Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Okt 2017, 12:13

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Zlomeny opticky kabel?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Zlomeny opticky kabel?
Dobry den, mam opticky internet, kde mi ide opticky kabel az do domu (vid foto), cierny ohnuty kabel mi natiahla spolocnost, cudujem sa, ze bez akejkolvek chranicky ale ok. Na druhy den, kedze robime nieco este okolo domu sa jeden z robotnikov nejak smykol alebo co, a sa o ten odstavajuci kabel dost oprel. Mam teraz obavy, ci sa nemohol nejak tento opticky kabel poskodit. Internet mi ide bez problemov, no postrehol som jemne znizenie rychlosti, kde zmeram rychlost o takych mozno 5Mbit/s. Viem nejak otestovat resp. zistit, ci by mohol byt tento kabel zlomeny? Neviem, ako sa to prejavuje a nenasiel som to ani na internete, ci pri zlomenom optickom kabli nejde pripojenie vobec, alebo len ciastocne. Dakujem za odpovede.

Prílohy:

16 Aug 2017, 19:11
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Zlomeny opticky kabel?
Lacny tester optickeho kabla stoji tak 100 az 200 eur, profi tester 2000 eur. Predpokladam, ze nic z toho nemas. Jedina moznost je poprosit firmu od ktorej mas internet, aby ti to zmerala. Dokazu ti zmerat utlm, pripadne nahradit kabel alebo vymenit zalomeny kusok a navarit tam kusok noveho kabla. Ty s tym neurobis nic, nemas na to zariadenia.

Ten kabel ti na dome visi preto, lebo sa nemoze zalomit. Ak by sa zalomil, doslo by k poskodeniu kabla. Preto sa pouzivaju take velke obluky.

16 Aug 2017, 22:18
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Tych 5 Mbps je z akej rychlosti? Ak z 300 Mbps tak to moze byt len docasne, ak z 30, tak to moze naznacovat problem s kablom. Skus to este zmerat opakovane v roznych casoch.

16 Aug 2017, 22:34
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Ahoj, dakujem za odpovede. Predtym som mal 85MBit, teraz 75-80. Myslite, zeby mi to prisli normalne zmerat? Dakujem.

17 Aug 2017, 9:12
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Pozri, ta rychlost ti moze normalne takto fluktuovat kedze to nie je garantovana rychlost samozrejme.
Skus pozriet CRC errory niekde ak mas taku moznost najprv, ak mas vysoke cisla tak to moze byt kablom ale predpokladam ze naozaj zlomeny kabel by proste sposobil velku stratu rychlosti a nie len tych par percent

17 Aug 2017, 9:25
Profil  Twitter  WWW
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ak by bol zlomeny kabel, prerusene vlakno, neslo by ti nic
Ta fluktuacia rychlosti je uplne normalna, garant v takej rychlosti si mozes kupit tak za 500 eur mesacne :)
Na meranie by som nikoho nevolal lebo sa z toho uctu ludovo povedane poseries a nic nezistis, kedze kabel je ok

17 Aug 2017, 10:22
Profil  ICQ  
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Dakujem pekne za odpovede. Trochu neskor odpisujem bol som odcestovany. Prave preto som sa pytal, kedze neviem ako sa prejavuje poskodeny opticky kabel. Ci moze byt len trochu poskodeny, a v podstate sposobovat male problemy, alebo ak je poskodeny, tak to ide uplne zle. Ako viem skontrolovat CRC chyby? Dakujem.

01 Sep 2017, 11:47
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia