Kód: Vybrať všetko
Organizátori španielskej Vuelty, záverečného z trojice najväčších podujatí Astane v štarte zamedzili.
Kód: Vybrať všetko
Organizátori španielskej Vuelty, záverečného z trojice najväčších podujatí Astane v štarte zamedzili.
Mateq, vo svojej reakcii, na moj treti bod napisal: "nevedno preco". preukazatelne sa dokazalo, ze danska cyklisticka federacia kryla rasmussena pokym to slo!!! to, ze ma niekto nepochopi, nie je uz moj problemkrija napísal:1. k tym nenahlaseniam pobytov dochadzalo pred tour.
rasmussen robil aktivne reklamu rabobanku v sedle dalsie 4 etapy, a potom si najvacsiu reklamu urobil rabo...sam.Mateq napísal:6. Podla pravidiel bolo všetko OK, druhá vec je to ako sa Michael zachoval (eticky) - klamal svojmu manažérovi, klamal tímu o tom kde trénoval. Byť manažérom cyklistickej stajne tak takého zamestnanca tiež vyrazím. Head sponsor sa zachoval najlepšie ako mohol. Zatlačil na tím aby ho stiahli
a co poviete na toto:Bjarne Riis si myslí, že chyby sa pred Tour de France dopustil tím Rabobank
KODAŇ 20. augusta (SITA, AP) - K pomerne početnému táboru stúpencov názoru, že za blamáž okolo dánskeho cyklistu Michaela Rasmussena na tohtoročnej Tour de France je zodpovedný aj jeho tím Rabobank, sa pridal aj jeho krajan Bjarne Riis. Víťaz Tour 1996, ktorý sa však v máji tohto roku priznal k užívaniu EPO počas svojej aktívnej kariéry, sa pre dánsky denník T.B. zastal Rasmussena a povedal, že svoj podiel viny nesie aj holandský tím. Rasmussena jeho zamestnávateľ nepustil na štart 17. etapy Tour napriek tomu, že dovtedajší líder pretekov nemal pozitívny nález. Dôvodom bola nevyjasnená otázka, kde sa bývalý horský cyklista nachádzal v čase, keď mal absolvovať mimosúťažné dopingové kontroly.
"Bol to Rabobank, kto rozvíril tento problém. Keď niekto nominuje jazdca na Tour de France, musí mu bezvýhradne veriť. Cyklista nemôže stratiť dôveru svojho tímu uprostred pretekov. Mali nechať Michaela doma, pretože bolo po ruke dosť indícií, ktoré naznačovali, že niečo nie je v poriadku," povedal manažér zoskupenia CSC.
... + rasmussen ma za usami...Rasmussen mal údajne pred piatimi rokmi nezvyčajné výsledky dopingového testu
KODAŇ 7. augusta (SITA) - Dán Michael Rasmussen sa objavil na cyklistických pretekoch Tour de Charlottenlund v žltom tričku. Až do 16. etapy líder Tour de France, ktorý musel odstúpiť po víťazstve na pyrenejskom Col d´Aubisque, absolvoval v rodnej krajine svoje prvé preteky po vyzlečení zo žltého dresu na "starej dáme". Tridsaťtriročný Dán si na Tour de Charlottenlund obliekol dres lídra, keďže na pretekoch neštartoval ako člen tímu. Jeho doterajší zamestnávateľ Rabobank ho pre nejasnosti s pobytom počas prípravného obdobia prepustil.
Medzitým vyšli najavo nové skutočnosti o prípadnej dopingovej minulosti Michaela Rasmussena. Pred piatimi rokmi mal nezvyčajné výsledky dopingového testu a musel opustiť tím CSC. Podľa denníka Jyllands-Posten mal elitný vrchár absolvovať preteky Giro della Provincia de Lucca v Taliansku, ale tím si urobil vlastnú analýzu a ešte pred ich začiatkom ho stiahol. Trest Rasmussena obišiel, pretože nešlo o oficiálne testovanie certifikovanými laboratóriami.
a to este 23.7.07 sa rabo vyjadril takto:Rasmussen vraj pašoval doping
Bývalý amatérsky horský cyklista Whitney Richards obvinil lídra Tour de France Michaela Rasmussena, že sa ho pokúsil zatiahnuť do pašovania zakázaných dopingových substancií do Talianska. Ide o príhodu starú päť rokov.
Rasmussenovo meno sa tak stále viac a viac objavuje v rôznych súvislostiach s dopingom. Len vo štvrtok večer sa objavili informácie, že jazdca tímu Rabobank vyradili z dánskej reprezentácie, pretože neoznámil miesta svojho pobytu pre prípadné dopingové kontroly. Richards vo svojej výpovedi pre magazín VeloNews uviedol, že Rasmussen ho v marci 2002 požiadal, aby mu do Talianska priviezol z USA zabudnutú škatuľu, v ktorej mali byť údajne cyklistické topánky. Obaja sa údajne spriatelili v roku 2001, keď sa Dán prišiel pripravovať do USA na MS vo Vaile.
Američan potom v marci 2002 chcel ísť za svojou priateľkou do Talianska, kde v tom čase žil aj Rasmussen. Po prosbe svojho kamaráta išiel Richards prebrať krabicu. Keďže si chcel uložiť čo najúspornejšie veci vo svojom kufri, krabicu otvoril a namiesto cyklistických topánok v nej našiel 14 plastikových vrecúšok s tekutinou pripomínajúcou krv. So svojím objavom sa podelil aj s priateľom Tarom Smithom, ktorý je fyziológ. Po rozbore látky zistili, že išlo údajne o hemopure, ktorý je na listine zakázaných látok svetového antidopingového kódexu. Richards potom podľa vlastných slov vrecúška roztrhal a ich obsah vylial do záchoda. Rasmussena tým vraj nahneval a obaja sa od stretnutia po Američanovom príchode do Talianska nerozprávali, aj napriek tomu, že sa stretli na niektorých pretekoch.
Tridsaťjedenročný Richards v ďalšom rozhovore pre agentúru AP uviedol, že sa rozhodol vypovedať verejne po tom, čo Rasmussen vyhlásil, že mu cyklistickí fanúšikovia môžu veriť. "Je správny chlap, talentovaný športovec, ale nie je monštrum. Urobil len jedno zlé rozhodnutie - pokúsil sa ma zatiahnuť do pašovania," uviedol Richards, ktorý sa síce za svoju výpoveď svojmu kamarátovi i cyklistickému svetu ospravedlňuje, ale cíti, že to bolo správne rozhodnutie. "Je známy športovec, je ikona. Nie je ľahké vysloviť niečo podobné. Určite nie je zábavné, že vrháte zlé svetlo na Tour de France. Mám zmiešané pocity, nechcel by som vytvárať zbytočný chaos," dodal Richards, ktorého výroky potvrdil pre AP aj Taro Smith.
Rasmussen už po piatkovej etape Tour de France musel čeliť otázke o najnovšom obvinení, pripustil len, že Richardsa pozná, ale bližšie prípad nechcel komentovať.
SITA
Holandský sponzor podporil lídra Tour de France
HAAG 23. júla (SITA, AFP) - Dánsky líder Tour de France Michael Rasmussen sa môže pri problémoch s národnou cyklistickou úniou (DCU) spoľahnúť na podporu hlavného sponzora svojho tímu, holandskej banky Rabobank. "Samozrejme, že za ním stojíme. Niet dôvod, prečo by sme mali o ňom pochybovať," uviedol na margo Rasmussenovho porušenia antidopingových princípov hovorca Rabobank Raymond Salet. Bývalý horský cyklista aj po prvej pyrenejskej etape v nedeľu obhájil žlté tričko pre vedúceho pretekára Tour de France a opäť zvýšil svoje šance na celkový triumf, ale na septembrových majstrovstvách sveta a budúcoročných olympijských hrách sa pravdepodobne nepredstaví, pretože neuviedol miesta svojich tréningových pobytov, vynechal dve mimosúťažné dopingové kontroly Medzinárodnej cyklistickej únie UCI (24. marca 2006, 28. júna 2007) a dostal v tomto roku dve varovania od Dánskej antidopingovej agentúry, za čo ho vylúčili z národného tímu. Tri prehrešky tohto druhu kódex Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) chápe ako dopingový prípad. "Nastala administratívna chyba," vysvetlil ústretový postoj sponzora Salet. Výbor DCU rozhodol v tomto smere už 21. júna a Rasmussen bol o tom informovaný, až teraz sa však kauza dostala na verejnosť, čo vedenie Tour de France považuje za útok načasovaný proti prestížnemu podujatiu.
To sa Rabobank vyjadroval k problémom s dánskou federáciou (mimochodom ak je v tom článku vyjadrenie že sa Rassmusen môže spoľahnúť na Rabobank pri problémoch s dánskou federáciou, prečo si myslíš že "danska cyklisticka federacia kryla rasmussena pokym to slo"?). Jasné, vtedy si Rabo stál za svojím jazdcom, ale až potom vyšlo najavo to, že celému teamu klamal. Dovtedy to bol len problém s neohláseným pobytom, dôvod vyhadzovu bolo ale čiste priznanie Rasmusena, že keď tímu hovoril "Trénoval som v Mexiku" - klamal. Vyhadzov s dánskou federáciou ani s nezastihnutiami pri kontrolách nijako nesúvisí.krija napísal:este 23.7.07 sa rabo vyjadril takto:
...
To je blbosť! Aké boli tie indície? Žiadne! Veď dánska federácia zverejnila to, že ho nezastihli až počas Tour, nie pred. To si mal tie informácie Rabobank vycucať s prsta? Alebo hacknúť dáta dánskej federácie?"Bol to Rabobank, kto rozvíril tento problém. Keď niekto nominuje jazdca na Tour de France, musí mu bezvýhradne veriť. Cyklista nemôže stratiť dôveru svojho tímu uprostred pretekov. Mali nechať Michaela doma, pretože bolo po ruke dosť indícií, ktoré naznačovali, že niečo nie je v poriadku,"
Napriklad tlak medii a okolia na to, ze Rasmusen urcite nie je cisty, co nerobilo Rabobanku zrovna dobre meno. Tak ho proste vysupli a je pokoj.hojko napísal:Mateq: Nemyslim si, ze ak by slo len o nenahlaseny pobyt, tak by si dovolil tim stiahnut veduceho jazdca par etap pred koncom, najma pokial ide o Tour de France. Urcite boli v Rabobanku na to ine dovody ako len pobyt, ktory nenahlasil, resp. klamal o svojom pobyte.
rabobank nemusel vediet o tych 2 nezastihnutiach zo strany DCU, ale na 100 pero vedel o nezastihnutiach zo strany UCI.Rasmussen byl vyloučen z dánské reprezentace
Autor: Reuters - Vincent Kessler
19.07.2007 23:41 - K o d a ň - Michael Rasmussen, vedoucí muž cyklistické Tour de France, byl dánskou federací vyloučen z reprezentace. Uvedl to dánský svaz na svých internetových stránkách. Šéf federace Jesper Worre to vysvětlil tím, že Rasmussen opakovaně nesplnil povinnost o nahlášení místa pobytu, což vyžadují pravidla o dopingu.
"Několikrát jsme ho varovali, že se musí chovat podle pravidel UCI. Teď už v něj nemáme důvěru," řekl Worre.
Podle něj se Rasmussen nebude moci zúčastnit ani letošního mistrovství světa, ani v příštím roce olympijských her v Pekingu.
Rasmussena prý UCI kvůli pochybení, kterým znemožňuje komisařům provést namátkovou kontrolu, oficiálně varovala už 29. června (moja poznamka: to bolo, este pred zaciatkom tour!). Rasmussen podle Worreho ví o své suspendaci už tři dny.
Rasmussen řekl televizní stanici DR, že o své suspendaci ví dokonce už tři týdny. "Pokusil jsem se podat vysvětlení, ale odmítli ho přijmout," uvedl Rasmussen s tím, že kauza jej nemůže přinutit k odstoupení z Tour.
Varovali Rasmussena (listom), ale nie Rabobank! Team o tom nevedel... Michael áno, ale manažérovi sa nezdôveril.Rasmussena prý UCI kvůli pochybení, kterým znemožňuje komisařům provést namátkovou kontrolu, oficiálně varovala už 29. června (moja poznamka: to bolo, este pred zaciatkom tour!).
Len tak btw. nebol v Mexiku na dovolenke, ale býva tam jeho manželka. Ale na tam veľmi nezáleží. Ja len tak pre informovanosť.Mateq napísal:krija: Varovali Rasmussena (listom), ale nie Rabobank! Team o tom nevedel... Michael áno, ale manažérovi sa nezdôveril.
Jazdec musí pravidelne nahlasovať kde sa bude nachádzať (rozhodne sa ísť na dovolenku, za manželkou do Mexika), musí nahlásiť miesto pobytu národnej cyklistickej federácii 2 alebo 3 mesiace dopredu. Ak ho komisári nezastihnú tam kde uviedol, prípadne doma, tak sa posielajú upozornenia, ale jazdcovi, nie tímu. Teoreticky sa to teda tím dozvie až keď sa to stane 3x za sebou a federácia má povinnosť zastaviť činnosť. Teoreticky teda doteraz o Rasmusenovom prešlape nemal nikto vedieť (samotná UCI nemá jasno v tom či sa sčítavajú upozornenia od národných federácií a UCI). Len niekto v dánskej federácii sa to rozhodol podhodiť médiám (a dobre na tom zarobiť?) lebo bol Rasmussen práve v žltom tak to bolo zaujímavé.
Ok. Som si všimol. Sorry. Keď je mexičanka, tak by mohla bývať v Mexiku.Mateq napísal:Bolo to myslené ako príklady kedy musí oznámiť miesto pobytu - 1. príklad keď ide na dovolenku, 2. príklad keď ide za manželkov ktorá býva v Mexiku - mám to oddelené čiarkou.
Dovolenka bola myslená vážne, to "za Manželkou do Mexika" bolo myslene ako vtip - preto ten smajl. Viem že tam býva. Teda Rasmussen vravel že tam býva, ale jemu sa nedá veriť ani nos medzi očami
Matej Jurčo! (SVK)hojko napísal:Pozeral som na startovu listinu a su tam dobre mena