Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 24 Jún 2018, 6:58

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ] 
Zamykanie diskusného vlákna bez moznosti sa odvolat
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Zamykanie diskusného vlákna bez moznosti sa odvolat
Vážení admini, teda konkrétne admin 94Jakub,

neviem aké máte tu na tomto fóre etické pravidlá, ale aspoň od admina očakávam aspoň nejakú kultúru prejavu, rád by som vás požiadal, aby ste pred zamykaním diskusného vlákna bez upozornenia zakladateľa diskusného vlákna, to nerobili bez možnosti sa k danej vašej spontánnej a jednostrannej a z môjho pohľadu dosť arogantnej aktivite, vyjadriť, tento spôsob správania je minimálne dehonestujúci z hľadiska pravidiel komunikácie v slobodných médiách a vôbec otvorenej diskusie a slobody prejavu, evolucia-evolucna-teoria-vznik-a-vyvoj-zivota-na-zemi-t194683.html

Vysvetlenie: Moja téma je iná a viac informuje, je skôr o poznaní rôznych smerov evolučného učenia a teórií, nezameriava sa na jeden smer, propagáciu, nejedná sa o propagáciu kreacionizmu ako to je na stránke, evolucia-kozmologia-biologia-chemia-vznik-zivota-a-int-t158379.html , kde dotyčný zakladateľ vlákna prezentuje len jeden názor, kreacionistický a označuje ho za inteligenciu a dokonca robi na to reklamu, takze vyslovene nesuhlasim so zadelenim mojho vlakna do tohoto vlakna ako to samovolne bez môjho vedomia urobil admin 94Jakub.

Žiadam preto v dohľadnej dobe o nápravu v tejto veci a vyhovenie mojej žiadosti.

19 Nov 2015, 2:34
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Zamykanie diskusného vlákna bez moznosti sa odvolat
94Jakub nie je admin, aspon o tom neviem, pretoze to pri jeho mene nepise. Eticke pravidla som tu necital, asi tu nic take nie je. Su tu ale pravidla fora a tie by si si mal precitat ako prve. Tvoja zamknuta tema je rovnaka ako ta co bola spomenuta, rozobera evoluciu a vznik zivota. K comu by boli dve rovnake temy o tom istom? Na slobodu prejavu sa stazuj po demonstracii na namesti, nie tu na fore.

PS: Podla mna ti temu zamkol audiotrack, treba jemu vynadat :D

19 Nov 2015, 3:05
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

test píše:
94Jakub nie je admin, aspon o tom neviem, pretoze to pri jeho mene nepise. Eticke pravidla som tu necital, asi tu nic take nie je. Su tu ale pravidla fora a tie by si si mal precitat ako prve. Tvoja zamknuta tema je rovnaka ako ta co bola spomenuta, rozobera evoluciu a vznik zivota. K comu by boli dve rovnake temy o tom istom? Na slobodu prejavu sa stazuj po demonstracii na namesti, nie tu na fore.

PS: Podla mna ti temu zamkol audiotrack, treba jemu vynadat :D

Čítal som pravidlá, podľa mňa som pravidlá neporušil, ako sa rieši situácia ak názov diskusného vlákna nie je v zhode s obsahom? Podľa mňa diskusné vlákno od autora Viko6 pod názvom "Evolúcia (Kozmologia, biologia, chémia), vznik života a INT." sa zameriava len na kreacionizmus, a jeho propagandu, veď si prečítajte o čom autor Viko6 píše, názov jeho diskusného vlákna je zavádzajúci, mal by sa podľa mňa volať: "Kreacionizmus - inteligentná bytosť Boh". Ja som teda nepochybil. Moje zamknuté vlákno pod názvom: "Evolúcia, evolučná teória - vznik a vývoj života na Zemi" je v súlade s tým, čo je v názve. Ako to teda vyriešite? Je vôbec nejaká možnosť nápravy v tejto veci? Ďakujem za odpoveď.

19 Nov 2015, 3:15
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Preco ma citujes ked odpovedas na moj prispevok, ktory je posledny v teme? Vlavo dole ti nezobrazuje tlacitko Poslad odpoved? To aj mna zaujima ako to vyriesia a ci bude naprava. Podla mna niet co napravat v tomto smere.

19 Nov 2015, 3:18
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Aká je šanca, že sa to bude riešiť? Záleží vám aj na úrovni diskusií, či je to všeobecne jedno a je toto fórum skôr na zabíjanie nudy?

19 Nov 2015, 3:21
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

To, že niečo nie je podľa teba neznamená, že je to zle.

19 Nov 2015, 3:52
Profil  WWW
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Sice by som ti podla pravidla 16 ani nemal odpovedat, ale:
- 94jakub nie je admin, on ta iba upozornil
- si na diskusnom fore, nie je to miesto na prezentovanie tvojho nazoru ako jedinej pravdy, na to si zaloz blog. A kedze to iste plati aj pre autora druhej temy, pokojne mu tam mozes rozpisat svoj pohlad a rozvinut diskusiu
- hojko.com je sukromne forum, mas moznost sa tu slobodne vyjadrit len v ramci pravidiel fora
- sloboda prejavu znamena, ze sa mozes slobodne vyjadrit, neznamena, ze ti niekto nemoze odporovat
- ak svoj prispevok skopirujes a vlozis do povodnej temy, nikto z vedenia nebude mat dovod ti tvoj prispevok zmazat
PS: dovod preco nechceme duplicitne temy je v tom, aby sa v pripade vyhladavania dala lahko najst spravna diskusia. Nikto tu nechce mat 10 tem s rovnakym nazvom, kde sa dokopy nic nedozvie

19 Nov 2015, 9:47
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Grim píše:
To, že niečo nie je podľa teba neznamená, že je to zle.

Ja nikde v mojej ziadosti o napravu, zmenu netvrdim, ze je nieco zle alebo dobre, citaj prosim ta dokladne moj text, ziadam o napravu kvoli tomu, ze diskusne vlakno jedneho kreacionistu nie je diskusiou, to je vsetko, takze poprosim neinterpretovat text emocionalne ale racionalne. Ziadosti mi mozete ale aj nemusite vyjst vustrety a v pravidlach mate jednoducho aj to, ze mate tu moznost ignorovat akekolvek aj tie relevantne pripomienky diskutujucich, takze chapem, su to vase pravidla sukromneho fora, len je podla mna na skodu, ze nefunguje tu aj sebareflexia spravcov/zakladatelov fora.

//autoeditácia príspevku (19 Nov 2015, 10:52)
GothaR píše:
Sice by som ti podla pravidla 16 ani nemal odpovedat, ale:
- 94jakub nie je admin, on ta iba upozornil
- si na diskusnom fore, nie je to miesto na prezentovanie tvojho nazoru ako jedinej pravdy, na to si zaloz blog. A kedze to iste plati aj pre autora druhej temy, pokojne mu tam mozes rozpisat svoj pohlad a rozvinut diskusiu
- hojko.com je sukromne forum, mas moznost sa tu slobodne vyjadrit len v ramci pravidiel fora
- sloboda prejavu znamena, ze sa mozes slobodne vyjadrit, neznamena, ze ti niekto nemoze odporovat
- ak svoj prispevok skopirujes a vlozis do povodnej temy, nikto z vedenia nebude mat dovod ti tvoj prispevok zmazat
PS: dovod preco nechceme duplicitne temy je v tom, aby sa v pripade vyhladavania dala lahko najst spravna diskusia. Nikto tu nechce mat 10 tem s rovnakym nazvom, kde sa dokopy nic nedozvie

duplicitu tem rozumiem, ale moja tema nebola a nie je duplicitna, kedze moje vlakno pojednava o vsetkych moznych evolucnych teoriach, pluralitne, otvorene, stare vlakno pojednava len o kreacionizme a je tam monolog kreacionistu a nereflektivne opakovanie opakovaneho, jednoducho domatizmus a ten nema co so slobodou prejavu a pravidlami volnej diskusie nic spolocneho, podla mojho nazoru.

Takze dakujem aspon za vase odpovede a reakcie a ze ste neignorovali moje pripomienky.

19 Nov 2015, 11:48
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Ale co ti brani mu tam napisat a v ramci slobody svojho prejavu rozbehnut diskusiu?
V 1. prispevku tej temy sa jasne pise:
Viko6 píše:
Teda podla Vás ako vznikol život, vesmír a všetko aký je Váš pohlad nato a čo z evoluci je pravda ake su fakty atd atd. Prípadne môžme rozoberat aj vek Zeme, vesmíru, náboženstvo, viera alebo aj mimozenštanov skratka všetko čo by aspon trochu nadvezovalo na tému.

19 Nov 2015, 12:40
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Toto nam tu este chybalo...

19 Nov 2015, 12:41
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Taane_Mahuta píše:

Ja nikde v mojej ziadosti o napravu, zmenu netvrdim, ze je nieco zle alebo dobre, citaj prosim ta dokladne moj text, ziadam o napravu kvoli tomu, ze diskusne vlakno jedneho kreacionistu nie je diskusiou, to je vsetko, takze poprosim neinterpretovat text emocionalne ale racionalne. Ziadosti mi mozete ale aj nemusite vyjst vustrety a v pravidlach mate jednoducho aj to, ze mate tu moznost ignorovat akekolvek aj tie relevantne pripomienky diskutujucich, takze chapem, su to vase pravidla sukromneho fora, len je podla mna na skodu, ze nefunguje tu aj sebareflexia spravcov/zakladatelov fora.

//autoeditácia príspevku (19 Nov 2015, 10:52)

duplicitu tem rozumiem, ale moja tema nebola a nie je duplicitna, kedze moje vlakno pojednava o vsetkych moznych evolucnych teoriach, pluralitne, otvorene, stare vlakno pojednava len o kreacionizme a je tam monolog kreacionistu a nereflektivne opakovanie opakovaneho, jednoducho domatizmus a ten nema co so slobodou prejavu a pravidlami volnej diskusie nic spolocneho, podla mojho nazoru.

Takze dakujem aspon za vase odpovede a reakcie a ze ste neignorovali moje pripomienky.

Evolúcia, evolučná teória - vznik a vývoj života na Zemi
Evolúcia (Kozmologia, biologia, chémia), vznik života a INT.

ak niekto hladá niečo s evoluciou, nájde mu tieto dve témy. Takže je to duplicita. To že sa v jednej rieši niečo trošku iné ako v inej je nepodstatné, stále je to duplicita. Stále tu budú dve niekoľkostranové témy, a ten kto hľadá niečo konkrétne nevie do ktorej vojst. Navyše tie diskusie by sa prelínali, lebo by istotne do oboch prispievali rovnaký užívatelia, a tie myšlienky by sa plietli (to čo chcel napísať do jednej napíše do druhej). Predstav si to z toho praktického hľadiska. Vojdeš do fora, a hladáš niečo napríklad o jablkách. Nájdeš dve témy s názvom "jablká, jablone, pestovanie jablk". A v jednej sa riešia jonagold a v druhej golden delicious. Pochopil by si to? Chcelo by sa ti behať po všetkých témach a hladať tú kde to patrí, aj keď sa všetky rovnako volajú? Presne toto je duplicita tém. To že si chcel diskutovať o niečom mierne inom ti nebráni tam tú diskusiu rozvinúť

Ako bolo spomenuté, svoj názor vyjadri v téme ktorá tu bola založená. Neviem kto tú tému zamkol, nechce sa mi pozerať (možno aj ja a nepamätám si), ale stotožňujem sa s tým a očividne nie som jediný takže sa na tom nič meniť nebude. K tomu, že autor témy nemá možnosť sa vyjadriť - má. Dodatočne. Ako si to spravil aj ty teraz. Veľakrát sa to prehodnotilo, a téma odomkla, presunula, premenoval, čokoľvek. Zamknutie je prvý krok, aby sa tam netvoril spam kým sa takéto veci doriešujú. Všetko toto by si mal v tej téme. 10 príspevkov o tom že si to mal napísať niekam inam. Aby sa tomu zabránilo, téma sa zamkne a potom je priestor na vyjadrenie. Nie naopak, že budeme požadovať od autora dovolenie na zamknutie, a dúfať že sa v blízkej dobe prihlási na forum skôr ako ho tam užívatelia zvozia pod čiernu zem za duplicitu

Na záver si uvedom, že aj my, moderátori a administrátori sme ľudia a robíme chyby. Keby si tu bol dlhšie ako pár dní, tak by si vedel, že sebareflexia funguje aj u nás, a neraz sme vyšli užívateľom v ústrety. Dokonca aj vo veciach, čo boli podla nás zlé, ale odhlasovali si to

19 Nov 2015, 13:18
Profil  ICQ  
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Citácia:
Žiadam preto v dohľadnej dobe o nápravu v tejto veci a vyhovenie mojej žiadosti.
Pobavilo. :D
Mocne texty pises, mocne. Nu este cosi daj.

19 Nov 2015, 13:46
King
King
Obrázok užívateľa

Cením si moje povýšenie ale na admina sa necítim.

K autorovi, keď chceš informovať, tak si vytvori blog. Tu sa diskutuje a logicky musíš počítať, že na tvoj názor bude reagovať niekto s názorom opačným.
Pokiaľ ti nestačia témy ako Evolučná teória, Evolúcia človeka alebo Darwinova teória, tak bude asi chyba niekde inde ako vo vedení. Teda možno bude chyba práve vo "vedení."
A prečo predpokladáš, že tvoja téma dopadne inak ako všetky ostatné?

A menšia otázka aj z mojej strany. Ak je téma zamknutá a prvý príspevok presunutý do druhej témy, dostane o tom autor vedieť? Pretože trocha chápem rozhorčenie ak je niekomu zamknutá téma a nevie, že jeho príspevok bol presunutý do druhej témy, o ktorej nevedel. (Aj keď mal hľadať)
Aj z toho dôvodu som upozornil na druhú tému priamo autora aby vedel o pôvodnej téme aj keď som mohol(mal?) jeho tému nahlásiť(tak ako hocikto iný, ale našťastie máme šikovných moderátorov).

19 Nov 2015, 17:42
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

tusim o tom nechodi avizo a nejaky automaticky email by potesil, aj ak tema skonci v kosi...ci nieco take chodi?

19 Nov 2015, 17:51
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

nie, nechodí

20 Nov 2015, 8:42
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

ako prisiel, tak aj odisiel (OP)

31 Mar 2016, 16:42
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

beardie si aspon mohol pockat do novembra a napisat to sem na krasne vyrocie jeho odchodu. :lol:

17 Júl 2016, 17:22
Profil  ICQ  Skype  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť