Dovolenka 2010 až 2022

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
yoggy

Re: Dovolenka 2010 až 2019

Príspevok od používateľa yoggy »

Ubytovanie v Kodani ta vyjde rovnako ako v Bratislave. (pokial neberies v uvahu ubytovne) Ceny v restauracii take iste ako v lepsich podnikoch v Bratislave atd. Bratislava resp. cele slovensko je strasne predrazene. :roll:
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa jackb »

ubytko rovnako, mozno trochu menej ako platievam v BA. restiky, streetfood na trhovisku Torvehallerne sice o dost drahsie ako v BA, no rozdiel s cenami v UK az tak velky nie je.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Neviem odkial beries tie ceny, ale pripada mi to, ze si si ich vycucal z prsta. Ceny hotelov su v Kodani 2x vyssie, teraz som si to overoval aj cez booking.com v pripadne 3-hviezdickovych hotelov. V hlavnej sezone idu ceny hore. Taxiky su tiez drahsie. Ceny v restauraciach su podstatne vyssie ako na Slovensku, su 2 az 3x vyssie ako u nas. Alkohol tiez drahsi. A vlastne vsetko je vyrazne drazsie.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

prepac, zabudol som napisat AirBnB. aj v BA, aj ked cestujem ho pouzivam. takze si daj obe mesta a pozri si to :)
taxiky su tiez mimo temu. ked dam 100 libier za kartu (72 hodin), v ktorej mam muzea a galerie a plus celu dopravu, tak sa nevozim taxikom. hlavne ked je stanica metra v budove letiska. ale okrem samotneho faktu, ze je ide o taxik z letiska, by som zohladnil platy v Dansku a preratol by som si to na index - ako dlho pracuje Slovak s minimalkou z letiska M. R. Stefanika do Lamaca na taxik, a kolko na podobnu cestu pracuje Dan. a potom je na Slovensku ovela drahsie.
pivo na koncerte bolo drahsie aj na UK, aj ked Londyn to nebol. je to predsa len sever Europy, aj ked alkohol na ulici bol, a aj v S-Bahne a na jeho staniciach boli opiti ludia
ale nechcem nikoho nutit. ak sa zda Kodan pridraha, su ine pekne destinacie, kde najviac stoji cesta tam.
heker
Redeemer
Redeemer

Prepac, zabudol som ti napisal, ze som reagoval na to co pisal yoggy. Nemozes porovnavat index platov, pretoze ked tam pojde niekto z Presova ci Myjavy na vylet do Kodane, tak si vezme peniaze, ktore zarobil na Slovensku a tak je irelevantne kolko sa zaraba v Dansku. Proste je to ta drahsia krajina pre nas so slovenskym platom. S tou kartou a taxikmi mas pravdu, v tomto pripade sa oplati vyuzivat MHD.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

objavuje sa vela zaujimavych leteniek v business class do USA, napr na Havaj za 500 euro z Budapesti az do oktobra, kedy uz bude davno po pandemii
predpokladam, ze toho bude este viac
gogo956
Redeemer
Redeemer

Re: Dovolenka 2010 až 2020

Príspevok od používateľa gogo956 »

Zdravím, zaujimal by ma vas nazor, rada: od januara mam zaplatene ubytovanie na zaciatok jula na Slovensku. Nie je to hotel, je to ubytovanie ktore funguje na principe ze tam nie je ziaden personal, chodi iba upraovacka. Nakolko nejde o malu sumu penazi, tak by zaujimalo, co by ste robili na mojom mieste. Pretoze povodne som ratal s tym ze uz v juli by situacia mala byt ohladom virusu upokojena a vecsina sluzieb fungovat skoro normalne. Lenze teraz vsade pisu, ze predpokladaju, ze v juli ci auguste bude este len vrchol epidemie, takze co s tym? Fakt neviem a je tu moznost ze ten zivnostnik proste padne do platobnej neschopnosti a nebude mat z coho vratit, alebo proste zbankrotuje ci zavrie podnik.
O tie peniaze by som fakt nemusel prist, hlavne ked sam clovek nevie ako to bude s pracou,dakujem za kazdu radu. :plus:
heker
Redeemer
Redeemer

Zivnostnik ruci svojim majetkom. Vacsinou sa pise ako vacsinou, nie vecsinou, uz sa to konecne nauc. Hotelieri riesia presuny rezervaciek a nie je jednotna dohoda na tom, snazia sa o to, aby sa to bezplatne poposuvalo miesto storna - tyka sa to hotelov, penzionov, apartmanov a aj inych. To co sa pytas ty, na to sa ti neda odpovedat. Mal by si sa skor opytat osoby, ktora prevadzkuje ten apartman, ze ci je mozne to posudut v na ine obdobie. Je to vsetko o komunikacii s nim.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

heker
dakujem, aky rezim vlastne teraz plati pre taketo zariadenia? funguju aspon ciastocne?
DEVZYO1G
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DEVZYO1G »

babka má penzion, 95% rezervacii zrusili samy zakaznici
heker
Redeemer
Redeemer

Neviem aky rezim, v hoteloch rusili do zaciatku marca kongresy aj ubytovanie, islo to same od seba. A tak vacsina hotelov zavrela sama od seba pre nedostatok zakaznikov a aj pre ochranu zakaznikov. Po polovici marca doslo nariadenie a museli sa zavriet aj ubytovacie zariadenia, takze zavrete su vsetky (neviem ci sa to tyka aj apartmanov). Teraz ma Asociacia hotelov a restauracii Slovenska kampan s nazvom "Nerus pobyt, zmen termin", kde sa snazia o prebookovania zakaznikov na neskorsi datum. Lenze nikto nevie ako dlho to bude pokracovat.
beardie
Redeemer
Redeemer

DEVZYO1G napísal:babka má penzion, 95% rezervacii zrusili samy zakaznici
ten poznam, tam si ubytoval tych migrantov, ze?
DEVZYO1G
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DEVZYO1G »

neprisli ziadny :(
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

ozivim tuto temu.

Planujem s kamaratmi na jesen mensi road trip v USA a Kanade. Planujeme priletiet do NY, prejst do Kanady v Niagara Falls a odletiet z Toronta. Na vstup potrebujeme americku ESTA, cital som, ze na colnici (?) chcu vidiet spiatocnu letenku z USA, bude im stacit letenka z Toronta? Na vstup do Kanady potrebujeme kanadsku ETA. Ako je to prechodom cez hranice do Kanady? Je nieco s cim treba ratat?
Chceme si pozicat auto v NY, oplati sa viac dojst s nim az do Toronta, alebo je lepsie nechat ho niekde na americkej strane Niagara Falls, prejst hranice nejako a pozicat si druhe auto v Kanade?
Vieme, ze nevieme ako bude vyzerat coronovy svet na jesen, ale teoreticky zaockovani by sme s covid passmi nemali byt problemy so vstupom do USA a Kanady, vsak?
Nejake tipy alebo info, ktore je lepsie vediet pred tym ako ideme alebo este lepsie pred tym ako zaciname planovat?
Pevne verim, ze tu su ludia, co to sleduju a maju to trochu viac v oku a uchu. Vdaka vopred
beardie
Redeemer
Redeemer

si si isty, ze chcete spoznavat prave krasy severnej casti statu New York? na roadtrip su vyrazne krajsie miesta, nie, ze by som mal nieco proti, len je to zaujimavy vyber

problem nastane pri pozicani auta, nemyslim si, ze najdes pozicovnu, ktora vam pozicia auto v USA a vratite ho v Kanade a ak aj hej, tak to bude za mastny poplatok, pritom v Toronte ho urcite potrebovat nebudete
to sa ale da vyriesit pozicanim v NY a vratenim v Buffale, resp v Niagara Falls na americkej strane, pesi prechod do Kanady po Rainbow Bridge (malo by ist bez ETA, lebo ten sluzi pre prilet letecky, resp lodou), obzretie NF z kanadskej strany (co je urcite lepsie) a potom Megabusom do Toronta
opacny pesi prechod z Kanady do USA stal 8 USD + 0,50 CAD za turniket na moste

urcite by som doporucil lod pod vodopadmi, je to velmi pekny zazitok

plan na Toronto uz mas?
heker
Redeemer
Redeemer

Mna napada otazka, ze ci USA uz bude pustat turistov a este k tomu bez karanteny? Lebo vyjadrenia boli rozne, aj ked pre zaockovanych by to mohlo byt OK.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Destinaciu mame vybranu taku aku mame, lebo chceme pozriet zapasy NHL a NBA. Pri sucasnej situacii dufame, ze zaockovani budu mat vyhody a ze sa dostaneme do krajiny a na zapasy.
Plan na Toronto okrem hokejovych zalezitosti nemame este ziaden, momentalne riesime skor vseobecne logisticke veci odkial kade a kam. Plan je NY - Boston - Buffalo - Toronto.
beardie
Redeemer
Redeemer

ked tam uz zapojis ten Boston, tak je to hned lepsie!
stara dobra biela Amerika, tie povodne kolonie maju nieco do seba :)
fildinko
Professional
Professional

Re: Dovolenka 2010 až 2021

Príspevok od používateľa fildinko »

Tak nejaké info ohľadom leta 2021:

„Semafor bude deliť krajiny do troch kategórií – zelenej, červenej a čiernej. Do zelenej budú patriť okrem iného všetky krajiny Európskej únie. Cestovatelia, ktorí sa budú na Slovensko vracať zo zelených krajín a absolvovali obe dávky očkovania proti ochoreniu COVID-19, či ochorenie nedávno prekonali, sa tak vyhnú povinnej karanténe a aj testovaniu,“

Dodáva tiež, že nezaočkovaní cestovatelia budú musieť absolvovať testovanie PCR či antigénovým testom, výhodou oproti súčasnému hraničnému režimu je však fakt, že tento test budú môcť absolvovať hneď po návrate a v karanténe pobudnú len počas doby čakania na výsledok testu.

Toto celkom nahráva ľudom ktorý sa nedajú očkovať, iba si spravia pred a po príchode Ag test a vybavené.
heker
Redeemer
Redeemer

Re: Dovolenka 2010 až 2021

Tym, ktori sa nedaju ockovat by mali dat povinnu karantenu.
Napísať odpoveď