hlavny faktor je ten, ze Ukrajinci už tie moderné poznatky majú. Tomahawky sa vyvíjali v 80tych rokoch, vyvojari museli vela počítať a vela testovať. To dnes do značnej miery odpadá-proste vývoj. A samozrejme počítače a samozrejme Ai k tomu. Dalsia vec je, ze UA je velmi silno dotovana z Eu, takže nie je dovod prečo by to nešlo. Dokonca sa niektore UA zbrane vyrabaju v statoch EU aby boli chránené tovarne pred Ruskom.harrison314 napísal: 27 jún 2026, 14:03 Nedavno som sa nad tym zamyslal, z hladiska techniky AI pri vyvoji a elektroniky ci sofveri to musi ist richlo (samozrejme, ked je zvladnuty nosic), aspon mi to tak pride co sa tyka IoT vyvoja. Na to na co kedy trebalo miliony a roky (vyvoj Tomahawku) dnes staci par mesiacov a par ludi.
Pre Rusko je to celé beznádejná situácia.
**
Na Kryme vraj niektore výpadky elektriny trvali aj dva dni.
Autoeditácia príspevku po 1 hod 47 min 30 sek:
https://uim.dk/nyhedsarkiv/2026/juni/re ... l-danmark/Muži vo veku 23 – 60 rokov, ktorí nie sú oslobodení od vojenskej služby, už nebudú môcť získať povolenie na pobyt v Dánsku.
Europska komisia uvažuje nad rovnakým krokom.