Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Apr 2019, 18:59

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 107 ]  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Choď na stránku
Whisky/Whiskey 

najoblubenejsia znacka ?
Ballantine's 8%  8%  [ 11 ]
Jack Daniel's 32%  32%  [ 47 ]
Jameson 17%  17%  [ 24 ]
Jim Beam 7%  7%  [ 10 ]
Johnnie Walker 10%  10%  [ 14 ]
Tullamore Dew 14%  14%  [ 21 ]
Uplne ine 12%  12%  [ 18 ]
Celkom hlasov : 145

Whisky/Whiskey
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Whisky/Whiskey
Zdravim ludia zalozil som tuto temu o tomto druhu alkoholu a chcel by som pocut vase nazory ktora z "whisky/whiskey" je vasa najoblubenejsia ? :wink:
Piste znacky, rocniky, druhy (skotske, irske, bourbony ...) atd.

viem ze tu je tema o alkohole ako takom ale chcel by som sa bavit cisto len o whisky/whiskey tak prosim Modi neukamenujte ma

14 Mar 2011, 20:24
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Whisky/Whiskey
Tak z tých takých "drahších" ale pritom najlacnejších som pil Jack Daniels... a nevravím že to je zle ale som toho názoru že whisky sa dajú piť viacmenej len ako tak priležitostne.. osobne síce toho ešte nemám veľa odpité ako niektorý na fóre ale osobne som skôr zastanca bielych paleniek... ako farebných likérov a whisky a podobne...moj názor je že je to skôr alkohol pre ľudí ktorý si vedia vychutnávať chuť alkoholu nie pre ľudí ktorým ide z alkoholu o to aby sa opili...ako pubertiaci z borovičky..:lol: :lol:

14 Mar 2011, 20:33
Profil  ICQ  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Ja sa najradšej učím angličtinu od pánov Johnie Walker (red label), Tullamore Dew, Ballentine a Jamieson. Všetko "bežné ročníky" kúpiteľné v Tescu v cene do 30e. Pil som aj 12 ročného Jamiesona a Tullamore Dew a moc ma to neoslovilo - alkohol už prebíjal chuť wisky, no stále to bolo piteľné.

Mám otázku do pléna - pijete wisku čistú, s ľadom, so sódou...? Mne najviac chutí čistá (vtedy má pre mňa najvýraznejšiu chuť a arómu) a potom do nej po pár dúškoch vhodím zo dve kocky ľadu.

14 Mar 2011, 20:36
Profil  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Moj oblubeny druh pitia :) osobne mam najradsej asi Jacka (Jack Daniels), v tesnom zavese nasleduje Jim Beam a Jameson. Este som nemal moznost vyskusat nejaku drahsiu/starsiu, ale zatial mi postacuje to co som ochutnal.
Najradsej pijem cistu, s ladom a do druheho pohara trosku vody, alebo sody. Takto vsak zvacsa ochutnavam iba v kludnom prostredi, proste chill. Ked sa vsak zide nejaka vacsia partia, pijeme ju s kolou.

14 Mar 2011, 20:49
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Podla toho za akej prilezitosti.
Ked som v bare a treba vydrzat pit celu noc tak s ladom, pripadne ked uz sa blizim ku koncu, davam aj s kolou, ale uz malokedy.
Inac cistu...pri whisky ide o aromu a o cistu chut, tam neni o com.
Ja som zastanca 'tmaveho' aromoviteho alkoholu. Preto pijem len whisky a pripadne bylinne veci. Najviac mi asi chutil Ballentine, ale inac Johnie Walker, to je klasika. Jack Daniels tiez, Jameson som pil tiez, ale nieje to moja salka kavy.

14 Mar 2011, 20:52
Profil  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Ja som zatiaľ ochutnal tieto whiskey - Ballentines, 12 ročný Chivas Regal, Four Roses, Jacka Danielsa a Jimma Beama. Najväčší dojem na mňa spravil ten Chivas a najmenej mi chutil Ballentines.

Whiskey pijem väčšinou s dvoma ľadmi. A ešte som zabudol spomenúť Old Barrela, ktorý sa dá kúpiť za 8 eur v Carrefoure a není to zas taký hnus za taký peniaz ... asi nie som až taký gurmán. Keď budú niekedy peniaze tak sa chystám na Johnieho Walkera, ale keď tak nad tým uvažujem asi ho už koštnem zajtra a urobím si radosť na narodeniny.

14 Mar 2011, 21:51
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

zatial ma snad najviac oslovil Bushmill a Maker´s Mark ale neodmietnem ani Jamesona :) Vyslovene nechutny mi je ale napriklad Jim Bean.

14 Mar 2011, 22:52
Profil  ICQ  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Ja som nedávno pil Ballantine's a strašne mi chutila.. Snáď onedlho vyskúšam aj iné dobré značky :) .

Momentálne z alkoholu, no.1 Whiskey

14 Mar 2011, 23:22
Profil  ICQ  Skype  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Asi najviac z tych co som pil mi chutila Grants Whisky

15 Mar 2011, 0:09
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Najviac mi chuti Walker, pokial ho pijem sameho a Daniels mi perfektne sedi k cigare, Beam je taky zlaty stred. Ballantines neznasam, ako aj Chivas, celkovo okrem walkera pijem len bourbon (aj ked Daniels je vlastne z Tennesseee :-/), inu skotsku ani za boha.

15 Mar 2011, 8:16
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

ako drzitel certifikatu kvalifikovaneho ochutnavaca whiskey pijem len Jameson, lebo jednak ma nevzrusuje dymova chut skotskych a ani sladkost americkych kukuricnych whiskey.

15 Mar 2011, 8:54
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Kedysi som mal najradsej Jameson, v poslednej dobe som si ale zvykol na Tullamore (tak som jej dal hlas), ale v podstate je mi to jedno, aj tak mam najradsej Morgana s colou alebo aj bez :) Ta jeho aroma mi sedi viac ako aroma whisky.
Chivas mi nechutil vobec, Jack, Johnny a Ballantine's normalka, na Jima si nepamatam, asi som este nemal, aj ked sa mi to zda divne :)

15 Mar 2011, 9:16
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Mňam :mnaminky:
Tak to už hej. V súčasnosti mi poličku doma zdobí 17yr Ballantines + jedna klasická Jamesonka. Pijem s ľadom, keď príde chuť občas doma pri telke. Fľaška mi vydrží cca pol roka :lol:
Kedysi som veľmi preferoval Tullamore Dew, no po čase mi začala mierne vadiť a prešiel som na Ballantines. A ešte nesmiem zabudnúť - absolútny šmak je Blantons Single Barell aj keď to je v podstate bourbon, doteraz som nič lepšie z tejto vetvy alkoholov nepil. Mali sme to ku špeciálnej príležitosti - celú fľašku sme vypili so svokrovcami, keď sme oznámili naše zásnuby :)

15 Mar 2011, 9:35
Profil  WWW
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Nie je nahodou Jim Beam bourbon? :) Je to sice podobne, ale k whisky by som to neradil v pravom slova zmysle.

Osobne som fanusikom Glenfiddich 21. :)

15 Mar 2011, 10:25
King
King
Obrázok užívateľa

jin píše:
Pijem s ľadom, keď príde chuť občas doma pri telke. Fľaška mi vydrží cca pol roka :lol:

hm, no mne by vydržala asi pol dňa :roll:

k téme: whisky síce nepijem, ale celkom mi robíte chute :D cez víkend si asi dačo z toho dám k pivu.

15 Mar 2011, 10:30
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Nie som velky fanusik whiskey, pijem skor rum (Bacardi, Havana..), ale ked uz whiskey, tak asi v tomto poradi:

1. Jameson
2. Jim Beam
3. Jack Daniels

15 Mar 2011, 10:52
Profil  ICQ  YIM  Twitter  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Mne osobne najviac chutí Jameson, ale nie som veľký piják whiskey a tvrdého alkoholu. Som vínkar. Na druhej strane mám odpité všetky veľké značky whisky, aby som si spravil názor, ktorá mi chutí najviac...

15 Mar 2011, 11:43
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

z tych vekovo a cenovo normalnych(pre studenta) som ochutnal vacsinu... u mna sa to radi podla krajin na

1. Irsko
2. Skotsko
3. USA

ale su tam samozrejme nejake prebehy - napr. Walker a Grant's mi chutia viac ako Tullamore a tak... kazdopadne doteraz z tychto najlepsia a pre mna najchutnejsia je stryko Jameson - ta krasna drsnost a chut po sude + skutocnost, ze minule som zotal celu flasu a ani som si to nevsimol + dalsia skutocnost ze hadam po kazdom chlaste okrem domacej macedonskej rakije a prave strykovi Jamesonovi mi je na druhy den blbo... tak to proste u mna vyhrava no :D

lahky samozrejme iba orientacny a neuplny rebricek - chute sa menia...
Jameson >>> Johnnie Walker RL >>> Grant's >>> Tullamore's Dew >>> Jack Daniels >>> Ballantine's >>> Jim Beam >>> odpady z tesca/lidlu/kauflandu ako napr Kentucky Jack...

15 Mar 2011, 11:48
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Jack, Jim, Johnny, James ... tot vsecko moji kamarati :-D

ale uplne najsamradsej mam asi Tullamorku ... vízu ale nepijem casto ... nechutna mi, ked si niekde cely uponahlany z celeho dna sadnem s kamaratmi ... víza to je u mna tak na chatu, sedet vecer pri ohni, zapalit si a k tomu chlipat, len tak s ladom :-)

15 Mar 2011, 13:46
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

silmarill píše:
hm, no mne by vydržala asi pol dňa :roll:

k téme: whisky síce nepijem, ale celkom mi robíte chute :D cez víkend si asi dačo z toho dám k pivu.

Whisky k pivu...si spravny gadzo.

15 Mar 2011, 14:45
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 107 ]  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť