Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 26 Jún 2019, 4:01

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ] 
ako sa zbavit dotieraveho suseda?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok ako sa zbavit dotieraveho suseda?
Zdravim,

Nastahovali sme sa s priatelkou pred nedavnom do noveho bytu. Je to 3 poschodova bytovka kde je dokopy 12 bytov. Jeden sused z nasho vchodu ale z ineho poschodia je nesmierne dotieravy. Prvykrat sa nam prihovoril pri schrankach, zacalo to nevinne ked sme s priatelkou vybrali postu, zoznamili sme sa a predstavili ako novi susedia. Pocas druheho stretnutia si chlapik vypytal cislo, casom sa nam vzdy prihovaral, pozyva nas k sebe na navstevu alebo navrhuje spolocny vylety, casto zaklope na dvere, ze nieco potrebuje alebo pod inou zamienkou, ze napriklad idu vymienat pripojk na internet atd. Ostatni susedia su v pohode, pozdravime sa, obcas pokecame ale neni to nasilu, netlacia na pilu... Neviem ako sa tohto dotieravca zbavit, chcem s nim mat dobry susedky vztah ale nemam zaujem s travit viac casu ako pozdravit ho na chodbe.

03 Sep 2017, 21:07
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: ako sa zbavit dotieraveho suseda?
Normalne mu treba narovinu povedat nieco v zmysle ze mate proste ine aktivity, ktore robite radsej a podobne a ze na neho proste nemate cas, ak mu to nepoviete narovinu bude Vas otravovat aj nadalej :)

03 Sep 2017, 21:24
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Alex: Kolko rokov má ten sused približne?,kolko rokov más ty a tvoja priatelka?
Na moj vkus je dost dotieravý nato ako krátko sa poznáte. Nechapem co tým sleduje ze si vypytuje vase císlo/císla,vola vás na navstevu,na výlety,casom sa nasackuje ku vám na navstevu atd. Nie je to tvoj kamoš, stále je to cudzí človek. Dávaj bacha, moze byt hocičo od kleptomana,az po skryteho násilnika, čiže nejaký riadny extrém. Je to aj na škodu si takeho cloveka nejako moc pripustit k telu aj kebyze je normálny. Mozu prist nejake nezhody kvoli niečomu,moze niečo sukromne o vás nakecat ak si vás nejako manipulatívne získa a po bytovke by boli fámy. Ti vravím davaj si bacha, mala by byt určitá hranica. Mne osobne tiez staci sa so susedmi len pozdravit alebo okrajovo niečo medzi sebou prehodiť ale inak pevná hranica. No a ako sa ho jemne zbavit? asi len slusnostou...dakujeme nemame momentálne záujem a podobne. Snád to pojde po dobrom, skús a daj vedieť ako to dopadlo.

03 Sep 2017, 22:02
King
King
Obrázok užívateľa

Co nanho hovoria ostatni susedia? Resp. nejako nenapadne nahodit tuto temu, ked sa s nimi budes bavit.

03 Sep 2017, 22:18
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Najprv by som mu vysvetlil, že nemáte záujem o žiadne spoločné aktivity.

Ak by k vám stále dobiedzal, tak by som mu pri klopaní vôbec neotváral. Po čase by snáď mohol pochopiť, že u vás nie je príliš vítaný...

04 Sep 2017, 0:35
Profil  ICQ  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

normálne mu to vysvetli, ze si neprajes sa s nim konforntovat viac kao je bezne u susedov, na to ti nemoze nic povedat len oukej alebo sa na teba urazi a nebude sa ti zdravit vobec, kazda zo situaci je pre teba dobra takze smelo do toho :)

04 Sep 2017, 8:34
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Ak máš viac ako 15, tak ti gratulujem, že si s takouto situáciou nevieš poradiť aj sám.

1. Slušne, pokojne a vecne mu vysvetlíš, že si neželáš aby ťa kontaktoval.
2. Agresívne, hlučne a najhrubšie ako vieš mu vysvetlíš, že si neželáš aby ťa kontaktoval.
3. Naložíš mu koľko sa bude dať alebo ak si netrúfaš, tak podávaš oznámenie na políciu.

04 Sep 2017, 9:01
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Požiadavku má "Neviem ako sa tohto dotieravca zbavit, chcem s nim mat dobry susedky vztah ale nemam zaujem s travit viac casu ako pozdravit ho na chodbe."

A ty mu radíš bod 2a3?

04 Sep 2017, 9:35
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

a s cim by isiel na policiu prosim ta ? :lol: sused sa so mnou rozprava viac ako by sa mi pacilo :smt044

04 Sep 2017, 12:58
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Kedysi bolo normalne, ze susedia, hlavne v mensich bytovkach sa poznali a pravidelne sa stretavali, napriklad cez vikend vonku na travniku pred vchodom. Dnes ludia nepoznaju ani susedov na tom istom poschodi a ked idu do prace a sused akurat tiez ide do prace, tak radsej minutu pockaju za dverami, pokial sused odide, len aby nemuseli nadviazat ocny kontakt a pozdravit sa.
:lol:
A potom za 5 minut doma zapnu mobil a vyzradia intimne informacie zo svojho zivota 100ke cudzich ludi na nete...

04 Sep 2017, 16:37
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ephram, nezdraviť suseda je jedna vec, ale ak sa niekto nasilu snaží susedov pozývať na výlety a stále otravuje, tak mi to príde ako obťažovanie.

Tiež som mal nejakých známych/kolegov, ktorí sa so mnou snažili byť až príliš kamarátski, ale mne jednoducho neboli veľmi sympatickí, preto som s nimi nikdy nešiel na pivo. Mám svoj okruh kamošov, ktorí mi vyhovujú a s ktorými rád trávim voľný čas, ale nechcem sa nutne tváriť ako veľký kamoš niekoho len preto, že je to môj sused a je možno osamelý. S kamarátstvom je to podobné ako so vzťahmi - musia tam byť sympatie a musí to fungovať obojstranne, inak je to len strata času, teda aspoň pre mňa...

04 Sep 2017, 16:49
Profil  ICQ  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Blastbit píše:
Alex: Kolko rokov má ten sused približne?,kolko rokov más ty a tvoja priatelka? Dávaj bacha, moze byt hocičo od kleptomana,az po skryteho násilnika, čiže nejaký riadny extrém.

Ja mam 30 rokov a priatelka ma 32 rokov. Suseda tipujem tak na 29 az 31 max. Moze to byt hocico, psychopat a tak ale zatial na to vobec nevyzera, pracuje vraj niekde v banke a jazdi na novom BMW.

energy00 píše:
Co nanho hovoria ostatni susedia? Resp. nejako nenapadne nahodit tuto temu, ked sa s nimi budes bavit.

s ostanymi susedmi som sa o nom nerozpraval, nepoznam sa s nimi tak dobre zatial, iba sa slusne pozdravime a usmeje, mozno par slov prehodime ako naposledy ked som sa pytal kde su odpadkove kose.

Samozrejme, ze ma napadlo mu slusne vysvetlit, ze o viac ako cisto susdske vztahy nemame zaujem ale velmi sa obavam aby si to nevzal prilis osobne pretoze neni nic horsie ako mat zleho suseda...

04 Sep 2017, 20:50
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Mňa by takéto niečo vyslovene otravovalo. Neviem, ako by som zareagoval. Na prvýkrát by ma to asi dosť prekvapilo a len by som to nejak slušne zahovoril, ale keď by sa to opakovalo a bolo to naozaj takéto dotieravé, tak tam je jediná možnosť jasne mu to vysvetliť - a nech sa s tým už vysporiada ako chce.

04 Sep 2017, 22:18
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Mozno sa mu zapacila tvoja priatelka. Davaj bacha

04 Sep 2017, 22:29
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Inak, to mi tiež napadlo.

04 Sep 2017, 22:33
Obrázok užívateľa
:| mal som snahu pomoct. bohuzial zasiaholhomoš ephram ktory je pravne upovedomeny snad o vsetkom ...

06 Sep 2017, 10:43
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Milujem tieto typy ľudí s nulovým právnym povedomím, čo sa radi oháňajú vymyslenými paragrafmi a trestnými oznámeniami, ale zároveň oni sami naplnia skutkovú podstatu trestných činov, napr. sa vyhrážajú fyzickým násilím alebo hrozbou smrti. Úplne najlepšie, ak to ešte urobia písomne, aby človek hneď mohol zájsť na políciu.

Niekto chce spoznať nových susedov v rovnakom veku (čo je asi logické, že nebudem pozývať na kávu toho 90. ročného dôchodcu, keď mám 28) a pozve ich na kávu a hneď má na krku nejakého paranoidného manipulatívneho sociopata, čo sa neštíti vyhrážať vymyslenými kamarátmi policajtmi, výmyslami o susedoch (ktorých neviem kedy stihol spoznať, keď sa len teraz prisťahoval) a nakoniec hroziť človeku fyzickou likvidáciou.

Pokiaľ toto nie je len nejaké netové pózerstvo, tak ty musíš byť v reálne veľmi obľúbená osôbka, qwerty...

06 Sep 2017, 15:27
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Je že reaguješ na danteho...a to na qwertyho?

Hmm, kde sa vyhráža paragrafmi a fyzickým násilím? Násilie vidím u danteho, na toho aké nereaguješ....

06 Sep 2017, 16:36
Obrázok užívateľa
ephramko píše:
Milujem tieto typy ľudí s nulovým právnym povedomím, čo sa radi oháňajú vymyslenými paragrafmi a trestnými oznámeniami, ale zároveň oni sami naplnia skutkovú podstatu trestných činov, napr. sa vyhrážajú fyzickým násilím alebo hrozbou smrti. Úplne najlepšie, ak to ešte urobia písomne, aby človek hneď mohol zájsť na políciu.

Niekto chce spoznať nových susedov v rovnakom veku (čo je asi logické, že nebudem pozývať na kávu toho 90. ročného dôchodcu, keď mám 28) a pozve ich na kávu a hneď má na krku nejakého paranoidného manipulatívneho sociopata, čo sa neštíti vyhrážať vymyslenými kamarátmi policajtmi, výmyslami o susedoch (ktorých neviem kedy stihol spoznať, keď sa len teraz prisťahoval) a nakoniec hroziť človeku fyzickou likvidáciou.

Pokiaľ toto nie je len nejaké netové pózerstvo, tak ty musíš byť v reálne veľmi obľúbená osôbka, qwerty...

:| ty musis byt inak paranoidny, bratm. Ked sa niekto s tebou alebo niekym inym nechce kamaratit a stretavat tak ho do toho nenut. Ked ho do toho nutis cakaj ze mu to bude neprijemne a cakaj ze ten clovek ti to da najavo. Nikto sa tu nikomu nevyhraza ta sa ukludni a spamataj .... strc si prst do zadku a predychaj ....

06 Sep 2017, 21:24
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia