Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 06 Jún 2020, 17:32

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Vstavané spotrebiče do kuchyne
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Vstavané spotrebiče do kuchyne
Čaute,

v blízkej dobe budem objednávať kuchyňu do bytu a pomaličky začínam riešiť otázku vstavaných spotrebičov. Viete mi poradiť, napr. ktorým značkám sa vyhnúť, prípadne pri ktorých spotrebičoch sa oplatí priplatiť a podobne?

Konkrétne plánujem kupovať:
-digestor
-vstavanú chladničku
-vstavanú rúru
-vstavanú mikrovlnku
-vstavanú umývačku
-indukčnú varnú dosku

Dodávateľ kuchyne má k dispozícií značky AEG, Gorenje, Mora a Electrolux (nemusím brať od nich, ale je tam potom poplatok navyše za montáž spotrebičov). Zopár ľudí mi odporúčalo Elecrolux, ako zlatú strednú cestu.

Ak sa niekto vyzná v týchto veciach, budem vďačný za každú radu :) Rozpočet nemám presne určený, samozrejme, čím menej, tým lepšie, ale nie na úkor kvality. Hľadám nejakú tú strednú cestu s dobrým pomerom cena/výkon.

15 Júl 2019, 12:51
Profil  ICQ  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Vstavané spotrebiče do kuchyne
Ja mám ten istý problém. Neviem sa rozhodnúť ale myslím si že Elextrolux je zlatý stred.

15 Júl 2019, 14:28
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Len tak na rychlo co by som ja vyberal
chladnička - whirlpool, bosch, gorenje, mozno zanussi
rúra - whirlpool, zanussi, gorenje
mikrovlnka - tu ti len poradim ze vstavana je dvojnasobne drahsia nez klasicka, popripadne usetri na lepsej rure ktora ma aj mikrovlnku v sebe
umývačka - zanussi, gorenje, whirlpool
varna doska - bosch, do indukcnej by som ale ja nesiel
Moc pestre to nieje :D

No a konkretne ti malo kto poradi lebo je dolezity rozpocet. Napr ruru kupis za 400 ale aj za liter

15 Júl 2019, 14:45
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ako podla mna to sa neda tak povedať.. Tie úplne klasicke kvalitne fajn veci sú Gorenje, Bosch, Electrolux, Zannussi, Whirpool, Samsung +/- neviem čo som zabudol a to strašne záleží od triedy, čo kúpiš. Jeden ti ofrfle to, druhý hento, niekto si vyberá podľa dostupnosti dielov a servisu, ale ked sa ti niečo pokazí, tak pravdepodobne aj tak kúpiš nové, lebo sa to oplatí.

Rúru chceš s parou, bez? Práčka je od 300 do aleluja s WiFi inteligentú na ktorej zahráš Skyrim. Atď.

Jeden predajca mi dakedy na chladničku povedal: na konci dňa tam aj tak odložíš jogurty, zvyšky z nedeľného obeda a zachladíš pivo. Oveľa viac záleží trebárs na veľkosti.

15 Júl 2019, 15:35
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

whirlpool má teraz náhodou super modelový rad W collection, gorenje zasa svoje Simplicity, siemens svoju iQ radu

každý má to svoje, treba si to ísť pozrieť a pochytať do predajne...

15 Júl 2019, 15:43
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Práčku zatiaľ neriešim, potrebujem najskôr vybaviť kuchyňu. Viem, že záleží od triedy, preto by som rád vedel, čo pozerať a čomu sa vyhnúť. Ktoré značky, prípadne triedy sú kazové a podobne. Dnes je toho tak strašne veľa, že sa nedá načítať si o každej značke a jej xy modeloch. Na predajcov v predajniach by som sa nespoliehal, česť výnimkám, ale nemám s nimi dobré skúsenosti. Keď som kupoval nejaké PC veci, vedeli menej ako ja (a to sa nepovažujem za žiadneho experta v tejto sfére). Viem, že aj rozpätia sú veľké, ale pravdepodobne to bude mať aj dôvod (rúra za 400€ asi nebude taká dobrá ako tá za 1000€). O tých parných rúrach som ešte nepočul, takže môžem zasa študovať.

15 Júl 2019, 15:50
Profil  ICQ  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Na znacke dnes velmi nezalezi. Vacsinou su to aj tak vsetko OEM vyrobky. Jeden produkt pod X znackami. Skor na vybavu sa zameraj, co to ma mat.

Akurat chladnicku ber urcite s invertorom. Tam mas 10-15 rokov zaruky. To sa nepokazi.

15 Júl 2019, 15:51
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

invertor sa dava aj do praciek, umyvaciek, odsavacov..

15 Júl 2019, 15:57
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ja som bral do kuchyne mikrovlna rura beko, rura na pecenie beko, umyvacka amika, varna doska plynova bosch a chladnicku mam gorenje uz 6r cca a vsetko OK. ostatne spotrebice mam 2r a nieje problem. chladnicku najblizsie ked budem menit tak za ameriku a znacku Hisense. pre inspiraciu moja kuchyna v zaciatkoch

https://www.facebook.com/pg/kuchynekudl ... tn__=-UC-R

15 Júl 2019, 17:06
Profil  ICQ  Skype  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

vidíš, na Beko a Amiku som nečítal bohvieaké recenzie a u teba všetko ok, asi to chce aj kúsok šťastia

15 Júl 2019, 17:31
Profil  ICQ  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

To väčšinou kritizuju ľudia čo to v živote nemali, už len preto, lebo Turecko a Poľsko. Nepoznam štatistiky, ale da sa asi s uspechom pochybovať žeby bola spoľahlivosť horšia ako u ostatnych.

15 Júl 2019, 18:15
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Arkaz píše:
...chladnicku najblizsie ked budem menit tak za ameriku a znacku Hisense

máš skúsenosti s americkou? Prípadne čo je dôvodom, že prechádzaš z klasickej na ameriku? A prečo práve Hisense? Díky

15 Júl 2019, 21:35
Profil  ICQ  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

skusenosti osobne nemam s amerikou. no zisiel by sa hlavne vacsi mrazak a aj dizajnovo mi zapadne tam kam ju chcem do kuchyne dat. a hisense preto lebo rodicia maju taku istu a s vyrobkami hisense som nadmieru spokojny zda sa mi ze maju super kvalitu za dobru cenu nakolko su jeden z najvacsich vyrobcov elektroniky na svete. napr TV maju velmi slusne tiez.

15 Júl 2019, 21:44
Profil  ICQ  Skype  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Možno niekomu do budúcna pomôže, hľadal som si recenzie a hrabal sa v informáciách a predbežne som si vybral toto, ešte chladnička mi chýba, ale tam sa ešte rozhodujem, či vstavanú alebo nie (a vlastne ešte digestor):

-vstavaná umývačka 419€ s DPH
Gorenje GV64161 - trieda A+++, pootvárajú sa dvierka pri doumývaní, dá sa napojiť aj na teplú vodu (a ušetriť na energiách za ohrev v umývačke), na prívodnej hadici ventil AquaStop, ktorý pri úniku vody zastaví prívod a nevytopí ma, pod umývačkou malé svetielko, zelené ak doumývala, červené ak ešte umýva

-indukčná varná doska 474€ s DPH
Gorenje IS 645 BG - vysoký výkon, spojené plotničky, časovač, StayWarm,

-vstavaná rúra 499€ s DPH
Gorenje BOP647A35XG - pyrolytická (samočistiaca), A+, čiastočne vysúvacie teleskopické lišty, nerezový povrch s úpravou proti odtlačkom prstov, tlmené zatváranie dvierok, systém ochladzovania vonkajšieho povrchu, nemá asistenta pri varení

-vstavaná mikrovlnka 187€ s DPH
Gorenje BM171E2XG - objem 17l, tanier na 24,5cm (zistiť či to stačí)

26 Júl 2019, 20:14
Profil  ICQ  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

znie to fajn no aka bola cena za jednotlive spotrebice? ja vypisem zoznam a ceny co som daval ja a vyberal som hlavne dizajn kedze mi trebalo cierne :) ceny su bez dph

Rura vstavana - BEKO BIM 24300 BS - 212€
Mikrovlna rura vstavana - BEKO MGB 25333 BG - 183€
Umyvacka - Amica MI 628 AELGB - 270€
Digestor - GUZZANTI GZ600B 194€
Varna doska plynova - Bosch POH6B6B10 - 172€

Jedine digestor som pozeral podla dizajnu a vykonu kolko dokaze vytiahnut vzduchu kedze mam kuchynu s obyvackou cca 50m2.

26 Júl 2019, 22:32
Profil  ICQ  Skype  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

doplnil som aj ceny, ešte to nemám kúpené, takže podľa Heuréky (nie úplne najnižšie, ale najnižšie od overených eshopov), ja som pre zmenu vyberal hlavne podľa funkcií (nevypisoval som všetky), tiež som bral ohľad na energetickú triedu, čiže určite to nie sú tie najlacnejšie kategórie a dá sa kúpiť aj oveľa lacnejšie

26 Júl 2019, 22:51
Profil  ICQ  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

AEG/Electrolux ste nepozerali?

30 Júl 2019, 11:09
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

V mojom prípade som sa zameral na tie funkcie, ktoré som tam spomenul, tak preto trochu drahšie veci.

Ešte musím nájsť vstavanú chladničku s mrazničkou, tu je už horší výber, ak beriem do úvahy iba značky, čo majú k dispozícií tí, čo mi idú robiť kuchyňu (môžem aj iné, ale majú príplatok za montáž), čiže AEG, Gorenje, Mora, Electrolux.

06 Aug 2019, 14:41
Profil  ICQ  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

no veď sa pýtam, nevedel si si vybrať z AEG?
koľko je poplatok za montáž ak to kúpiš inde?
Electrolux má pomerne široký range vstavaných chladničiek, tam si vyberieš určite

06 Aug 2019, 14:48
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

neviem, ako je na tom AEG, ja som pozeral stránky s recenziami, veľa som toho prelúskal a podľa toho som vyberal, potom ak boli dva podobné produkty, už som išiel do jednotnej značky...no Electrolux síce má, ale nikde nespomínajú invertor motor, ktorý tu bol odporúčaný (aspoň tých pár čo som zatiaľ preklikal, napr. Electrolux ENN3074EFW). Ten poplatok ešte neviem, čakám aké mi napíšu ceny na produkty čo som vybral a tam sa spýtam na poplatok za iné značky.

//tak asi mi to zle vysvetlili, alebo sme sa nepochopili, poplatok za zapojenie spotrebičov majú 120€ a ten sa platí aj keď sú od nich, aj keď si ich zabezpečím sám, čiže tým pádom mám neobmedzený výber.

06 Aug 2019, 14:58
Profil  ICQ  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia