Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Sep 2019, 2:09

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 257 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia

Choď na stránku
Zdanovanie kryptomien na SK a EU
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Zdanovanie kryptomien na SK a EU
Ahojte,

Zaciatkom roka sme s par znamymi "zainvestovali" do kryptomeny (nieco na styl Bitcoin). Odvtedy jej hodnota vzrastla nieco malo cez 100%

Zaujimalo by ma, ked sa v buducnosti rozhodneme predat za eura, nie za inu kryptomenu akym zakonom podliehame a ake povinnosti pre nas z toho vyplyvaju?

08 Máj 2017, 3:05
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Zdanovanie kryptomien na SK a EU
ja som toho názoru že ak je to na zahraničnom učte štát nemá právomoc žiadať od teba daň a ine veci keď ti nieje schopná dokázať že je to príjem alebo ako to nazvať
+ načo by si tu dával peniaze štátu keď je to v tak hroznom stave :D ale z moralného hľadiska by si mal odviesť daň ak prekročiš tušim že 4400e , z vlastnej skúsenosti keď sa vyplatili dlhopisy tiež sa platila daň z príjmu , ale je cesta ako to obídeš

skúsenejší nech ma opravia

08 Máj 2017, 12:12
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

japaja: Tieto rozumy mas aj niecim podlozene alebo si si ich len teraz vymyslel??? Cize sportovec, ktory hra tenisovy turnaj, futbal ci hokej niekde v zahranici a peniaze mu pridu na zahranicny ucet, tak ich tu nemusi zdanovat podla toho co pises, je to tak??? Aj tych 4400 eur si si evidentne vymyslel, pretoze ta suma na rok 2017 je 3 803,33 eur. Okrem toho vynosy z dlhopisov nie su oslobodene od dane.

08 Máj 2017, 12:40
Profil  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

chcem tým povedať to že ak máš učet v zahraničí a posielaš si mesačne prachy daňovací si to asi veľmi všímať nebudú a banka nebude riešiť každého človeka ktorý ma príjem na účet
+ on tie peniaze nemusí prevádzať na SK účet a na daňovom nebudu mať šajnu o tom že ma niekde inde učet kde ma prachy

//autoeditácia príspevku (08 Máj 2017, 14:19)
https://unichange.me/order/bitcoin_wire_transfer_eur ?

08 Máj 2017, 15:16
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

hojko píše:
Cize sportovec, ktory hra tenisovy turnaj, futbal ci hokej niekde v zahranici a peniaze mu pridu na zahranicny ucet, tak ich tu nemusi zdanovat podla toho co pises, je to tak???
Nemusi, ak zaroven ten "zahranicny ucet" je aj jeho danova rezidencia. A vzhladom na danovu politiku tohto statu by boli niektori z nich velmi sprosti, keby chceli dobrovolne platit dane v SR a neotvorili si ucet v Monaku... Futbalisti a hokejisti su iny pripad, kedze sa na niekolko rokov upisu nejakemu klubu, ale tiez platia dane v tom state, kde su a seru na SR.

08 Máj 2017, 20:21
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

tak nejak som to chcel povedať že zbytočne tu sypať peniažky a je cesta ako sa tomu vyvarovať alebo menej platiť na dph

08 Máj 2017, 22:09
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

ty ani nemaš šajnu o čom rozpravaš

08 Máj 2017, 22:37
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

japaja píše:
dph
:lol:

dan z prijmu nie je DPH

08 Máj 2017, 23:56
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Okay, dakujem za odpovede ale stale som sa nejako uplne nedopatral k niecomu konkretnejsiemu.

Ako to teda je u nas? Ano, suhlasim, ze pri malych obnosoch by to asi nikto neriesil ale jednak si to (raz mozno ak z toho nieco realne bude) posielat po omrvinkach a dufat, ze si to nikto nevsimne.

Ake by boli teda moje moznosti na slovensku?

Popripade ake su moznosti ako sa vyhnut zdaneniu v nejakej inej krajine (bez toho aby som bol obcan danej krajiny)

Dikes :)

09 Máj 2017, 0:08
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

beardie píše:
:lol:

dan z prijmu nie je DPH

:roll:

09 Máj 2017, 0:22
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

skusal si googlit? lebo je to napisane celkom jasne, na slovensku to zdanit musis
Citácia:
Príjem z predaja virtuálnej meny sa zaraďuje medzi príjem z opcií. „Opcie patria mezi finančné deriváty, pričom predstavujú určité právo nakúpiť alebo predať aktívum za vopred dohodnutú cenu,” hovorí Barczi. Podľa neho však toto právo dostáva len ten, kto opciu kupuje od toho, kto opciu vypisuje výmenou za určitý poplatok. Peter Stanko bude teda musieť príjmy z predaja Bitcoinu zdaniť. Daň sa vypočíta z rozdielu medzi príjmami z derivátnych operácii a výdavkami z nich v určitom roku, teda v našom prípade v roku 2013. Takéto príjmy potom vypĺňa v daňovom priznaní fyzickej osoby typu B na strane 6.

09 Máj 2017, 8:07
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Treba to zdanovat, druha vec je akou cestou tie peniaze k tebe prisli tj ci financna policia na ne vie prist

09 Máj 2017, 13:41
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

ephramko: Aby mohol mat trebars ucet v zahranici a aj trvaly pobyt, cim by sa vyhol plateniu dani na Slovensku, musi v danom state travit aspon 183 dni do roka. Hokejista inu moznost nema, ak sa bavime o NHL, kedze je tam dlha sezona a v USA/Kanade travi urcite viac ako 183 dni. Okrem toho hraci v NHL maju zaujimave zdanovanie penazi a zdanuju sa podla toho v ktorom state hrali zapas. Cize ak hrali 3x za mesiac v Los Angeles, tj. v state Kalifornia, tak tu alikvotu im zdania podla zakonov dani v Kalifornii. Ak hrali v Dallase, tak im to zdanuju podla zakonov a dani Texasu. Hod si do Googlu rozhovor s Visnovskym z pred par rokov, tam to opisoval ake je to komplikovane a ako to funguje. Co sa tyka pobytov v Monaku, tak mnoho sportovcov na to doplatilo, trebars tenisti, kedze nedokazali dokladovat, ze sa skutocne zdrziavali v Monaku aspon 183 dni do roka a preto museli doplacat vysoke dane a penale v svojej rodnej krajine - prikladom je napriklad Daniela Hantuchova alebo Petra Kvitova. Vyhry na turnajoch sa zase zdanuju v state v ktorom sa turnaj hra, napriklad French Open sa zdani podla platnych zakonov vo Francuzsku (50 az 80 percent), turnaje v Australii 50 percent. A to zalezi este od toho, ze ci ma Slovensko podpisanu zmluvu o dvojitom zdaneni. Ak by nemalo co v pripade exotickych destinacii a turnajov moze byt, tak to zdani aj v zahranici, aj na Slovensku. Potom su tam rozne dalsie podmienky a vynimky, ci uz spominane dvojite zdanenie/nezdanenie, doplatenie dane v pripade nizsej dane statu odkial peniaze pochadzaju, plus k tomu este odvody na Slovensku - Socialka a zdravotna. Napriklad hokejisti, ktori odchadzali hrat trebars do Svedska, tak september a oktober odohrali este na Slovensku alebo v Cesku, az potom odisli do Svedska a to prave pre vysoke dane vo Svedsku. Ked uz chces hrat mudreho ohladom Monaka, trvaleho bydliska v Monaku a otvorenia uctov, tak na to treba milion eur, nakolko musis tie peniaze aj realne dokladovat - kupa bytu od 300 000 eur, zvysok potrebujes vlozit na bankovy ucet. Jednoduchsie je to na Malte alebo v Andorre, hlavne je to lacnejsie.

09 Máj 2017, 23:20
Profil  WWW
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

S týmto budem mať prácu aj ja :-/ Ak tu náhodou blúdi nejaký trader, ktorý pozná v ČR účtovníka alebo firmu, ktorá sa špecializuje na príjmy zo zahraničia a obchodovania na fin. trhoch, tak mi prosím pošli správu.

Najviac ma mätie to, že neviem či by som si nemal založiť živnosť a odvádzať odvody (aj keď sa mi tá predstava celkom hnusí), keďže som v priebehu posledných pár mesiacov zarobil v rade niekoľko stoviek tisíc korún. Som ale stále zamestnaný na plný úväzok v inom obore a o obchodovaní som vôbec neuvažoval ako o podnikaní kým mi to zhodou ,,náhod'' neprinieslo väčší objem penazí...

tl:dr Neviete niekto, či okrem toho že ako fyzická osoba musím podať daňové priznanie by som sa mal niekde hlásiť alebo čo? :) Ak hej, tak to bude celkom blbé ak tie prachy do konca roku zase preseriem, je to celkom hazard

15 Máj 2017, 4:12
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

tiez mam s tymto problem aktualne, nemienim tomuto statu odviest 20% zo ziskov.
jednak by ma zaujimalo ako by ten zisk vyratali. kedze je diskutabilne za aky vlastny obnos som meny nakupil. zdanuje sa potom len cisty zisk, nie? nemozem zdanovat nieco, co uz zdanene bolo, teda vlastny prijem, za kt. som kedysi mince nakupil.
preto zatial kryptomeny tocim len medzi sebou a vsetko sa pohybuje v kyberpriestore, kedze nad tym stat nema ziadnu kontrolu.
na skusku som si vybral 5 litrov na osobny ucet, co presahuje tu nezdanitelnu ciastku, dam vediet ci ma niekto bude kontaktovat :lol:
silne o tom ale pochybujem.. mozno keby som prijal ciastku nad 10 litrov, tak sa mi niekto ozve..
napr. predaje na ebayi som nikdy nehlasil ako prijem na danovom a nikdy z toho nebol problem. avsak bolo to len par tisic rocne, cize aby si niekto nieco take vsimol, musel by tocit ine sumy penazi na uctoch.

pokial ale viem, v australii sa chystaju skoncit so zdanovanim kryptomien, cize mozno to niekomu pomoze pri obchadzani pravidiel.

dalsia moznost, localbitcoins bazos style.. trochu PITA riesenie, ale efektivne pre ucely nezdanenia. dohodnut si osobne stretko a predat mince tak. stat ma nad tym asi taku kontrolu ako nad predajmi na bazosi. kto kedy zdanoval ten prijem :)

15 Máj 2017, 9:39
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

pri 5 ani 10k nikde na danovom neblikne cervena zastavka..pokial to nebudu statisice neriesil by som zdanovanie

15 Máj 2017, 10:29
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

5K este nie ale 10K uz banka nahlasit na fin policiu realne moze, ale tam to asi iba zaeviduju a nebudu dalej riesit budu cakat co pride nabuduce. To ze sa" nic zatial nedeje" neznamena ze si to nikto nevsimol. Snazit sa ojekabatit stat stat na daniach ked to tecie cez bu nie je dobry napad.

15 Máj 2017, 13:08
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

hojko píše:
ephramko: Aby mohol mat trebars ucet v zahranici a aj trvaly pobyt, cim by sa vyhol plateniu dani na Slovensku, musi v danom state travit aspon 183 dni do roka.
Tých 183 dní je obligo Slovenska ? Lebo každá krajina to može mať inak. Slovensko sa nemá ako dozvedieť, či sa reálne nachádzam na SK. :)

15 Máj 2017, 13:29
Profil  ICQ  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

no 5k urcite nikto riesit nebude.

15 Máj 2017, 14:26
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

10K banka nie ze moze nahlasit, ale musi. Musi zo zakona.

15 Máj 2017, 14:26
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 257 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť