uz budem hodnotit nove P48 3D podrucky...

+ perfektny pomer cena/kvalita
+ dodanie z vvmix-u 2-3 dni (pri ciernej farbe, pri inych to budu asi 3 tyzdne)
+ kvalitna konstrukcia
+ ticha
+ pohodlna
+ bezproblemove polohovanie operadla, opierky hlavy a podruciek
+ na vysku prva polohovatelna stolicka, okrem 1000-eurovej Therapie, ktora mi nie je mala
+ 3D podrucky su (skoro) dokonale, velmi pohodlne, opat jedine pri ktorych sa nemusim hrbit, okrem tej 1000-eurovej Therapie

- hlavova opierka je prilis vzadu, nutne dokupit vankusik
- 3D podrucky sa daju vysuvat dopredu, no chyba mi skor posun dozadu, pri naklone dozadu padaju lakte
- nafukovacia bedrova opora je fajn, ale vo vyssej pozicii je nepouzitelna - tiez je nutne dokupit nejaky vankusik

Dalsie skusenosti:

- nafukovacia bedrova opora je pouzitelna v spodnej polohe, ak ste vyssi, neodporucam ju
- 4D podrucky sa podla mna neoplatia, doplaca sa 50€, pisat na klavesnici je mozne pohodlne aj s 3D podruckami
- 2D P44 su kratsie, asi 34cm, v pripade potreby odporucam 3D P48 s dlzkou asi 37cm
- pri montazi sa mi zadrela do prsta "trieska" z kovovej casti, podarilo sa mi ju vytiahnut, ale tie hrany pod sedakom su velmi ostre
- zabudol som pripevnit malu ciernu plastovu cast pri nasadzovani hlavovej opierky, tak si na to dajte pozor, vytiahnut sa uz neda, ale zatial mi to neprekaza

Skusal som desiatky roznych polohovacich stoliciek od 100 do 1000€ a okrem Therapie za 1000€, co je zdravotna stolicka a nie je velmi pohodlna, mi boli vsetky male, bud nizka opierka chrbta, hlavova opierka bola nizko, alebo podrucky boli nizko aj v najvyssej polohe a neslo sa opriet bez hrbenia, skusal som aj celu seriu tych sietkovanych stoliciek, aj tie mi boli male a ceny boli vyssie, aj 2x ci 3x vyssie.

Takze LARA VIP je skvela polohovatelna stolicka za super cenu, vhodna aj pre vyssich ludi, kvalitna a pohodlna a zaroven mam tiez pocit (ako niekto vyssie uz spomenul), ze je mozno aj zdravotna, trocha podobna Therapii, ktoru som skusal tiez, ale LARA VIP je urcite pohodlnejsia a ovela lacnejsia, .

//autoeditácia príspevku (26 Okt 2019, 22:11)
Nasiel som v Jysk-u toto z pamatovej peny, ceny su uz vyssie, ale je to predsa pamatova pena:

Wellpur kvanne a halsa.

https://www.google.sk/imgres?imgurl=htt ... egUIARDbAQ

https://www.google.sk/imgres?imgurl=htt ... ..i&w=1280
DropDead
Addict
Addict

Ten vankúš nemá žiadnu gumičku, že?
Dreamer
Addict
Addict

Ma, myslim ze oba maju, aj ked este lepsi by bol aj suchy zips.

Tu su v slovenskom Jysk-u, este pridavam treti, ktory je trocha vacsi - torpa:

https://jysk.sk/spalna/vankuse/zdravotn ... e-13x25x11
https://jysk.sk/spalna/vankuse/zdravotn ... 34x36x12-6
https://jysk.sk/spalna/vankuse/zdravotn ... 24x42x12cm
DropDead
Addict
Addict

Lebo v popise som o tom nenašiel o tom zmienku. Skúsil by som prípadne v utorok skočiť do Jysku a pozrieť osobne, či tam niečo také je, lebo vyzerá to fantasticky (aj keď taktiež, že je to v tom strede príliš hrubé).
Napísať odpoveď