Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 01 Aug 2014, 15:51

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 214 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalšia

Choď na stránku
Pravidlá slušného správania, bontón - ako na to.
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok Pravidlá slušného správania, bontón - ako na to.
[b]V dnešnom modernom svete plnom zhonu, dopravy, technológii mnoho krát zabúdame na to ako sa správať na verejnosti či v súkromí, zabúdame čo sa patrí, čo zasa nie...
Ako si uctiť dámu, či človeka ktorého si vážime, alebo možno len náhodného okoloidúceho.
Mladším chcem v tejto téme ukázať : Ako na to :wink:, a tým starším možno to, kde robia chyby.

Do tejto témy nepíšte žiadne príspevky, no ak viete prispieť nejakým článkom :arrow: upozorňujem, svojim, nie z nejakého časopisu, nech sa páči, téma je otvorená, budem len rád :wink:
Diskusia k téme. :)

05 Apr 2007, 16:34
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Tak skúsime začať klasickou situáciou zo života.
Mladík fešák pozval na rande krásnu dievčinu odvedľa.
Stretnú sa na dohovorenom mieste, pozve ju na kávu do reštaurácie.
Prídu pre vchod a náš mladík, chce ukázať že je slušne vychovaný, dáme otvorí dvere a nechá ju vojsť ako prvú.
Prídu k stolu, obaja si bez akýchkoľvek okolkov sadnú, príde pán čašník a obaja si objednajú kávu.
Nadíde čas na samotné zoznámenie, mladík povie svoje meno, dáme podá ruku a navrhne tykanie.
Medzitým čašník donesie objednané nápoje, náš fešák vytiahne cigarety a jednu si zapáli.
Stretnutie skončí, no ale k nasledujúcej schôdzke nedôjde.
Kde sa stala chyba?

Prvú chybu urobil pri vchode do reštaurácie.
Možno bol na seba hrdý že nechal dámu vojsť prvý, no to sa určite nepatrí
:arrow: Muž do miestnosti vždy vchádza ako prvý.
Druhá chyba sa stala pri sadaní k stolu. Muž dáme pri sadaní pomôže, odsunie stoličku, dáma si sadne a on jej pomôže stoličku podsunúť.
Trietia chyba sa stala pri objednávaní nápoja.
:arrow: Pri príchode čašníka muž poprosí o nápojový/jedálny lístok.
:arrow: Nápoj./Jedál. lístok podá dáme, tá si vyberie a mužovi povie čo si chce objednať.
:arrow: Nápoje, jedlo vždy objednáva muž, samozrejme po predošlom dohovore s dámou čo si dá.
Štvrtá chyba nastala pri zoznamovaní. Mladík podal dáme ruku, čo je ale vrchol drzosti, či nesprávneho správania, a navrhol tykanie.
:arrow: Ruku ako prvá podáva dáma :!: Z dôvodu toho, že dáma sa musí rozhodnúť, či vám ruku podať chce, ale nie.

Okrem iného
:arrow: Ruku ako prvá podáva vždy osoba spoločensky významnejšia,
:arrow: Starší človek mladšiemu
:arrow: Nadriadený podriadenému.
To znamená, opačné poradie ako pri zdravení.
Tykanie navrhuje vždy dáma ako prvá :!:

Piata chyba nastala pri fajčení, mladík vytiahol cigaretu a bez opýtania si zapálil.
:arrow: Predovšetkým sa opýta, či to dáme nebude vadiť
:arrow: Ak nie, ponúkne ju
:arrow: Ak áno, ospravedlní sa a cigaretu odloží.

Pokračovanie inokedy :wink:

05 Apr 2007, 16:56
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Tak z osobnej skusenosti:

Moj kamarat, ktory sa zacal spravat otrasne poslednu dobu ma nastval jeho nevhodnym spravanim.

Sprava sa ako mamlas lebo ma 17, jeho prva laska sa s nim rozisla v januari po 3 mesiacoch a on ma z toho doteraz zivotnu traumu. Ona si nasla ineho, a on tolko do nej a jej noveho priatela zabrdal az to kvoli nemu musela skoncit. Tak ona je teraz nanho nasrata, z duse ho nenavidi, a on ju stale "miluje"...

A teraz k udalosti ktora ma totalne vytocila. Minuly tyzden som ho pozval nech sa prida k nasej parte(on v nej nie je) ze ideme na kavu do Starbucks, bude fun a pod. Tak on dosiel, sadol si do rohu, tvaril sa ze mu cely svet ublizuje. Aj ked sme sa ho pokusali zabavit furt tam len tak sedel a nakoniec vytiahol notebook a robkal si svoje...

Pocas tyzdna ma vkuse otravoval ze ho musim naucit hrat na gitaru ze on to nevie a pod. Neprosil, ale ako pisem - hovoril ze musim, ja som mu hovoril ze nemam cas, ale som si povedal ze ak bude dobry v parte tak ho pozvem. Samozrejme hned co sme skoncili s coffee, parta sa odobrala do mesta a so mnou isiel len jeden kamos co mi mal pomoct s linuxom. Zrazu pribehol mrzuty kamos ze ide ku mne. Tak som ho tam vyhukal na ulici ze jeho drzost ma totalne vytaca a poslal som ho kadelahsie... a on sa stale vyhovara na rozpadnuty vztah...

Tak zopar pouceni:
1. Nenarusajte druhym ludom vztahy, nie je to pekne. Ako by sa vam pacilo keby vas vztah bol ukonceny len preto ze sa to niekomu nepaci a pritom vam je obom vo vztahu dobre?
2. V spolocnosti ked uz neviete co so sebou tak sa aspon usmievajte, a ked vam fakt nie je dobre, tak proste odidte, nie je to hanba.
3. Nevtierajte sa druhym ludom
4. Ak ste mladi, v puberte a sklamete sa v laske, nie je to dovod na samovrazdu ani depky a uz vobec nie na drze a neslusne spravanie. Ste mladi tak si nenicte zivot od zaciatku.

06 Apr 2007, 0:54
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Takže dnes si povieme niečo o predstavovaní sa.
Pri prechádzke ulicou, či hypermarketom, pri návšteve reštaurácie či baru sme súčasťou okolitej spoločnosti. Anonymný jedinec, ktorý ide okolo a ktorého nik nepozná.
Úlohou predstavenia sa je zbavenie sa tejto anonymity. Z neznámeho človeka sa stane dáma ktorá má meno, pán ktorý už nie je neznámy.
Ale nie vždy je vhodné predstavovať sa. Niekedy to nie je vôbec potrebné a to väčšinou v styku s človekom na verejnosti, s ktorým nemáte predpoklad ďalšieho stretnutia a pod.
Takže skúsme sa pozrieť na to, kde sa predstavovať nemusíme
:arrow: Vo vlaku, keď vojdeme do kupé, v ktorom už sedia ľudia
:arrow: V autobuse, keď si prisadneme k spolucestujúcemu
:arrow: V kine, divadle, v reštaurácii pri poloobsadenom stole
:arrow: V situácii, keď od niekoho potrebujete informáciu - t.j. okoloidúceho sa opýtate ktorým smerom máte ísť na napr.autobusovú stanicu.
A teraz naopak, kedy je predstavenie sa nevyhnutné:
:arrow: Muž by sa mal predstaviť žene pri tanci
:arrow: Samozrejmosť predstavenia sa je pri obchodnom/pracovnom stretnutí
:arrow: Každému hlbšiemu záujmu o druhú osobu musí predchádzať zoznámenie
Predstavovanie prostredníctvom tretej osoby
:arrow: Pri stretnutí hostiteľ predstaví svojich hostí
:arrow: V práci nadriadený predstaví podriadených
:arrow: Muž predstaví svoju manželku
:arrow: Aj keď to spoločenský bontón nevyžaduje, mali by sme predstaviť aj svoje deti, tým upevníme ich pocit individuality a prispejeme k ich správnej výchove. Deti by mali tiež svojim rodičom predstaviť svojich kamarátov.
Ako predstavovať:
:arrow: Vždy predstavujeme spoločensky menej významnú osobu významnejšej
:arrow: Čiže muža predstavujeme žene /pani XX dovolte aby som vám predstavil pána XY/
:arrow: Mladšieho staršiemu

Pri predstavovaní sa muž vždy postaví, toto pravidlo neplatí pri
:arrow: Ak sa muž usadí v divadle pri predstavovaní vstať nemusí
:arrow: Vstať nemusí veľmi starý, alebo chorý muž.
Čo sa týka žien:
:arrow: Ak žene predstavujeme výrazne mladšiu ženu, vstať nemusí
Niekedy bola forma priameho predstavovania neprípustná, v dnešnej dobe je ale tolerovaná, niekedy až nevyhnutná.
Ale o tom a iných záležitostiach nabudúce :wink:

Vždy si musíme meno predstaveného zapamätať :!: Porušenie tohoto pravidla sa môže brať ako urážka :!:

07 Apr 2007, 12:45
Profil  ICQ  
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Nemáš nejaký tip na ľahšie pamätanie mien?Mám s tým dosť veľký problém, lebo keď sa s niekým zoznámim, často sa mi stáva (skoro vždy), že po dvoch-troch minútach netuším, ako sa ten človek vlastne volá!!! :cry: Vždy sa za to neskutočne hanbím a nech sa snažím ako len chcem, vždy sa to zopakuje... :cry: :cry: :cry:

10 Apr 2007, 13:57
Profil  WWW
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Dnes na tému: Ako správne papať v reštike:
Určite sa vám už niekedy stalo, že ste sa v reštaurácií trápili príborom nad porciou jedla a keďže ste sa nechceli strápniť a vziať ten kúsok jedla do rúk, tak ste sa trápili a trápili ďalej... Tu je pár príkladov jedál a k nim aj prípustné spôsoby konzumácie, aby ste sa počas romantickej večere pred svojou polovičkou vytiahli:

:arrow: pizza - pizzu nakrájanú na trojuholníčky môžete bez obáv vziať do ruky. Ak je však ešte horúca a syr sa naťahuje, mali by ste sa do nej pustiť vidličkou a nožom.
:arrow: polievka - ak sa polievka servíruje v šálke uškami, je prípustné ich držať a odpíjať si z nej. Ak je však polievka v miske, vždy by ste mali použiť lyžicu. Misku nikdy nedvíhajte zo stola! Úplným tabu je vydávanie sŕkavých zvukov!
:arrow: špagety - Špagety sa jedávajú zásadne len vidličkou a lyžicou. Na vidličku si namotáme menšie množstvo špagiet a za pomoci lyžice toto sústo bezpečne dopravíme až do úst. V prípade, že si na takýto spôsob konzumácie neviete zvyknúť, je dovolené pokrájať špagety na menšie kúsky vidličkou.
:arrow: ovocie - Väčšie ovocie pokrájame na kúsky. V prípade, že je potrebené ovocie ošúpať, všetky šupky a kôstky položíme na okraj taniera. Ovocie v šaláte jeme vidličkou. Ovocie sa je bez kôstok, ktoré vypľúvame z úst na lyžičku a umiestnime na okraj taniera. Špeciálnym prípadom je banán. Ten je vždy potrebné ošúpaný nakrájať na malé kúsky a tie jesť vidličkou.
:arrow: olivy - ak sa servírujú ako samostatné jedlo/príloha, je dovolené ich jesť rukami
:arrow: chlieb - z krajca chleba v reštaurácií nikdy neodkusujeme! Rozlámeme ho na malé kúsky a tie si po jednom natierame maslom.
:arrow: omáčka - nech je akákoľvek dobrá, je absolútne neprípustné ju z taniera vytierať chlebom!

10 Apr 2007, 17:49
Profil  ICQ  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
tak aby som to uviedol... teraz som sa vratil z dovolenky z francuzka a ako musim povedat ze je to jedna velmi kulturna krajuna plna slusnych ludi ...bol osm tam s jednou nemenovanou cestovkou plnou slovakov...ked som sa rozpraval s mojimi spoluobcanmi tak mi to nepripadalo nejak x-tra divne ale ked som prehodil par slov s francuzkami a francuzmi ... zistil som ze sa mame ako narod este vela co ucit co sa tyka slusneho spravania a kultury. vsimol som si to napr v obchode boli taky usmievavy pozdravili poradili pomohli no najskor som len civel ale potom ma to uz nejak neprekvapovalo a chcel by som len povedat ze niekedy nemusi clovek ovladat slusne spravanie ale velmi si ludia vsimaju pozornost tich druhych ... ako napr: pozdravenie, podakovanie, a hlavne usmev na tvari ... neviem ci sa to sem hodi moj prispevok ale mal som osobne take citenie ze mozno aj hej. tak ak nieco kludne ma kontaktujte :D ... merci

13 Júl 2007, 16:49
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja mam zas s Francuzkom take skusenosti, ze cierny predavaci pod Eifellovkou sa s Tebou odmietaju bavit po anglicky a flojdi na korculiach nahanaju debilkov co kradnu pozlatene sosky. Japonci maju z Pariza aj nejaky syndrom, bo cakaju ocarujucu romantiku a miesto toho je tam bordel a kopa drzych ludi. :twisted:

13 Júl 2007, 17:04
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Dnes sa naucime obliekat do spolocnosti ;)

PÁNSKE OBLIEKANIE
Dôležitým momentom obliekania je primeranosť. Odev vyjadruje celkový vkus, typ,
prípadne povahové sklony nositeľa, preto je nutné obliekať sa elegantne a primerane
danej udalosti. Často sa práve vďaka pozitívnemu prvému dojmu otvárajú možnosti na
nadviazanie dobrého pracovného a spoločenského kontaktu. Každý muž by mal zvážiť,
čo si oblečie do práce, čo na vychádzku, na šport a čo do spoločnosti. Pri významnejších
príležitostiach treba rešpektovať požadovaný spoločenský odev.

Základným mužským oblečením do spoločnosti je oblek, teda sako, nohavice,
prípadne vesta. Taktiež treba dbať na doplnky (košeľa, kravata, motýlik, topánky, ponožky).
Pre kombináciu obleku s košeľou a kravatou platia určité zásady. Ak má oblek
vzorku, nemala by ju mať košeľa a kravata.
Niekdajšia zásada o nezlučiteľnosti pruhovanej
košele a kravaty dnes už neplatí. Za klasické farby obleku považujeme čiernu, všetky
odtiene šedej a tmavomodrú. Počas dňa je vhodný šedý oblek v akomkoľvek odtieni
(svetlošedý oblek nazývame tiež vychádzkový a odkladáme ho po 18. hodine). Večer
nosíme len čierny alebo tmavomodrý oblek.
Nápadnejšie vzory nosíme cez deň, večer
by mal byť vzor nenápadný.
Oblek môže byť jednoradový alebo dvojradový, nie je medzi nimi spoločenský
rozdiel.
Sako dvojradového obleku rozopíname, len keď si sadneme, inak musí byť zapnuté.
Jednoradové sako môžeme mať rozopnuté v bežnom pracovnom styku
a keď si sadneme. Spodný gombík nechávame rozopnutý, pokiaľ sako má tri gombíky.

Keď máme oblečenú vestu, môžeme mať sako častejšie rozopnuté, ako keď vestu
nemáme. Sako si muž pri spoločenských aktivitách nemôže vyzliecť, iba pri stole
s povolením ženy si môžeme sako odložiť.
Nohavice by mali mať správnu dĺžku, pri
podpätku dva prsty nad zemou. K nohaviciam nosíme opasok z kvalitného materiálu.
Košeľu k obleku nosíme vždy len s dlhým rukávom, podľa nepísaného pravidla nám musí
z rukáva vyčnievať centimeter manžety košele. Klasická spoločenská košeľa je biela, iba
pri menej slávnostných príležitostiach si môžeme vziať bledomodrú alebo krémovú.

Farebné košele sú určené iba na denné nosenie. Správne zvolená kravata dotvára
celkovú eleganciu oblečenia. Mala by farebne kontrastovať s farbou obleku. Kravata
musí mať i správnu dĺžku, mala by zakrývať sponu opasku. V spoločnosti si kravatu
nemožno odložiť ani uvoľniť.
K obleku patria väčšinou dlhšie čierne ponožky. Topánky
zvolíme podľa farby obleku. K obleku nosíme len šnurovacie topánky. Nevhodným
zvolením obuvi môžeme pokaziť celkový dojem z elegantného oblečenia. Na
spoločenské udalosti používame zvyčajne čierne alebo sivočierne plášte, gumový alebo
kožený plášť je nevhodný. Vreckovku pri spoločenských príležitostiach používame bielej
farby, len pri dennom nosení a športových príležitostiach môže byť farebná. Do
spoločnosti by sa mali nosiť šperky uvážene, väčšinou nosia páni len hodinky a prstene,
náramky a náhrdelníky nie sú vhodné.

NA ZVLÁŠTNE SPOLOČENSKÉ PRÍLEŽITOSTI SÚ URČENÉ:
Smoking - je večerný oblek nosený po 18. hodine, vyrobený z čierneho jemného
súkna s vreckom na ľavej strane. Nohavice zvyčajne s lampasmi (jedným), sú bez
manžety, biela neprúžkovaná košeľa so stojatým límcom so špičkami, s dvojitými
manžetami a manžetovými gombíkmi (konzervatívne a elegantné) a čiernym motýlikom
a bielou vreckovkou v náprsnom vrecku (môže byť aj inej farby, ale mal by ladiť
s oblečením dámy). Čierne topánky (lakovky) sú pokiaľ možno nešnurovacie s čiernymi
ponožkami (dlhšie, aby nebolo vidieť odhalenú nohu). K smokingu sa nenosia hodinky.
Patrí k nemu tmavý alebo čierny plášť (klasický crombie coat s klopovou fazónou).
Frak - je najslávnostnejší pánsky oblek. Klasické farby fraku sú čierna a tmavomodrá.
Nohavice sa vyznačujú úzkym strihom, vysokým pásom a dvojitým lampasom
z hodvábu. Sako fraku je vpredu krátke a má vyformovaný pás, vzadu siaha približne po
kolená a podobá sa na lastovičí chvost. Zvláštnosťou fraku je, že sako sa nosí rozopnuté.
Košeľa, biely motýlik, biela vesta a jej lesklé gombíky dajú vyniknúť ich leskom. Gombíky
by mali byť vyrobené z perlete s lemovkou. K fraku nesmú chýbať elegantné vreckové
hodinky. Na pokrývku hlavy nosíme cylinder. Za samozrejmosť považujeme čierne
lakovky. K elegantnosti môžeme použiť biele rukavice. Frak je vhodný len na
mimoriadne reprezentatívne príležitosti.
Žaket - je v poradí slávnosti za frakom a čiernym smokingom, je vhodný najmä na
slávnostné denné príležitosti a všade tam, kde je popoludňajší pánsky oblek už
nedostatočný a smoking alebo frak príliš slávnostný. Žaket sa skladá z čierneho saka so
šosmi a dookrúhla zastrihnutými prednými dielmi, čiernosivých prúžkovaných nohavíc
a svetlosivej vesty. Farba vesty zodpovedá aj farbe viazanky, košeľa je biela. Topánky aj
ponožky sú čierne.

23 Júl 2007, 14:33
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Dobra praca Erytrocit, cital som prve dva prispevky, mohol by si nieco najst o padavani ruk, hlavne ma zaujima ci sa moze podavat ruka cez pracovny stol :wink: viem znie to blbo ale potrebujem to vediet,...

17 Okt 2007, 18:58
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mystique píše:
Dobra praca Erytrocit, cital som prve dva prispevky, mohol by si nieco najst o padavani ruk, hlavne ma zaujima ci sa moze podavat ruka cez pracovny stol :wink: viem znie to blbo ale potrebujem to vediet,...
myslim, ze by to malo byt v poriadku.

zuzkazuzka: k tomu spravaniu v restauracii by som este doplnil, ze ako prvy pribor pouzivame vzdy prvy z vonkajsej strany, mal by to byt maly nozik a vidlicka na predjedlo, potom by mala nasledovat polievkova lyzica na polievku, potom dalsi maly pribor na teple predjedlo, potom masovy noz a vidlicka a nakoniec vidlicka (alebo lyzicka) zalzozena nad tanierom podla druhu dezertu. Samozrejme, ked mame morske zivocichy alebo ryby, respektive slimaky tak mame specialne pribory, ale tam by trebalo obrazky, ktore nemam :)

btw. ta pizza... pokial to je kvalitnejsia restika, tak by som ju urcite nebral do ruky :) (ale toto je iba moj nazor...)

29 Okt 2007, 19:37
Profil  ICQ  YIM  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
dacim takymto sa jedia morske potvorky :)

Prílohy:

29 Okt 2007, 22:11
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Na zaciatok by som chcel pochválit tento výborný nápad zalozit temu bontonu a slusneho spravania. Ktore je teraz mimochodom vo vyspelych statoch samozrejmostou. Rad by som aj ja prispel svojou malickostou a popisal ako by mal prebiehat vecer v restauracii s partnerkou. Podotykam ze to je hlavne pre panov, ale myslim ze aj pre zeny to bude naucne a najma zaujimave.

Ideme na to :

1. Rezervacia stola vo vybranej restauracii.
Je to velmi sik a predijdete naprianym chulostivym situaciam ako je, ze restauracia bude plna a nikto Vas nebude ocakavat.

2. Vyzdvihnutie partnerky
Pravdaze ak ste manzelia, pre Vas tento bod nieje podstatny, ale ak sa jedna o milencov ci iba potencialny par doporucujem aby pani uprednostnili taxik a prisli po partnerky domov. Ani auto nieje zle, ale je tam hacik ze v restauracii si nebudete moct dopriat ani aperitiv ci poharik vinka. Takze ci pojdete po partnerku autom alebo taxikom nechavam na Vas.

Samopzrejme nemusim podotykat, ze partner nemoze zabudnut vystupit z taxiku a otvorit dvere partnerke. Dalej by mal sediet pri nej vzadu a nie vpredu vedla taxikara. Nezabudnut na kvietok ! To su veci ktore by uz mal vediet kazdy..

3. Prichod do restauracie
Partner vchadza do restauracie ako prvy ! Ak sa hostitel neujme hned partnerkinho kabatu, partner sa o jej kabat postara, cize elegantne ho da dole a zavesi na najblizsi vesiak. Oslovi hostitela, s tym ze ma rezervovany stol pre dve osoby, ak je to potrebne predstavi sa.

4. Usadenie
Ked ich hostitel uvedie, odsunie partnerke stolicku a usadi ju. Nasledne si prisadne a spyta sa partnerky ci je vsetko v poriadku a prostredie restauracie sa jej paci.

5. Aperitiv
V tom by uz casnik mal podavat napojovy listok. Partner podakuje a navrhne dame aperitiv.Ak partner citi ze dama si nevie vybrat, ponukne jej ze si mozu dat spolu tu istu znacku alkoholu.

6.Predjedlo
Po aperitive nasleduje predjedlo, je uz na Vas ci ste zvyknuty na honosnejsiu veceru alebo uprednostnujete menej chodov. Pre tych co predjedla konzumuju pravidelne tu je ako prve studene, potom by mala nasledovat polievka, ale ta sa vacsinou pri vecerach vynechava a na koniec je tu predjedlo teple.

7. Hlavne jedlo
Pri tomto chode je velmi dobre aby partner objednal víno. Samozrejme sa opyta partnerkyci ma na vino chut, ak ano ci cervene, ruzove alebo biele, popripade sladke, polosladke, suche,..Ale vacsinou to partnerka necha na Vas, popriapde rovno navrhne znacku. Kazdy pan, ktory pije vino by mal vediet ze sa najprv degustuje. Casnik sa opyta kto bude vino degustovat, pravdaze vy. Casnik Vam naleje asi 1/3 dcl a vy vino ochutnate. Vsimenete si zadku od vina a ak je v poriadku a aj vino Vam chuti kyvnete ze moze naliat aj partnerke.

8.Dezert
Na ukoncenie vecere je vyborny dezert so skvelou kavou. Ja uporednostnujem cokoladovy, lebo cokolada ako taka ma vela kladov a posobi ako afrodiziakum :) ale samozrejme vyber je na Vas.

9.Digestiv
Na uplny koniec ide digestiv, slusne sa partnerky opytate ci ma nan chut.
Ak ano poprosite casnika znova o napojovy listok, byva zvykom ze casnik sa sam pride opytat ci mate chut aj na digestiv.

8. a 9. bod je velmi dobry na rozprudenie konverzacie medzi partnerom a partnerkou. Prikladom je aj program po veceri :wink:

Dakujem za pozornost a dufam ze Vam tento clanok nieco odovzdal. Ospravedlnujem sa za mozne gram. chyby a nepisanie inter. znamienok.
Emerger

08 Nov 2007, 19:36
Profil  WWW
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
erytrocyt píše:
[b]Muž do miestnosti vždy vchádza ako prvý.
Preco sa zena vzdy podakuje, ked muz pridrzi zene dvere do miestnosti a necha ju vojs ako prvu?

Ja som cital, ze ked vchadza zena a muz do NEZANMEJ miestnosti, len vtedy muz vchadza ako prvy. Ako to je?

08 Nov 2007, 20:23
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Invader píše:
Preco sa zena vzdy podakuje, ked muz pridrzi zene dvere do miestnosti a necha ju vojs ako prvu?

Ja som cital, ze ked vchadza zena a muz do NEZANMEJ miestnosti, len vtedy muz vchadza ako prvy. Ako to je?
Ano cital si spravne...napr. do restauracie, kaviarne, krcmi vchadza muz ako prvy. Co s atyka butikov, kadernictva atd. muz je zdvorily a zene otvori dvere a necha ju vojst ako prvu.

08 Nov 2007, 21:07
Profil  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
dew6 píše:
Nemáš nejaký tip na ľahšie pamätanie mien?Mám s tým dosť veľký problém, lebo keď sa s niekým zoznámim, často sa mi stáva (skoro vždy), že po dvoch-troch minútach netuším, ako sa ten človek vlastne volá!!! :cry: Vždy sa za to neskutočne hanbím a nech sa snažím ako len chcem, vždy sa to zopakuje... :cry: :cry: :cry:
Meno si priraď nie k osobe ako takej, ale k nejakej jej špecifickej veci na nej...
Tak napr.
Peter má krivý nos
Janke odstávajú uši
Michal je tučný ...

Atď.
Takto to robím ja, a nestáva sa mi aby som meno zabudol.

08 Nov 2007, 21:36
Profil  ICQ  
Admin
Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ake krasne veci si na nich vyberas :-D

09 Nov 2007, 6:45
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
erytrocyt, mas ty krasavcov vo svojom okoli :)

tento problem mam inac aj ja. Staci sa viac sustredit na meno. Ja sa viac sustredujem na to ako sa xichtim, alebo na to ako clovek vyzera. A potom to dopadne tak ze si nepamatam meno. Hlavne pri babach :wink:

09 Nov 2007, 16:23
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja to takto robím, priradím si k menu nejakú špecifickú vlastnosť, a časom si to meno zapamätám.
Min. sa na tom zasmejete :D

09 Nov 2007, 16:38
Profil  ICQ  
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Emerger píše:
Ano cital si spravne...napr. do restauracie, kaviarne, krcmi vchadza muz ako prvy. Co s atyka butikov, kadernictva atd. muz je zdvorily a zene otvori dvere a necha ju vojst ako prvu.
ale ved dama ma prednost nie??
alebo na neznamych, miestach to neplati?

09 Nov 2007, 20:17
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 214 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia