Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Jún 2019, 1:03

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Vzťah vs zdravie
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Vzťah vs zdravie
Zdravím všetkých :)

potreboval by som počuť skúsenosti a rady ľudí, čo si prešli niečím podobným, popr. počuť pohľad druhých.
V skratke - pár rokov sa už borím so svojím zdravým a doktori mi nevedia veľmi pomôcť, iba zmierniť príznaky a môj problém je viac chronického charakteru - teda vyhliadka do konca života. Každopádne, moje zdravie ma celkom obmedzuje - môj spoločenský život neexistuje a v podstate fungujem iba v obmedzenom režime, kde ako-tak (aj keď s veľkou dávkou sebazaprenia a stresu) zvládam povinnosti. Problém je, že to je dosť mizerná vyhliadka na život. Priateľstvá udržujem iba na formálnej báze a s veľkou dávkou trpezlivosti na strane priateľov. Samozrejme ženy z môjho života kompletne zmizli a to ma trápi, lebo som ten typ človeka čo chce mať reálny vzťah, zaviazať sa, mať deti atď. Mal som po rokoch príležitosť s jedným fakt milým dievčaťom. Stretli sme sa na jednej akcii, kde sme sa zakecali o živote a podobne. Nechcel som do toho veľmi ťahať moje problémy, rozprával som hlavne pozitívne, ale keď na mňa naliehala tak som sa zdôveril (fakt iba okrajovo) a pocítil som z jej strany fakt dávku pochopenia a empatie. Nebola falošná a aj názorovo sme si sadli.

Samozrejme všetko krásne rozohrate, ale do toho samozrejme vstúpilo zdravie a ja keď som mal príležitosť sa stretávať tak som to musel odvolávať pretože som nezvládal ani povinnosti. Bolo mi fakt blbo a aj ma chápala, ale videl som, že jej to vadí aj keď tvrdila, že nie. Ona je aj dosť aktívny človek, športuje, cestuje ... ja aj vďaka situácii som človek čo ledva ide z vlastného domu, nieto ešte z mesta. Takže aj tak by to nebolo možné udržiavať.

No a tu je možno otázka. Máte skúsenosti so vzťahom s takým človekom? Dá sa to? Osobne mám ísť strach do vzťahu, pretože sa bojím, že druhej osobe by som iba ubližoval a zdržiavala by sa iba so mnou.

12 Okt 2018, 20:49
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Vzťah vs zdravie
A čo ti je?

12 Okt 2018, 21:16
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Asi ti ľudia najlepšie poradia, ak budeš trochu otvorenejší a povieš, aké máš zdravotné problémy. Ideš na to okľukou a opisuješ problém tak, že sa hlavnému vyhýbaš, čomu sa dá samozrejme rozumieť. Ale toto je len internetové fórum, nikto ťa tu pravdepodobne nepozná a problém sa vždy vyrieši lepšie vtedy, keď sa pochopí poriadne :) Takže smelo.

12 Okt 2018, 21:34
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Nedá sa to, zmier sa s tým.
Ak tuším správne diagnózu, bude ten druhý človek pri tebe iba trpieť, ťažko ťa pochopí vlastná rodina, nieto ešte nový partner.
Možno partner s rovnakou diagnózou by mohol byť riešením...

12 Okt 2018, 21:43
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Asi to bude podobné:
vztah-s-hendikepovanym-t169069.html

12 Okt 2018, 22:41
Profil  ICQ  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia