Apple EarPods (drotove) - "military" alternativa

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Googler1
Medium Star
Medium Star

Apple EarPods (drotove) - "military" alternativa

Príspevok od používateľa Googler1 »

caute,
po zvukovej stranke kvalitou mi uplne vyhovuju EarPods (nie AirPods), ale uz som ich znicili asi 6 (roztrhnuty kabel a obcas som ich aj zaslapol) preto potrebujem najst z pohladu zvuku podobne, ale zaroven odolnejsie a za prijatelnu cenu (idealne do 40 - 50 €). Uvitam ked budu mat aj podobny design ale vobec to nie je podmienka. Jedina podmienka je, aby to boli sluchadla do usi.

Diky za navrhy.
PS: Bezdrotove nechcem. par som uz vyskusal a nemam s nimi dobre skusenosti pretoze bud mali horsi zvuk alebo slabu vydrz alebo boli drahe.
Ryan Giggs
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Apple EarPods (drotove) - "military" alternativa

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Earpods su zvukovo mizerne sluchadla, takze je uplne jednoduche nast nieco co hra lepsie.
Napr. CCA C12, to je o niekolko galaxii lepsi zvuk, do 50€ asi naj co sa da aktualne kupit. Pripadne lubovolne CCA ci KZ aj za 5€ zahraju neporovnatelne lepsie. Skoro vsetky modely maju odpojitelny kabel a novy stoji par €.

Neviem ake bezdrotove si skusal, ale aj v tejto kategorii je "milion" lepsich sluchadiel ako earpody. A vobec nie drahych.
Mimochodom ku kazdym kablovym sluchadlam, ktory je odpojitelny, sa da dokupit bluetooth kabel a mat z nich bezdrotove.
Googler1
Medium Star
Medium Star

Diky, nevedel som/nenapadlo mi, ze moze existovat odpojitelny kabel na sluchadla. Pozriem si tie co si mi navrhol ale este doplnim. ze by som uvital aby tie sluchadla mali alebo aby sa k nim dal dokupit "textilny" kabel pretoze mam skusenost s takymi datovymi kablami a su predsa len pevnejsie

A k tym wirelessom: Naposledy som skusal Tronsmart Apollo Bold (70 €) a hrali fakt zle, Oproti tomu ich "nizsi" Model Onyx Ace (25 €) hrali pre mna relativne uspokojivo, ale maju slabu vydrz baterky.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Tak to si skusal prave modely co nestoja za nic.

Textilny uplet na kabli neznamena automaticky ze je odolnejsi. Zalezi na samotnej strukture kabla. V zaklade maju CCA C12 spleteny kabel, co zvysuje jeho odolnost, kedze je takto pruznejsi. Vsetky kvalitnejsie kable na spunty su spletene.
Googler1
Medium Star
Medium Star

pozeral som na YT nejake sound testy tych C12 a KZSX (viem ze z nejakeho YT testu sa neda kvalita odpocut / porovnat s realom), ale mal som dojem ze obidva tie modely su citelne menej basove ako EarPods. Bol to len pocit alebo pravda? Basy by som chcel mat aspon na takej urovni ako EarPods.

BTW: Len tak na okraj, aku bezdrotovu alternativu by ste doporucili voci EarPods s vydrzou bateria aspon 6h na jedno nabitie?
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Arkaz »

ja mam tronsmart spunky beat. sice jedine ktore som pocuval ale stacia 😄
Ryan Giggs
VIP
VIP

Googler1 napísal: 20 nov 2020, 11:58 pozeral som na YT nejake sound testy tych C12 a KZSX (viem ze z nejakeho YT testu sa neda kvalita odpocut / porovnat s realom), ale mal som dojem ze obidva tie modely su citelne menej basove ako EarPods. Bol to len pocit alebo pravda? Basy by som chcel mat aspon na takej urovni ako EarPods.

BTW: Len tak na okraj, aku bezdrotovu alternativu by ste doporucili voci EarPods s vydrzou bateria aspon 6h na jedno nabitie?
Zvuk je uplne niekde inde, to sa neda s Earpodmi porovnat ani omylom. Pokial ide o mnozstvo basov, je ich tolko kolko byt ma, hlavne idu podstatne hlbsie a o detailnosti a presnosti ani nehovorim. A u spuntov sa da s basmi vela laborovat nastavcami.

Neviem co myslis konkretne bezdrotovou alternativou, ak myslis TWS, tak zas nejake CCA, KZ. I ked to nebude uplne 6 hodin vydrze.

Inak sa k drotovym spuntom s odpojitelnym kablom da kupit BT kabel. Stoji v Cine nejakych 15€ cca.
Googler1
Medium Star
Medium Star

ok tak ja si pockam ako dopadne reklamacia tych tronsmart apollo cez aliexpress a ak mi ju schvalia obratom zoberiem C12, ak zamietnu, tak vydrzim s EarPods kym este idu :D
Googler1
Medium Star
Medium Star

tie cca c12 si myslel tieto https://www.aliexpress.com/item/4000115512112.html?mp=1 ? Dufam ze mi to stihne prist do konca roka nech mi tam nenaparia clo :D
Dodavaju sa so stuplami alebo ich treba dokupit?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Clo ti tam nemôžu napariť kedže si to kupoval ešte pred platnosťou toho zakona. To sa vzťahuje až na objednavky urobene od januara.
Ano su to tieto. V baleni su 3 veľkosti nastavcov. Ty však môžeš použiť ľubovoľne aj z nejakych starych špuntov čo maš doma, resp. čo ti hocikto podaruje. Svet nekonči u tych dodavanych.
Googler1
Medium Star
Medium Star

aha, ohladom toho cla som nevedel, ze je to tak. Moze mi prosim niekto z Vas poslat link na bluetooth modul / kabel cez ktory mozem tie sluchadla pouzit bezdratovo? Z toho popisu produktov na CCA store sa v tom neviem akosi vyznat.
Diky.
Googler1
Medium Star
Medium Star

no nieco mi ale nedochadza. Podla popisu / obrazkov sa ten kabel zapaja do sluchadiel, tak o akej bezdratovosti je v tomto pripade vlastne rec? Mam tomu rozumiet tak, ze ten kabel je kratky a zo sluchadiel trci len trochu a potom tie sluchadla prepojim s mobilom nie cez ten kabel ale cez bt?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Je tam BT modul, takže sa to k mobilu pripaja cez BT, nie kablom.
Googler1
Medium Star
Medium Star

aha, takze som to pochopil spravne, diky, ale ked v popise pozeram kompatibilne sluchadla tak C12 tam nevidim. Zase nieco chapem zle?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Pojem bezdrôtove sluchadla sa tyka pripojeniu k zariadeniam, neznamena to že to nemôže mať nijaky kabel. Inak ten kabel z toho si daš za krk, takže ti to nijako nezavadzia. Pripadne sa ešte daju miesto kabla kupiť moduly.
https://www.aliexpress.com/item/4000879 ... 5616%23746

Nejde o to ake sluchadla su tam vymenovane, ale o kompatibilitu. Ten kabel je v ponuke dlhšie, odvtedy pribudla kopa novych modelov sluchadiel, tak tam proste napisane nie su.
CCA C12 maju piny 0,75mm, tak treba vybrať taky kabel.
Googler1
Medium Star
Medium Star

Ryan Giggs napísal: 23 nov 2020, 17:13 Pojem bezdrôtove sluchadla sa tyka pripojeniu k zariadeniam, neznamena to že to nemôže mať nijaky kabel. Inak ten kabel z toho si daš za krk, takže ti to nijako nezavadzia.
CCA C12 maju piny 0,75mm, tak treba vybrať taky kabel.
Jasne, pochopil som to tak, len som sa chcel uistit, ze to bolo spravne. Aha, takze to, ze v popise nie su uvedene C12 neznamena, ze to nebude fungovat a proste tam ide o bezne spojenie cez BT, takze kompatibilne su vsetky podla konektora kablu?
Tie moduly su asi zbytocne drahsie, kupim radsej kabel, ak tam nie je ziadny kvalitativny rozdiel (BT kabel vs BT moduly).

Viem, ze BT mode asi znizi kvalitu zvuku v porovnani s klasickym kablom ale dufam, ze aj v tom BT rezime sa to vyrovna minimalne EarPods alebo aspon Tronsmart Onyx Ace

K tym pinom: Skusim vyberat podla tej dlzky ale vacsinou su tie piny skor pomenovane (paragraph A, B, C... MMCX...)
Ryan Giggs
VIP
VIP

Liši sa to podľa konektora.

Jednotlive kable maju samozrejme rôzny zvuk, takisto moduly. Tie moduly su väčšie, čiže maju aj väčšiu bateriu a vydrž.

To nie je dlžka, ale vzdialenosť medzi pinmy.
Googler1
Medium Star
Medium Star

aha, a vies mi doporucit taky BT kabel, pripadne aj modul, ktory sa kvalitou zvuku najviac priblizuje "originalnemu" zvuku tych sluchadiel na standardnom kably?

Autoeditácia príspevku po 10 hod 19 min 30 sek:
teraz som si uvedomil ze tie sluchadla z Ciny stoja viac ako 22€, takze mi tam mozu dat tak ci tak clo alebo DPH aj ked budu objednane este tento rok a v EU sklade ich nikde nevidim za rozumnu cenu. Vie mi niekto poradit ci je nejaka realna moznost vyhnut sa tymto poplatkom?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Clo sa plati od 150€. Sanca ze ti daju na toto dph je miziva. Neviem o nikom, komu by zdrzali na colnici spuntove sluchadla. Nie zeby niekto taky neexistoval, ale toto colnikov nezaujima.
Ja sam som kupoval mozno tak 20 a nikdy to nezadrzali.
Napísať odpoveď