Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28 Júl 2014, 10:16

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Prepis a odhlasenie starsieho auta
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Takto to zhrniem: U leasingovky som podpisal zmluvy, vybavil co bolo treba, zaplatil 30% akontaciu. Karticku pre zakonne poistenie vybavenu mam (kedze v rovnakej poistovni je aj druhe auto, takze vsetko slo vybavit cez telefon + jeden podpis)... V pondelok idem do poistovne podpisat veci kvoli havarijnemu poisteniu. To su veci, ktore povazujem viacmenej za vybevene, teraz je to horsie s prepisom auta, pretoze auto som este neprepisal na mna a ak odisiel na dovolenku, tak budem musiet cakat skoro mesiac.

//autoeditácia príspevku ( 18 Oct 2008, 0:20 )
Tak nakoniec sa to ako tak vyriesilo, na dovolenku este nesiel a v pondelok ideme na policiu na prepis. Len este by to chcelo do technicaku dopisat 19-tky elektrony, no neviem, neviem, to asi neprejde :D

18 Okt 2008, 0:20
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No, mam otazku
Dovazam auto zo zahranicia,
PZP, KO, EK.TK a vsetko(dufam ze to je vsetko) mam vybavene, v stredu idem na obvodny urad pre technicak(musim cakat nan 2 dni), chcel som sa spytat:

Na dopravnom inspektorate, dostanem SPZky na pockanie, alebo zase cakat nejaku dobu(dni/tyzdne)?

Dik

11 Nov 2008, 11:50
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
NA POCKANIE

11 Nov 2008, 19:58
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Grim-Reaperka píše:
NA POCKANIE
dakujem

11 Nov 2008, 21:43
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Pri prepise (odhlasovani) auta, musi byt pritomny aj povodny majitel na DI? U mna to casovo totiz vychadza na sobotu a je to iny okres (aj kraj) a nerad by som lietal kvoli tomu hore dole (kedze DI v sobotu nerobi). Kupovane bude cez autobazar, ale s tym, ze vlastnik auta ma to auto este stale v uzivani (bazar je len sprostredkovatel predaja). Co ma teda vsetko caka a s akymi moznostami mozem ratat? :-/ Eventuelne by som si to predstavoval asi tak, ze pozriem, ano moze byt, kupim a idem na nom domov. Zrejme si to predstavujem prilis jednoducho.

21 Nov 2008, 1:57
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
pokial viem, tak sucasny majitel na inspektorate odhlasi auto na tvoje meno, po slovensky: on auto odhlasi a do technicaku sa zapise, ze buducim majitelom budes ty :)

21 Nov 2008, 1:58
Profil  ICQ  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
no a to je problem - ten clovek sa o tom, ze to ja kupim, dozvie najskor ked si to obzriem - a to vychadza na sobotu. Takze by bolo mozne asi take riesenie, ze na aute pojdem domov (cisto hypoteticky) a odhlasi ho najblizsi mozny pracovny den (z toho co som pochopil, na odhlasenie nepotrebuje auto) a ja ho zase u nas prihlasim? Len ked sa v technicaku preklepe meno, tak bez neho sotva mozem jazdit (resp aspon kym ma nechytia zaby).

21 Nov 2008, 2:01
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
nieco podobne sme si odskakali, ked som kamaratovi pomahal kupit auto. v sobotu sme sa vybrali do nitry a vybrali auto. dohodli sa, ze ho berieme, spisali predbeznu zmluvu a dali zalohu, nech sa auto nepreda a tahali naprazdno do BA. v pondelok isiel kamarat do NR pre odhlasene auto a tahal s nim do BA na prihlasenie. snad si z tohoto pochopil co ta caka :)

snad netrepem blbiny :D

21 Nov 2008, 2:11
Profil  ICQ  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
shit.. tomu som sa chcel vyhnut :( na niekolkokrat chodit jak pajac horedole. Ale aj tak dik, nieco budem musiet vymysliet :?

21 Nov 2008, 2:24
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
hmm..no odporucam to radsej tahat..sice dalo by sa to natom aj jazdit kebyze to ma tie stare SPZ z ineho okresu + mas kupnu zmluvu lenze tu je problem ze kebyze s tym autom si ucastnikom nemusis byt ani vinik nehody hned si odrovnany dost velke pokuty + hradis skodu ostatnym..

Treba auto aby stari majitel auto odhlasil z toho kraja odkial on je..on potrebuje hlavne tvoje udaje najlepsie bude ked jemu das prefoteny obciansky pojde na policiu vsetko to tam spise tam sa neplatia ziadne poplatky ani NETREBA AUTO..potom on si nasledne odfoti ten technicky preukaz alebo OEV/osvedcenie o evidenci/ s tvojim menom pojde do poistovne zrusi poistku a dostane peniaze naspat dost vela ludi to nerobi..

potom ti jak prve musis ist to auto poistit PZP..cize to je vic nez jasne v poistke musi byt hlavne VIN..spz a seriu technickeho preukazu tam nenapisu..lebo by tam napisali stary.. no a potom vlastne pojdes na svoj okresny policajny urad a vystojis si radu ked tam nemas znameho..Pre BA okres to nikomu nezelam..cakas tam aj 5 hodin jak sulin a nakoniec aj tak zatvoria hovada.. no a potom treba kolky 2000 korunove ! + STK + EK + PZP no a treba este vypisat jeden papier ze ziadas prihlasit svoj vozidlo.. a to je tak vsetko

ZELAM TI PEVNE NERVY..

21 Nov 2008, 14:44
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ako pise MurphY, len to zjednodusim. Das predajcovi ofoteny obciansky. On ho odhlasi a do TP sa zapise dalsi majitel. Potom si pre auto prides, zoberes technicky, zmluvu, auto na starych znackach. Doma pojdes do poistovne, uzavres PZP, ides na DI, auto prihlasis, ides do poistovne a dopise sa tam seria TP a znacky.

21 Nov 2008, 15:14
Profil  WWW
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Grim-Reaperka píše:
ako pise MurphY, len to zjednodusim. Das predajcovi ofoteny obciansky. On ho odhlasi a do TP sa zapise dalsi majitel. Potom si pre auto prides, zoberes technicky, zmluvu, auto na starych znackach. Doma pojdes do poistovne, uzavres PZP, ides na DI, auto prihlasis, ides do poistovne a dopise sa tam seria TP a znacky.
nj ja sa vzdy neako rozkecam.. no a za par minut co vlastne sa vam ten policajt venuje plus kus plechu a to hned 2000 sk..

21 Nov 2008, 19:03
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Dneska som sa dopocul, ze autobazare tento prepis robia aj akymsi splnomocnenim - ze je mozne jeden den prist, obzriet a este v ten den na nom aj odist. Neviem co je na tom pravdy, v kazdom pripade zajtra snad zistim.

21 Nov 2008, 20:39
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
KoCi píše:
Dneska som sa dopocul, ze autobazare tento prepis robia aj akymsi splnomocnenim - ze je mozne jeden den prist, obzriet a este v ten den na nom aj odist. Neviem co je na tom pravdy, v kazdom pripade zajtra snad zistim.
no v podstate by sa to aj dalo.. lebo ti v tom autobazari uzavres aj pzp hned nato auto takze mozes s tym ist aj so starymi spz..

22 Nov 2008, 14:01
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
dalo by sa to vpohode, KEBY som mal pri sebe hotovost (holt nenapadlo ma ze niekde v mensej obci si peniaze z banky nevyberiem) .. takto sa tam zastavim este raz.

22 Nov 2008, 15:07
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja som kupoval auto teraz cez leto takym sposobom, že tiež som sa rozhodol priamo na mieste, že berem.
Spisali sme kupnu zmluvu, vyplatil som povodneho majitela. Na jeho značkách s jeho techničakom a jeho kartou z poistovne som šiel s tým domov. On šiel najbližší stránkový deň na PZ, kde auto odhlasil (moje udaje mal na zmluve) a papiere mi poslal poštou.

Ja som si auto prihlasil v mojom okrese, poslal mu kopiu NOVEHO techničaku, poistku a možno ešte nejake veci..
Všetko prebehlo hladko, nikam som nemusel jazdiť 2x.

22 Nov 2008, 15:31
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
potrebujem radu: ked mam doma staru skodovku napriklad a chcem sa jej zbavit (auto je odhlasene) napriklad ju rozoberiem a dam do zbernych surovin. Mohol by byt s tym nejaky problem v surovinach ?

05 Mar 2009, 21:52
Profil  ICQ  
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Prepis a odhlasenie starsieho auta
No tak to netusim co tu vsetko pisete....ale prepis z majitela na majitela je najjednoduchsie co moze byt.....ale ako som pochopil prvu otazku tak ze ako sa da legalne auto odhlasit a znova prihlasit.....no je to asi trochu tazsie lebo dnes sa neda ani poriadne odhlasit....ked chcete odhlasit auto tak potrebujete od neho doklady spz a doklad o zosrotovani...bud potrebujete znameho ktory vlastni srotovisko alebo dostanete len tych 1000 SK ako to bolo s tou skodoukou.....no a aj ja by som chcel vediet ze ked sa ku mne dostane stare auto ktore bolo odhlasene este za komunistov ked sa to este dalo bez zosrotovania a ked taketo auto kupim ze ci sa da a ako sa da prihlasit.....urcite bude treba STK a EK a myslim ze aby my vidali znacky bude treba aj Povinna poistka.....
No ale co dalej?Co tam treba?Co ked je to auto aj upravene?...Pri odhlasovani sa odovzdava aj Technicak takze ako sa da aby mi vyrobili novy?Treba aj Kontrolu originality?Prosto na toto neviem odpovedal a odcenil by som keby sem napise aj nejaky policajt alebo niekto kto sa do toho vyzna....kolko bude treba cvakat za touto srandu?Ale samozrejme vo vsetkej legalite...ci sa to tak vobedz da?

20 Jan 2010, 12:57
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

ak by sa to nahodou niekomu hodilo tak na http://www.netfinancie.sk/ sa da porovnat vsetky poistenia

cena je rovnaka ako cez poistovnu... oplati sa to tam aj uzatvorit nakolko maju vybornu starostlivost o svojich klientov ;)

09 Apr 2010, 13:43
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

mam otazocku su nejake sadzby ked majitel auto odhlasi na moje meno ale ja ho uz nikdy neprihlasim a rozoberem na diely ??? dakujem

15 Apr 2010, 10:05
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia